Přehledně: V Praze se rozjíždějí práce na silnicích, velkých uzavírek bude tucet

Vinohradská ulice v rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVinohradská ulice v rekonstrukci. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Stavební sezóna díky příznivému počasí letos začala dříve, než je obvyklé. Pražská Technická správa komunikací ve středu na tiskové konferenci

Zpět na článek
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michellini

Tak dnes začala rekonstrukce Tram Zlíchov-Nádraží Smíchov. 2019 – 5 měsíců něco vtratli a nikdo neví co. Dnes se to rozjelo. Jeden Minibagr stál na Zlíchově U lihovaru a asi 6 dělníků opřených o lopatu a to bylo 08:30.
Na Západě : start práce ihned po rozdednění takže v tuto dobu už se jede od 07:00 a v 07:?05 už všichni makají

David

Nemohl by magistrát poslat plánovače z TSK na exkurzi na modernizaci D1? S tou Jižní spojkou/Štěrboholskou to snad dělají záměrně. Jeden rok dělají vnitřní svodidla, druhý protihlukovou stěnu, třetí obnovují povrch, čtvrtý vyměňují lampy, pátý vnější svodidla, pak optický kabel, další rok vyšší sťěnu, pak zase povrch … To je opravdu takový problém všechno udělat během jedné sezóny? Na D1 to jde, tady ne.

Bob

Taky si myslím, že by to mohli dělat najednou, byť za cenu úplné uzavírky. 🙂

Tomáš V.

Za mě patří do top tankodromů také Trocnovská/Prvního pluku. Toho času jsem psal na TSK, jestli se tam něco plánuje, ale nikdo mi neodpověděl. Jezdím tam párkrát ročně, ale vždy krokem, vždy nerad.

frost

Nemůžu se z oprav komunikací v oblasti mého bydliště (P-4,P-12) zbavit dojmu, že TSK se cíleně vyhýbá komunikacím, kde by bylo složité zkombinovat objízdné trasy MHD s intenzitami IAD. Narážím na dlouhodobě tristní stav úseků Mariánská – Zálesí – Vídeňská – Budějovická, Štúrova – Pod Višňovkou – Sulická – V Podzámčí – Na Strži. Prakticky vůbec v těchto úsecích nedochází k vyrovnání propadů u vpustí a obrusná vrstva byla obroušena snad ještě v 90. letech, přičemž obě trasy jsou dlouhodobě už také ostudné tankodromy.

Michellini

a CO STRAKONICKA? Kolem ZBraslavi budeme jezdit za moment po panelech jak v 80.letech 20.stoleti

Honza D.

Dvě věci – propady na Bucharově jsou dost možná způsobeny tím jak byla postavena. Již od dob stavby přilehlého sídliště vím, že tehdy za komančů hořel termín a tak se jenom odhrnula hlína, možná se navezlo něco štěrku a hurá asfalt, aby se splnil plán. Takže pro vyřešení bude nutné jít do hloubky a udělat správně konstrukční vrstvy.
Druhá věc – kdy se bude opravovat Českobrodská od Jarova po Průmyslovou? Už je tam docela dobrá oranice.

Michellini

no ale uz je to 40 let. Jedni komousi odesli a jeste horsi prisli

Honza D.

Párkrát se to pokusili srovnat asfaltem. Vždy to chvíli vydrželo, ale po nějaké době se to zase začalo propadat. Nepropadají se jen kanály, protože tam jsou nad sebou betonové skruže až do kanálové stoky.

Bob

Bucharova ulice (úsek podél sídliště) stojí na místě někdejšího zasypaného potoka.

Tomáš

A kdy se TSK uráčí opravit Novovysočanskou? https://mapy.cz/s/famuzakafe Tam je to neskutečný tankodrom nehodný hlavního města v 21. století… Naivně jsem si myslel, že když nedávno byla dlouhodobě uzavřená kvůli výstavbě inženýrských sítí do nově vznikajícího developerského projektu, tak ji při tom opraví. Bohužel, nestalo se. Nějaká koordinace stavební činnosti, to bychom po nich chtěli už moc..

Cestovatel

Tomáš: No tak asi počkají až bude developerský projekt hotový (velký pohyb těžkých nákladních aut – stavebních i stěhovacích) a doprava na dané ulici se vrátí do normálu – pak ta rekonstrukce dává logiku….

...

Hlavne at na nic nesahaji. Lepsi silnice rozbita, nez zavrena a pri te kvalite oprav bude za tri roky zavrena zas.

Jan

Novovysočanskou vidím tady přes léto: https://opravujeme.to/action/84/

Tomáš

Tak to je super, díky za link!

frost

Stejně bychom si mohli stěžovat na Proseckou mezi Vysočanskou a Zenklovou, to je taky tankodrom. Člověk by čekal, že po té dlouhé rekonstrukci kanalizační stoky dojde také na vozovku, ale zřejmě marně.

Tomáš

Mezi akcemi, jak dával odkaz Jan, je i Prosecká, tak snad to klapne… https://opravujeme.to/action/60/

Hajnej

Hezkej link na mapy, takovej protekční… 😉

Martin

Některé opravy nad ty, které jsou zmíněny v článku, jsou i na https://opravujeme.to/app (například uzavření ul. Kutnohorské/Přátelství ve směru do centra od 01.07.2020 do 01.12.2020)

Cestovatel

v článku je uvedeno – že se jedná o první polovinu oprav..

Tomas

Už jsem se bál, že by letos nebylo omezení na Štěrboholské spojce, minimálně 3. rok v řadě…

Azkaban

Hlavně to co dělali někdy 2-3 roky nazpět ve směru do centra k sjezdu na Sterboholy, tak po půl roce už se tam auto houpe a drnca jak na 20 let starý silnici. hold kvalitně odvedená práce

Tomáš V.

„Hold“ (hahaha) to byste se divil, kdyby Vám to tam úplně zavřeli, že?

Azkaban

Absolutně nechápu Váš komentář. Proč by se mělo něco zavírat? Tady se půl roku dělala rekonstrukce i s podlozim, ne jen nějaké frézování na týden. Po pár měsících je to tam skoro jak před rekonstrukcí. Evidentně to kvalitně provedeno nebylo…

Michellini

no co tam delaji nechapu. Takova HighPriority ROad – se na 1 weekend v Reichu zavre a za 2 dny je opraveno. Tady to mordujou o Dolinka. A kde je dolinek? A kde bude Scheinherr za 2 roky?

Hajnej

Pokud v tom Reichu mají od začátku v pořádku spodek, tak se povrch zvládne rychle.
Ale neplatí to zdaleka všude, viděl jsem tam mnoho míst, kde to přes víkend rozhodně nedávali.