Praha 11 opraví most u stanice metra Háje, dostane oficiální název Otíkova lávka

Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: Piráti Praha 11Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: Piráti Praha 11

Oprava za 36 milionů má skončit v září.

Městská část Praha 11 letos opraví most pro pěší přes Opatovskou ulici u konečné stanice metra C Háje. Důvodem je její špatný stav. Dokončení přinese i jednu změnu v názvu. Oficiálně bude pojmenována jako Otíkova lávka podle jednoho z hrdinů českého filmu Vesničko má středisková.

O zahájení oprav informovala Praha 11 na svých stránkách. Zakázku za 36 milionů korun získala společnost Edikt. Začátek prací je plánován na 1. 3. 2023, během února začnou přípravné práce. Hotovo má být letos v září. Po dobu rekonstrukce bude provoz na lávce omezen, ale lávka bude s výjimkou jednoho týdne pro pěší přístupna. Provoz autobusové zastávky v ulici Opatovská nebude přerušen, bude pouze přesunuta zastávka BUS MHD „Háje“ směr Petrovice. Do pořádku se musí dát uložení lávky, pilíře, odvodnění, zábradlí, povrch a také je třeba lávku nově natřít.

Jsem moc rád, že se Otíkova lávka dočká opravy, vnímám ji jako jeden ze symbolů Jižního Města. Proto jsme se také se zhotovitelem předběžně domluvili, že bude její název, který dostala ve vzpomínku na závěrečnou scénu legendárního filmu Vesničko má středisková, umístěn přímo na lávce. Protože takto vešla do podvědomí obyvatel nejen Prahy 11,“ říká Libor Vrkoč (HPP11), radní pro dopravu.

Samotný most vznikl v roce 1990, v době natáčení filmu zde byla dřevěná lávka.

Tagy Edikt Otíkova lávka Praha 11
23 komentářů