Pražské letiště poprvé odbavilo 15 milionů cestujících, metu překonalo dnes

Letiště Praha, Terminál 2. Autor: Letiště PrahaLetiště Praha, Terminál 2. Autor: Letiště Praha

Takový rok Letiště Praha za osmdesát let své existence nezažilo. Ještě před Vánoci utnulo dohady, zda počet odbavených cestujících letos

Takový rok Letiště Praha za osmdesát let své existence nezažilo. Ještě před Vánoci utnulo dohady, zda počet odbavených cestujících letos překoná metu 15 milionů; stalo se tak dnes nad ránem. Loni letištěm prošlo 13 milionů pasažérů.

„Za letošní opětovně rekordní výsledek je třeba poděkovat všem cestujícím, kteří si jako výchozí i konečný bod na svých cestách stále častěji vybírají Letiště Václava Havla Praha. Velké poděkování patří také našim zaměstnancům,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Pasažéři letos letišti přibývají zhruba dvacetiprocentním tempem, tahounem jsou především pravidelné linky. Praze se tak letos daří stahovat náskok Vídně, kde je růst o poznání pomalejší. Ke konci listopadu odbavilo vídeňské letiště 22,6 milionu cestujících, což je meziročně o necelých pět procent více. Podobně jako Praha roste letiště v Budapešti, které letos očekává překonání hranice 13 milionů pasažérů (loni to bylo 11,4 milionu). Středoevropským tygrem je ovšem Varšava, kde počet cestujících letos roste o 23 procent, ke konci roku letiště očekává rekord v podobě 15,5 milionu cestujících. Zřejmě tak překoná Prahu.

Cestující na Letišti Václava Havla Praha

Rok

Pasažéři (v mil.)

2017

přes 15

2016

13,1

2015

12

2014

11,1

2013

11

Pramen Letiště Praha

Tagy cestující letiště praha rekord statistiky
4 komentáře