cargo

Poruba omezí parkování dodávek přes noc, vyhradí pro ně speciální plochy

Parkování v Porubě. Foto: fajnovaporuba.czParkování v Porubě. Foto: fajnovaporuba.cz

Městský obvod Ostrava-Poruba omezí výrazně od 1. března parkování dodávkám. Od března budou moci nákladní vozidla nad 2,5 tuny moci

Zpět na článek
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mirvald

Nebudou to mít řidiči daleko do svého bydliště? Co na to odbory?

ould

Předpokládám, že řidiči PPL jejichž dodávka stojí od pátku 15.00 až do pondělí 6.00 pořád na stejném místě, mají svá soukromá osobní vozidla, takže holt každé ráno sednou do té své soukromé plechovky dopraví se do depa kde si vyzvednou služební dodávku, kterou pak zase po šichtě zaparkují v depu a přijedou domů svým vlastním!

Jakub

Takže podle vás je v pořádku, když řidič použije za den dvě auta, místo aby jel jedním? Nebo myslíte, že pojede veřejnou dopravu? Co ba to říká „ekologie“??

ould

Jaké dvě auta?? Tu trasu od baráku do místa zaměstnání doteď jezdí přece tou dodávkou. Ta dodávka je jeho pracovní nástroj a jako takový by ho měl nechat ve firmě. Já si z práce taky nenosím každý den domů vercajk a i kdyby tak tím rozhodně nebráním nikomu v parkování.

Vizionář

Není to jednostranný krok, míst k zaparkování jim radnice povolila více, než dost, a to opravdu v každé části Poruby!
Myslím, že budou spokojeni všichni až na ty, kteří dříve parkovali na místech dnes určených dodávkám, tam najednou přibude „bílých krabic“ 😀

jan

Hlavně pokud bude nějaká koalice se snažit v Porubě zavést modré zóny, tak budu volit kohokolli jiného. SPD, Komunisty, je mi to úplně jedno..

p73

Facebookova anketa – vox populi, vox dei.

Cestovatel

p73: vosk po papuli, vosk dej

Koloušek

Dodávky problém jsou. Ale zvláště ty malé od podnikatelů, kteří častěji než nepodnikatelé parkují všude možně i mimo parkovací místa nebo ani parkovat neumí a vejít se do parkovacího místa je pro ně problém.

jan

Mě to příjde jako takový trochu zástupný problém. Žádné dodávky moc nevidím. Spíš problém dělá, že se v okolí neustále dál přidávají rezervačky na kšeft. Ty nejsou 100% využity a tím se celá situace jen zhoršuje. Na druhou stranu. Rodinný příslušník se ztp si u nich žádal o parkovací místo.. Zamítnuto, přestože v lokalitě žádné místo vozíčkáře není. A kupodivu tam není a moc placených rezervaček. Zamítnuto nazdar. Zvláštní přístup..

Tomi

Dodávky v Porubě nejsou takový problém, není jich tolik, aby překážely a zabírali mnoho míst. Spíše by měl zdejší obvod osadit značky a domalovat čáry na jinak nevyužitá prostranství v obytných zónách a také přiměřeně zredukovat vyhrazená parkovací místa pro invalidy, neboť je jich zrovna v Porubě příliš mnoho a pokud zrovna na nich neparkuje nějaký neinvalida načerno, tak dlouhodobě zejí prázdnotou a taková místa jsou na porubských ulicích co pár nižších desítek metrů. Pokud mám dát konkrétní příklad, vím o ulici, kde pravidelně parkuje jedna dodávka, tedy s nařízením, o kterém se píše v článku, se uvolní celé jedno… Číst vice »

Tomi

Chybička se vloudila, samozřejmě tam patří: zabíraly.

Vladimír Bílý

To by mě zajímalo, jak to budou vymáhat. Jak městská polici pozná, jestli je dané vozidlo nad nebo pod 2,5 tuny. Nevím o žádné kategorizaci v tomto směru. Čili jediný relevantní údaj je celková hmotnost uvedená v technickém průkazu a tento údaj tak není veřejný. Navíc i některé osobáky jsou nad hranicí 2,5t. Naopak některé dodávky jsou pod 2,5t.

Jakub

To se bude týkat všech dodávek, bez ohledu na to, kolik váží.

Jiří Kocurek

Takže Citroen Berlingo nezaparkujete. Teda pokud ho máte na firmu. Pokud ho máte v osobní vlastnictví jako rodinný vůz, tak zaplatíte odtah, ale už ne pokutu. Sme se spletli, no, máte si koupit škodovku. Ano, Škodovku, která je o půl metru delší a zabírá tak víc mista.

Vladimír Bílý

Takže tam bude zákaz parkování nákladních vozidel nebo co tam vlastně bude přesně za značku? O tom nejdůležitějším článek bohužel mlčí.

p73

Nejvtipnejsi je, ze „nakladak“ je v tomhle tusim i oktavka s prepazkou…

Jakub Dedek

Ne, osobní auta nad 2,5 tuny parkovat pořád mohou tam kde jsou.

Jakub W

řešení na přeplněné parkoviště je jediné, prostě udělat další. a nebo zbořit baráky. ale dělat ankety kdy sekat trávu a kdy sušit prádlo je úplně zbytečné. ale tak hlavně že pro „porubany“ bude víc míst, ti lidi co parkují dodávky nejsou „porubani“?

Radim Cenek

Mnohem elegantnější řešení je přestat tu službu nabízet pod cenou. Jestliže je parkování nedostatek, znamená to, že je příliš levné …

Ondřej

Přesně, ideální by bylo parkvoací místa zpoplatnit. Ať si lidi parkují na vlastním pozemku nebo ať to pořádně osolí. V Porubě bydlím a auta zde jsou děs, kolikrát zaparkována tak, že nejde s kočárem kolem nich projít.

Bob

řešením je zpoplatnit parkování, méně pro malá, více pro velká auta… když si chci zabrat veřejný prostor pro předzahrádku restaurace, tak za to taky musím platit

Deer

Holt budou muset firmy investovat do vlastních parkovišť. Zažil jsem to sám v nejmenované společnosti – navečer začala asistentka obcházet kanceláře se slovy: Dneska máme 4 volná auta, sami víte, že v noci parkoviště není hlídané, tak potřebuju 4 dobrovolníky, co si auta vezmou na noc domů a ráno je přivezou…

Petr

A na ulici to bylo hlídané sousedem ? Nebo jste to hlídali sami ?

Petr Zapletal

😀😀

Beta2

Takové parkoviště jsme měli ve firmě taky. Přes den kamery sledované recepcí, od 19 do 7 sice kamery se záznamem, ale bez živé obsluhy. Takže se služební auta na firemnim parkingu nesměla nechat přes noc.

xxx

Takže jste je zaparkovali před barák, kde nebyly ani ty kamery se záznamem. Chytré řešení.