Pražský Čtyřkolák se vrací. Poprvé po náročné renovaci sveze cestující

Parní lokomotiva 434.2186 zvaná Čtyřkolák. Autor: A. ŠmejkalParní lokomotiva 434.2186 zvaná Čtyřkolák. Autor: A. Šmejkal

České dráhy o víkendu vypraví první letošní nostalgický vlak „Párou Prahou“. Pro příznivce železniční historie přitom půjde o slavnostní okamžik

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
KarelF

A co rada starších dospěla k závěru hvězda ano nebo ne. A co na to Jan Tleskač nebo jí budou hlídat vontové?

pozorovatel

S výší jízdného to ovšem „nostalgici“ ČD už trochu přehánějí (chtít za 15 km cesty 170 Kč mi připadá až příliš dost) – ale Kuba Goliáš se tím asi snaží zredukovat zájem veřejnosti. Bude docela zajímavé zjistit, kolik zazobaných Pražanů se na to chytí, když zároveň pojede i „kremák“ z Lužné u Rakovníka v sobotu do Berouna a zpět a v neděli třikrát do Krupé, obojí za poněkud „lidovější“ ceny jízdného. Pravda je ovšem i to, že je to momentálně jediný provozní „dvojkový čtyřkolák“ – další (a o dva roky starší) kus (434.2315) se postupně snaží „znovuzrodit“ KHKD v Kněževsi… Číst vice »

Odpadlik

Nejsem zazobanej, ale zítra tam se synkem rád naskocim.
Akorát doufám že nám nebude pomáhat i ta Bardotka na postrku co jsme ji dnes večer viděli na konci vlaku když si to slavnostně Semmeringem funěl na Smíchov.
Rad prispeji na dobrou věc

Jiří Kocurek

No tak ten zazobaný pražák nepůjde 1x do kina. Nebo si odpustí koncert Záviše a půjde na Punk za dvacku.

malý bobeš

„Pražan“ s dětmi pojede na Smíchov „žlutým metrem“ – užijí si poklidný dopolední okruhu se Čtyřkolákem a na oběd budou doma… Jak ušetří tím, že nastartuje auto a pojede na celý den do Lužné?

rtep

Ta cena je v naprosté pohodě, je opravdu lidová. Není sebemenší důvod, proč by takové věci měly být směšně levné.
290 Kč nechávají lidé zcela běžně při obědě nebo večeři v obyčejné restauraci.

Miloň

Souhlas, pro srovnání za 43 km dle obyčejného jízdného u DB zaplatíte 11,80 EUR (315 Kč), za 15 km 4,80 EUR (129 Kč). Tohle je prostě nostalgie a provoz té techniky je šíleně nákladný.

Vašek

Co si dnes koupíte za 170 Kč? Oběd v restauraci a dvě piva. Po pěti minutách na WC nebudete mít nic. Ze čtyřkoláka máte skvělý zážitek.