První manažerská oběť chaosu v letectví, odchází provozní ředitel easyJetu

A320neo společnosti easyJet. Foto: easyJetA320neo společnosti easyJet. Foto: easyJet

Aerolinky se potýkají s masivním rušením letů a stávkami personálu.

Provozní ředitel nízkonákladové letecké společnosti easyJet Peter Bellew rezignoval na svou funkci. Stalo se tak po sérii zrušených letů. Vedení dopravce bylo v posledních týdnech a měsících pod palbou kritiky za nezvládnutí situace. Bellew měl situaci vyřešit, místo toho však aerolinky opustí.

Jde o první větší oběť z řad manažerů v letectví. V tom nyní panuje chaos, dopravcům chybí personál, ten navíc u některých společností stávkuje. S nedostatkem zaměstnanců se potýkají také letiště. Dochází k velkému rušení letů. Letiště zavádí kvóty na počet letů nebo cestujících, to se kromě Amsterdamu nevyhnulo také londýnskému Gatwicku, kde má easyJet jednu ze svých základen.

Peter Bellew byl před pár týdny obviněn piloty za narušení vztahů mezi posádkami a vedením. Spekuluje se, že nejvyšší manažeři easyJetu „utekli“ na dovolenou na Mallorcu, zatímco se tisíce jejich cestujících potýkají s následky zrušených letů ve Spojeném království a po celé EU. Bellew přešel k easyJetu od konkurenčního Ryanairu v roce 2020.

„Pro všechny ve společnosti easyJet zůstává absolutní prioritou zajištění bezpečného a spolehlivého provozu,“ prohlásil generální ředitel Johan Lundgren, který Bellewovi poděkoval za jeho tvrdou práci. Bellew mu byl přímo podřízen.

Tagy easyjet Peter Bellew
25 komentářů