Infrastruktura Železnice

Poničená trať v Malešicích je po více než týdnu částečně v provozu

Vykolejení nákladního vlaku v Praze Malešicích. Foto: Drážní inspekce
Vykolejení nákladního vlaku v Praze Malešicích. Foto: Drážní inspekce

Správa železniční dopravní cesty zprovoznila poškozenou trať z Prahy – Hostivaře do Libně, která byla uzavřena více než týden kvůli vykolejení nákladního vlaku v Malešicích. Včera odpoledne se na ní vrátily první vlaky společnosti Arriva vlaky na městské lince z Hostivaře až do Roztok u Prahy. Velká část nákladních vlaků musí jezdit stále zajížďkou přes hlavní nádraží.

K uzavření tratě došlo v neděli 3. listopadu, kdy zde vykolejilo devět vozů nákladního vlaku. Událost se obešla bez zranění. Původní odhady mluvily o zprovoznění do poloviny minulého týdne, poškození trati bylo ale nakonec výrazně větší. Na poškozeném úseku se pracovalo i přes víkend.

Pro nákladní dopravce je provoz stále částečně omezen. Máme informace, že by k plnému zprovoznění by mělo dojít v pátek,“ řekl Oldřich Sládek, výkonný ředitel sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.cz. Ocenil současně přístup SŽDC za to, že práce na odstranění škod a návratu do normálního provozu běží prakticky nepřetržitě, stejně tak i obětavý přístup dispečerů.

Nesjízdná je aktuálně lichá skupina kolejí, z toho plyne zatím jednokolejný provoz od Běchovic do Malešic. I proto mohou cestující na pražském hlavním nádraží nezvykle často vídat nákladní vlaky.

23
Diskuze

avatar
5 Komentáře
18 Reakce na komentáře
13 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
15 Autoři komentářů
HonzaXJan SůraXaverDominikOtmar Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Xaver
Host
Xaver

Bydlím 200 metrů od místa nehody, takže jsem měl možnost postup oprav často sledovat. Docela mě překvapilo, že se na takhle významné trati nepracovalo i ve večerních hodinách. Možná je to nedostatkem lidí, nebo nevím, ale očekával bych opravdu skoro nepřetržité práce a ne jen, dokud svítí slunce.

Dushan
Host
Dushan

Zřejmě nešlo o tak krizovou situaci, aby to bylo nezbytné, objízdná trasa existovala přes hl.n. a zvládlo se to.

dopravák
Host
dopravák

Při vší úctě k zaměstnancům SŽDC podílejícím se na likvidaci následků nehody, s vědomím komplikovanosti toho zhlaví s atypickými prvky, ale i s letitou zkušeností z provozu u dráhy si vůbec nemyslím, že by se v tomto případě SŽDC snažila o odstranění problému nějak extra intenzivně a s opravdu maximálním nasazením. Ale taková už je zjevně doba .., Docela by mě zajímalo, jestli ROPID jako objednatel dopravy na „ML-S49“ uplatní nějaké sankce vůči SŽDC, když tam jím objednané osobní vlaky nejezdily více než týden vůbec a bez jakékoli adekvátní náhrady (protože ji jako adekvátní fakticky zřídit ani nelze) – odkaz… Číst vice »

Dominik
Host
Dominik

Vy jste se na odstraňování následků MU podílel, že tak jistě víte, že to probíhalo nepřiměřeně dlouho?

Bobmaster
Host
Bobmaster

A to je na tom to krásné, myslet si můžeš co chceš, skutečnost je úplně jinde.

watslaw
Host
watslaw

Mimo největší špičku to zas takový rozdíl to není. Ta garance přestupů na přípojné vlaky (a z nich) bohužel není ani u S49. S49 jede 10 minut, a 183 20 minut, ale nezřídka má S49 kvůli kapacitě zhlaví v Libni i víc jak 5 minut zpoždění + pak to máte o 5 minut déle na návaznou MHD. Interval má mizerný oboje. Nicméně pokud z Libně nebo Hostivaře pokračujete vlakem, nebo jedete ve špičce, kdy jezdí 183 nepravidelně (navíc teď není v provozu posilová 182), tak to zhoršení samozřejmě je. Ale dopad je mnohonásobně menší, než při nesjízdnosti téměř kdekoli jinde,… Číst vice »

On.
Host
On.

Od Běchovic jsou sjízdné obě traťové koleje. V Malešicích je sjízdná „sudá“ skupina, „lichá“ je bez napětí a od Libně/Běchovic nesjízdná.

Petr Šimral
Host
Petr Šimral

Chválím rychlé částečné obnovení provozu. Teď ještě zhlaví doopravit, nehodu vyšetřit a pokusit se, aby se již neopakovala.

Dushan
Host
Dushan

Vida, jak se uzavření tratě zvládlo, navzdory skeptikům, celkově bez nějakých kolapsů.

Petr Šimral
Host
Petr Šimral

Nejsem stejného názoru.

Oldřich Sládek
Host
Oldřich Sládek

To si teda nemyslím. Opravdu to bylo náročné a klobouk dolů před našimi dispečery, dispečery a výpravčími SŽDC a před nasazením lidí na opravě zhlaví. ŽESNAD.CZ děkuje všem, co pomohli.

IGCT
Host
IGCT

A už se aspoň tuší příčina? Konkrétní příčina…

Asdfg
Host
Asdfg

Za rok, možná dva na stránkách DI… 😀

HonzaX
Host
HonzaX

Něco se psalo ( už nevím kde) o prasklém jazyku angličana.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Vánoční Nalaďte se v metru

    12. prosince
  2. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  3. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince