Příprava na otevření další části D35. Příjezdová silnice I/17 prochází úpravami

Opravená I/17 v Ostrově. Foto: ŘSDOpravená I/17 v Ostrově. Foto: ŘSD

Úpravy se týkají i dalších úseků, vznikají nové chodníky.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Joe

Bylo fajn dodělat napojení z Dašic a obecně u Dašic udělat pořádné značení, kudy se tam vlastně člověk dostane. Vyjedu z Dašic, dálnice přede mnou, ale ani jedna cedule vedoucí k nějakému nájezdu. Ale dobrý, vidim v mapě že silnice vede z Dašic rovnou do Časů tak to bude v pohodě. No chyba lávky, hned za Dašicemi zákaz, silnice uzavřen a značení objížďky nikde, asi leží ve skladu. Tak opět mapa a návrat do Dašic a přes Sezemice na vytoužený nájezd na dálnici. Jo pecka.

Vlad

Ano, značení je vskutku „skvělé“. Přijedu na kružák od Vysokého Mýta a chci odbočit na I/17 směr Chrudim. Na velké tabuli před kružákem je škrtnuré jen označení cesty E442. Když chci sjet na I/17, tak nemohu – je tam značka „zákaz vjezdu do jednosměrky“, jakékoliv značení objízdné trasy chybí. Přijedu do Chrudimi po I/17 od Heřmanova Městce. Jedu po ulici Obce Ležáků, ale na tabuli před krhovým objezdem je na sjezdu (směr Slatiňany) škrtnuto směrování směr Havlíčlův Brod, bez jakékoliv další informace kudy dál. Informace nejsou ani na dalších kruhových objezdech. Zodpovědní pracovníci ŘSD mají asi dovolenou… Zatím nejsou všechna… Číst vice »

Návštěvník

Naprosto tragická je „oprava“ (?) silnice I./17 ve směru Zámrsk->Chrudim. Na několika nesouvislých úsecích rozvrtaná silnice, tu jen odfrézováno, onde do hloubky vybagrováno, stroje v lepším případě zaparkované opodál, většinou však nikde nic – a hlavně – nikde nikdo. Celkem pravidelně několikrát měsíčně jezdím od Borohrádku, Jaroslavi směrem na Luži a zpočátku nebyly nikde ani značky upozorňující na nějakou uzavírku, prostě jedete a najednou přehrazená silnice a díra v ní, o vyznačených objížďkách se nám může zdát doteď. Když jsem se ptal kamaráda z nedaleké vsi, kudy se mám k němu jako dostat od Jaroslavi, tak že i okresky okolo… Číst vice »

Ben

To jsem nějak nepochopil, proč takové úpravy primo v Ostrově? Uspořádání stavby ve mě budilo doteď dojem, že kdo bude sjíždět z D na Chrudim použije západně od Ostrova vybudovanou propojku a kdo bude pokračovat dál na východ použije napojení vybudované východně od Ostrova. Silnici skrz Ostrov by pak zůstala pouze doprava stejná jako doteď, navíc snížená o ty co budou najíždět na D.

stl

Ten sjezd východně od Ostrova se jeví jako prozatímní, než bude dokončen navazující úsek. Takže v budoucnu se dá předpokládat zvýšený provoz i v samotném Ostrově, který se ocitne hned u přivaděče.

Martin Peterka

Ten východní sjezd je pouze dočasný, takže po zprovoznění sousedního dálničního úseku doprava naroste i v Ostrově o auta najíždějící na dálnici např. z II/305 a hlavně by dost postrádalo logiku vynechat ten kousek silnice I/17 vedoucí přes Ostrov z oprav. Když už se to dělá, tak je dobře že pořádně a vcelku.

Vojta_7

Tenhle sjezd může být konečná na hodně dlouhou dobu. V HK kraji se teď stavěly dva úseky D35 a dva D11. Letos mělo začít 80km dálnic vč. tří úseků D35. Realita je sotva 30km vč. modernizací. Z D35 nezačal žádný úsek… Kdy začne nový ministr stavět D35&D11 a co z toho dokončí? Jenom pro připomenutí: nedávno bylo otevřeno 100km dálnic/rok. V roce 2024 má být otevřeno 80km. Měl by začínat minimálně 50km dálnic ročně!!!

Swariner

Jak je v obytňáku?

bkv

Aha, takže vládní prohlášení je vlastně cár papíru. Aneb slibem nezarmoutíš. Alespoň že je dostatečně rozestavěno, takže snad větší část splní…

blue

Vládní prohlášení není zákon. Je to zámysl, který vzniká v nějaké době, nějakých okolnostech, a vládu k ničemu nezavazuje. V situaci, kdy legislativa je vcelku v troskách, je i částečné plnění docela úspěchem.

bkv

A že jim ten zámysl nevydržel ani půl roku. A co se za tu dobu stalo s legislativou, že najednou v troskách? Neboli slibem nezarmoutíš. Ale pro jistotu do prohlášení dáme jen o trochu více než je aktuálně rozestavěných s předpokladem dokončení během 4 let.

blue

Ministr dálnice nestaví.

s1mple

Vedro co?

V. F.

Konkrétně situace u D35 vypadá naopak velice dobře. Během příštích dvou let by se měl začít stavět téměř celý zbytek. Sice bude samozřejmě ještě nějaký čas trvat úseky postavit, ale jakmile se kopne do země, je vyhráno.
A tvé negativní kecy stejně nikoho nezajímají, kámo 🙂

Dušan

Nj ale podle ne tak starých plánů se některé měly začít stavět už letos.

Pavel

Podle starejch planu se na tomhle useku D35 uz mel menit povrch, protoze by byl za zivotnosti. A prozatim se ani nezacla stavet.

KarelMio

V KHK je z nove D35 sotva par set metru

Beekee

No nevím, to vychýlení z přímého směru je spíše symbolické. V Rakousku by to bylo ráz takové. A ty čtyři balisety pěkně z metr za sebou… jakože 4 vydrží víc než jedna?

blue

Určitě budou z Ostrova pokračovat po I/37, která vede od Pardubic na Chrudim?

Lukáš Kníže

Taky jsem si toho všiml. 😉 Samozřejmě že je to překlep a správně má být I/17, o které je celý článek.

blue

Už opraveno, takže OK.