LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Praha si přístřešky pro MHD pořídí sama, rozhodli radní

Zastávka pražské MHD v novém designu na Palackého náměstí. Pramen: IPR PrahaZastávka pražské MHD v novém designu na Palackého náměstí. Pramen: IPR Praha

Hlavní město samo pořídí asi 930 přístřešků pro zastávky MHD. V současnosti mobiliář vlastní a provozuje firma JCDecaux, které v

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Démon

Na to, že si Praha neumí nic zorganizovat, všude sedí amatéři, tak budou stavět 930 přístřešků a budou se o ně starat? 🙂

Hen ten oný

Prosklené přístřešky jsou velmi nebezpečné pro ptáky. U jedné takové skleněné zastávky jsem loni viděl tři mrtvé ptáky (brkoslav severní). Smutný pohled. Prosím berme na to zřejel při výběru těchto zařízení.

sch

Někdo to tu již napsal, problém není to pořídit, ale udržovat. Pokud bude mít údržbu na starosti nájemce reklamní plochy, mohlo by to být OK. Potom je jedno, kdo je majitel. Pokud dostane údržbu na starost městská firma s politicky daným rozpočtem, tak se bojím, že to bude zlé.

dopravák

Především by ovšem ty přístřešky měly být FUNKČNÍ, tedy splňovat jejich logickou hlavní úlohu, kterou je DOSTATEČNĚ KAPACITNÍ PROSTOR PRO SKUTEČNOU OCHRANU PŘED NEPOHODOU osob čekajících na spoje MHD – ta reklama je jen zdroj financování PRŮBĚŽNÉ TRVALÉ ÚDRŽBY toho zařízení v takovém stavu, aby bylo HYGIENICKY A KULTURNĚ využitelné UŽIVATELI VHD a nikoli těmi, kdo jich zneužívají (pro potřeby péče o „bezdomáče“ mají fungovat zcela jiné specifické programy a opatření, nikoli investice související s VHD !!!) – a to ten paskvil schválený a „vysoutěžený“ IPR rozhodně NESPLŇUJE, takže nás zjevně žádné zpříjemnění čekání na spoje pražské MHD do budoucna… Číst vice »

kanafasik

a to je další z důvodů, proč volím pro cestu vlastní auto.

Vladimír D.

Odpovědní činovníci Magistrátu se při řešení problému potácí ode zdi ke zdi. Firmě JCDecaux se provozování mělo ponechat s tím, že se dohodnou oboustranně výhodné podmínky. Myslím, že její stávající budky jsou stylově dosti povedené a i funkční.

pozorovatel

„Myslím, že její stávající budky jsou stylově dosti povedené a i funkční.“
No, s výrokem „stylově povedené“ bych byl raději opatrnější, ale oproti všemu, co IPR presentoval, a především proti tomu, co nakonec vybral jako „vítězný návrh“, jsou rozhodně několikařádově funkčnější.
Ve všech přístřešcích (včetně těch dosavadních) zcela chybějí odkládací plochy na zavazadla (aby ta těžší nebylo nutno držet celou dobu v rukou nebo je odkládat na neuklizené zaplivané chodníky), takže je možné je odkládat jen na lavice určené k sedění, kterých přitom také rozhodně žádný nadbytek není – a to NIKDO neřeší vůbec.

Chytrý za 2

myslíte na cestu k zastávce?

Chytrý za 2

A měly by mít oddělený kuřácký koutek. Samozřejmě i wifi.

Jenda

Já jsem si nikdy nezvykl ty přístřešky používat, takže by mi ani nechyběly, kdyby ze dne na den zmizely. Přes reklamy z toho není vidět, sedět se v tom nedá (teda dá, ale stání je pohodlnější než ty „lavičky“) a kvůli vandalům je to navíc většinu času ohyzdné.

kanafasik

Tak schválně, kdo z kamarádů radních bude dodavatelem?:)

Chytrý za 2

Zřejmě firma Dřevoplech. 😃

Novotný

Přístřešek nic moc, střecha je ze skla a vůbec nechrání čekající před slunečními paprsky, až bude léto. Co se týče bočnic, taky to není žádné převratné řešení a dovnitř může pršet / foukat, takže efektivita oproti těm původním se spíš zhorší. Nechápu tu otevřenou zadní stěnu. To už se tam může dát rovnou sloup a boční stříšky namísto přístřešku. Snad to zadavatelé přehodnotí a udělají praktický přístřešek, ne esteticky vypadající.

thegrid

Tak hlavně aby to nedopadlo jako se vším, o co se stará veřejná správa = nakoupí se draze majetek, ale pak se nedává nic na údržbu.
Staré zastávky, o které se Decaux nestará vypadají příšerně. Čekám kdy se na mě jedna u baráku svalí ve větru. Je celá zrezlá a polepená plakáty. Neříkám, že se to nemůže změnit, ale ten starý stav už prosím ne, to radši dát vydělat tomu soukromníkovi. Jinak ta moderní zastávka na obrázku vypadá, že mě před větrem neochrání.

Zdeva

Pristresek v Touzimske mozna pomatuje soudruha doktora Gustava Husáka…

Zdeva

Přístřešek v Touzimske asi pamatuje soudruha doktora Gustaava Husaaka….

Hen ten oný

Milouš Jakeš by si možná vzpomněl kdy byla slavnostně odhalována. 😃