z prahy

Přeložení silnice I/11 mimo Bludov má stavební povolení. Začne na jaře

Stavba obchvatu Bludova na I/44. Pramen: ŘSDStavba obchvatu Bludova na I/44. Pramen: ŘSD

Silničáři už mají potřebné pozemky a hledají zhotovitele. Odhadovaná cena za čtyřkilometrovou stavbu je 400 milionů.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo stavební povolení pro přeložení silnice I/11 mimo Bludov na Šumpersku. Konkrétně jde o nový úsek  Postřelmov – Chromeč, který je součástí plánu na vyvedení tranzitní dopravy z Bludova.

„Krajský úřad Olomouckého kraje zatím nepravomocně povolil stavbu přeložky silnice I/11 včetně dalších objektů na zamýšlené trase. Aktuálně běží lhůta pro odvolání proti tomuto rozhodnutí. Zahájení plánujeme v první polovině 2022,“ uvedl šéf ŘSD Radek Mátl.

Hotovo má být v roce 2024. Silničáři už mají všechny potřebné pozemky a nyní hledají zhotovitele obchvatu. Odhadovaná cena za čtyřkilometrovou stavbu je 400 milionů korun. Součástí přeložky jsou i dva mosty, díky stavbě také zmizí úrovňový přejezd s tratí u zastávky Bludov-lázně.

Bludovem dnes procházejí dvě frekventované tepny: severojižní I/44 a západovýchodní I/11. V Bludově se sbíhají. Přeložka silnice I/11 je druhou částí záměru na zbavení Bludova tranzitu. Už na jaře začala stavba západního obchvatu Bludova, tedy téměř šestikilometrové čtyřpruhové přeložky silnice I/44.

V budoucnu by se měl dočkat obchvatu i Šumperk.

Přeložka I/11 Postřelmov - Chromeč. Pramen: ŘSDI/44, obchvat Bludova. Pramen: ŘSD
Tagy I/11 obchvat Bludova Postřelmov - Chromeč ŘSD
34 komentářů