Provoz na amsterdamském letišti zkolaboval kvůli závadě palivového systému

Boeing 747 společnosti KLM při pojíždění na letišti Schiphol. Foto: Jan SůraBoeing 747 společnosti KLM při pojíždění na letišti Schiphol. Foto: Jan Sůra

(Aktualizováno 23:20) Třetí největší evropské letiště zažívá nevídané problémy. Kvůli potížím se systém doplňování paliva do letadel jsou stovky letů

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GPGP

A už se ví, co se konkrétně stalo? Když má letadlo vše jištěné 3x, tak bych předpokládal, že letištní infrastruktura bude jištěna min. 2x.
Ať už se problém týkal ventilů, nebo výpadku proudu či dodávek paliva potrubím.
A kor jedno z největších letišť na světě s více než 71 mil. pasažérů za rok 2018.
Snad se v Belgii poučí a investují do rozvoje aby se to už nestalo 🙂

Y.K.

Schiphol není v Belgii.
Redundují se většinou věci, které jsou bezpečnostní rizko. To že nefunguje plnění paliva je otravné, je to ekonomický problém, ale z hlediska bezpečnosti a ohrožení obyvatel je rizko nulové. Tomu odpovídá míra redundance.

železničář v důchodu

Je to jen daň za zpohodlnělost a rozmařilost novodobého lidského žití – pak stačí jeden relativně drobný problémek a veškeré „pohodlí“ se hroutí a výrazně prodražuje. A to to ještě nebyl ani třeba žádný „blackout“ …

Y.K.

To není daň za rozmařilost. To je prostě vlastnost technologií, že se porouchávají. Není to o nic moc jené, než když u nás stojí koridor kvůli spadlé troleji.

P.S. backouty už byly.

Y.K.

Blackouty, zase ty překlepy…

Jiří Kocurek

Totéž byste mohl napsat před nějakými 700 léty – voda sebere most a máte po pohodlí. Opravdu se to stalo. V Praze, Juditin most. Nástupnický Karlův most „se porouchal“ už vícekrát.

Danel Brvnišťan

Teraz si nespomínam, majú potrubie k jednotlivým stojánkam, alebo to rozvážajú cisternami? Asi skôr potrubie keď je to celkový výpadok.

Jen tak

maj potrubi.

Tom

….Let ČSA je zpožděn a odlet má naplánován středu na 9:15, stejně tak je posunut ranní let z Prahy do Amsterdamu…. Pane Sůro, nemá tam být místo středy čtvrtek?

Jen tak

jen na omraj, to, ze flightradar ukazuje stale estimated v puvodni cas, je spise chyba v datech.

kl1359 ma momentalne planovame zpozdeni cca 40 minut na odletu

Jen tak

Ok… moje info o KLM letu je primo z KLM 🙂

Jen tak

nicmene, sice uz to asi nema valneho vyznamu, ale muzete doplnit info, ze i dnesni vecerni let csa z prahy do ams je odlozen na zitrejsi rano.

Jan Kuliš

To je zvláštní že to takhle postihne zrovna ČSA – to si nemůžou vzít v Praze palivo i na cestu zpět, když jde o hodinu a půl dlouhý skok?

Martin V.

Kdyby to byli věděli dostatečně dlouho před odletem, tak si ho možná vzali.

Jen tak

Není na tom nic zvláštního … ono stačí přemýšlet. ono totiž, když se netankuje, tak se ani neodlétá – a v amstru je teď spousta letadel, která už měla být někde jinde ale místo toho stále stojí v Amstru, a nejsou volná stání a panuje relativní chaos, takže jsou zrušeny i lety do Amsterodamu. takže .. ono sice čsa by si palivo na cestu vzalo (i bez vaší rady). ale ono to má jiný problém – on dneska ten večerní let do Amsterodamu je taky zrušený, resp. je odložený na zítřejí ráno. letiště je zavřené, a letí pouze lety, které… Číst vice »

Jen tak

(a samozrejme, nepostihlo to jen čsa – KLM má teď rozesetá letadla po celé evropě, která se nemůžou vrátit, totéž se týká i dalších aerolinek … a naopak, spousta letadel je „uvězněná“ v amstru ..

stačí se podívat třeba na flightradar – zatímco touhle dobou se evropá doslova modrá letadélky KLM, tak teď si všimnete .. leda tak toho, že tam je jen pár zoufalců… kterým se povedlo odletět dřív).

Jen tak

a to neni poprve … kvuli zavade palivoveho rozvodu maj nekolikahodinovy vypadek prakticky kazdy rok.