LOT 3a leaderboard

Problém pro Student Agency: Deutsche Bahn má skončit se značkou IC Bus

Nové autobusy Student agency pro provoz na linkách DB IC BUS. Foto: Student agencyNové autobusy Student agency pro provoz na linkách DB IC BUS. Foto: Student agency

Jízdenky na linky z Prahy do Lipska či Mannheimu jsou v prodeji jen do konce roku.

Deutsche Bahn má podle německé zpravodajské agentury dts Nachrichtenagentur ukončit provoz autobusů pod značkou IC Bus. Jde o komplikaci i pro tuzemskou skupinu Student Agency Radima Jančury, která část linek pro Deutsche Bahn zajišťuje.

Agentura se odvolává na své zdroje. Na deník Zdopravy.cz se už na konci září obrátilo několik zaměstnanců Student Agency s informací, že provoz pro DB končí. „Nemůžeme se ke smlouvě s Deutsche Bahn jakkoliv vyjadřovat,“ odmítl potvrdit či vyvrátit informaci mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Tiskové oddělení Deutsche Bahn na konci září slíbilo odpověď, ale ta nedorazila. Možnému konci nasvědčuje i rezervační systém: v prodeji jsou jízdenky jen do konce roku. U vlaků přitom DB prodává spoje dál i na leden či únoru.

Pod značkou IC Bus provozují Deutsche Bahn autobusovou dopravu už od roku 2009. Zaměřily se hlavně na trasy, kde je vlak pomalejší než autobus, například z Prahy do Norimberku. Aktuálně provozují linky z Prahy do Lipska a z Prahy do Mannheimu přes Norimberk a Heidelberg. Firma výrazně ustoupila na trasách FlixBusu.

Student Agency spolupracuje s DB na provozu linek od roku 2011. Tuzemská společnost provozuje autobusy v nátěru DB. Jízdní řád, marketing či prodej jízdenek jde za německým dopravcem, Student Agency zajišťuje autobus a řidiče. Loni Student Agency zařadil pro provoz na těchto linkách nové autobusy Scania Irizar i8.

Tagy DB IC BUS Deutsche Bahn seznam student agency
47 komentářů