Potíže s piloty zapomenuty. Ryanair hlásí rekordní zisk, nebrání se dalším fúzím

B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště PrahaB737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha

Největší evropská nízkonákladová letecká společnost nechala své akcionáře zapomenout na podzimní problémy s rušením letů kvůli nedostatku pilotů. Firma dnes

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří

O jakem typu zisku se bavíme? EBITDA, EAT, jiný – jaký?

DP

Nevím jestli je dobré létat aerolinkami, které pilotují nejhůře placení piloti v EU a kde letušky uklízejí odpadky po cestujících, místo toho, aby to dělal letištní personál.
A jestli ještě rozsazují cestující, tak to je už moc.
Kdyby se lidi naučili počítat, tak si lehce sečtou, že letět aerolinkou kde jim dají pití i bagetu není o moc dražší než hladolet Ryanairu 😉

Lucy

Pití a bagetu už dneska na krátkých letech moc nedostaneš. A cenově se hladoletu stále nic moc nevyrovná. Leda by si jel Studentem.

Adam H.

S Ryanairem létám často a neřekl bych, že nějaké aerolinky, které mi dají „vodu a bagetu“, budou cenově srovnatelné. Většinu letenek kupuji v relaci 15-30E + 3E za místenku… Tady je to jen o tom, kdo co požaduje. Kdo chce komplexní službu ať letí s BA, Lufthansou nebo kýmkoliv jiným a utratí za to ty peníze. Kdo chce levně z místa A do místa B tak Ryan, Easy, Wizz, Lauda… Neříkám, že při některých cenových relacích, kdy Ryanair požaduje za BTS-STN 100+E (+cesta z letiště a zpět) za místo v prázdném letadle, se neoplatí letět se společností, která létá dráž… Číst vice »

Vlastimil

Vybírat dopravce si můžete pro několik málo vesměs blízkých destinací, a i tam vám nemusí vyhovovat čas. Opravdu je pro vás takový problém koupit si bagetu předem a ty dvě hodiny vydržet sedět jinde, než byste chtěl? Ostatní lowcosty vás většinou nenakrmí ani na delších linkách. Ryanair jsem si nijak zvlášť neoblíbil, ale do Ammánu a Eilatu poletím s ním a hlady neumřu. S kým byste letěl vy?

Jana

Litam s nimi pravidelne a bageta s vodou opravdu neni dulezita. Ceny letenek na trase Miláno nebo Řim z Prahy se vzdy vyplati. Za cenu zpatecni se od splecnosti s bagetou nedostanu ani na letenku na cestu tam.

Lucy

A že je to hned krásně vidět na nabídnutých službách.