Policisté zastavili v Brně FlixBus bez pneumatiky. Autobus byl plný cestujících

Autobus FlixBus bez pneumatiky. Foto: Policie ČRAutobus FlixBus bez pneumatiky. Foto: Policie ČR

Podle policie chybějící pneumatika ohrožovala bezpečnost jízdy vozidla.

Dálniční policisté z Chrlic při své středeční službě zastavili nedaleko brněnského hlavního nádraží dálkový autobus společnosti FlixBus, kterému na pravém kole chyběla pneumatika. Autobus jedoucí na lince z Budapešti do Berlína byl dle vyjádření policistů plný cestujících. Policie dále doplnila, že chybějící pneumatika přímo ohrožovala bezpečnost jízdy vozidla, tudíž byla řidiči zakázána další jízda a došlo k zadržení osvědčení o registraci vozidla. Provedená dechová zkouška vyšla negativně, přestupek však policisté oznamují správnímu orgánu k projednání.

Cestující poté čekala další nepříjemnost, museli totiž na místě počkat, než jim dopravce přistaví náhradní autobus. „Od podobných pokusů všechny důrazně odrazujeme. Jedná se o vážnou závadu, se kterou není možné vyrazit na silnici,“ varoval tiskový mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka.

Tiskový mluvčí společnosti FlixBus Tomáš Beránek k incidentu uvedl následující: „Na lince z Budapešti do Berlína ve středu odpoledne došlo k defektu na pneumatice u třetí pomocné nápravy tříosého autobusu. Tato náprava pouze odlehčuje autobus a pomáhá při zatáčení. Řidič správně vyhodnotil, že se jedná pouze o nouzový dojezd a podle toho přizpůsobil jízdu. Všech 26 cestujících na palubě bylo o situaci informováno. Policejní kontrola, která autobus krátce před příjezdem zastavila, v souladu s pravidly silničního provozu rozhodla, že autobus je nezpůsobilým provozu. Cestující byli přesazeni na autobusovém nádraží v Brně do jiné linky, která jim zabezpečila bezpečný dojezd do cílové destinace. Autobus byl odtažen do autorizovaného servisu. Proběhla kontrola servisem, který nezaznamenal žádné další poškození a po výměně pneumatik prošel autobus následující den technickou kontrolou, která potvrdila opravu a provozuschopný technický stav vozidla.“

Tagy FlixBus Policie České republiky
71 komentářů