z prahy

Pošta vydává další známky s železniční tematikou

Podoba nových známek České pošty se Stříbným šípem a lokomotivou 365.0. Foto: Česká poštaPodoba nových známek České pošty se Stříbným šípem a lokomotivou 365.0. Foto: Česká pošta

Filatelisté i fanoušci železnice budou mít od zítřka možnost zařadit do svých sbírek další známky s železniční tematikou. Ve středu 

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

„Nakonec skončil bez motorů a interiéru jako sklad.“ To je sice pravda, ale bylo by vhodné to ještě trochu doplnit a rozvést, což já ovšem nedokáži a mohu jen podat jakýsi „startovní nástin“: nejsem si jist, jestli pozůstatky „Stříbrného šípu“ nebyly dokonce už i součástí deponie historických vozidel soustřeďovaných v České Třebové pro tamní uvažované železniční muzeum, ale jeho skříň na pojezdu už bez kompletního interiéru stála mnoho roků u „magacínu“ v žst. Ústí nad Orlicí a nějaký Klub železničních modelářů z toho regionu v něm chtěl v těch zbytcích vozidla vybudovat (převozitelné) klubové modelové kolejiště, čímž ten vůz, resp.… Číst vice »

JS

Přebal známkového sešítku je malinký – informace ke známkám se nachází na zadní stránce přebalu. K dispozici je cca. 16 řádků pro představení obou známek…. tam skutečně není prostor k sáhodlouhému vyprávění! A tento článek pojednává o tom, že vyšly známky, nikoliv o historii Stříbrného šípu – proto vychází z informací vydaných Českou poštou k těmto novým známkám.

železničář v důchodu

Na přebal známkového sešitku takové detaily samozřejmě nepatří, ale jako „zdokonalení“ autorova textu, kdy historii „Stříbrného šípu“ představuje v celém odstavci, by se místo odbytí jedinou větou „Nakonec skončil bez motorů a interiéru jako sklad“ nějaký podrobnější popis posledních více než 40 roků (tedy fakticky většiny) doby existence toho vozidla hodil.

KL

Mám dojem, že jsem tyhle známky lepil na dopisy už někdy před rokem ???

Nekdo

to ale byli jeste za 16,- 😀

KL

Nicméně je to „A“ a jestli se nějak nezměnila grafická podoba, nebo vydání (uspořádáni aršíku, samolep/oliz, formát, něco dalšího) je to ta samá známka, dotisk a prodejní cena nerozhodují.
Čili článek je buď zásadně chybný, nebo nějaký drobný rozdíl ve vydání existuje, pak měl být ale v článku vysvětlen, protože tady to je pro dráhaře a ti nemusí mít všeobecný filatelistický rozhled v malíku.

KL

Ano, velmi pravděpodobně jsem to takto spletl. Graficky jsou ty známky dost podobné starším a co tam bylo za řadu si nepamatuji (stejně tak 365.0 se starší 354.7). To se omlouvám. I tak by ale neškodilo v článku zmínit ty předchozí podobné emise, když je to první zpráva tohoto typu na serveru.

R

A budu si remcat

T.H.

Před rokem byl vydán sešitek „A“ známek se „zubačkou“ T426.0 a „všudybylkou“ 354.7. Viz též zde: http://www.zubacka.cz/index.php/akce/planovane-akce/542-oslavy-100-let-lokomotivy-354-7152-17-cervna-2017