Postel s výhledem na ranvej. Letiště otevřelo nový hotel mezi terminály

Pokoj hotelu AeroRooms na Letišti Praha. Foto: Letiště PrahaPokoj hotelu AeroRooms na Letišti Praha. Foto: Letiště Praha

Letečtí fanoušci mají k dispozici v Praze nový hotel, kde se mohou přímo z pokoje dívat na letištní plochu či

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Butrusik

Ovšem designove se to twa hotelu neblíží ani omylem. Jedna fotka na zdi tu sterilitu nevylepsi.

Jen tak

tak TWA hotel je trosku neco jineho, nez tohle.. tohle je prostě letistni hotel pro cestujici, kteri tam chteji prespat.

TWA je designová záležitost, ne jenom letistní hotel .)

Ondřej

Sterilita je pro ten pokoj vypadající jako kancelář přestavěná na holobyt dost eufemistický výraz.

Ondřej

Vypadá to skoro hůř než inflight restaurant na letišti Brno.

dalibor

Proboha, jak v tom kraválu chtějí spát? Nebo tamjsou nějaký speciální zdi, okna a dveře s ultravysokou vzduchovou neprůzvučností?

Ondra

V jakem kravalu ? Ze je tedy na Ruzyni v noci provoz…

Radovan Komínek

Mně by ten rámus nevadil, pokud cestuji za pozorováním letadel. Momentálně mně občas ráno vzbudí nákladní letadlo z Kazachstánu a vůbec mi to nevadí. Pokud bych jel za tichem lučního lesa, tak bych se asi zlobil, ale kdo chce spát na letišti, tak asi letadla chce, stejně jako obdivovatelé spalovacích aut, které za většího rámusu byť s menším zrychlením než auta na elektřinu mezi sebou závodí.

Jen tak

jakej kraval? 🙂

Y.K.

Myslím, že v noci tam bude daleko větší ticho než třeba v Ječné nebo na Evropské.

Medved

Kdyz uz jsme u provozu na Ruzyni, chtel bych se zeptat za jakych okolnosti je v provozu ranvej, ktera ma na zacatku napsano cislo 30 (to jsem precetl na letecke fotce – predpokladam ze to znamena azimut 300 stupnu). Byvam obcas na navsteve v blizkosti stanice metra Jinonice, coz je temer presne v ose teto ranveje a nektere dny je provoz velmi husty, ale tech dnu je zase pomerne malo. Predpokladam, ze je snaha omezit provoz nad mestem a pouzivat druhou ranvej, ktera v obou smerech miri nad mene zalidnene oblasti (vesnice, pole).

Walt

Ranveje v Praze se kříží, to znamená, že je není možné používat zároveň. Praha má dvě používané ranveje 6/24 a 12/30. Letadla by měla startovat proti větru, proto se se staví ranveje ve směru obvyklého proudu větru. Nejčastější směr jsou v našich podmínkách západní nebo východní větry. Proto se nejčastěji používá směr 6, poté 24. Ranvej 12/30 se používá v případě uzavření ranveje 6/24 nebo v případě tak nepříznivého směru a síly větru, že 6/24 nelze použít. V takovém případě létá veškerý provoz na vedlejší ranvej 12/30. Směr 30 (tedy start nad Prahu) je nejméně obvyklý z důvodu obvyklých směrů… Číst vice »

Jen tak

Jen malá technická – směr „30“ není směr na Prahu, ale směr od Prahy. Na Prahu je směr „12“.

Supidio

Raději za oknem letiště s mezinárodním provozem, než jakoukoli silnici, jde jezdí motorkáři…To dokáže nadělat daleko nepříjemnější hluk, než letadlo 😀

Ondřej

Některé lidi vzlétající letadla uklidňují. Kromě toho, musí být super třeba dívat se v TV na Letecké katastrofy a do toho mít za oknem ten hluk z letadel. Dodá to na atmoféře. Navíc to říká Zawadská a ta když tím svým hlubokým, ale medovým a podmanivým hlasem řekne, že osud letu byl zpečetěn, no to je pro fanouška letectví jako pohádka na dobrou noc, to se usíná úplně samo a ty sny potom…nepopsatelné.
😀