Problémů s expresy do Mnichova ubývá. DLB umístila do Plzně druhého Herkula

Západní Express do Mnichova projíždí zastávkou Plzeň - Skvrňany. Ta se přesune o pár desítek metrů jinam na novou trať domažlického přesmyku. Foto: Jan SůraZápadní Express do Mnichova projíždí zastávkou Plzeň - Skvrňany. Ta se přesune o pár desítek metrů jinam na novou trať domažlického přesmyku. Foto: Jan Sůra

Největší problémy s nepravidelností, zpožděním a výpadky provozu u Západních expresů z Prahy do Mnichova zmizely. Společnost Die Länderbahn (DLB),

28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
marie

Ta fotka, vypovídá o všem, o 30 letech zuřícího kapitalizmu: „To není Uganda Pepíčku, to je 27 nejbohatší stát světa, Česko …“

Haha

Herkules tu už zase není, můžu doložit i fotografií (na Ex350 jely 2).

Haha
Jiří 2

Už zase? Si ho berou zpátky nějak často, ne?

Zabakovec

Jesli je naučí vše včetně jazyka tak proč ne 🙂

Za výpadky je podle Puchmüllera i personální krize na německé železnici, kde je akutní nedostatek strojvedoucích. I proto musí řada německých dopravců některé spoje zcela zrušit. DLB nedostatek řeší i výchovou nových zaměstnanců v Srbsku. „Spojili jsme síly se školou v Bělehradu a vychováváme společně nové zaměstnance,“ dodal Puchmüller.

Alex

Ne, právě jazyk je nenaučí..

Skinheads & Punks united

Dobrá němčina je podmínkou získání licence…

Sacrebleu

„Nechceme házet vinu jen na českou stranu“. A co takhle pár facek? 😜

suri

Ano, situace s včasností se o něco zlepšila, ale stále to to má k standardu hodně daleko. Kvalita zůstává bídná dál, viz pár postřehů z páteční cesty Ex350. Část soupravy, kterou zajišťuje DLB – řazeno Bm místo Bmz, takže bez zásuvek, bez klimatizace, druhý jejich vůz taky bez klimatizace, takže vyinkasováno odškodnění za nedodržení vybraných standardů kvality – musí si ale o něj člověk říct, automaticky není vydáno nebo nabídnuto. Zpoždění to chytá na trase v Česku, vinou SŽDC – z Prahy včas, do Berouna poskakování a ploužení za něčím i se zastavením v Dobřichovicích, ploužení přes Beroun a Králův… Číst vice »

-TR-

Napište stížnost přes kontaktní formulář na webu ČD a v ní zmiňte, co konkrétně průvodčí porušil.

Ondra

Na Plzeňsku je zřejmě větší koncentrace podobných průvodčích loserů, onehdá jeden po mně chtěl občanku při kontrole elekronické jízdenky, přestože jsem dal ke kontrole průkaz vydaný jiným dopravcem, tak jak zmiňují SPPO a všude jinde je to akceptováno. Když jsem ho odkazal na znění SPPO drze prásknul dveřmi kupé, že je málem vyvrátil a zmizel. Chtěl jsem na něj stěžovat prostřednictvím formuláře ČD, nakonec jsem ho ale ušetřil.

Jarino

Tak sprievodca zo západného expresu je iná káva. Tiež som mal tú česť keď som podľa neho porušil podmienky prepravy a to sa potom začal správať arogantne a povýšenecky… Takže školenia im dávať hlavne na prácu s ludmi. pretože tento to vôbec nepoznal. Ak porušil predpisy treba ho určite prásknuť…

Karel

Článek 259, bohužel k tomu není potřeba znalost SPPO, ale selský rozum. Přeci si nebudu kupovat novou jízdenku, když jedu po jiné trase, než mám napsáno na jízdence z důvodu, že mi ujel přípojný vlak? Kdyby ten důvod byl na straně cestujícího, tak je to něco jiného a průvodčí má pravdu. Být Vámi, tak stížnost pošlu, jelikož tohle je v podstatě pokus o okrádání cestujících, i když z neznalosti.

Sacrebleu

Můžete prosím rozvést ten vámi popisovaný případ ujetých přípojů a jiné trasy? Z Plzně vychází tratě hvězdicovitě do kraje. Takže směr Žatec, Stříbro, Domažlice, Klatovy nebo Horažďovice. Tuším že se nejednalo o jízdu oklikou, kdy měli být cestující přepraveni bez doplatku. Nebo snad ano? Na mysli máte jistě článek 259.1 SPPO ČD.

Haha

Napadá mi například Praha – Sušice, kde to jde přes Klatovy nebo Domažlice. 🙂

suri

Sušice není zrovna mezi Domažlicemi a Klatovy, ale ta skupina se potrebovala dostat někam tam mezi Horažďovice a Klatovy. Situace vypadala tak, že při vjíždění do Plzně po oznámení, že všechno ze skupiny v 19 hodin už odjelo se ten kluk zeptal, jestli by se nedostali dřív přes Horažďovice než přes Klatovy. Místo aby jim průvodčí hned zjistil, že nikoliv, tak se vytasil s informací, že můžou jet později, ale jen po trase, na kterou je vydaná jízdenka a kdyby použili jinou trasu musí si koupit novou jízdenku. A další kreativitu předvedl, když možnost použít jinou trasu připustil u posledního… Číst vice »

Sacrebleu

Fajn. Díky za info. 😉

Unknown135

Prosím nenadavejte hned na plzeňské průvodčí. Kazí nám to tu co vím pouze jeden, ten který jel v pátek. Buď jste vy ostatní jeli s ním a nebo to byl někdo z Prahy popřípadě z Chebu. Díky.

Filip

Kámoška jela z Nepomuku, a narazila na podobné individuum. V osobáku jí neuznal ISIC jako průkaz opravňující na studentské jízdné (že potřebuje oranžovou kartičku), po hádce jí vyměřil pokutu. Po přestupu na pendolino v plzni, se jí průvodčí v pendolinu omlouval a vysvětloval co má dělat, aby dostala peníze zpět a mohla si stěžovat. Aneb jako den a noc.

xyz

„z Plzně až do Schwandorfu je trať jednokolejná, na takové trati se vždy zpoždění přenáší rychleji.“ Zpoždění cca do 10 (max. 15 minut) ano, nicméně předmětem kritiky byla opakovaná mnohem větší zpoždění. Přítomnost té záložní lok. vyřešila jen přenášení zpoždění na protijedoucí vlak (vlivem ostrého přecházení lokomotivy v Plzni na onen protijedoucí vlak). Nikoliv vznik zpoždění v Německu u onoho „primárního“ vlaku. „Zlepšení přesnosti podle něj dokládá i fakt, že firma má dlouhodobě záložní soupravu ve Schwandorfu pro případ, že má vlak z Česka velké zpoždění“ Nutno dodat, že onen „vlak z Česka“ měl velké zpoždění obvykle právě proto, že… Číst vice »

J.K.

Zrovna včera vlak v 11 na Mnichov čekal v Plzni na lokomotivu asi půl hodiny, tak nevím jak moc tomu článku věřit .

Protijedoucí spoj na Prahu měl jenom 3 vozy, ale z toho 2 od Alexe a jenom 1 vůz ČD – nechybí tak spíše vozy ČD?

suri

Je možné, že záložní v tu dobu byla na výkonu, takže momentálně v Plzni nebylo z čeho brát. V pátek např. 363 přijel z Bavorska se dvěma lokomotivami v čele, takže ta záloha asi má opodstatnění a je v permanenci.

Haha

Aha, takže se zase v pátek vrátila. No, mezitím tu nebylo nic.

Lesan

Vozy ČD také občas chybí, úplně bez viny v tom česká strana rozhodně není. K problémům s německými vozy však docházi častěji a náhradní „zeleno-žluté“ vozy jezdí neustále, každý den minimálně na jedné soupravě.

Haha

Ona totiž od 12.6 19:13 v Plzni není: https://1url.cz/NMZLu

Alex

Tak jsem teď asi viděl fatamorganu.

michal

Včera ráno 2x ER20 směr Domažlice, takže v Plzni JE.