Praha schválila levnější jízdné pro studenty a seniory

Tramvaj na zastávce Moráň na Karlově náměstí. Foto: Praha.euTramvaj na zastávce Moráň na Karlově náměstí. Foto: Praha.eu

Rada hlavního města Prahy dnes nasedla na vlnu slev v MHD, která se rozlévá po českých zemích. Levnějších předplacených jízdenek

Rada hlavního města Prahy dnes nasedla na vlnu slev v MHD, která se rozlévá po českých zemích. Levnějších předplacených jízdenek se dočkají senioři nad 60 let a studenti do 26 let. Výsledek jednání oznámil na twitteru radní pro dopravu Petr Dolínek.

Studenti a senioři zaplatí od října za roční kupon 1280 korun ročně. Studenti dnes nemají možnost koupit si roční kupon za studentskou cenu, desetiměsíční na školní rok je stojí 2400 korun. Senioři platí za pětiměsíční kupon 1100 korun, nad 65 let mají dopravu zdarma. Městský rozpočet vyjde opatření na zhruba 200 milionů.

Slevy se po tuzemských městech začaly šířit poté, co vláda na jaře schválila snížení cen ve veškeré meziměstské dopravě pro děti, studenty a seniory nad 65 let o 75 procent. To se týká i příměstské dopravy kolem Prahy. Tyto slevy nahradí v PID žákovské jízdné v příměstské dopravě.

Dolínek usiloval o levnější jízdenky pro studenty už před prázdninami, jím navrhovaná cena 365 korun za roční kupon ale tehdy radou města neprošla.

Tagy MHD praha rada slevy
32 komentářů