Autobusy

PPF potvrdila akvizici polovičního podílu v tureckém výrobci autobusů

Samořiditelný autobus od Temsy. Foto: Temsa
Samořiditelný autobus od Temsy. Foto: Temsa

Skupina PPF, které mimo jiné patří výrobce drážních vozidel Škoda Transportation, dnes potvrdila akvizici polovičního podílu v tureckém výrobci autobusů Temsa Ulaşım Araçları. Druhá polovina zůstane turecké skupině Sabanci.

„Úplné uzavření transakce a převod akcií jsou podmíněny získáním souhlasů odpovědných regulátorů a dohodou s bankami o budoucím financování,“ uvedla dnes PPF v tiskovém prohlášení. O svém plánu v Turecku informovala už v únoru, kdy obě strany podepsaly takzvaný Letter of Intent. Završení procesu bylo tehdy podmíněno úspěšným provedením due diligence, tedy hloubkové kontroly stavu firmy.

Sabanci chtěla prodat autobusovou firmu už loni, tehdy se dohodla se švýcarskou společností True Value Capital Partners. Turečtí vlastníci ale obvinili nové partnery, že z firmy vyvádějí majetek. Temsa kvůli sporům na přelomu roku zastavila výrobu a Sabanci si vzala firmu zpět pod svá křídla. Výroba je soustředěna do Adany, zaměstnává přes 3000 lidí.

Temsa byla založena v roce 1968. Ročně vyrobí přes 10 tisíc autobusů a lehkých nákladních aut. Autobusy Temsa se prodávají v téměř 70 zemích včetně Spojených států, Velké Británie, Francie či Německa. 

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Laik

Tak kdy PPF oznámí vstup do firmy která provozuje veřejnou dopravu v závazku? Letos nebo příští rok?
Bude to LE nebo rovnou celá Arriva nebo někdo jiný?
Se těším na další vývoj.

Vladimir

Za me vyborny strategicky krok jednak kvuli doplneni portfolia ke skupine SkodaTransportation, take k rozsireni pusobnosti na Balkane, blizkem a mozna i strednim vychode. PPF je silna v ziskavani statnich zakazek, tak jsem zvedavy kdy se objevi prvni kusy v zavazne verejne doprave.

Pe.tr

Nezbývá než potvrdit. Sor a Solaris asi zapláčí . Tyto výrobky neznám , snad nebudou podvozky nebo karoserie horší . Počítám , že výhledově budou preferovat osazení výzbroje do vlastního produktu .

Peter

No a busy z Temsy budu vyhravat tendre ako SOR v „historickych zemich“ a v Hornych Uhrach :-). Alebo sa zase mylim?