Posun tratě o půl metru. Tramvaje se po dvou měsících vrátily na nábřeží E. Beneše

Opravená a posunutá trať na nábřeží E. Beneše v Praze. Pramen: ROPIDOpravená a posunutá trať na nábřeží E. Beneše v Praze. Pramen: ROPID

Nová trať je na betonové desce s pružným upevněním kolejnic, což podle DPP sníží hluk a vibrace z provozu.

Zpět na článek
43 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym03

A zastávky nechali do vozovky. Vozíčkáři všech zemí, vyližte si prdel.

Ondra

Na jaře prý předělají

medical examiner

Dejme tomu…ale kterého roku? 🙂

Frantík

Samozřejmě by někoho mohlo zajímat, jak se k té zastávce vozíčkář dostane v první řadě. Možná tak výstup z turistického bus?

Jakub P.

pokud se tam dostanou chodci, tak by stejnou cestou mohli i vozíčkáři

Vbb

Chodci tam přijdou po hodně schodech (příp. opravdu prudkým srázem) z Letné, příp. těmi schody / srázem na Letnou odejdou. Jiné směry nemají praktický význam, protože jdou od jiných zastávek, které bezbariérové jsou, a mezi těmito zastávkami a Čechovým mostem není nic, co by případné vozíčkáře mohlo generovat či pohlcovat.
Jinými slovy, na zastávku Právnická fakulta je to jenom přes most a na zast. Klárov je to okolo budovy předsednictva vlády (kam je to ale stejně blíž z Klárova, kdyby vozíčkáři chtěli demonstrovat a na akci přijet tramvají).

Roman Soudný

Myslím, že je dost zbytečné vymýšlet proč nějaká zastávka nemusí být přístupná pro vozíčkáře. To by prostě měl být standard.

Vbb

Standard samozřejmě, ale i ze standardu jsou možné výjimky, je-li to účelné.
Je to podobné, jako že standardem je nízkopodlažní tramvaj, ale všechny tramvaje nízkopodlažní nejsou.

ldx

Jakékoli výjimky jsou vždy zlo ! Takže pokud výjimka, tak to musí naprosto nezbytná věc, ne nějaké ulehčení si stavby čehokoli (ušetření), protože mám napjatý rozpočet !!!

Ondra

Ohledně cyklopruhů: místem vede významná cyklotrasa A1, navazují tam i cyklopruhy na Nábřeží Kapitána Jaroše, takže to integračně dává smysl. Navíc jsou to jen ochranné cyklopruhy.

medical examiner

Ještě řekněte, že tam má některá klinika traumatologie filiálku, aby se těm přejetým cyklistům dostalo pohotové lékařské péče…

stanislav

Tady to šlo nove podloží a kdyz bylo zavreno hlavni nadrazi v červnu tak se tam jen vymenili kolejnice a zpatky vratili ty silene betonove panely u nadeje to snad ani nemysli vazne jak je mozny ze tam nedali tichy antivibracni asfalt

Miroslav Zikmund

Mohu se zeptat o jaké uzavření „hlavního nádraží“ se jednalo – a kterého. V tuzemsku je jich povícero …

původní Jakub P bez tečky

Že by myslel hlavák ve stejném městě, ve kterém se nachází ta tramvajová trať z článku?

Ondra

To se dá vcelku logicky vyloučit, neboť hlavní nádraží v Praze v červnu opravdu uzavřeno nebylo.

Puvodni Jakub P bez tecky

Ono je to dost zmatene napsane, ale prijde mi jednoznacne, ze mysli vyluku tramvaji kolem Hlavaku v Praze. I ta Nadeje odpovida, je to nazev charitativniho centra hned u te zastavky.

Beekee

Ty ponechané orabané obrubníky taky mohli vyměnit než to celé přebalili. Jinak to cyklo… bych řek, že buď je tam chci, nebo ne. Ale toto polovičaté řešení, že na jedné straně pruh 2m+ na druhé sotva pikto… už by se mohli rozhodnout.

Frantisek

Proč by měli vyhazovat použitelný materiál? No a ta kola, kdo ví… Třeba už nešlo koleje při stávající konstrukci nábřeží posunout od svahu dále, byť by to určitě bylo lepší.

Beekee

Tak nemusí. Asi většina jich je ok, ale třeba 2. zprava foto 3 už svou funkci moc neplní. Naopak, o ostrou hranu hrozí defekt. Ten by možná posloužil líp vám na zahrádce…

Ryk Mat

Povšimněte si, že vozovky mimo trať byly pouze ofrézovány a dostaly novou povrchovou vrstvu. Pokud by měly být měněny i obrubníky, muselo by se jít o dost hlouběji a muselo by se tudíž jednat o celkovou opravu ulice včetně chodníků atd.

medical examiner

Ano…chtělo by to říci jasné ne…

Aaabbb

Škoda, že zastávka Čechův most ZC zůstala v původní nevhodné podobě…

Dzejejc

A kde by pro ni bylo lepší místo?

medical examiner

No…ono úplně nejsnazší by bylo „motoristi, polibte si šos – nábřeží Edvarda Beneše nově pouze pro tram, chodce, a IZS„.

Vbb

U tangenciálních tratí je pojem ZC poněkud nejednoznačný.
17 nejede přes centrum vůbec, případně – při zamhouření očí – je to směr od Národního divadla, tedy zde směr Stross. Naopak pro 15 je směr „ZC“ směrem ke Klárovu 🙂
Takže který směr máte na mysli?

medical examiner

Přes centrum nejezdí pouze 1, 11, 13, 19 a 25.
Linka 15 jede přes centrum v úseku Újezd – Hlavní nádraží, linka 17 v úseku Výtoň – Čechův most.

Vbb

No a která zastávka Čechův most je ta ZC? Je to ta „u vody“, protože přes ní jezdí ZC 17, nebo ta „u kopce“, protože přes ní jezdí ZC 15?
To byla totiž původní otázka – na tangenciální TRAŤ, nikoliv linku.

Frantík

Vínohrady nejsou centrum?

medical examiner

Ne, nejsou.

Pavel

Naprosto skvělé. Z přehledné ulice, kde byla automobilová doprava oddělená od tramvají, kde tramvaje a vozidla si navzájem nijak nepřekážela, máme cyklostezku s dopravním hřištěm, kde se bude testovat pozornost nejen řidičů OA. Cizinci jedoucí do/z hotelů v centru si to jistě budou užívat.

Aaabbb

Reálně bohužel automobilová doprava od tramvají oddělená nebyla, protože pruhy pro automobily byly příliš úzké. Takto je plný pruh alespoň v jednom, problémovějším směru.

Erik

Spise nekteri ridici aut byli prasata a neumeli ohnout volantem vpravo.. predjizdeli se i autobusy.. sirka byla naknap, ale co dle fotek vzniklo, je mnohem vetsi prasarna. Ale hlavne, ze mame cyklopruh..

medical examiner

Tak tak…
Ale co myslíte, pomohlo by někomu, pokud by se trať Vítězné náměstí – Červený Vrch – xy posunula doprava, tj. směrem k ČVUT a KTF?

ldx

Tam je dost místa na úplné rozšíření… zatímco tady jsou skály a řeka.

thegrid

Rušení pruhů, to je už Pražský levičácký sport. S láskou vzpomínám na Krndu a Dolínka, co nic nezkazili. Jinak si marně lámu hlavu pro koho dělají v tomto místě tichou tramvaj, že by rušila cyklisty?

původní Jakub P bez tečky

Myslíte to obsazení magistrátu, který prosadilo pravidlo, že při jakékoli rekonstrukci ulice, se musí vždy vytvořit opatření pro cyklisty, bez ohledu na jejich kvalitu?

Pravidlo, díky kterýmu se všude malujou ty pruhy, který vás tak nebetyčně provokujou (a přitom řada z nich reálně lidem pohybujícím se po Praze na kole nic moc nepřinese)?

Pražský cyklista

No tak to není pravda! Dolínek žádal každé cykloopatření schválit od městské části.
Věci se změnili od příchodu Scheinherra a jeho sekretáře z Automatu.

medical examiner

Že jo…pěkně otevřený svršek aby to větralo…
Otázka je, jak by to bylo v případě, že by se trať posunula doopravdy, a to ke svahu (čímž by se tramvajová křižovatka o 3-4 metry zvětšila)

Puvodni Jakub P bez tecky

Pekne kecate, byly tam v oboy smerech mista, kde se auto vedle tramvaje neveslo a muselo castecne na koleje. Zadny oddeleni tramvaji od aut tam realne nebylo.

Nemluve o tom, ze by to mela byt relativne klidna ulice v centru, kde rizeni ma vyzadovat plnou pozornost. Ne rychlostni zkratka pouze pro auta,, kde ridici muzou podobne jako na dalnici mirne povolit v soustredeni, protoze tam jinej nez automobilovej provoz neni a rozjet se rychleji, nez 50 (coz na nabrezi byvalo bohuzel casty).

Jakub P.

Proboha, jaká klidná ulice v centru vyžadující plnou pozornost? Je to nebo možná spíš byla to jedna z mála ulic, kde se dalo normálně bez komplikací jet, člověk tam nikoho nerušil, protože tam není zástavba a na rozdíl od druhého břehu tam nejsou kostky, takže tam ani nešlo dělat tolik hluku. Ani ve vztahu k MHD tam nedocházelo ke konfliktům aniž by bylo potřeba jet opatrně s plnou pozorností. V naprosté většině případů v poslední době před rekonstrukcí se tam dalo normálně v klidu projet. Nestály tam kilometrové kolony, nevznikala zpoždění u tramvají, no prostě oproti jiným částem Prahy skoro… Číst vice »

Jakub

Proc by se situace mela zmenit, na te ulici nikdy kolony nebyly, smer na Prahu 7 byl ale zavodni draha a casto mne tam predjizdelo auto jedouci tak 100vkou.

Jakub P.

Tak změnilo se pár věcí, pruhy jinak, cyklopruhy, bumlíky… Doufám, že se provozně nic moc nezmění, zároveň ale vím, že Scheinherr a spol. si nenechají ujít jedinou příležitost, jak zpomalit provoz a vytvořit provozně konfliktní místa s přehnanou preferencí cyklistů (kteří jsou v počtu tak 1 za 10 minut).

Miroslav Zikmund

Máte představu co kritizujete ? Ten souběžný jízdní pruh tram / auto slouží pouze pro auta odbočující doprava z nábřeží E.B. na Štefánikův most, zatímco vozidla jedoucí rovně na nábř. Kapitána Jaroše projedou podjezdem pod Štefánikovým mostem ….