Infrastruktura Železnice

Příprava tunelu Praha – Beroun nabírá další zpoždění. Soutěž na dokumentaci napadl Sudop Praha

Vizualizace tunelu z Prahy do Berouna z roku 2007. Foto: Sudop Praha
Vizualizace tunelu z Prahy do Berouna z roku 2007. Foto: Sudop Praha
Sudop Praha byl v soutěži dražší, u antimonopolního úřadu napadá vysvětlení zadávací dokumentace.

První velká soutěž na přípravu nového tunelu mezi Prahou a Berounem nabrala zpoždění. Tendr v hodnotě 160 milionů korun napadla společnost Sudop Praha. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže již zahájil se Správou železnic správní řízení.

V dané věci běží prvostupňové správní řízení zahájené na návrh dodavatele Sudop Praha. Návrh směřuje proti nejasnému vysvětlení zadávacích podmínek ze strany zadavatele,“ řekl mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda.

Podle mluvčího Sudopu Jakuba Ptačinského návrh k antimonopolnímu úřadu poukazuje na nejasné zadání a vysvětlení zadávacích podmínek. „Kromě jiného jsme poukazovali na nevyváženost obchodních podmínek nebo rozpor zadávací dokumentace se zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ uvedl Ptačinský.

„Správa železnic se k podanému Návrhu i Podnětu vyjádřila a zároveň na ÚOHS zaslala požadovanou dokumentaci o zadávacím řízení. Zároveň došlo k přerušení veškeré činnosti spojené se zadávacím řízením, čekáme na rozhodnutí ÚOHS. Následně bude Správa železnic pokračovat v úkonech, které budou respektovat závěry rozhodnutí ÚOHS,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Sudop i přes námitky proti dokumentaci a podmínkám se do soutěže přihlásil. Jedním z důvodů může být i to, že v soutěži nabídl vyšší cenu než druhý uchazeč a nevyhrál byl. Správa železnic nezveřejnila, kdo nabídku v soutěži na tunel podal. Podle informací deníku Zdopravy.cz přišly jen dvě nabídky: kromě Sudopu Praha ještě od sdružení vedené společností AFRY CZ.

To potvrdilo podání nabídky s tím, že více informací k probíhající soutěži zatím bohužel nemá. „Jsem trošku překvapený. Je to komplikace pro zadavatele z hlediska několikaměsíčního zdržení a samozřejmě i pro potenciálního vítěze z pohledu plánování kapacit. My naše projektanty operativně přesuneme v rámci evropské skupiny AFRY na švýcarské a německé projekty a budeme trpěliví,“ řekl Ivo Šimek, ředitel české a slovenské části koncernu AFRY.

Soutěž na aktualizaci dokumentaci i geotechnický průzkum

Správa železnic v zakázce hledá firmu, která aktualizuje dokumentaci pro územní řízení včetně materiálu pro posouzení vlivu na životní prostředí. Součástí zakázky bude i zpracování aktualizace projektu podrobného geotechnického průzkumu, autorský dozor podrobného geotechnického průzkumu a vyhodnocení podrobného geotechnického průzkumu.

O tunelu mezi Prahou a Berounem se mluví desítky let, loni Správa železnic rozhodla o variantě C1. Ta počítá s 24,7 km dlouhým Tachlovickým tunelem, který je navržen jako dvojice jednokolejných tunelů ražených metodou TBM. Z tunelu je navržena odbočka na Branický most ve směru Praha-Krč a na druhé straně sjezd do stanice Beroun, neboť na přímou trasu tunelu má dále navázat nová vysokorychlostní trať ve směru do Plzně.

Stavbu tunelu schválila loni centrální komise ministerstva dopravy, plán je začít v roce 2028. Nová trať je plně přizpůsobena smíšenému provozu osobní a nákladní dopravy, což ovlivnilo nejen sklonové parametry trasy, ale i maximální traťovou rychlost, která zde činí 200 km/h.

Nový tunel má zkrátit dobu jízdy z Prahy-Smíchova do Plzně na 44 minut, do samotného Berouna má trvat jízda 12 minut. Z Berouna se tak lidé do širšího centra Prahy dostanou rychleji než z řady jiných částí hlavního města. Ve stávající trase v údolí Berounky pak může být při zvýšené spolehlivosti plně posílena osobní regionální doprava, například ve špičkovém desetiminutovém intervalu až po Řevnice.

Železniční spojení Prahy a Berouna prochází postupně částečnou modernizací, obce v údolí Berounky ale odmítají vyšší provoz, a proto se nakonec jako jediná možná jeví stavba tunelu. Předběžné odhady mluví o nákladech 50 miliard korun.

46 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Aby tam dřív nebylo Béčko od Zličína 😀

Lovosičan

Marcel vrací úder. 😂

Joseph

Tyhle firmy rádi hází klacky na koleje… ať jsou do hajzlu.

franzJosej

2200 bude hotovo

Suska

Tunel takoveho rozměrů by měl být projektován na rychlost minimálně 250km/h

Alibaba

To musí ale rozhodnout dopravní technologie. protože tunel bude pro smíšenou dopravu (nákladní + osobní), tak množství vlaků rozhodne, jestli má rychlost 250 smysl. Směrově není problém to naprojektovatna 250, ale co se týče průměru díry, tak na 200 potřebujete menší průměr, což dá i menší cenu.

Standakuky

Já už vám to tady psal,že ten tunel nebude ani v roce 2050 a Praha-Beroun bude jednokolejný provoz,protože bude probíhat rekonstrukce(ta současná není na věky,ale tak na 20-30 let.
Ale těch projektů na ten tunel-těch bude spousta.A cena těch projektů–mám takový pocit,že za ty prachy by ty tunely byly dva .
Takže tunel nebude,ale peníza na něj utracené budou a nebude ho za co postavit.

Martin

AFRY je gigant, nemel by zadny problem s tunelem na Beroun,… Sudop proti teto firme nema moc co nabidnout…
To bude zajimave…

Martin

Opodstatnenost namitek nerozporuji, nevim podrobnosti… jen je skoda, ze se to opet zdrzi…

Luděk S.

Zakleknem!

BND 30

A co to udělat demokraticky. Každá firma naprojektuje a postaví svůj tunel a SŽ si pak vybere a zaplatí ten lepší…?

Martin

😀

Vašek

Neexistující tunel už v minulosti zabíjel stávající trať tím, že se k němu vzhlíželo jako k modle a na údržbu a modernizace se kašlalo.

Martin

Ta modernizace mela prijit hned po jeho dokonceni a uz mel davno byt hotov, odklady tunelu odkladali rekonstrukci puvodni trati az nebylo zbyti a muselo se s rekonstrukci zacit…
Bez tunelu, to ovsem znamena komplikace v doprave…

none

Jsme národ tunelářů a tenhle tunel je nad naše síly?

MLB

Č*ráci, jako by toho zrovna SUDOP vyhrával u nás málo.

Mělo by se zavést, že ve veřejných soutěžích budou mít plusové body ti, kteří se s veřejnou sférou tolik nesoudí a nerozporují každé rozhodnutí. Ona by je hned přešla chuť zdržovat už tak léta zpožděné projekty. Takhle je to pro ně jasná volba, proč to nezkusit, nic negativního jim z toho nehrozí…

Gwann

Jaká to nehoráznost, že by na české železnici projektoval někdo jiný než SUDOP…

Jsem zvědav, co se bude dít. Už to vše tato sebranka přehání…

BND 30

S tím napadáním výběrového řízení je to spíš PODUS….

zdeněk

lepší když se budou starat o modernizaci stávající tratě, než o projekt který je v nedohlednu.

Jakub Ptačinský

Dobrý den, Honzo, prosím – Sudop i přes námitky proti dokumentaci a podmínkám soutěž napadl? Sudop se i přes námitky soutěže účastní. Soutěž napadl právě protože měl námitky 😉 A věříme, že opravdu opodstatněné. Hezký den.

Luděk S.

Dobrá práce, Kubo. Stav se někdy na kafe.

Jakub Ptačinský

Není zač. Teď už je to dokonale vybroušený diamant 😀 Tedy skoro. Takže ještě jednou… Sudop i přes námitky proti dokumentaci a podmínkám do soutěže přihlásil. Jedním z důvodů může být i to, že by soutěž nevyhrál ??? Ufff 😀

XXXD

Že jo. Není třeba tam dávat to slovo může. Kdyby jste to vyhráli, tak je všechno v poho.

BND 30

Přesně. Vítěz s chybou je tak nějak lidu bližší…

Radovan Komínek

Pokud se námitky SUDOPu Praha ukáží jako neopodstatněné, jsem zvědav na reakci investora. V soukromém sektoru by při házení klacků pod nohy investorovi byla odezva jednoznačná. Pokud ale vidím, jak se například vymáhají škody vzniklé na stavbě D1 přes Ostravu, jsem pesimista ohledně schopností státu zjednat si pořádek s dodavateli.

Juraj

A aké má štát nástroje? Postup sa riadi zákonom, a ten nepredpokladá možnosť nejakej systémovej pomsty – čo je v právnom štáte asi v poriadku.

bkv

„jak se například vymáhají škody vzniklé na stavbě D1 přes Ostravu“
nejdříve určíte a schválíte zhotoviteli materiál nevhodný do násypů a pak po něm vymáháte škodu…

Jakub Ptačinský

SUDOP PRAHA samozřejmě musel při podání námitky složit jistinu v nemalé výši. Ta při jejím zamítnutí propadne. Myslím, že takto házení klacků pod nohy nevypadá.

Martin

Tady bych byl opatrny, nic proti Sudopu tentokrat, ale zaloha se Sudopu vrati v podobe priklepnutych zakazek… a to by se dit nemelo, korupce zmuze hodne a hodne pak skodi…
Jestli jsou namitky opravnene, tak nemam nic proti…

jirka

no to Pendolino na obrázku tunelu bude až ho dostaví už nejspíš dávno v muzeu nebo ve šrotu

Anonymus

To je fakt trapny kdo je za to zodpovedny? Ach jo

X 1

Luďku !!!!!!?!!!

Luděk S.

Ano?

X 1

Uff. To se mi ulevilo.
😉

Martin

😀

noerf

Že by konečně nastal konec monopolu holdingu Sudop v projektování na České železnici. Bylo by to pozitivní, aby i tady fungoval trh.

Martin

bylo by na čase,aspoň by se ukázalo jak se projektuje jinde

yxc

Buďte v klidu, žádné projektování jako jinde. Konkurence beztak musela přeplatit projektanty ze Sudopů (což není zas tak těžký). Jinak by neměla, kde brát lidi praxí. český rybníček je moc malý a inženýru málo.

Honza

Tak zrovna o AFRY bych se nebál, mají spoustu projektantů po celé Evropě, ostatně i v článku je to částečně zmíněno. Nikde není řečeno, že každou „čárku na papíře“ musí udělat Češi.

yxc

AF koupilo cityplan nekdy 2011 a koleje v podstatě nedělali do doby, než přebrali lidi z konkurenčích firem. To si vážně myslíte, že tady něco budou dělat švédové a finové s jejich hodinovými náklady? Sami mají nedostatek kolejářu a technologických profesí. Nedostatek lidí v oboru je po celé evropě, standardní cesta je tak použití projektantů z levnějších zemích v těch dražších. Obráceně se to téměř neděje. Výjimky sice existují, ale jsou extrémně vzácné.

Martin

Jenze to by jim CKAIT musel dat licenci, ze?

Jan

A ako dokážete, že ten, čo to podpísal, bol ten, čo to kreslil?

Martin

Pokud je soucasti i pruzkum, tak ten delate v cechach a CKAIT se uz predvedla u francouzskych inzenyru, kdyz jim nedala licenci mj. i kvuli ceskemu jazyku…

https://zdopravy.cz/egis-rail-trat-do-prerova-projektovat-nebude-i-kdyz-boduje-u-soudu-2881/

Peeetr

Různé Sudopy tu mají asi takový monopol jako Češi v Česku nebo přesněji ČSAD.

Démon

Takových pokusů tu již bylo, nespolupracující firmy skončili v insolvenci. Když máte lidi na SŽ, tak stačí pár nezaplacených faktur a už se vezete …