Poslanci řešili marketing Českých drah. Jeden z nich se cítí diskriminován, když nerozdávají noviny KSČM

Railjet. Foto: České dráhyRailjet. Foto: České dráhy

Ministr dopravy Karel Havlíček nevidí důvod dál řešit výdaje Českých drah za marketing. Téma se dostalo na jednání hospodářského výboru

Zpět na článek
55 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej

Fuj, to se mi z těch komoušů zase zvedá kufr.

Od lesa

Je komické jak bolševik hovoří o diskriminaci…
Ano soudruhu, jsi diskriminován. Tvoji kámoši rovnou vraždili! Tak si dej pozor, ať taky nevisíš na nějaké té švestce.
KSČM zakázat a všechny členy doživotně na nucené práce. A když to přežijou, deportovat na Sibiř))))

Honza D.

S těmi Haló novinami to je dobrej vtip, dlouhop jsem tak dobrý neslyšel. Přiznejte se, kdo by si je přečetl, byť by byly zdarma?

Bilbo.cz

Co si pamatuju, v naprosté většině případů jsem v Pendolínu Hospodářské noviny dostal.

pejan

Dement komoušskej, ať drží tlamu, idiot.

Alf

Předávám dál myšlenku, kterou mi sdělil jeden kovaný člen KSČ(M): „Za nás byla větší svoboda slova, protože lidé mohli poslouchat Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu zdarma. My si musíme za Haló noviny platit.“
Úsudek si dělejte sami, možná jde Luzrovi o to, aby ty noviny někde dostal zadarmo.

Jiří Kocurek

„mohli“
a pokud je u toho chytili, tak zatykač a šups na nucené práce bez nároku na mzdu.

rtep

Třeba to tak ten komouš myslel – posluchači Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy mohli zdarma pracovat a budovat lepší zítřky. No kdo to má?

ušatá

No a my to poslouchali i na vojně a nikdo nás za to nezavřel, i když se to vědělo. Ono asi jak kde a jaký kde byl h…l.

ušatá

Pokud by s tím jezdili, tak by věděli, co se tam dává. Ty Hospodářky ano, ale stejně ony jako Deník jsou odmítány a nelze se divit. Že by tam měli být obecně všechny noviny, je fakt. Tedy i ty Halo noviny. Ono se tam dá dočíst řada zajímavých věcí, které se ale leckomu nelíbí. Ale to je nakonec dobře. Snad tu je demokracie (alespoň teoreticky) a snad tu není propagována cenzura. Lidi jsou dost inteligentní, aby si udělali obrázek sami.

Honza Vrba

A k tomu rovnou Völkischer Beobachter, ať je to fifty-fifty, ne?

žlutý klandr

To by nebylo 50:50, ale 100 + 100 🙂

Pavel

Haló noviny jsou vydávány parlamentní stranou, je to jejich tiskovina a hlásná trouba. Mezi běžnými novinami nemá co dělat.

Petr Novák

Totéž ale v podstatě platí i novinách ze skupiny Mafra, víme? Nebo si tu fakt někdo pořád dělá iluze o tom, že jsou něčím jiným, než hlásnou troubou ANO? Tím samozřejmě neříkám, že by ČD měli rozdávat Haló noviny, ale ze stejné logiky by neměli rozdávat ani ty Babišoviny. Toť můj názor a klidně mě umínusujte k smrti.

John

Pokud bude stranický tisk z kvalitního měkčeného krepového papíru, pak mi bude zadostiučiněním si s ním dobře vytřít řiť.
Dál netřeba komentovat, komunisti jsou zmrdi. Bez rozdílu.

Vašek

KSČM měli zakázat. Ještě si budou stěžovat, že jsou diskriminovaní. Nebetyčná nehoráznost!

Martin

Bizar dne, on se snad za komunistů toleroval svobodný nezavisly tisk🙄😂…Vzdyt to má ve jméně, je to Může💩

Martin

Luzr

Dodo

Náhoda, že se v červnu tištění tisk na palubě ruší…

Sotous

dle vyjádření čd zájem o noviny byl pramalý ( blbost), proto noviny zrušili. dle personálu se čeká, co na to lidi, když tak noviny vrátí. pro babiše asi neradostné, přece jenom to nebylo malé množství denně

Vašek

Pravda, zájem byl pramalý, když české noviny nabízeli v Écéčkách Asiatům, Španělům a Anglánům.

ušatá

MOje zkušenost je ta, že naopak často noviny nebyly k dispozici, protože byly všechny rozdané. Takže dle mého spíš snaha o šetření a snížení nějakého benefitu pro cestující v jedničce.

Palecek.M

Komunista mluví o diskriminaci 😀 😀 😀

rtep

Kdo jiný má v postbolševické zemi tolik zkušeností s potíráním odlišných názorů, než právě komouš?!

Jiří Kocurek

Estébák? … zdravotnice kritizovala stranu, bylo na ni podáno trestní oznámení. Skončila v práci. To vše v roce 2020

rtep

Však agent Bureš je jednou z hlavních rudých pomatených palic. Komouši se bohužel vracejí k moci.

Vašek

Já bych řekl, že naštěstí ne. Jejich preference klesají tak, jak ti staří ortodoxní vymírají.

rtep

Ono není podstatné kolik rudých je v KSČM. Třeba ANOfert je komunistů plný, na hradě je také těžce rudo.

Neznámý Jarek

Zadávat reklamu za miliony a ještě ty noviny kupovat spíš znamená, že někdo je pako a nebo jde o dobrý kšeft. Pozorný čtenář si odpověď vybere.

Džamel

Tak cena bude určitě jiná než „stanková“ Nebál bych se říct, že jako inzerent a velkoodběratel se dostanou na cenu koruna, dvě za výtisk…

Bob

Nakupovat noviny určené k rozdávání cestujícím? Doteď jsem si myslel, že to vydavatelé novin dopravcům cpou zadarmo jakožto nástroj své propagace. Takže České dráhy ještě někomu platí za to, že mu ve svých vlacích dělají reklamu? A za ostatní reklamy umístěné ve vozech a na vozech taky ČD zadavatelům platí, místo aby si za ně nechaly platit? 🙂

Ondřej

Dráhy za ty noviny neplatí proto, aby jim dělaly reklamu, ale proto, aby cestujícímu nabídly něco ke čtení. Reklamní prodávají těm, kteří si jí zaplatí. Tak se to dělá. Je normální za věci zaplatit.

Jerry

S politikou tu nelezte

rtep

Pokud jsem si všiml, tak ten článek je i o politice.

Tuzemák

Proč by né, na haj*lech ve vlaku by je mohli klidně i rozdávat. Jistě by tu na nevoskovaném papíru našly upotřebení.

rtep

Také bych řekl, že noviny KSČM a ANOfertu jsou k mání na každém WC.

Viťa

Kolik z cestujících, kterým jsou nabízeny noviny zdarma, by mělo zájem o plátek komoušů? Luzar když jede Pendolinem domů do Ostravy? Tak zrovna on si je může vzít na ÚV. Nevidím důvod, aby ČD z mnou zaplaceného jízdného dotovali komunisty a jejich plátek, aby se to pak na konečné vyhazovalo, protože nikdo z cestujících si to nevezme. Ono taky přihlásit se veřejně k tomu, že to někdo čte, není úplně samozřejmý. Přirovnal bych to k tomu, kdybych průvodčího požádal o Playboye a pak si tím před všema listoval…

Kubrt

To není dobré přirovnání, za veřejnou četbu Playboye se netřeba stydět.

Riki

Když chce někdo svoje noviny, tak at si je koupí předem v trafice.
Jak to dřív mohli cestující přežít i bez novin.

Jiří Kocurek

Jednoduše: Koupili si je v trafice.

Georges

Smetánka v 1/business v rj je opravdu kapka v moři, co se týče skladby cestujících ČD. A ano, právě v těchto spojích a v těchto třídách cestuje ten zlomek „byznysmenů“, manažerů a finančníků a politiků (což je hlavní skupina čtenářů HN), kteří nejezdí všude svými vozy vyšší střední třídy a výše. Nicméně důležitější pro výběr periodik bude jejich celková čtenost a troufám si tvrdit, že tam vedou periodika z Mafry + Blesk. To se musí buď vynadat národu, že čte premiérovy noviny, nebo premiérovi, že vlastní oblíbená periodika. 🙂

northys

On je totiž strašnej problém ty Hospodářky do těch pár railjetů pro ty kravataky v Praze s ostatními novinami naložit, že…

ušatá

Ten Blesk je první, který je rozebrán, jako druhá MF Dnes a pak je vyžadováno Právo (to je ale málkody), potom Lidovky- To je moje zkušenost. Dál jde na odbyt časopis Téma. Pokud tato služba z jedniček zmizí, je to špatně.

žlutý klandr

Osobně bych v první třídě uvítal Echo24 nebo Hrot.

northys

> Podle člena představenstva a náměstka pro osobní dopravu Jiřího Ješety Hospodářské noviny nakupují také, zájem je ale o ně minimální.

Zrovna se mi hodí ten railjet jako ilustrační foto. Co jezdím s railjetem Brno-Praha tak si skoro všichni v 1/businessu berou HN – když jsou. A před covid-19 byly ve většině spojů rj. Večer už ale byly většinou rozdáný a zbyla jen Mafra a Blesk.

Po opatřeních je pořád dostupný jen časopis ČD. Nikdo mi jiný tisk nenabízel.

Jirka

Tu diskriminace v dnešní době klidně uhádat může. Navíc komunisti mají své spřízněné duše v evropském parlamentu. Nový nástup komunismu se blíží. Tentokrát v multikultruním hávu.

rtep

Komouši mají zejména nemálo svých lidí na hradě a ve vládě. A rozhodně ne v multikulturním hávu. Ale v nepokrytě rudém hávu. Mluvím zejména o Zemanovi a Babišovi.

ušatá

Tady jde trochu o něco jiného. Doporučuji si přečíst definici komunismu, komunistů apod. Skutečnost je a byla vždy úplně jiná a jako vždy, bylo vše zneužito (nakonec náboženství je dalším krásným příkladem), a všeho se vždy všeho chopili chytráci, vyžírkové, psychopati atd. A že si nějak říkali, neznamená, že tím také opravdu byli.Takže vše je poněkud jinak. A to, co se dnes děje v Evropě i ve světě bych nazýval úplně jinak. Rozhodně ne lichotivě.

Jan Kocourek

od roku 2015 státní dopravce utratil 112 milionů korun ve společnosti Mafra patřící do svěřenských fondů Andreje Babiše.
A ještě tedy by bylo zajímavé vědět kolik ČD utratili u mafry než ji koupil Babiš. Jinak je to pouze neobjektivní informace.

Mýval

Pravda. Na druhou stranu ČD začali s nějakou větší reklamou taky tak nějak zhruba v době nákupu mafry. Takže nevím jak to pomůže…

žlutý klandr

Přesně tak. Informace bez kontextu se rovná dezinformaci.

Gale

To je hezké perpetuum mobile.
Státní firma nakupuje podstatnou část nákladu estébácké parodie na žurnalistiku a pak ve stejných plátcích utratí nesmysly za reklamu s odkazem na „prodaný“ náklad..

Vilém

K tomu konči článku… Zajímalo by mě, co nám řekne pan superministr, až se znelíbí panu Babišovi (a myslím, že k tomu dojde).

Radiátor

Úžasný jak u těch komunistů je to samý Nomen omen 🙂

Ondřej

Aspoň se s nima můžou jejich voliči snadno ztotožnit 🙂