LOT 3a leaderboard

První město ruší nákup autobusů kvůli nedostatku peněz

Nový autobus Iveco Urbanway pro Dopravní podnik města Hradce Králové. Foto: DPMHKNový autobus Iveco Urbanway pro Dopravní podnik města Hradce Králové. Foto: DPMHK

Nechceme se dostat do situace, kdy budeme kupovat něco, na co nemáme, vysvětluje královéhradecký dopravní podnik.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlk

Jedna inspirace pro Hradec, třeba DP Liberec jezdí po evropě a skupuje staré šroty od Mercedesu…………Narvou do toho hromadu peněz a vesele jezdí. Město je tak blbé, že jim to nevadí a všichni vyhazují randály peněz do vozového parku co měl být dávno v hutích.

Jindra

Tak konkrétně seconhandové Mercedesy Citara ze Schwerinu dodnes patří mezi to nejlepší, co kdy v Liberci jezdilo. Město blbé není, ale někdo by si měl vše ověřit, než začne ťukat do klávesnice.

Kuba

Nevím jestli Hradec potřebuje kupovat ojetiny. Nejstarší sólo autobusy tu jsou Citelisy r.v.2005 a Liberec nakoupil podobně staré Citara, které jsou sice (nejspíš) lepší, ale nahrazovat stejně staré autobusy jinými stejně starými mi moc nedává smysl.

Jindra

V případě Liberce šlo o to, že skončila smlouva se společností Busline, která zajišťovala značnou část mhd v Liberci smluvně DPMLJ. Proto bylo třeba urychleně nakoupit starší vozidla, neboť Dopravní podnik již zajišťuje celou mhd ve své režii vlastními prostředky.

pkajetan

jedna inspirace pro všechny vizionáře, plánovače, bourače, stavěče, přeložkáře, vyměňovače, nákupčí a další tupé hlavy – HRADEC … mejdan totiž skončil… a v Hradci to někdo řekl nahlas…

Nikola

U nás v Ústí nad Labem naopak od prosince rozšiřujeme rozsah dopravy. Sice pro navýšení neexistuje poptávka, pouze politická, ale u nás se místo investic do infrastruktury radši zaplatí vzduchovoziče.

Jindra

Myslím, že kromě Prahy, Brna, Ostravy a Plzně ostatní krajská města a tudíž i jejih Dopravní podniky, takříkajíc „ostrouhají“. Omezení investic bude čitelné.

Jindra

oprava :… omezení investic bude citelné.

Pe.tr

Kéž by bylo i čitelné

Jiří Kocurek

Praha už teď řeší zdražení jízdného, protože provoz je drahý.

xyz

Zejména platí, že pražské předplatní jízdné je velmi levné (nemluvě o širokých skupinách „zadarmistů“ z těch, kdo si vyřídí takovou jízdenku).

V. K.

Praha bude taky ve velkých problémech. Naštěstí není moc zadlužená, tak si na dokončení těch už rozjetých investic půjde půjčit. Ale třeba ty nové tramvajové tratě podle mě půjdou bohužel do koše.

Jan Pytela

Naopak, tato 4 města mají celkový příjem z RUD vynásobený ještě speciálním koeficientem, takže jim v % ubyde ještě víc…