LOT 3a leaderboard

Prezidentka Čaputová ohlašuje ve vozidlech MHD zastávku u svého úřadu

Hodžovo náměstí s prezidentským palácem v Bratislavě. Autor: CoolKoon (diskuse) – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43875398Hodžovo náměstí s prezidentským palácem v Bratislavě. Autor: CoolKoon (diskuse) – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43875398

Cestující v bratislavské městské hromadné dopravě si u prezidentského paláce mohou nově vyslechnout hlášení od hlavy slovenského státu Zuzany Čaputové.

Zpět na článek
59 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vnější pozorovatel

Tak s klimatem bojujeme, s covidem taky, pak taky s fake news a ruskou propagandou, s předsudky rasovymi, genderovymi a jinými… hele zbývá ještě čas na pořádnou práci?

BND 30

To je představa, člověk si takhle jede patnáctkou na Bílou Horu a ozve se „Příští zastávka…cvak…no tak Mildo, nespí, probuď se, ufff…co .. Becherovka? …ne Mildo, hlásit musíš…neeee…škyt….uffff… Víte, co je to pussy, vážení cestující….“
Na druhou…zase by každý věděl, co je to za zastávku….

Radim

To je zase článek jak stehno.

robert

Tak to nečti.

Ryk Mat

Vyšehrad, dříve Gottwaldova. Zaplať pánbůh, že už ne. I u nás se někdy zadaří dobrá hlášení

Jan Tuhovcak

Proč se tu snažíme o demokracii, kritické myšlení, vzdělávání apod když většina ( včetně vzdělanejsich) nakonec poví, že “ Slovákům závidím jejich prezidentku, je moc pěkná „.
Chápu, že fyzicky vzhled může o něčem vypovídat, ale toto přece není soutěž Miss.

Jiří Kocurek

To je bohužel věčný boj. Holt máme za prezidenta … průplav D.O.L. Jakožto ekonomický prognostik by měl vědět, že tohle je ekonomický průser a stranický pomník. Přesně takový, za které kdysi kritizoval Husákovu vládu a v reformách požadoval zbavit se toho.

Bram

Smutné je, že Zeman měl díky svým zkušenostem možnost se stát dobrým prezidentem. Jak své zkušenosti využil, či spíše nevyužil, nebo dokonce i zneužil, vidíme a slyšíme každý den… Prostě Ovar Zemanovič v přímém přenosu…

Kubrt

Negativní osobní rysy, zvýrazněne alkoholismem, převáží nad zkušenostmi a (dříve pozorovatelnou) inteligencí.

Liboros

Velmi sympatické, ale doufám, že u nás k tomu nedojde 😀

rtep

Tak možná, kdyby někde v Bohnicích u léčebny se ozval hlas soudruha Zemana a jeho státnický projev „Pussy“ a na Pankráci či v Ruzyni bych zaslechl pro změnu „Čau lidi“, tak to bych bral…

Radek Janata

Mohli ji nechat namluvit i ten text „Nasleduje zastávka“.

Modré zábradlí

Nemohli. Předpokládám, že to je systémová nahrávka, ze které se to hlášení skládá online (systémové kecy 1 + název zastávky + systémové kecy 2 + název jiné zastávky).

Radek Janata

To předpokládam taky. Ale toto schéma se dá jistě dá taky změnit (stejně jako se za v Praze pouze za některé zastávky vkládá „přestup na metro“, či „konečná stanice“). Jenom by to dalo více práce.

Xyz

hlas ma teda prijemnejsi ako ta existujuca, ale to by bolo asi prilis vela nahravania keby do toho sla a uprimne urcite su aj schopnejsie zeny profesionalky co by to mohli nahovorit

Nováček

Paní prezidentka je přitažlivá žena s příjemným vystupováním. Nápad je to pěkný a milý. Politicky je ovšem až perverzně liberálně-progresivistická, takže mě by vyskočil při průjezdu patrně tlak obdobně, jako některým zde při pomyšlení zase na našeho pana prezidenta.

Nováček

Dobře, tak ne každému se musí líbit, ale na tom politickém kurzu trvám 😅

-TR-

Na nádraží v Žilině svého času sloužil hlasatel s podobným hlasem jako Miloš Zeman, tedy hlubokým basem a pomalu. Byl to Anton Tkáčik, přezdívaný místními „ujo Tono“. Postupně ho ale nahradili Milena Huraková a pak Ján Homolka v systému INISS.

Adrián

Áno, pamätám si ten hlas. Pri príchode vlaku úvodná veta „stanica Žilina“ a už to šlo. Nuž… aj toto patrilo ku koloritu stanice Žilina.

Romino

To bolo desne. Už že je to preč…

Samo

Na starých žilinských hláseniach bolo fascinujúce najmä prekladanie názvov staníc v zahraničí. IC smer „Viedeň hlavná stanica“ je nezabudnuteľné 🙂

ketchup1970

V Paríži tiež nájdete let či vlak do „Londres“ a nie „London“. A Z Budapešti sa ide do Becs a nie do Viedne. Natož do Wien . Na dialnici do Prahy dlho čnelo Prag než sa niekomu podaril kompromis Prag/Praha ale PIlsen je stále. Až po prejazde Rozvadovom sa história s protektorátom končí.
To je tak trochu pýcha / hrdosť / nacionalizmus/arogancia (nehodiace sa škrtnite).

Matěj

Sakra, hned mám chuť se do Bratislavy zase podívat. Škoda jen, že kvůli absurdnímu přístupu Vlády ČR a hysterické averzi českých občanů k rouškám to nějakou dobu nebude možné.

-TR-

Vjezd na Slovensko neomezuje Babiš, ale Matovič.

Okoloidúci

Pravda. Lenže on píše o príčine. Ty o následku.

Matěj

Ale na základě relevantních dat a perfektních podmínek pro šíření viru nepřímo vytvořenými nekompetentní vládou ČR. Mimochodem, bylo mi jasné, že ten kopanec do averzi k rouškám se místnímu lidu nebude líbit. Však covid je jen rýmečka, co? Doporučuji všem mudrlantům prostudovat si oficiální statistiky zveřejněné MZ ohledně počtu komplikovaných průběhů a úmrtí „s chřipkou“ na této stránce http://www.szu.cz/tema/prevence/je-koronavirus-jako-chripka a porovnat je s covidovou statistikou zde https://koronavirus.mzcr.cz/ Technicky zdatní čtenáři zdopravy.cz si jistě dokážou spočítat, že při dosažení podobného počtu případů covidů jako sezonních chřipek (cca 1 milion), by počet závažných průběhů covidů dosáhl za nejlepších podmínek cca 20násobku těžkých… Číst vice »

-TR-

Pláčete na špatném hrobě. Já jsem zastáncem roušek a domnívám se, že Babiš je ohledně koronaviru příliš měkký. Kdyby byl tvrdší, tak by mu sice všichni nadávali, že tady zavádí diktaturu, ale bylo by to už dávno za námi.

Jiří Kocurek

JIstě, visru by se do ČR už nikdy nedostal….

Nováček

Vysvětluje to lidem, kteří jsou sice „technicky zdatní“, ale kromě schopnosti výpočtů už jim logické uvažování chybí.

Rosťa

A také by ztratil politické Body. A to mu jde víc než o naše zdraví. Ano bude Hůř.

Xyz

nikto vam predsa nebrani, dnes do polnoci to este stihate bez akychkolvek obmedzeni

JanS

Slyšet v Praze v tramvaji „Pražský hrad“ od toho alkoholika, lháře a vlastizrádce Zemana, tak vystupuji o zastávku dřív nebo raději jezdím jinudy…

Jiří Kocurek

Problém bude i v Metru: Zastávka, vy ****, Hradčanská.

Pilulkin

Vážení cestující, víte, co je to pasy?
Příští stanice Babl Bam.

Jiří Kocurek
Peeetr

Copak všechno Zeman tak vlastizrádného provedl? Já si vzpomínám jen na jeho podepsání vstupu do NATO.

Nováček

Ále, píšou to furt na těch našich webech, tak to musí být pravda…

Kubrt

Paktuje ses režimy, které jsou vůči nám nepřátelské.

ABC

schválil bombardovaní Srbska

Gale

Jestli to napadne i našeho prasodonta, do dvaadvacítky nevlezu!

Ondra

Bude i Miloš hlásit?

Gale

Jj. „Lihovar, vy ******* *******“.
Je mu bližší a na*ere víc lidí než u hradu.

Nováček

Mohl by. Bylo by to zajímavé nejen z hlediska převažujícího auditoria, ale například přečíst si od stejných komentátorů, jak u prezidentky Caputove se jedná o vynikající demokratický počin, kdežto „to prase Zeman se zase cpe někam, kde ho nechtějí“, by byla slast hodná rozvážného pozorovatele této zmateně doby.

MartinS.

Palec nahoru! Prezidentka, která se chová jako normální člověk.

Pilulkin

A navíc super reklama pro MHD.

Nováček

To bych netvrdil. Kdo paní prezidentce fandí, bude potěšen, kdo nikoli, bude frustrován.

Nováček

Tak ne, vidím spoustu mínusů, měním názor. Každý bude potěšen, i ten komu blízká není, koho vysloveně se.e, to dá rozum. Prostě si přečte ještě sto takovýchto bezvadných článků a tisíc příspěvků pod nimi a pochopí, procitne, obrátí své špatné smýšlení… 🙏

Vlastimil Kocurek

Zuzana Čaputová je alespoň evidentně prezidentkou, má své názory, a není to něčí loutka. Až jí za pár let možná vystřídá někdo z opačného konce, tak stejně ona vytváří nový model politiky, nový model jak dělat prezidenta/tku, a tím nastaví laťku tomu politikovi z opačného konce laťku . Vytváří kulturu takové funkce. Ne nadarmo se stala osobností Evropy.

Peeetr

Normální člověk si může nechat u MHD nechat zařídit hlášení svým hlasem v místě práce?
Tohle je naopak těžké vlezdoprdelkovství radnice a spojená politická korupce pro příští volby.

Rossec

Rozhodně se slováci namají zač stydět, narozdíl ode mne.

Daniel Brvnišťan

Máme, za MHD a hlavnú stanicu (či skôr šťanicu) v Bratislave. Takéto prázdne gesto to nezmení. V Bratislave je MHD, pešia či cyklo infraštruktúra strašná. Tam pre mňa začína Balkán.

qwasar

No, v tomhle ohledu můžeš tu hranici posunout minimálně do Brna…

Liboros

V Brně MHD supr, ale cyklotransit je spíš pro pankáče.. to souhlas.

Jiří Kocurek

Odělením uzlu MHD od příměstské dopravy se to ale zlepší. Dokonce by se možná mohl oddělit uzel regionálních vlaků od dálkové dopravy, to by bylo ještě lepší. Pamatujete, jak super byl přestup Holešovice – Hlavní v Praze, než postavili Nové spojení? Tak tohle je budoucnost!

Nekdo

Coz neni pravda ovsem. Balkan zacina hnez lld za vychodblnim portalem katedraly v Remeši…

Xyz

praha na tom s cyklochodnikmi nie je o nic lepsie

Xyz

mat svoj hlas v hlaseni zastavok MHD zrovna normalne nie je