LOT 3a leaderboard

Polské vlaky by mohly zajíždět až do Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj sní o lince do Vratislavi

Elektrická jednotka Newag Impuls by mohla podle plánů Pardubického kraje zajíždět z Polska až do Ústí nad OrlicíElektrická jednotka Newag Impuls by mohla podle plánů Pardubického kraje zajíždět z Polska až do Ústí nad Orlicí

Pardubický kraj, Dolnoslezské vojvodstí, polský dopravce Koleje Dolnośląskie a České dráhy jednají o tom, že by polské vlaky zajížděly nejen

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Pokusy o takové spojení probíhaly už v minulosti, ale výsledky nikdy neměly takový úspěch, aby to odůvodnilo jejich dlouhodobou existenci: z pohledu zájmů vnitrostátních českých cestujících (zejména těch jezdících často) by bylo mnohem užitečnější zavést znovu přímé (a v části trati zrychlené) vlaky mezi Letohradskem a Pardubicemi, aby odpadly aspoň ty nejfrekventovanější nyní nutné přestupy v naprosto debilně zprzněné žst. Ústí nad Orlicí. Častější přímé spoje mezi Polskem a Ústím nad Orlicí by sice možná přinesly lepší vozidla, ale to by asi nakonec bylo to jediné, co by z toho běžní čeští cestující měli a využívali: dobře grafikonově zkonstruované přípoje… Číst vice »

liberal shark

Přeshraniční propojení sousedících krajských měst pomocí lokálních spojů by mělo být úplná samozřejmost :-((.

J. Hurt

To by byla pecka! My určitě jednou ročně jezdíme z Ústí do Klodzka nebo do Wroclavi. Častěji ale rozhodně ne. 😉

noerf

Otázka je kolik to bude stát kraj a kolik tím bude cestovat lidí.

Milan

Při cenách za běžný „mezinárodní“ tarif bude vozit vzduch, muselo by být nějaké akční jízdé.

Ds

Běžný mezinárodní tarif na této relaci není třeba využívat již nyní. Mezi Ústím a Klodzkem lze cestovat na MPS, viz: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-30221/ Do Wroclawi na Včasnou jízdenku (z Pardubic 184Kč, z Prahy 235Kč). Na jednodenní výlet pak na Celodenní jízdenku+Polsko, pro Pardubický kraj za 289Kč (platí až do Wroclawi) O víkendu ve stejném rozsahu platí též Skupinová víkendová jízdenka + Polsko (pro 2 dospělí a až 3 děti) za 369Kč. Jinak doufám, že to vyjde, tomuto spojení fandím. Ideální by bylo, kdyby se podařilo zavést 2h takt zrychlených vlaků s vazbou v Ústí na rychlíky vyšší kvality. Dostali bychom tím relativně… Číst vice »

Martin Khunas

Ale to přeci existuje říká se tomu malí přeshraniční styk MPS platí to prakticky všude u hranic

Milan

ad MPS: jízdenka na vlak 2km úsek České Velenice-Gmund stojí dle aplikace ČD Můj vlak 158Kč, zpáteční jízdenka 316Kč

Kajman

Milan: České Velenice – Gmünd MPS Euregio 42 Kč, zpáteční 84 Kč. S IN-kartou asi o pětikorunu méně. Ke koupi v kase, to se snad dá zvládnout.

Pavel Šmídek

To by bylo super, kdyby se to povedlo.