Polská Vratislav musí odstavit část autobusů, technické závady jich vyřadily desítku

Autobusy společnosti Michalczewski. Foto: MichalczewskiAutobusy společnosti Michalczewski. Foto: Michalczewski

Soukromý dopravce ve vratislavské MHD nemá dostatek peněz na údržbu.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bonifác

Tak by mě zajímalo, jestli i u našich severních sousedů mají na titulce, když se v nějakém českém provinčním městečku porouchá pár autobusů…

Pája

Ale u severních sousedů se nejednalo o jednu poruchu. Šlo o ignorování technologie údržby z toho důvodu, že údržba stojí peníze. To dovedlo vozidla do stavu, kdy nejsou způsobilá provozu, tzn. nesmějí jezdit. Výsledkem je nákladná oprava a to je ještě ta lepší varianta. Některé závady mohou způsobit požár, snížit účinnost brzd nebo zhoršení ovladatelnosti vozu, jiné třeba vyřadit blokování dveří, otevření dveří za jízdy, nezabrždění vozu při otevření dveří….. Jinými slovy ohrožení zdraví, nebo životů.

Zrzek

Hlavně, že u nás běžně Citybusy od Renaultu (Irisbusu a Iveca) jezdily a možná ještě jezdí s prasklým rámem u zadní nápravy. Problém, který se snad za celou dobu nevyřešil, řešilo konstrukční oddělení různými vystuhami, ale nikdy se to úplně nepovedlo.

Zdrasa

Chápu správně, že je pro vás Vratislav, 4. největší polské město s 600k obyvateli, provinční městečko?

MartinS.

Polské provinční městečko, které je větší než druhé největší město bývalého Československa, o České republice nemluvě 😉

Cestující, teď ale doma

Kdyby provozovali Sorky, měli by část vozu odstavenou pravidelně a taková to mimoradnost by je nerozhodila

Pája

😆👍

Panoramix

Jo, takhle to dopadá, když se soutěží nejnižší pevná cena na 10 let dopředu, zatímco vývoj okolního prostředí je velmi dynamický. Nikdo nedokáže ani odhadnout, jaké náklady bude mít za 5, natožpak za 10 let. Tady bude potřeba přepracovat systém odměňování za výkony najatých přepravců, jinak takovýchto odstrašujících případů bude jednoznačně přibývat.

noerf

V ceně je obvykle počítáno s růstem ceny o inflaci a také tam bývá zahrnut bod týkající se změny cen pohonných hmot, které reagují na aktuální ceny.

ABC

Tak. Možná by se to mělo denně určovat na burze jako spotová cena elektřiny nebo plynu. Jízdné samozřejmě taky 🙂