LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

První dreamliner v barvách Lufthansy ponese jméno německého hlavního města. Nasadí ho do Toronta

Boeing 787-9. Foto: LufthansaBoeing 787-9. Foto: Lufthansa

Lufthansa má objednáno celkem 25 letadel Boeing 787-9.

Letecká společnost Lufthansa pojmenuje svůj první Boeing 787-9 po německém hlavním městě. Dopravce to oznámil v tiskové zprávě.

Letadlo s názvem Berlín bude první z pěti letadel 787-9, které má převzít v příštím roce. Dopravce si od jeho nasazení slibuje i výrazné snížení své uhlíkové stopy. Boeing aktuálně zastavil dodávky nových letadel dreamliner kvůli problémům s kvalitou výroby.

I dodávka pro Lufthansu má zpoždění, první letouny měly aerolinky převzít letos. Německý dopravce si objednal v roce 2019 dvacet letadel, dalších pět ještě letos na jaře. Očekává se, že součástí nového typu letadla ve flotile Lufthansy bude i nová byznys třída. První destinací, kam nový letoun nasadí, bude Toronto.

Jméno Berlín nesl v minulosti i například první Boeing 707 v barvách německého dopravce. Letadlo se v roce 1960 muselo křtít ve Frankfurtu nad Mohanem, podle spojeneckých dohod nemohla Lufthansa až do sjednocení létat ani do Západního Berlína. Lufthansa pojmenovala po německé metropoli i jeden z prvních Airbusů A380 registrace D-AIMI, s tímto typem už ale dopravce nepočítá. Dreamliner s názvem Berlín ponese registraci D-ABPA.

Tagy Boeing 787-9 Lufthansa seznam
19 komentářů