cargo

Praha 1 žádá Ťoka, aby pomohl v centru zakázat pivní kola

Pivní kolo. Foto: Prague Beer BikePivní kolo. Foto: Prague Beer Bike

Ke značkám zakazujícím možnost vjezdu segwayů přibude v Praze možná další cedule: zákaz pivních kol. Starosta městské části Praha 1

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aslanex

Tento způsob řešení problémů se mi příliš nelíbí, když to chtějí prostě zakázat. To není možné se nějak domluvit na trasách, které by nevadily? Třeba Rekola se v českých městech vždy nejprve domluví na podmínkách provozu, než vyjedou. Proč stejně nefungují provozovatelé segwayů nebo pivních kol?

jan

Oni by nejradši zakázali a zregulovali uplně vše. Nebylo by jednodušší zakázat turisty?
AINB. Teď jsem slyšel, že chtějí zakázat elektrické koloběžky, které mají nulové emise, a žerou 200w na 15 km.
Kola.. Hlavně že plná huba pseudoekologie.
Opravdu pokrokoví..

Tomas

Tak jsem místo pindání poslal zdejší moudra přímo na radnici Prahy 1 a dovolím si sem dát krátký citát z odpovědi, která přišla velice rychle: 1. Již před dvěma roky Praha 1 navrhovala dodatečnou montáž dopravního značení a dodatkových tabulek zakazující vjezd kol širších 1.2 metrů. Bohužel byl požadavek odmítnut, podle silničního zákona by to v centru znamenalo stovky nových značek (každá křižovatka by znamenala obnovení zákazu a tedy instalaci další značky). Omezení v parku v Praze 7 se inspirovalo právě návrhem Prahy 1. 2. Značení je věcí státní správy a magistrátu a městská část nemá žádný nástroj, jak je… Číst vice »

AAA

ad 1) existuje taky jinak v Praze hojně používaná značka Zóna
ad 2) to se holt hoši musí domluvit mezi sebou. Sorry jako.

Petr.R

At praha si postaví pojízdné dětské hřište a jezdí za nima anebo tam nemají v praze zastávky mhd? Chce to trochu přemýšlet a dodržovat už to, co tu je, ale fotky flixbusu v praze hovoří za vše i tady ty chrániči a slunéčka se vyznamenávají. Chceto trochu toho selskýho mozku bez toho diploma zapojit do práce a nefnukat a nezapojit do takovýho mikroproblému celou republiku.

Chachar Budvar

Ťok se zeptá šéfa. A pak zaujme rozhodný postoj:)

Jiří Šrámek

S bouchnutím do stolu zařve své nekompromisní „nevím“.

xxxyyy

Když to umí Praha 7, tak proč to neumí Praha 1?

AAA

A na doplňkovou tabulku potřebují nový zákon?

Petr

Kdyz dam na zacatek ulice znacku zakaz jizdy kol s sirkou vetsi nez 1,2 metro, tak to nemuzu? Nebo vahou vetsi nez 100 kg? Nebo delkou delsi nez 3 metry? Muzete mi najit nejaky zakon, kde je tato dodatkova tabulka zakazana? Lomecky tohle uz zkousi po million pate – Segway, kola atd. Ta kola potkal treba na Senovaznem namesti, kde jela sice pomalu, ale auta je mohla v klidu objet. Stejne by melo byt cele historicke centrum spis v rezimu Obytna zona – tj. rychlost do 20 km/hod a deti si mohou hrat na ulici fotbal… Takze nevim, kdo by… Číst vice »

železničář v důchodu

Lomecký je zkrátka pokračovatelem „Bürgiho“ – jen místo pleše má lysou celou hlavu, ale její vnitřek je velmi podobný tomu, jaký měl ve funkci i „Bürgi“, a škodí, a škodí, a škodí …

yaakov666

Obávám se, že zákon udává i seznam povolených dodatkových tabulek a jejich kombinací se značkou, takže to nemusí být tak jednoduché.

železničář v důchodu

Zákon sám asi ne, ale prováděcí vyhlášky – a úplně jednoduché to asi opravdu být nemusí. Ale existují i vyhlášky o rušení nočního klidu a Lomecký má jistě dostatek městských policistů, aby si jejich dodržování na území Prahy 1 mohl vynutit – a ve dne na ulicích ve středu města mnohem víc překážejí právě automobily, které se Lomecký snaží naopak podporovat.

AAA

To se obáváte zbytečně. Neudává. Dodatková tabulka E12 „Text“ může obsahovat prakticky cokoli (dává-li to smysl).

AAA

pardon E13

AAA

A nebo teoreticky i zákaz B 15 – zákaz vjezdu vozidel, jejichž šířka přesah. vyznačenou mez
s dotatkovou tabulkou jizdního kola….