PPF koupila podíl v ČD Telematika, dráhy se chtějí dcery zbavit

Metalický kabel, ilustrační foto. Autor: ČD TelematikaMetalický kabel, ilustrační foto. Autor: ČD Telematika

České dráhy mají nového menšinového partnera v dceřiné firmě ČD Telematika. Stala se jím skupina PPF podnikatele Petra Kellnera, která

Zpět na článek
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
aldik

Wtf? Proč prodávají něco, co je v zisku a má budoucnost? Nemusí za každou cenu vše rozprodat, i když jejich hlavním účelem je provoz osobní dopravy.

Bery

Aby to pak mohli nakoupit formou 3x drazsi sluzby…

Jiří2

Prodali budovy, chystají prodej pozemků, historických vozidel a dalšího majetku. Přímé peníze z ministerstva by byly nedovolená státní podpora, tak se to řeší tak, že se peníze nalijí do SŽDC, která to pak od ČD odkoupí. A mám pocit že SŽDC měla zájem i o telematiku, přecijen je to pro ni strategická společnost. České dráhy už ji nepotřebují, před lety dceřinou společnost Informační systémy od Telematiky odštěpily a udělali z ní vlastní dceřinou společnost. Všechny IT služby jim pak dodávají právě ČD IS. Podobná úzká spolupráce funguje mezi SŽDC a OLTISem, nicméně pro provoz sítě, radiostanic, telefonů a dalších potřebují… Číst vice »

noerf

PPF koupi i zbytek za miliardu. Desetinásobek zisku je 510 milionů, otázka je, zda kabely vlastní telematika nebo TUDC a v jakém poměru.
Nicméně ceny počítačů a další techniky pro SZDC jsou téměř na dvojnásobku cen trhu, takže je tam prostor pro růst zisku, stejně jako ve spojení s Cetinem, když je optika nebo metalika i v zastávkách s minimem obyvatel, což by následně umožnilo výborné pokrytí území sítí 5G s doplněním několika vysílačů.