Autobusy Zprávy

Pražská integrovaná doprava má první autobusy s novým čalouněním

Nové autobusy Iveco pro PID. Pramen: ROPID
Nové autobusy Iveco pro PID. Pramen: ROPID

Do Pražské integrované dopravy budou příští týden nasazeny nové autobusy, které jako první splňují nové standardy PID včetně vzoru potahů sedaček. Čtrnáct nových vozů dnes v Mělníku představila společnost ČSAD Střední Čechy.

Jde o vozidla Iveco Crossway LE Line CNG, která budou obsluhovat především oblasti Mělníka, Kralup nad Vltavou a Brandýsa nad Labem. „Tyto autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn již splňují nové standardy kvality PID, které budou platit od roku 2020. Poprvé zde byly použity nové potahy sedadel, které navrhl čtrnáctiletý Matěj Hošek,“ uvedl mluvčí organizátora ROPID Filip Drápal.

Nové vzory čalounění představil ROPID v listopadu na veletrhu CzechBus. Sedačky jsou látkové (nikoliv plyšové), což je rozdíl oproti městským linkám, kde je koženka. Design připomíná skrze symboly všechny druhy dopravy v PID. Většina sedaček ve vozidlech bude červená,  sedačky pro některé skupiny cestujících (invalidé, rodiče s kočárky, …) budou v modré verzi.

Nové autobusy Iveco pro PID. Pramen: ROPID
Nové autobusy Iveco pro PID.
Pramen: ROPID
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
TPal.

To čalounění vypadá hodně dobře! Doufám, že i ostatní prvky interiéru budou vkusnější. Ale jinak gratuluji Praze a okolí. 🙂

Přemek

Katastrofální sedačky zůstávají.

Poudy

Katastrofální? No tak jestli na takový autobus přesedáte z BMW tak tomu rozumím. My ostatní co přesedáme z autobusů DPP, tramvají a metra si na takových sedadlech libujeme 😉

VS

Vážený pane Přemku,

pokud tím myslíte nevhodný tvar, který člověku při pokusu opřít se nutí do nezdravého držení těla, případně i nezdravě namáhá žilní systém dolních končetin, zcela s Vámi souhlasím. Naneštěstí se takováto sedadla rozmáhají čím dále více. Někdy dokonce i na úkor zdravotně vhodnějších. Ano, čtrnáctiletému vadit nebudou ani po předchozích osmi hodinách v sedě, ale v pozdějším věku už takovéto cestování přidává zcela zbytečně další hřebíčky do rakve už tak dnešním životním stylem týranému tělu.

Přeji hezký den!

PetrB

Nic moc. To Volbo 7900 LAH je na tom lepe.

petr.r

volva mají drahý provoz.