Praha vybrala podobu velkoplošných maleb u tří stanic metra

Praha se snaží velkoplošnými malbami vracet do veřejného prostoru umění.

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MartyW

No twl… Borislavka a Spořilov vcelku pěkný návrh, Opatov dejme tomu, ale Butovice? At se na mě nikdo nezlobí, ale takovýhle matlání je otřes, vypadá to příšerně. Jestli tohle bylo nejlepší, chci vidět, jak strašně vypadaly ostatní návrhy!

libcha

Nakonec bude umělecky pomalovaný beton jediným plusem rekonstrukce Opatova.

Poté, co se stejný přístup neosvědčil na sousedním Chodově, přistoupil DPP ke zúžení schodiště i zde, takže výsledkem je každodenní šílená tlačenice na schodech, proti davu se prakticky nedá projít, a jako bonus tam kolikrát vane vichr o síle orkánu. Přitom místo zúžení schodiště se dal postavit výtah na protější straně nástupiště, on tam vlastně dokonce už je (!) jen v nevyhovujícím stavu.

pkajetan

A na palubě Titanicu se tančí ….

Martin

Rozhodne fajn, lepsi nez to nechat zacmarat kymkoliv,…

Vlastimil Kocurek

Jenže ve vedení Prahy není asi nikdo, kdo by věděl, co to umění je, a co umění není. Ostatní lidé, kteří to ví, dávno rezignovali a nebo se o to nikdy nestarali. Celkem by se dalo říct, že Praha je po každém takovém pokusu škaredší, a není ji pomoci. Dalo by se říct, že to tam řídí lidé, kteří vůbec nesledují co je to moderní umění, a to co jsem viděl na prvním obrázku je sgrafitti 14-ti letého mazala. Jen tal dále. Já tam nebydlím, a přestal jsem tam i jezdit, přesto je mně to hodně líto. 🙁

Vlastimil Kocurek

paní Vintrová vám sudičky mnoho výtvarného skutečně nenadělily, asi spíše drzost.

Jiří Kocurek

Pánko bude odpornik, dokonca fechrałowy. Sgrafito nebo graffiti, pod obojí se natahuje omítka.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sgrafito

Bob

Ještě bych ocenil vizualizaci, jak to bude vypadat za deset či patnáct let po provedení.

Martin V.

Tak třeba „Pandemie“ https://www.metro.cz/foto.aspx?r=metro-praha&c=A180524_183237_metro-praha_jsk je v podchodu u stanice metra Ládví už několik let a kromě pár čar kupodivu žádné větší škody neutrpěla. Akorát letos dostalo moto celého díla (Hlavně žádnou pandemii!) sestaveného ze symbolů Číny poněkud tragikomický nový význam, no ale co s tím teď? 🙂

Kalanis

A víte o tom, že je mezi těma pandama i kosatka?

Kernteriér

Všemi údy hlasuji pro. Takto pomalované zdi obvykle odolávají nájezdům dementních sprejerů, budiž příkladem třeba pěkný podchod v Rajhradě.

Xaver

Celkem odolávají, ale stejně se najdou bezmozci, kteří jsou schopní ty svoje čmáranice udělat i přes skutečné umění jiných.

Jiří Kocurek

O byl takhle jeden betonový plot. Kdosi na něj namaloval Asterixe, Obélixe a Idefixe, jak bojují s Římany. Perfektní. Moc dlouho to nevydrželo. Římany na něj.

Vlastimil Kocurek

Pokud u vás v Rajhradě máte ještě hůře pomalované zdi než bude toto, je mi to líto. Použijte antivandalský nátěr.