Poslední den „rakví“ na R14. Zaměstnanci ČD umístili do vlaků parte, poukazují na amatérismus Arrivy

Motorový vůz 843 u Staré Paky. Foto: České dráhyMotorový vůz 843 u Staré Paky. Foto: České dráhy

České dráhy dnes vypraví poslední rychlíky na trasách z Liberce do Ústí nad Labem a Pardubic. Poprvé v historii na

543 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Krpata

Svým hulvátským chováním na těchto posledních spojích si tito lidé vstřelili ukázkového vlastňáka. Takto že se chovají profesionálové? To nikomu že zúčastněných nedošlo, jak jsou útoky na stejné „lopaty od konkurence trapné a ubohé? Ale jak se říká karma je zdarma…

Michal Krpata

Bohužel, toto žádné mínusy nespraví. Tomuto chování jsem byl svědkem z pozice výpravčího a bylo to skutečně ostudné. Tito lidé si zjevně neuvědomují, že problémy nezpůsobili jen sami sobě, ale též vlakové četě tyto spoje doprovázející. V letácích upozorňují na neprofesionalitu konkurence, ale to, co předvedli, je snad profesionální?

Hradečan

Tak vám na Ministerstvu dopravy opravdu děkuji, teď budu muset do prace jezdit na traťovou od ČD a z práce domů na IREDO, ani nevíte kolik nepublikovatelný ho jmen pro vás mám.

Robert

Chtělo by to na MD více patriotu a méně byrokratů jinak se budeme na okolní země do budoucna dívat s čím dál větší závisti.

Mirek Zv.

To je teda naprosto neuvěřitelné. Tak já bych snad jako zaměstnanec mohl bez příkazu a souhlasu nadřízených vydat tiskový materiál pro zákazníky, navážející se do konkurence a předstírající, že je oficiálním materiálem firmy? Pořád nemůžu uvěřit, že někde na světě existuje firma, kde je toto možné. A ejhle – ČD.

Anonym03

Proč by ne? Když na vás nikdo nepřijde…

Michal Krpata

Bohužel, v těchto končinách se vyskytuje velký počet lidí se sektářským způsobem uvažování. Buď my, nebo nikdo. Tímto však docílí pravého opaku – řadového cestujícího tyto žabomyší spory nezajímají.

Jarda

způsob výběru je poněkud trapný a v gesci ministerstva a ČD která to pros..la a tím, že nebylo ohlášené výběrko tak i cestující

Mračoun

Prošel jsem si skoro celou zdejší diskuzi a nechápu pár věci. Budu rád, když mi je někdo věcně vysvětli, bez urážek a zbabělého dávání palců dolu. Takže může mi někdo vysvětlit, komu nejvíce vadí, že ČD přestane jezdit rychlíky z Pardubic do Liberce a zpět? 1. Tady to z diskuze vypadá, jako by cestující mezi Pardubicemi a Libercem neměl jinou šanci, než staré soupravy soukromého dopravce. Z mých zkušeností je nejvyšší množství cestujících právě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Ve špičce jezdí oběma směry vlak každých cca 20 minut, z toho rychlík z a do Liberce 1x za 2 hodiny.… Číst vice »

Hradečan

Já s tím mám třeba problém, protože jsem těmi spojí jezdil domu na traťovku. Teď budu muset buďto každý den půl hodiny tvrdnout na nádraží, nebo si zařídit ještě navíc IREDO a jezdit na traťovku do prace a domu na IREDO nebo se rozloučit s i kartou a dozachodu spláchnout 4000kč, navíc IREDO je ve výsledku dražší 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Pepa

Vyměňte si rezijku za roční oneticket a neřešte to.

Hradečan

Oneticket je zlodějna, na dané trase jezdím ČD za 2375 a oneticket vychází na 3025, děkuji za radu, ale můžete si ji nechat.

Jojo

Ona traťová jízdenka je režijka? Jak jste na to přišel? Není si lepší si pořádně přečíst na co reagujete? Je, že? Pán nikde nepíše nic o rezijce, tak klídek a mokrý hadr na hlavu.

Leinad

Takže ti ČD prodali jízdenku a teď tě nechtějí vozit?
No pokud se nepletu, u tratovky byly nějaké podmínky vrácení. Ale jinak je to věc ČD, jak moc chtějí zákazníky.

Hradečan

S ČD jezdím dal, nechce mě vozit Arriva😉 ano, storno poplatek je 15%, ale vracet jimto nebudu abych si koupil dražší IREDO, nejsem pitomec.

Xperia

hmm a no co že jste se to vlastně dotazoval …

Romanero

Neříkalo se, že uvolněné 843 nahradí babičky 854 v okolí Prahy?

nekdo nekdy

odboráři zavinili ztrátu linky. Furt jenom stáli za svým a Arriva to nemusela vyhrát, ale nenažranost odborářů zabíjí funkčnost firmy. Se nedivím kraji, že šáhnul po levnějším řešení. Jedině kde funguje diktatura odborů je ve Škodovce. Tady je to jen socialistický podnik.

Michal Krpata

Zde jde spíše o divadelní odborařinu, které, bohužel, někteří lidé věří.

Zdenek

Nejvyšší čas, že s tím šrotem 843 ČD z této trati vypadly. Jet tím z HK do LBC bylo utrpení. Hluk to nejmenší, pak ty nepohodlné sedačky atd. Navíc na tak dlouhou trasu mohlo být c těch rakvích taky pár míst v jedničce, ale to bych od toho státního molocha chtěl asi moc…

Pravdepodobnost

Vetsina jednicek se lisi uz jenom barevnym provedenim a hadrem pod hlavu. Jestli vam na tom tolik zalezi tak vam za 50 korun dam v HK hadr pod hlavu a nalepku na celo „PRVOTRIDNI OSOBA“:-))

Pepa

Zeptejte se někoho, kdo si pravidelně kupuje roční příplatek za jedničku, proč vyhazuje tolik peněz za barvu sedačky a hadr pod hlavu.

Zdenek

Ubohost, ne pravdepodobnost:-((

Cyklista

Divte se nebo ne, ale „hadr pod hlavu“ i v lowcost na R8 je to, co nejvíce oceňuji. Zkuste si někdy projít rychlíkový vlak ČD a pořádně prohlédnout zamaštěné a špinavé podhlavníky…

Hana

Tak to teď si užijete. Nebude si mít kam sednout.o vzduchu ani nemluvím.Na to si dát někam zavazadla. Prostě jak sardinky vkonzervě.Timto vlakem co jezdí na Tanvald také občas jedu Je to hrůza Nepohodlné Další šrot předělaný. O PŮLKU MÉNĚ MÍSTA NEŽ U CESKYCH DRACH.

Pepa

Ano, za to vikendove Honekry nabízely daleko větší komfort a misto…

PetrS

Motorový vůz 843, jezdilo se mi sním dobře, akorát na začátku devadesátek snad neměla Moravskoslezská vagónka v konstrukční kanceláři ani jednoho konstruktéra, který by měl děti. Cestovat s tímto vozem s kočárkem je PEKLO.

Jarek

To neměli ani v Budyšíně, protože do béčka a áčka taky kočárek nedáte…

Michal Krpata

Kdysi jsem si myslel, že Apollo se tomuto vozu přezdívá proto, že také občas „nedolétl“ do cíle.

K.S.

Zakázku ale vyhrály České dráhy, které nabídly výrazně podnákladovou cenu a udržely se tak na trati i za cenu ztrát dalších deset let OK, dají se za to nějak popotahovat? To totiž není normální aby se jezdilo za podnákladové ceny, ne takovou trasu, ono pokud to bude že dojedete na konečnou pár kilometrů místo toho aby se to zapichlo zastávku před tím, budiž, jestli je to pár kilometrů na protáhnutí dálkového vlaku, tak nechť. Ale pokud je to podnákladově celá trasa z Prahy do liberce navíc s důsledkem horší kvality cestování a ještě s tím že to bude generovat ztrátu,… Číst vice »

Ondra L.

Vzdyt v tom clanku je napsane, ze za to dostali 275 milionu pokutu

K.S.

A ještě k tomu pokuta navíc. Tady je problém ve vedení které si myslí, nebo tehdy myslelo, že takové chování je OK.

Jarda

a taky tam je, že deset let jezdili pod náklady, což je v podstatě katastrofa

svoboda

Hrdý národní dopravce díky krajů jako je LIBEREC jdou do háje protože snaha rozbít národní ČD se daří všude zejména zde proto se ARRIVA roztahuje uvidíme co z toho bude

nekdo nekdy

tu hrdost platíme z našich daní… odboráři dělají z CD socialistickou utopii. Hrdý na ČD a na co? Na ten bolševický moloch, který nás každoročně stojí stovky milionů? Odboráři tam blokují jakoukoliv snahu o prosperitu.

Michal Krpata

S těmi odboráři bych to zas nepřeháněl! S jedním tamějším odborářem jsem před několika lety řešil jistou záležitost a ujišťuji vás, že ten člověk je tak rovný, že kdyby spolkl hřebík, vykaká vývrtku. Spousta věcí je dělaných jen na efekt a jak známo, čím více kouře, tím menší plamen.

Cyklista

Podle toho, jak zvládáte psaný text, jste jistě hrdým členem (možná i funkcionářem) odborových svazů.

Ondra L.

Myslim, ze takovou teatralnosti ti na tomhle se podilejici zamestnanci ČD svymu zamestnavateli delaji medvedi sluzbu

K.S.

Ano, poškozování dobrého jména atd. nevím, být to na mě, tak je najdu a vyrazím, toto prostě nejde. Ať si takové věci dávají na šatnu, chodí to po depu, budiž, to se děje kdekoliv, ale nemá to co jít na veřejnost. Nejsou určení pro komunikaci s veřejností a ještě z toho může být problém.

Pravdepodobnost

Jakoze kdyz je to na vas tak podrizenyho pripojite na auto (zde vlako) baterii za kule a vyslychate dokud nezjistite pachatele? Nasledne pak na hodinu vyhodite zamestnance za to co delal pobliz sveho pracoviste ve svem volnem case?

Pokud to tu cte nekdo z uradu prace tak by ho jiste zajmalo kde delate vedouciho. Trestat zamestnance za cinnost mimo pracovni dobu je poruseni zakoniku prace.

xyz

“ Trestat zamestnance za cinnost mimo pracovni dobu je poruseni zakoniku prace.“
Může jít o porušení zaměstnaneckého kodexu, který se vzahuje i na chování mimo pracovní dobu.

Pravdepodobnost

No to teda nemuze. Jediny kdy by se to dalo pouzit by bylo pokud by ten zaskodnicky roznos letaku provadeli v uniforme a nekdo je natocil.

Pokud ve svem volnem case vyjadruji svuj nazor jako soukroma osoba tak nemohu byt popotahovan podle pracovniho prava. Samozrejme je firma opravnena dotycneho zalovat jako treba bezdomovce co by to (s platnym listkem) roznasel vlakem.

K.S.

Je úplně normální že některé činnosti jsou i mimo práci zakázané ve vztahu k zaměstnavateli, například je normální že máte jako zaměstnanec zakázáno vynášet interní informace, nebo jinak poškozovat svého zaměstnavatele. K tomu zde mohlo dojít a další věc je že došlo k neoprávněnému užití loga, vydávání se za oficiální publikaci zaměstnavatele atd. to už by klidně mohlo stačit i na soudní spor s danou osobou. Jedna věc je že člověk mimo pracovní dobu bude chodit ve firemní bundě, opije se, něco ztropí, za to vyhodit člověka nelze. Ale za vydávání se za zaměstnavatele, zneužití jeho loga a korporátního designu… Číst vice »

Pravdepodobnost

Zadne interni informace nevynesli. A poskozeni dobreho jmena je v tomto pripade dost extenzivni vyklad ktery by ale (kdyby to soud vzal) skoncil jedine jako obcansko-pravni spor. Tedy spor ve kterem je firma a obcan, nikoliv firma a zamestnanec.

To co se snazite naznacit ze zamestnanec musi reprezentovat firmu i mimo pracovni dobu se vztahuje jen na situace kdy lide dotycneho cloveka povazuji za zamestnance (pochybuji ze tajny roznost letaku provadeli v uniforme).

Ondra L.

No rovnou vyhazovat je za to nutne nemusi, ale vedeni by ted melo dat jasne najevo, ze takove jednani nemuze trpet. Konecnym zakaznikem je obvykle normalni cestujici a na ty to nepusobi dobre. Krom toho samozrejme je spatne pouzit logo zamestnavatele na takovou soukromou aktivitu. Myslim,ze jeden z hlavnich problemu ČD ve vztahu k cestujicim je spatna povest – a je jedno, zda si myslime, ze opravnena nebo neopravnena, proste to tak je. A takovehle nesrozumitelne amaterske PR tomu rozhodne nepomuze. Chapu, ze se dela takovy obrad s parte a venci, kdyz po 120 letech konci provoz na nejake lokalce,… Číst vice »

Pravdepodobnost

Myslim ze vsem s IQ vyssim nez je houpaciho kone je na prvni pohled jasne ze tohle nejsou oficialni materialy ceskych drah. Dalsi vec je ze popotahovani dotycnych zamestnancu by patrne zhorsilo PR ceskych drah vice nez tahle protestni akce.

Chronosphere

Za vše na čem je firemní logo je právně zodpovědný ten,kdo je jeho majitelem. To ovšem zaměstnancům IQ nižším než má gravitační hajzl nevysvětlíte. Pokud ho použije někdo neoprávněně je firma povinná konat,jinak poškozuje vlastní jméno. Popotahování za zneužití kohokoliv,byť vlastních zaměstnanců by naopak jméno ČD zlepšilo.

Bohuslav Lojkásek

Jednotná jízdenka odněkud někam? Moci na ní kdekoli přestoupit na nejbližší vlak jiného dopravce? 2 roky slibů — a nakonec zas prd! Ministr dopravy je leda tak jejich vypouštěč. Toť celá jeho kvalifikace.

KarelF

Víte co by bylo řešením na tyhle diskuze a debaty dát to celé na komerční riziko a pak by se vidělo nebo komerční spoluúčast.

Pravdepodobnost

Klidne kdyz bude vlakova cesta zdarma. Nevim proc mam jako cestujici platit za vlakovou cestu kdyz lide pouzivajici auto(bus) za pouziti cesty nic neplati.

Filemon44

Celé dění kolem linek R 14 bohužel až příliš věrně odráží tragický stav současné společnosti…..a to je mnohem horší zjištění, než že nějaký dopravce přijde o pár výkonů.

Jarek

Týjo, podle nějaké linky podhorských spěšňáků vyvozovat závěry o stavu společnosti – jako zajímavá sociologická metoda!

Jaaa

Tak obrácení příčiny a následku je klasický příklad argumentačního faulu. Děkuji, že jste nám ho zde předvedl.

Jarek

Ok, tak v jakém smyslu je současný stav společnosti „tragický“ a jak to dokresluje R14, abychom to neobraceli?

JGunsCZ

Aha tak tim se vse vysvetluje proc sem v Jaromeri na nadrazi videl Arrivu

Gajda

Někdo kdo ukradne a nedovoleně použije logo označuje někoho jiného za amatéra 🙂🙂🙂

Juraj

A navíc to logo použije nesprávně…

Michal Krpata

Ti lidé, kteří za tím stojí, opravdu nejsou žádné velké myslivny a utáhnete je i na vařené nudli. Jsou schopni zhltnout cokoli.

Michal

Soupravy Arrivy jsou naprosto otresny,parkrat jsem s nimi cestoval a pokazdy jsem se tesil az vystoupim

Martin

A co soupravy ČD?! pravidelně jezdím na trase Děčín-Pha a Ústí – Kolín, no hrůza. 40 let staré soupravy, v zimně neteče voda…
Ať to konečně zprivatizují!

Michal

Jenomže to si objednávají kraje,tudíž co si kraj zaplatí tak to dostanete,pláčete na špatném hrobě

bkv

Vždyť u Arrivy je to to samé….

Cyklista

Tohle jsou obvyklé odborářské řeči. V kolika krajích, kde nikdy nebyla jiná nabídka než ČD samy o sobě přišly ČD s vyšší cenou za lepší vozy? Většinou se řešilo jen to, že chtějí více peněz za stejná vozidla…

Pe.tr

Tak ČD se chvástá jak mašinka čeká na jízdu v PU dvě hodiny a sekera 8 minut . Proč . Fanfáry na rozloučenou ?

Pe.tr

Tak v HK to měl právě i s ohňostrojem. Nevím , zda náhoda nebo cíleně . Zpoždění šest minut a ve vlaku cca 10 lidí .

Luděk S.

Tomu říkám potenciál!!!

KarelF

Tak pokud arriva nebude čekat na přípoje tak zpožděná nebude.

Šejdr

Na důvod se stačilo podívat na tabule: čekání na zpožděný rj 285 (dnešní sekera na příjezdu do Pardubic 24 minut).

Pe.tr

O.K. důvod jsem nesledoval , jen si tak odpověz zitra při opakování stejného s ARR

Šejdr

Pokud dojde zítra ke stejné situaci a zase se někdo bude stejně pitomě ptát (protože je strašně těžké se místo psaní do diskuze podívat na GRAPP), tak mu taky stejně odpovím.

Whef

Nevím, co se stalo na trati, nebyla to vina RJ, dnes jsem ho před obědem potkal na trati z HK, stejně tak LEO Express a více vlaků, nejeli po hlavní trati, ale objížděli to. Sem koukal, když jsem v Rosicích viděl Regiojet a za ním Leoxpress. Sem si říkal, že jsem si spletl trať.

Pe.tr

rj 285 by měl být spíš vlak ČD než RJ

Václav Bočan

Rj 285 je Metropolita Českých drah.

Tomáš

Cca v 11h Řečeno nad Labem- Přelouč. Střet vlaku s osobou pohybující se v kolejišti.

Filemon44

Ty loňské ztráty výkonů byly v pořádku a ČD si za ně mohly samy,nebo aspoň z drtivé většiny samy.
Ale jsem si jistý, že někomu bude ještě hodně horko,aby obhájil “čestné“ vítězství ARRIVY na R 14….

ahoj

Bezva, rakve by se hodily jako MVTV, místo vyžilých 892 nebo šílených rakouských baracud.

Jerry

Proč ?mvtv prochází rekonstrukcemi a stačí správě železnic

Axel

FAKTICKÁ POZNÁMKA: To je omyl, že „České dráhy a.s. = Česká republika a naopak“ … Firma ČD za rok 2019 dosáhla konsolidovaných tržeb cca 40 miliard Kč přičemž zisk činil zhruba 5% z tržeb… A současně k 31.12.2019 dluhy z úvěrů/půjček/apod. činily necelých 40 miliard. A další dluhy firmy ČD vůči dodavatelům a zaměstnancům ČD činily dalších cca 13 miliard Kč. Jinými slovy = pokud věřitelé firmy ČD navýší požadované úroky (rating), tak firma ČD nedosáhne maličkého zisku, ale propadne se do velké ztráty. Jinými slovy – firma ČD fakticky „nepatří“ České republice, nýbrž ČD patří svým věřitelům – zejména… Číst vice »

JirkaK

neplést si skupinu ČD a samostatné ČD jako dopravce

noerf

Bohužel osobní doprava je to či táhne skupinu ČD je dolů. Na rozdíl od Carga, VÚZ, Telematiky.

Jaaa

Telematiku vůbec nezmiňujte.

Van Houten

Ještě vloni to bylo naopak a zítra to může být zase jinak.

Axel

Pane Noerf, bez ohledu na konkrétní obor podnikání té či oné části firmy České dráhy (a jejích dceřinných firem) … výsledek je stejný = pro Českou republiku nemá význam jako vlastnictví firmy České dráhy a.s. = ČD nevyplácí dividendy svému vlastníkovi.

patology_chef

Pokud to vidíte takhle, tak všichni dopravci v ČR patří buď bankám nebo DB a takový Leo expres prakticky existuje jen na papíře 😉

Axel

Já reagoval na některé názory, že Česká republika má uzavírat smlouvy výhradně s firmou České dráhy, „aby kšeft zůstal doma“…. No a proto zdůrazňuji, že pro Českou republiku není firma České dráhy typickým vlastnictvím, neboť firma České dráhy nevyplácí dividendy vlastníkovi… neboť ČD musí platit úroky z té obrovské částky dluhů, které si ČD postupně půjčily….

Krušnohorec

Do DKV Chomutov přišly z výroby 843.004, 005,007,009,015,016,017,018. Jezdily rachlíky do Varů, Plzně, Prahy přes Žatec i přes Louny. Problémy s nimi nebyly, nikdy jsem jako častý cestující nezažil náhradu.
U 843.016 brzy odešla převodovka a dlouho stála, pravda.

Pe.tr

Tak jako běžný cestující opravdu nesleduji čísla za označením řady a zda opravují převodovku motor atd . A i věřím , že zaměstnanci ČD s nimi problém neměly. To jen zlí platící cestující .

Krušnohorec

Byl jsem a jsem platící cestující. V sice nic nesledujete, ale jste chytrý jako Václav Mícha.

Jerry

Ze začátku se u 843 vydrolovaly jízdní plochy kol ne? A motory dostaly odolnější díly..jinak si je chomutovaci pochvalovali.

Od lesa

Ono to má převodovku? Zajímavé…..

Gulda

Ne, plachtu a tlačí to vítr

lesov

Samozřejmě, každá kolomotiva má převodovek, jak veverka blech. Některé mašinky měly i volant. 843 už volant neměly, řídily se silou vůle.

Palo

Ale Měli náhradu na trase Chomutov Žatec Praha v roce kdy přišli z výroby tak za ně jezdili brelovci s vozy bdtn kdy na na 843 měnili kola

lesov

Byla to Apolla(13) hlavně proto, že s nima byly od samého počátku neskutečný problémy. Strojvedoucí měli, pro tyto chcíplotiny, vlastní knihu hlášení, a i ta byla popsaná za pár týdnů. Problémy se vším, na co vám padl zrak. Kola, motory, čidla, relátka, ep. ventily, chlazení, kompresory, dveře!!, zamrzání naft. filtrů a displejů, sušička vzduchu!, vzd. vypružení, el. dynamická brzda.. atd. „Houstone tady Apollo 16, mám problém.“ :o)

Krušnohorec

Takže rakve? Říkalo se jim Apolla. Výraz Rakve je samozřejmě údernější. V sezóně byly za rakví zapojeny dva Bdtn a cykloturisté neměli problémy.
Alternativci přinesou novou kvalitu, tvrdí propagandisté. Jakou novou kvalitu v tomto směru přináší 628.2?

xyz

„Alternativci přinesou novou kvalitu, tvrdí propagandisté“
Zrovna u arriváckých rychlíků jsem nepostřehl tato vyjádření (spíše byla o nižší ceně).

Jerry

V Olomouci 843 říkají pendolino..

Od lesa

Neměli, protože se na pidipředstavky nevešli, tak radši jeli na kole a ještě jim zbylo na pivo.

Cestovatel

Jestli vám začne ariva jezdit tak jak na Vlárské dráze budete mít hodně dobrodružné cestování.

Pajoš

A co se na Vlárské dráze děje? Já fakt nevím, neznám to tam, ptám se ze zvědavosti. Díky za info.

Pe.tr

Neplatí tam režijka

Pajoš

? Arriva nemá pro své zaměstnance nějaké zaměstnanecké jízdné?

Josef Petrák

Má. I na autobusy.

Pajoš

Tak v čem je ten problém teda jak uvádí Cestovatel? 🙂

David

Ten problém bude jenom v autorovi příspěvku, v ničem jiném.

Pajoš

Pe.tr nebo Cestovatel?

Krušnohorec

Jak to víte? Vy to ostře sledujete?

PZD

V čem dodbrodružné? Kromě počátečních problémů v prvních týdnech provozu žádné potíže nejsou – používají ale lepší vozidla, než předtím ČD.

Filemon44

Jinak, pokud dáme za pravdu respondentovi xyz,tak není pravda, že rychlíky Liberec-Pardubice bude vozit prvně v historii jiný dopravce.Jezdily zde minimálně ČD,ČSD a ČMD-BMB.Netuším,zda zde vozila rychlíky i SNVBD.

Od lesa

Süd Nord ta trať hlavně patřila.

Někdo

Ale jde o to asi že první krát budou to soukromý vlaky

Od lesa

Trať byla od počátku soukromá s vlastními vlaky. Taky to bylo naposled, co byla zisková.

Jaaa

Jo? Vy máte účetní závěrky za posledních 100 let, nebo jenom ideologicky plácáte?

Jaaa

Nechci vám kazit iluze, ale tu trať v 19. století postavil a provozoval soukromník.

paja

No chtěli jste konkurenci je tu! Chtěli jste jednotnou jízdenku je tu!
Cena jednotného tarifu je podle ČD takže konkurence se jaksi vytratila.
Jednotné jizdné neplatí pro komerční vlaky, kolo so musite dokoupit a u arrivy to je horor.
Bordel ve státě, bordel na železnici a vlastně i v MHD kdo se má ve všem vyznat?
No my co máme internet v mobilu to ještě dáme, ale duchodci jsou v …

Jiří Šrámek

Konkurence pro cestujícího je třeba mezi Prahou a Ostravou, kde si na jedné trati můžete vybrat z několika dopravců (podle barvy, ceny, času, osobních sympatií…). Ne však tady na R14, kde jednoho monopolního dopravce vystřídal jiný monopolní dopravce.

Od lesa

Akorát, že tady byla konkurence při výběru dopravce. Hold není konkurence jako konkurence. Házíte jablka s hruškami do jednoho pytle.

Jarek

Ano, dostáváme se k jádru pudla, tedy že šotouši prozřeli kdo je v závazkové dopravě vlastně zákazník… 🙂

Jiří Šrámek

Co to melete, člověče. Jasně jsem napsal „konkurence pro cestujícího…. který si má možnost vybrat“. O objednateli nepadlo ani slovo.

Někdo

Asi řeknu za jedním profesorem z filmu gympl bordel na šatnách bordel na chodbách bordel všude

TPal.

To rozloučení by bylo krásné nebýt zmínky o Arrivě.

Spooky

Už jsou někde oběhy ARR od 13.12? Prý mají všude ostrý obraty ….. a přejezdy z R14A na R14B …..

Od lesa

Jaké přejezdy? Přijedou do Liberce a za půl hodiny jedou dál, jen si fíra přejde. Kdyby nezbourali kiosek, stihl by i párek s hořčicí.

Spooky

Jen tak …. to jsme chtěl slyšet

Krušnohorec

Když vyjedou z Rynoltic do Křižan.

Spooky

Trefný ….. 🙂

Od lesa

Blábol, denně jezdí na Jedlovou a nedojeli jen jednou za celý rok a to jenom kvůli tomu, že si někdo nezkontroloval písek.

Spooky

Takže zpoždění víc jak 30 minut ovlivní jinou trať ….. geniální !!!

xyz

Doplním, že totéž po dlouhá léta prováděly (ovšem s jen asi 20min. pobyty) v Brně hl. n. ČD, a to u linek Praha – HB – Brno + Brno – Bohumín (do 12/2019), resp. (tam svého času jen s asi 6min. pobyty, ke konci prodlouženými na 15 – 20 minut) Praha – ČT – Brno + Brno – Šumperk/Jeseník (do 3/2016)

Spooky

Ano … ale 3/4 tratě je dvoukolejních. Jak chcete srovnat sekeru 30 minut na jednokolejce s vyhybnama aniž nevlníte okolní spoje ….

xyz

V relacích Brno – Přerov a Brno – Olomouc jsou ty tratě výhradně jednokolejné.

P. S. Rychlíky na t-030 mají velmi rozvolněné jízdní doby (pořád stejné jako např. před 13 lety, ale mezitím došlo ke zrychlení tratě), tzn. zpoždění se tam velmi dobře stahuje.

Spooky

Ano to beru, proto jsem psal 3/4 tratě. K tomu ps-ku. Netvrdím že je špatný nápad, jen je tam mnoho ale. Ta 030 prošla nějakýma úpravama, ale pořád je dost výhyben, bojím se domino efektu. ….

Šejdr

Hlavní problém 030 se jmenuje stromy. Stačí silnější vítr a trať dvě hodiny stojí.

Od lesa

Přemýšlím, kde je na 030 nějaká výhybna.

Michal

Vám asi taky ČD hodně ublížili,když jste tak nestranný.No nejste v tom sám tady.

kix

zpoždění víc jak 30 už je docela vzácný a navíc v Liberci by měla pro ten případ být záloha..asi společná i pro os na paku, ale je případně po čem šáhnout

Od lesa

Asi nemají tak často víc než půl hodiny sekeru jako nejlepší dopravce.

Vít Jůza

Jestli mají jezdit z Pardubic až do Ústí nad Labem, tak podle jízdních řádů trochu ostrý obrat může být jedině v Pardubicích (8 minut), zatímco v Liberci je to půl hodiny a v Ústí nad Labem hodinu.

Spooky

Přesně tak v Pardubkách 8 minut ….. do LBC přijede x.55 a v x:28 jede do ustí. V Ustí x:32 a odjezd v x:27 do LBC x:28 a odjezd x:03 do Pardubek ……. S čím že to budou jezdit? 😀

Honza

Pokud to parte není oficiální materiál ČD, pak autor zneužil logo ČD.

David

To už tak odboráři dělávají. Těm totiž autorská práva vůbec nic neříkají.

lesov

Autorská práva na dvě písmena jo? A jak moc porušil autorskej zákon tvůj otec, když zneužil celou DNA na tvojí výrobu? 🙂

Petr

Snad to nepošlou zase na trať Nezamyslice Prostějov Olomouc.

medical_examiner

Až budou ty kočkovité šelmy zase marodit, bude to možné…

Miloš

Pro zaměstnance ČD je to asi lepší, protože ČD jsou v tomto směru koncentrák . Ale pro cestující to výhody nemá.

blahaj89

Tak hlavně že budou lepší soupravy a důležitý je ze to bude hlavně jiný dopravce. Čd – čekej dacane je nejhorší společnost ve smyslu spolehlivosti a komfortu dopravy. Regionovy, rakve a další takové trosky nejlíp vypadají v kovosrotu.

Marek Kováč

Vidím, že jste nikdy nejel s Arrivou 😂

Pepa Fesoj

Musím se Arrivy zastat, jezdím s ní pravidelně tratě Rumburk-Kolín a Praha-Tanvald a oproti předchozím službám se rozhodně jednalo o zvýšení cestovního komfortu.
Samozřejmě byly ze začátku provozu problémy, ale dnes už bezproblémový provoz.
Těším se až na trase z Liberce do Ústí budu také moci přesednou do pohodlnějšího sedadla!

Hon

Nezaujatý občan, pochválil Arrivu, že se s ní cestuje fajn a hned se sypou mínusy!!! 😀

KarelF

Opravdu tak nyní tu máte druhý názor který souhrnně říká, že je to naprd. sedačky málo místa nepohodlné, málo místa na nohy, méně toalet, celkově nepohodlní jízda, neuznání jídenek PID, info v němčině je už asi detail. Vlak bych srovnal s tou lokálkou co tu naní nadáváte regiomš , šukafon. V stejné úrovni je tak regionova. Takže v čem přesně je ten posun k lepšímu. To co tam jezdilo minimálně Praha – MB a dále bylo co do pohodlnosti fakt lepší. Prkenná lavice s 2 cm molitanu fakt díky to ne.

Václav

Pokud vím, tak na pomalejší, ale kilometricky kratší trase HK-Turnov přes Jičín budou stále jezdit ČD. Můžou se předvést tam a odebrat konkurenci část cestujících! Pokud tam nikdo spoje použitelné i na delší cestu neobjednal, tak klidně i komerčně 🙂 Případně můžou využít svých kontaktů k tomu, aby se tato trať začala modernizovat, což považuji za nevyhnutelné.

Jarek

Tak šťastnou cestu, Václave. Nezapomeňte si čaj do termosky a housku se salámem.

KarelF

Proč KFC, MCD, Burger King dnes už seženete na nádraží nebo v jeho okolí.

Kalanis

A má na to fíra čas? Možná mu nezbyde ani na „král vysílá své vojsko…“

Hans

Zajímavé, dobře si pamatuji, jak před asi 15 lety Liberecký kraj pod tlakem vynutil na ČD použití tehdy nejmodernější techniky ČD, příznačné mající tvar rakve, zejména oproti starším 853, a teď ministerstvo dopravy zavedlo konkurencí. A pro ČD jsou 843 opravdu symbolickou rakví, protože od té doby pro tu trať a mnoho jiných samy nic lepšího nemají, a Regio Sharky jsou povinné nasmlouvany jinde. Vzhledem k tomu, že ty rychlíky objednává ministerstvo, musí nyní zástupci kraje jednat tam.. Nebo opakovaně a vytrvale podávat stížnosti na pokles kvality a být příliš otravní jako komáři. V Moravskoslezském kraji na rychlících do Brná… Číst vice »

Parabellum

Já myslel, že tomuhle se říká „Katr“ – podle motoru. Jinak já tedy raději Gertrudu, než Katr.

Vendys

Jan Sůra…když čtu poslední odstavec napadá mě jedna věc, CD do teď jezdily za 96 korun, Arriva nyní za 98 korun což je velmi podobná cena. CD dostaly pokutu za vysoce podnakladovou cenu a to v roce 2005. A nyní, po 15 letech kdy veškeré ceny všeho a náklady na vše jsou o mnoho vyšší se cena Arrivy nepovažuje za podnakladovou?

Od lesa

96 s kterou vyděračskou kartičkou?

*h8*

prosím, jaká kartička se uplatňuje na cenu, kterou dopravce žádá po objednateli za vlakokilometr?

Whef

Dnes jsem měl tu příležitost náhodou jet jet tímto vlakem z HK do PCE, přistoupil chlapeček s tatínekem a před průvodčím říkal, že mu jízda rakvičkou bude chybět. No já jsem byl rád, že jsem jel jen kousek, narvaný vlak a šílený hluk všude, ty převodovky či motory jsou fakt už KO, jako retro jízdy dobrý, ale na výlet do Liberce z Pardubic bych s tím jet nechtěl, i když by mne to jinak bavilo. Myslím, že i ty motoráky od Arrivy budou lepší svezení 🙂 pokud by tam bylo něco lepšího určitě by to přilákalo víc lidí 🙂 i… Číst vice »

Jarek

Určitě to lepší svezení je. Rakve měly mít za sebou už nějakou větší modernizaci, a je otázka, jestli se jí dočkají (vysokopodlažní vozidlo je trochu neperspetivní investice).

Vít Jůza

Ty motorové vozy aspoň na těch rychlících měly za sebou vždy minimálně jeden přívěsný vůz … soudný člověk, pokud mu vadí motor, prostě sedne do přívěsného vagónu (bez ohledu na dopravce).

Paja

Jako když jsem jezdil 842 + Bafík do školy. Buď do motoru nebo do oblaku naftovýho kouře (v zimě) … to je panečku volba 🙂

medical_examiner

Já si na R27 sedal do řídícího vozu…a pohoda, klid, vyvětráno…

Whef

Jenže, to člověk neví, když tím pravidelně nejezdí, oba vozy byli narvané a stejně jsem stál v chodbičce, pak jsem si přešel dozadu k wc. ten zadní byl ještě více narvaný a už se mi párkrát stalo, že jsem tím náhodou jel a bylo to pokaždé stejné. Jen ten rámus mi přišel větší 🙂 No v těch motorákách od Arrivy jsem popravdě nejel, ale snad to bude lepší. Ono kdyby nešlo jen o cenu, tak možná nabídnou i něco novějšího. Bohužel s tím jak hospodaří náš stát myslím, že budeme rádi, alespoň za tyto vlaky.

Jirka

Pokud to Arriva bude jezdit se stejnými vlaky, jako třeba trať Praha-Kladno, tak to pro cestující posun k lepšímu určitě bude.

Jaaa

To teda nevím, tak nepohodlné sedačky a málo místa je už leda v 810 nebo Regionově.

Ales

Praha- Kladno-Rakovnik jezdily před Arrivou 750+2×054 Bdtn (3xBdtn)+954. Komfort+modularnost+možnost přepravy vozíčkáře.Vse bylo po rekonstrukci.Ano,nemělo to wifi,ale za to bylo v soupravě 5 (7) toalet,stahovací okna.Co nabízí Arriva ?

Milan alias Skeptik

Parte a leták chápu jako dojemné rozloučení zaměstnanců s cestujícími, které je zcela na místě a nijak mě nepohoršuje, snad jen ty zmínky o amaterismu konkurence nejsou úplně fér. Co se techniky týče, s křížkem po funuse si dovolím postesknout, že nic nebránilo ČD průběžně vylepšovat 843 a přípojné vozy toaletami s uzavřeným systémem, odhlučnit, dosadit USB porty, Wifi a LCD obrazovky. Částečně nízkopodlažní klimatizovaný řídící vůz s první třídou a interiérem od renomovaných architektů také není zrovna raketové inženýrství, dohromady by to byla kombinace, kde si každý najde své oblíbené místo, nikoho neurazí, schopná fungovat minimálně dalších 20 let.… Číst vice »

Pajoš

Naprostá pravda. 843+043+(občas)943 není žádný výstřelek techniky, ale do šrotu to určitě není. Nový motor, odhlučnění, interiér, klima, wifi, wc, možná jednička a min 10 let to bude spokojeně jezdit. Víceméně jako úprava 810 na 811 ovšem tady s hodnotnějším výsledkem. Otázka je zájem MD nebo krajů o nenízkopodlažní vozidlo.
Kdyby to na např. 323 nahradilo 842 se stodolama, tak palec nahoru.

Jerry

843 se prý ve valmezu mají objevit místo 842 ..

Pajoš

To je zajímavá informace … na Ostravu by jim to slušelo 🙂
Pokud si dobře pamatuju tak tam naposledy jela 843 jako R Vsetín – Jeseník někdy tak před patnácti lety

Jerry

Ale jistě to není .. uvidíme.842 tam taky nejsou špatné.lrosi jak 754 s bdt..ale příští rok budou patra.vsechno lepší jak Regionova.

kix

ale tady jaksi o nové stroje vůbec nešlo..to by jinak to nedostala arriva s ještě staršíma jednotkama, takže proč by měly čd něco modernizovat nebo kupovat, když u objednatele o to není zájem? Naopak ČD samy proaktivně chtěly pořídit nová vozidla při uzavření smlouvy..ale md do toho hodilo vidle, protože arriva potřebovala kšeft..

xyz

“ o to není zájem? Naopak ČD samy proaktivně chtěly pořídit nová vozidla při uzavření smlouvy.“
Ne při uzavření smlouvy, ale 4,5 roku po začátku účinnosti kontraktu.
Na posledního 2,5 roku (aby pak s těmi jednotkami neměly moc do čeho píchnout).

Na rozdíl např. od Connexu, který předpokládal nasazení Desir již od začátku kontraktu v roce 2006, ale rakve ČD s podnákladovou cenou holt vyhrály.

Kom

desiro fakt není stroj na rychlíky…

Jarek

A tohle jsou „rychlíky“? Staví to na každým rohu a velká část frekvence je úseková. Naopak, Desiro tam mohlo výrazně zkrátit pobyty díky nízkopodlažnosti a na celé štrece i jízdní doby…

xyz

Zde připomenu, že ČD slibovaly (coby „protislužbu“ za poskytnutí 10letého kontraktu bez soutěže s platností od 12/2009) nasazení Desir na rychlíky Praha – Rakovník a Praha – Příbram – České Budějovice.

kix

už s těmi desdiry si docela trapný, když to čtu po 150té..tam těch faktorů bylo více, nejen cena, ta byla jen taková pojistka..čd to nabídly, protože od začátku platnosti smlouvy to bylo jaksi už nereálné, když se to začalo řešit rok před vyjetím..a nyní po 14ti letech vyhrál ještě starší vůz, takže md o žádné moderní nemá zájem.. mimoto těch smluv už od té doby bylo uzavřeno několik..

Jarek

Ne, trapné jsou přesně tyhle výmluvy. Na příkladu „desira do Rakovníka“ se jasně ukázalo, že bez opravdové konkurence nebo reálné hrozby dostaneme od ČD velké kulové.
Stejně tak příběh této rychlíkové linky – namísto nízkopodlažních a svižných Desir se tam cestující 10 let zbytečně jebou v v motorácích předpotopní koncepce bez pokusu o jakékoliv vylepšení aspoň komfortu cestování (které naopak vidíte na reko jednotkách Arrivy).

Jiří Šrámek

Tebe to opravdu musí bavit, dokrore. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

Jiří Šrámek

Oprava: doktore. Omlouvám se za překlep

Jarek

S 843 máte pravdu, žádné vítězství, ale trochu se s tím něco udělat dalo.

Jingra

Mám mezi zaměstnanci ČD řadu přátel. Bohužel někteří mají stále pocit, že Rakve jsou vrcholem techniky a jejich vypuzení z rychlíkové linky je min. na upálení odpovědných. Nelze jim vysvětlit, že již v době výroby šlo vlastně o veterány. Mám někdy pocit, že jim nevadí hluk, zápach a nepohodlí, které tyto soupravy nabízí. O hospodárnosti a ekologičnosti provozu ani nemluvím. Ve stejném duchu vznikal letáček, trička a zítra bude posezení u Křižan.

Je mi jedno, že mě tvůrci letáčku a jejich fandové sežerou a umínusují. Ale jsem rád, že tyto vlaky zmizí.

Lukáš F.

845 ale mají úplně stejné nedostatky, které vytýkáte 843.

Jézeďák

Samozřejmě, že 843 je vlastně lokomotiva s možnou přepravou cestujících, ale přípojné vozy především svou bezhlučností mohou v pohodě konkurovat novějším vozům. Vzduchové odpružení je na velmi dobré úrovni. Mínusem je počet neplnohodnotných sedaček ve vozidle, konkrétně 24, jakoby šlo o nějakou rekonstrukci. Tam chybí kvůli dveřím opěrky rukou a někde i stolečky. Což je ovšem u Dezíra standart.

Kom

desiro nemá nic od stolků přes opěrky až po funkční klimu či wc, alespoň v podání DB

Jarek

Kdepak, Desiro je krám, který strčí do kapsy i osmsetdesítka.

Od lesa

Kde kupuješ ten matroš? Taky si chci šlehnout takovou dobrotu!

Jarek

Hele jmenuje se to Obzor a maj to v Hybernský. Některý měsíce beru i dva!

xyz

Čili ani v podání ČD, co se úseků Děčín – Dolní Žleb a Dolní Poustevna – Rumburk týče? 🙂

Od lesa

Ne, tam má správnou barvu. Ještě jsou na nich vidět vyšisované nápisy Arriva.

Martin

Záleží jakou verzo Desira máte, např socka verze DB opěrky a stolečky nemá, viz:
http://www.nasepojizeri.cz/_cms/gf/modules/fotogalerie/60569/4DSC_0025.JPG
i když tady je to vlastně Desiro Arriva ex DB.
Někde jsou opěrky: https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/foto/201701/DSC_4450.jpg
A někde jsou i stolečky: https://zdopravy.cz/obrazem-trilex-ukazal-prvni-siemens-desiro-po-modernizaci-pribyly-zasuvky-i-velka-mapa-na-toalete-60722/

Jézeďák

Stolečky a opěrky jsou akorát v tzv. jedničce. Kafe z automatu do vlaku, na to můžeme zapomenout. Při propagačních jízdách byl propagován i cattering tedy v poněkud jiném vozidle!

Aleš

Ten první odkaz je na trati do Bronxu, tam by ty opěrky a stolky stejně brzy někdo utrhal, tak to chápu, že je tam radši rovnou nedali.

Jiří Šrámek

Problém nevidím ve vypuzení 843, ale v jejich náhradě na dost let v podobě 845, tedy srovnatelné ludry.

Pajoš

Je to jako když jezdíte doteď svojí Octávií I a teď si koupíte Golf 3. generace s nově potáhnutýma sedačkama 😀 Něco na tom možná vyděláte a máte pocit, že je to ze západu, ale přece jen když potkáte Octávii III nebo dokonce IV tak si budete říkat, že to už asi není úplně ono.

nádražák

No jo děti a pubescenti ve vláčku. My jsme radši běhali za holkama.

Šejdr

Myslím, že se mýlíte. I v dřívějších generacích byli exoti a když jsme kdysi dávno v rámci jedné diskuze komentovali text Životní příběh šotouše, ukázalo se, že podobný případ znají mezi svými vrstevníky jak padesátníci, tak teenageři. Od té doby uplynulo nějakých 15 let a situace se (podle mého názoru) nijak nezměnila.
Text je tady: http://www.kalanys.com/web/sotous/pribeh.htm

medical_examiner

Hmm, jenže doba se změnila a např. já běhám momentálně jedině v Trainzu…

Od lesa

Když tě žádná baba nechce, není se čemu divit.

medical_examiner

Ve 20 letech je na ženské času dost…

Railfort

Předpokládám, že minimum spojů odjede z Pardubic na deko. Ostrý obrat+přivěšení závěsu do Rosic+zkouška brzdy nefungoval ani doteď, ČD ho naštěstí neprovozovaly často. Také doporučuji si před jízdou odskočit bo ten jeden záchod v jednotce bude muset přežít šest hodin a když jezdila Arriva do Nitry, bylo to slabé místo.

xyz

Ve většině jednotek řady 845 jsou dvě WC-jednotky.

Jiří Šrámek

Vě většině jednotek 845, kterými jezdím, jsou dvě WC. Ale nikdy, zdůrazňuji NIKDY, nefungovalo víc, než jedno. Občas dokonce ani jedno. Jde o trasu ČL – Rumburk

Od lesa

Lžeš.

KarelF

Lze bohužel jen souhlasit. U ČD těch toalet bylo více a povětšinou z 4 byli 3 vždy funkční navíc v vagonech nevím tedy typ byli toalety asi obou typů a vždy fakt uklizené, čisté s papírem a funkční. To u Arrivy se nedá říci. Úklid naposledy v Německu, toaletní papír jak kdy tedy pokud je toaleta vůbec otevřená.

KarelF

Myšleno 4 toalety – 2 vagony za lokomotivou nebo jednotkou.

švestka

Aha takže ČD budou brzdit připojováním svých závleků rychlíky Arrivy, to je tak nějak vlastní gól.

Railfort

Ne. Ono to nefunguje i bez bojkotu.

Dominik

To je problém Arrivy, že si usmyslela ostré obraty v Pce.

Od lesa

To tam mělo být už před hromadou let, jenže přišel nějaký státní kretén a vymyslel to, co tam bylo dosud. Výsledkem byla potřeba o 50% víc vozidel a o 50% víc personálu.
Dobrý hospodář.

Hon

Jak bylo zmíněno, většina jednotek má dvě toalety a ještě k tomu nové z Parsu.

Turnovak

A z Parsu znamená, že je to dobře, nebo ne

Od lesa

Z Prasu to znamená, že je to zprasené. Jinak hajzlíky dodává jistá VKV Praha a vagýn to bylo věčně ucpané. Tady zjevně poučeni z krizového vývoje udělali úpravu, takže se to prakticky neucpává.

Railfort

To je dobře.

Turnovak

Tak u 814 to bylo jinak. Tedy kdo si co zaplatil, to dostal

Dominik

Odkdy je polovina vozidel většina?

Od lesa

Všechny 845.2 a .3 mají 2 hajzlíky, takže většina.

ABC

u dálkových / zájezdových autobusů bývalo zvykem že se stavělo na čůrpauzu každé tři hodiny, pokud tam nebylo WC (popř. i pokud bylo, aby se šetřila jeho kapacita). Je to sice těsné, ale z Pardubic do Liberce to tři hodiny nejsou….

Railfort

Ale v případě nouze ti řidič zastavil i mimo.

KarelF

Tak u kluků by toto prošlo nikoliv už na velkou a u holek by neprošlo ani jedno. Kýbl se vozil v kupé už v Anglii a schovávali si jej do piknikových košů. Jaké to bylo při záměně košů jsem se již z dokumentu nedozvěděl. Čerpáno z jakéhosi doku na NatGeo.

Dominik

Teď to fungovalo bez problému, protože nebyly ostré obrazy, takže byl čas na přivěšení i zkoušku brzdy.

Vít Jůza

Trasu na dvě hodiny jet vždy tři hodiny a pak ještě 2 hodiny stát nepovažuji za ideální.

Dominik

Ano, stály v Pardubicích, a bylo potřeba více strojů, ale lepší jak 8 minutový obrat, kde i 5 (6) minut zpoždění znamená, že neodjede načas.
A za stav infrastruktury nemůže dopravce, ono i dost pobytu je na trase kvůli křižování, či připojům.

Martin Toman

Zaprdění čéďáčci umí jen fňukat a naříkat. Arrivě to bude týden dřít a pak to půjde. :))

Filemon44

A co ten,co chce jet „naostro“ hned zítra????

Martin Toman

Tak to půjde už zítra. :)))

David

Zítra jet naostro nedoporučuju, lepší je si vzít pod kalhoty aspoň červené trenýrky.

medical_examiner

Já bych si vzal nějakou bichli na čtení a bažanta.

Od lesa

Vezmi celou basu Bažanta.

KarelF

ideálně nočník.

Roman Svačina

Mezinárodní jízdenky budou platit i u Arrivy? Nebo jak to je/bude? Polská síťovka pro Czechy za 19 PLN bude platit? Jako tady je tolik otazníků… Pokud máte někdo nějaké info tak díky

Roman Svačina

Zatím vím, že ta polská síťovka ve verzi za 19 PLN platí ve všech vlacích ČD, GW train a Leoexpres. O Arrivě nikde ani slovo.

Parabellum

Na části tratě platí DUK, a Labe-Elbe samozřejmě také.

Jarek

I na tenhle zásadní aspekt se nemyslelo. A co FIPka PLK a Interrail?

Jaaa

Na tohle se samozřejmě nemyslí nikdy. Tyhle vlakový šupáky liberecký kraj ani ministerstvo nepotřebují. Pracháči lítají jedině letadly, proto je místo toho nutný podporovat hluboce ztrátová mezinárodní letiště a linky.

Martin

Od zítra trasa Hradec Králové – Liberec za 90 Kč, přitom s ČD to bylo za 130 Kč.

kix

to to bylo opravdu za tolik? já to naposledy s čd jel za 89..bez in kartičky, ale už to tak 2roky možná bude..tahle cena taky bude ale jen pro eshop..automat už více a ve vlaku ještě více..na pokladně to za 90 neprodají

Vít Jůza

Nějakou dobu ČD inzerují, že ty výhodnější nabídky možno i u pokladen, otázka je, nakolik je u pokladen aktivně nabízejí … a krom toho nějakou dobu ČD těch výhodnějších nabídek mají pomálu.

Od lesa

Mají už léta povinnost nabídnout nejlepší cenu, praxe je ale zcela jiná.

Vít Jůza

Teď jsem zkusil na e-shopu, na aktuální vlak nabídka za 139, za 2 hodiny za 119, běžná cena dle ceníku 205, od zítřka na oněch 139 km 215.

Mireček

Kdyby na židlích neseděli lidí kteří v životě nejeli vlakem tak by to na ČD nevypadalo tak jak to teď vypadá.

Jaaa

Oni i možná jezdí, ale neplatí. Pak nechápou.

Mravkolev Běžný

ČD za 18, Arriva bez dvou za 20. 845 má možná o něco příjemnější interiér pro cestující (+ zásuvky a WiFi, pokud zrovna fungují), ale o to horší trakční vlastnosti. ČD jsou ČD se všemi klady i zápory, Arriva je poslední cca rok a půl vesměs jen sebranka zastydlých exČD technokratů, sebraných ze všech koutů republiky, které to už u ČD nebavilo, tak šli rozdávat moudra do Arrivy. Suma sumárum = obojí je stejně špatné nebo chcete-li, asi i stejně dobré (avšak Arriva způsobí další rozbití síťovosti ve smyslu problematiky jízdních dokladů – jednotný tarif je fajn, ale úplně vše… Číst vice »

Daniel Mach

Píšete nesmysly. Pokud posuzuji síťovost vaším nedokonalým okem, tak se síťovost naopak zlepší. Tratě Liberec – Stará Paka a Tanvald – Praha už Arriva jezdí, tak se to doplní i rychlíkem Liberec – Ústí nad Labem.

Mravkolev Běžný

Račte mi nepodsouvat Vaše domněnky o míře dokonalosti mého oka. 🤪
Síťovost pro mě znamená, že si mohu kdekoli kamkoli koupit lístek přes jeden kanál a ideálně za konstantních podmínek.
Což se díky aspektům a opatřením, jako je (např.) toto zde probírané, stává postupně horším a méně přehledným. Tak to prostě je.
Duchaplný čtenář jistě ví, jak to myslím, ostatně výslovně jsem uvedl, v jakém smyslu tu „síťovost“ míním.

Vít Jůza

Máte pravdu, kanalizace na požadavky jediné jízdenky vůbec neodpovídá!

Parabellum

Záleží na úhlu pohledu. Kdysi jezdil jeden vlak Lovosice-Liberec, a dnes je to z půlky ČD a z půlky Arriva.

Mravkolev Běžný

(Různá šotoušská hlediska, která asi máte na mysli Vy a která spočívají v onanisticko-geografických statistikách o tom, na kolika km2 dosud jezdí zelené i modré mašinky vs. nově už pouze zelené mašinky, jsou mi samozřejmě naprosto ukradená.)

KarelF

Došli argumenty? Tak jako běžný cestující v ČR mne fakt třebas nezajímá ta Němčina na všech těch jednotkách které sem na rychlo dovezli. Jsme v čechách? Jsme. Je tu úřední jazyk čeština? je. Tak si spolu s Arivou vemte ten německej výblytek a táhněte za ručičku zpátky do němec a můžete tam zkusit začít mluvit česky jak pochodíte.

Pavel

‚vozidla měla jezdit‘ (ne ‚měly‘, jak stojí v článku) — díky za opravu!

Hana

vozidla měla jezdit a ne jezdiť

Vít Jůza

To není háček ale takové příliš úsporné poloviční uvozovky …. teď už tedy víme, proč se uvozovky píší se dvěma čárkami.

Správa železnic

Čd zde zajišťovaly léta kvalitní dopravu. Sice nejezdily s moderními vozy, ale cestování mělo nějakou úroveň, proškolený personál apod. Když vidím personál u soukromníků hrůza, ale to není problém těch lidí co tu práci dělají, ale zaměstnavatele ( neznalost tarifů a neochota). Věřím, že se ČD jednou opět na tyto linky vrátí.

Pe.tr

Tak ta úroveň byla taková , že hůře snad být nemůže. A to počítám s určitým zaváháním ARR v začátku na co budou soudruzi z ČD určitě bazírovat.
Arriva vlaky je v ČR alternativní dopravce , rozhodně ne soukromá .
Neznalost a neochota snad s odchodem ČD skončí .
A pokud se ČD vrátí (ať už za dva roky nebo deset ) tak snad už to nebude tento kostlivec. Rozhodně mají prostor pro zlepšení tak snad ten čas využijí.

Filemon44

Nevím,jestli ČD,ale někdo jiný určitě

Parabellum

Modrý gumy ze správy železnic mají režijky na ČD, a o to se hraje. U Arrivy si s tím mohou vyšmidlat vogela.

Hynek

Kdo jsou ty modrý gumy ze Správy železnic? Zatím to vypadá, že vy jste guma, ale celkem k ničemu se nehodící. Jinak zaměstnanci Správy železnic mají údajně u Správy železnic proplaceno vysoké procento služebních cest jinými dopravci. Vaše teorie tedy zřejmě má značnou trhlinu.

KarelF

Takcpokud Arriva nasadí vlak ala ten na který tu všichni nadáváte. Tak ano jízdními vlastnostmi jsou vlaky arriva srovnatelné s regionovou. Jeli jste v tom někdo kdo tak arivu obhajujete málo místa na nohy, sedačky prkno a 2 cm molitanu, komfort jízdy srovnatelný s regionovou, žádné toalety nebo 2 nefunkční. Wifi fungující nefungující pro zaklínače se wifi. Tedy lepší žádná než toto hotspot si na mobilu udělám sám v pohodě. Takže za mne obyčejného cestujícího vlaky těžký propadák nebo jinak navrch hůj vespod hnůj kombinované naleštěnou bídou. To i to nejhorší u Jančury by tady bylo o 1000% posunem vpřed… Číst vice »

Ares

Neznalost tarifů? To bych o personálu ČD mohl vyprávět, je to kus od kusu, jsou tam profíci, ale i slabé kusy co si myslí, že mají vždy pravdu.

Parabellum

Zažij jsem jednou, v prodejně jízdenek v Olomouci. Pochopitelně, že následovala stížnost.

KarelF

Lepší je nechat si zavolat si vedoucí pokladen já Praha hlavní nádraží dostanete slevy o kterých se nezdá ani e-shopu v kombinaci s včasnou jízdenkou.

Kom

a úplně nejlepší je to když ti dva vlakvedouci řeknou informaci u které pohled jednoho vlakose se vylučuje s pohledeme toho druhého

Martin

Proč ČD nenasadila na tyto tratě soupravy Regio Shark?

malý bobeš

Protože je nemají? Respektive nedokázali se postarat o obměnu vozového parku tak, aby moderních jednotek měli dostatek?

Jerry

Zato Arriva nasadí moderní jednotky

Parabellum

Gertruda je o světelné roky před Katrem.

KarelF

🙂 🙂 🙂 🙂 fakt jo tak se tím bullshitem jeďte projet a pokud to bude směřovat na tu vlečku k teplárně odkud to vytáhly z kopřiv v Německu tak to tam zase odstavte. Úroveň stejná jak regionova takže fakt super.

Jarek

Na ježdění do práce v pohodě, cesta do Tanvaldu v pohodě, cesta na Slovácko taktéž. Možná se jeďte projet na horní Pacifik nebo podobnou šukafoniádu, jeden den ve IV. epoše pacienty vašeho typu uklidní.

Hynek

Protože si je objednávají jiní objednatelé, tedy přesun nepřipadá v úvahu a MD nechtělo platit tolik a tedy se spokojili s přemalovaným dávno odepsaným vlakem z Německa namísto vlaku zbrusu nového.

Jiří Kocurek

Personál, který přetáhli od ČD, je taky neproškolený?

Parabellum

Jistě, že je neproškolený, proškolenost znamená uznávat modrým gumám režijky. To nevíte?

Hynek

Můžete poslat fotku? Chtěl bych vědět jakou barvu má ta vaše guma místo hlavy.

Hynek

Těch příliš nebude, protože přinejmenším finančně to je méně řekněme zajímavé. Navíc, kdo jim zajistí další školení, až jim některé zkoušky skončí?

Daniel Mach

Tak co se týká personálu, tak úroveň průvodčích v Arrivě je výborná, u ČD se to začalo zlepšovat tak posledních pět let. V prodejnách jízdenek totéž. U nás vám dokonce u okénka poradí více nová pracovnice Arrivy než letité zaměstnankyně ČD. Za neznalost tarifů byl pracovníky ČD nekritizoval. To je tak nepřehledný maglajz, že když mi nenabídli ten nejlevnější, tak jsem neměl sílu jim nadávat. Manažera, který to vymýšlí, měly ČD už dávno vyhodit.

Vít Jůza

I u Arrivy jsem narazil na pokladní, která neuměla vše, co by měla, jmenovitě vydat jízdenku do místa mimo železniční síť.

Martin

Cestovat na trase Pardubice – Liberec s ČD nebyla žádná příjemná záležitost. Když si cestující sedl v prvním voze do druhé části, tak kvůli hluku motoru neslyšel vlastního slova. O nějaké klimatizaci, moderním WC, nebo občerstvení na palubě si mohl nechat zdát. Vůbec se divím, že to ČD tak dlouho procházelo.

Turnovak

Zas na záchodě s principem díra v podlaze nemělo co selhat, takže 100 funkčnost 😀

Jiří Kocurek

A proto mají lidi doma vesměs splachovací záchod a ne dírů dolů. Ano, může se ucpat. Ano, může protékat. Ano, může se rozbít, není z nerez plechu. Ano, musí se čas od času umýt.

Railfort

Jenže v Arrivě budete mít jeden a když odejde nechtěl bych tam sedět. V tom případě se bude muset někde vyjednat 20-30 minutové zastavení, aby si cestující mohli dojít ve stanici. U nitranského rychlíku to nebyla nijak vzácná záležitost.

Od lesa

Bla bla…. zítra vyražte a najděte na R14 jedinou jednotku s jedním wc.

kix

ono na těch dlouhých a ostrých obratech bude na hraně i ty dvě wc..min 6h jízdy v kuse, pak v lbc půl hodiny nevím jestli budou řešit hajzlíky, zvlášť pokud to přijede třeba zpožděný..nebýt tím arriva prosnulá, tak se to tak neřeší, občas nefunguje wc i u čd

Frantík

Většina splachovacích záchodů má tak širokou rouru, že se tam něco ucpe velice těžko.

Marek Kováč

Arriva bude mít občerstvení a klimatizaci? 🤔

medical_examiner

Klimatizaci jenom od podzimu do jara.
Ale to občerstvení mě zajímá…

Pepík

Tak třeba mezi H.K. a Pardubicema jezdí vlaky ve špičkách dá se říci každých 30 minut. Cestující jezdící do práce má koupenou měsíční ( čtvrtletní, roční ) jízdenku jednoho dopravce. Doteď mohl jezdit libovolným vlakem každých 30 minut. Jezdil jeden dopravce. Od zítra bude muset dávat pozor do jakého vlaku vleze. Případně jet o 30 minut déle, nebo dříve. Tomu říkám zjednodušení cestování …..

-TR-

V rychlících Arrivy bude platit tarif IREDO.

Tomáš

Jednotná jízdenka?
Nebo co čekáte, že arriva bude vozit lidi zdarma s jízdenku CD..

Dominik

No právě dost lidí využívá In kartu, a pochybuji, že si někdo bude pořizovat IREDO kartu, kvůli jednomu spojí za 2 hodiny, aby si mohl koupit traťovou.

Pe.tr

Iredo

Zdrasa

Stejná situace je mezi Ústím a Děčínem (pokud mluvíme v obou případech o hlavním nádraží). Je to blbý, ale naštěstí to lze vcelku jednoduše vyřešit skrze krajskou jízdenku. Tady půjde DÚK, u vás asi to zmiňované IREDO.

Dominik

Jenže IREDO je paskvil, ne funkční IDS.

Kalanis

To reklamujte v Liberci na úřadě, případně v dalších volbách. Ne tady.

Hynek

Nemá LK náhodou IDOL?

Karel

Naštěstí mají jen rychlíky. Kdyby měli i osobní vlaky je to horší. Kdybych jednou za čas musel do Liberce, raději pojedu o hodinu déle s ČD. Pokud bych jezdil denně, jezdím autem.

Pe.tr

Tak do LBC to byla tragédie , i trať je bída a teď to bude zlepšení jen o krůček . A na os tu jezdí panteři až na Jaroměř .
Dopoledne tu troubil jak o život , asi loučení .
A to auto zde vychází rychleji od nepaměti a bus taktéž. Oproti vlaku ve dvou i levněji . Vyjma (myslím ICOM) co dělal pauzu v Hořicích

disco trisko

Dálkovým osobákem s čd už můžeš jedině z Děčína….a i o ten za rok přijdou.

Daniel Mach

Ze Staré Paky do Liberce už Arriva osobní vlaky jezdí.

Jindra

To ano,ale upřímně, žádná sláva to není.

Kom

do Liberce je lepší je regiojetem z Prahy 🙂

Jarek

Uf, tak ještě že exituje řešení i pro autisty se specifickými potřebami (pokud by potřeba jet do Liberce tedy nastala).

Hynek

A pro takové teď vyhnáním fuj fuj ČD vzniklo. Tak vám přeji pokud možno šťastnou cestu vlakem Arriva, bouráku. 😉

Vít Jůza

Nevím, odkud do Liberce jezdíte, ale osobními vlaky přes Českou Lípu by to ještě rok mělo jít.

Helena

Souhlasím s letáčky. Český dráhy 4YOU.

Od lesa

Můžeš si s nimi olepit celý pokojíček.

Hynek

Vytapetujte si s nimi záchod, špajz a ložnici, hlavně neotravujte.

Hezky česky

Arogance a drzost, jen potvrdilo, že výměna dopravce byla správná.

DuDr.

Třídní boj zde plane měrou vrchovatou 😀 Paradoxní ovšem je, že v tomto případě dojde naopak k průlomovému kroku v podobě dosud nevídané spolupráce, neboť v úseku Pardubice hl. – Pardubice Rosice n.L. budou jezdit náležitosti obou dopravců spojené na jednom vlaku (pokud se zadaří jízda R na čas, obrat rychlíků v Pardubicích bude opravdu hoodně ostrý).

Pepík

Teď jen, jestli už dopravci mají dojednanou technologii toho spojování a rozpojování …..Nebo jestli se to bude řešit až zítra u prvníhop vlaku.

Jiří Kocurek

„Ne, to je německý vlak, na ten já nešáhnu!“ prohlásil Pepa. A šel odpojit posilové béčko made in Bautzen, DDR.

Od lesa

Ale to je béčko našich spřátelených soudruhů, kdežto Arriva má hnusné imperialistické západoněmecké jednotky.

xyz

Jednorázově už taková spolupráce k vidění byla – Regiojet a LeoEx skrz Ústí nad Orlicí v půlce srpna 2014, kdy byla tamní kapacita nejvíce omezena kvůli napojování nově zrekonstruovaného kolejiště (mezi 1. a 2. etapou rekonstrukce žst. Ústí nad Orlicí) a kdy si tito dva dopravci spojili své soupravy v jednu.

Štěpán

Tak to je hezké, že se ČD alespoň takto rozloučili. To by Arriva nikdy neudělala, i když jim vlastně nehrozí, že o ty rychlíky kdykoli v budoucnu přijde…

svojsin

Příští dopravce bude třeba ČSAD Havířov Train a ti nebudou pod DB, takže cajk 🙂

Tento víkend nemusí pršet ani mrholit, toliko modrých slz zaplavilo naši zem….

Štěpán

No jestli myslíte, že tyto rychlíky někdo zruší a nahradí autobusy, tak na to radši zapomeňte. To se fakt nestane.

svojsin

Štěpán: Ne, myslím jiného železničního! dopravce, schválně jsem zvolil nepravděpodobný název firmy….

Jinak si můžu myslet co chci, svoje doporučení si dávejte na vašich OSŽ setkáních…

Štěpán

Myslet si samozřejmě můžete co chcete, ale nikdo se tím řídit nemusí.

Y.K.

Nazvat leták plný pomluv „hezké“ je trochu divné. Vypadá to spíše jako prásknutí dvěřmi a-la „tak si to sežer“.

Proč by o ně Arriva nemohla přijít?

Filemon44

Vy máte nějaké informace, že už to má ARRIVA na věky?A vůbec tím nemyslím, že se musí vrátit ČD…..

Štěpán

Protože Arriva je společnost, která si nic vzít nenechá. Je tak téměř na 100% jisté, že linky R21, R22, R24 a R26 bude provozovat i po roce 2022. Udělá všechno proto, aby jim je nikdo nesebral. To samé i u R14 za 7 let.

Pajoš

Co znamená, že je to společnost, která si nic vzít nenechá? Jako, že výběrko na linku kterou provozují prostě vyhrají ať se přihlásí kdokoliv s čímkoliv za jakoukoliv cenu? Samozřejmě vyhrát můžou, proč ne, ale už dnes tvrdit, že je to na 100% je zvláštní.Leda že byste věděl, že už to mají dohodnuté/podplacené ale to se snad u nás neděje, natož aby o tom věděl někdo, kdo to pak nepřímo napíše do veřejné diskuze …

Jaaa

S tím, jak vypadala letošní soutěž, by to nepředpovídal leda duševně zcela jednoduchý člověk.

Nebo vy si jako myslíte, že poměry na MD se do té doby nějak zásadně změní. Tohle je klasická babišovská privatizace státu.

xyz

Arriva si (vezmu-li v potaz vlaky) „nechala vzít“ např. výkony ze Šumperka do Koutů nad Desnou, resp. Sobotína.

Přišly tam namísto ní ČD.

Štěpán

Jenže tam je to proto, že se trať elektrifikovala a Arrivácký pokus o elektriku v podobě RJ 162 + jednoho vozu na pěti párech spojů denně (zbytek stále motoráky) raději komentovat nebudu. Tam se prodloužení osobáků ČD přímo nabízelo.
U motorových rychlíků nic takového nenastane.

Pajoš

Ale to pořád nevysvětluje tu jistotu, že Arriva všechny linky v budoucnu obhájí. Napište, kde berete tu jistotu. Já netvrdím, že to tak nebude, ale nechápu, co už dnes dělá z Arrivy tu neohrozitelnou top firmu. Díky

Jarek

To si nevymyslela Arriva, zahájení elektrického provozu byla podmínka dotace, tak Arriva vyšla vstříc čím mohla.

Martin Půta

Troll vydávající se za někoho jiného z adresy evropske.zeleznice@gmail.com
46.135.87.40

Martin Hroch

Před pandemií jsem občas jezdil ráno z Pardubic do HK těmito 843 a řeknu vám, že občas to bylo o život. Nebylo výjimkou, že celý vůz byl plný výfukových smradů, sedačky nic moc, celej vlak se klepal a randál neskutečnej. To že kapacitně to zvláště v Pondělí absolutně nestačilo je už jen drobnost. Arrivu moc nemusím jezdím (jako cestující) jejich autobusy, ale jestli na tu linku nasadí něco co se mne nepokusí přiotrávit tak to je pro mne krok kupředu. WI-FI už bude pouze doplnění standardu. Na dané lince (Pce-HK) to byly snad jediné vozy, které ji neměli. Zbytek až… Číst vice »

Turnovak

Liberecké depo nikdy nemělo valnou údržbu…

Milan

Koukám, že se vyjádřil odborník!!!

Od lesa

Na R1368 právě probíhá mejdan modrých gum, nebo spíš zádušní mše? Jsou značně veselí, plný poslední vůz, tak to na žal nevypadá.

svojsin

Tj. snad jedno, hlavní je zachlastat!!
V těchto těžkých časech je třeba tyto příležitosti nepromarnit….

Pajoš

A proč by nezachlastali? To že na tomto webu se o těchto linkách vedou nesmiřitelné a mnohdy vulgární debaty a někde se objevilo pár letáčků neznamená, že zaměstnanci ČD, kteří tady do teď jezdili si nemohou udělat mejdan a s linkou se rozloučit. Třeba to byl kus jejich života a teď jdou prostě dál. Něco končí, něco začíná. Kdybych k nim patřil, tak bych tam určitě popíjel taky 🙂
PS: označení modré gumy nechápu. Je to něco vtipného, nebo má jít o posměšné označení?

Vít Jůza

ČSD bývala celkem oficiálně nazývána modrou armádou, a vojáci z povolání neoficiálně gumami (to nevím proč) Tak asi nějak od toho (čímž tuto přezdívku vysvětluji, ale neschvaluji).

Rob

Ne opravdu to není žal, to spaní v Pardubicích, klouzání na jaroměřský zastávce ať si to Arriva užije. Za rok si řekneme jak jim to jde.

Ondřej Zeman

Komu říkáš modrá guma. Jsme zaměstnanci. Dělám vlakvedoucího a jel jsem do Liberce v úterý a přespal tam a ve středu do Ústí nad Labem. Taky jsem se rozloučil. Guma jsi bohužel ty, když to neumíš říct slušně.