Proslulý stánek s železničními tiskovinami na Masaryčce po čtvrt století skončil

Stánek s drážními tiskovinami na Masarykově nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářStánek s drážními tiskovinami na Masarykově nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Sortiment stánku na Masarykově nádraží tvořily například pohlednice, knihy, časopisy, kalendáře a také knižní jízdní řády.

U příznivců železnice oblíbený stánek s železničními tiskovinami na Masarykově nádraží je zavřený a nejspíš už nikdy neotevře. Na místě bývalých telefonních automatů v křídle u Hybernské ulice jej 25 let provozoval Tomáš Rezek se svou značkou Pragomodel.

Rezek ale nedávno zemřel. Deníku Zdopravy.cz to řekl Rezkův dlouholetý spolupracovník Martin Čech, podle kterého není nikdo, kdo by stánek obsluhoval. Navíc Masarykovým nádražím postupuje celková rekonstrukce, kvůli které by stánek musel dříve či později beztak zavřít.

Čech se nyní soustředí na prodejnu Pragomodelu v Klimentské ulici, která je po covidové uzávěře od začátku listopadu znovu otevřená a bude dál fungovat. V prodeji jsou zde vedle tiskovin i železniční modely. Pokud jde o stánek na nádraží, naděje na jeho znovuotevření je podle Čecha mizivá.

Sortiment stánku na Masarykově nádraží tvořily například pohlednice, knihy, časopisy, kalendáře a také knižní jízdní řády. „Naše klientela je stálá, někteří lidé sem chodí léta,“ řekl Rezek loni ve vánočním rozhovoru pro deník Zdopravy.cz.

„A jestli máte na mysli budoucnost tohoto stánku, tak to nejsem schopen říci. Barák je v rekonstrukci, která se postupně přesouvá, ale co má být tady, nevíme. Máme standardní tříměsíční výpovědní lhůtu. Většinou ti, kterých se to týká, se to dozvědí až jako poslední,“ řekl tamtéž.

Tagy drážní tiskoviny Pragomodel stánek na Masarykově nádraží Tomáš Rezek
17 komentářů