egoe-plus
Autobusy

Autobus FlixBusu se otáčel přímo na dálnici za plného provozu

Autobus FlixBus se otáčí na D8 před prackovickým tunelem. Foto: PČR
Autobus FlixBus se otáčí na D8 před prackovickým tunelem. Foto: PČR

Kamery na českých dálnicích vydaly další svědectví o tom, čeho jsou schopní i profesionální řidiči. Na dálnici D8 se před prackovickým tunelem otáčel autobus společnosti FlixBus.

Záběry z kamery zveřejnila Policie České republiky. Policisty na autobus upozornili dispečeři Střediska správy a údržby dálnice Řehlovice, kteří na kamerách monitorující provoz dálnice D8. U tunelu Prackovice zaznamenali patnáctimetrový autobus s německou registrační značkou otáčející se z původního směru na Německo na směr Praha a ihned to oznámili dálničnímu oddělení Řehlovice.

Otáčení na dálnici

🚌 Co všechno se dá dělat s linkovým autobusem, který veze lidi? Třeba se i otočit na Dálnice D8. Už jsem na to ráno upozorňoval, ale teď jsme získali z Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD další docela zajímavý záběr. Dokazuje, že asi nešlo jen tak o nějaké náhlé zatmění mysli, ale že o tom řidič nějakou dobu přemýšlel – a pak to stejně udělal. V Česku za to dostane sedm bodů. Co by mu asi hrozilo v Německu?A nejlepší na konec: ten řidič to udělal úplně zbytečně. Otočil se, sjel do Velemína a tam se znova otočil a jel na dálnici… 🙂

Gepostet von Jan Beránek / ČT am Mittwoch, 20. Februar 2019

Policejní hlídka kupodivu zastavila autobus na témže místě, protože řidič autobusu se opět otočil již na exitu Velemín zpět na původní směr. Řidič své jednání odůvodňoval tím, že se řídil navigací,“ uvedla ústecká mluvčí policie Šárka Poláčková. V autobuse přepravoval podle policie řidič devět cestujících, kteří cestovali touto mezinárodní dálkovou linkou do Berlína. „Na místě se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní,“ dodala Poláčková.

Řidič hrozí ve správním řízení sankce 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho a půl roku a body do evidenční karty řidiče.

Mluvčí FlixBusu Martina Čmielová incident potvrdila. „Jednalo se jednoho z regionálních dopravců FlixBusu, s tímto řidičem byl bezodkladně rozvázán pracovní poměr,“ řekla Čmielová.

Autobus FlixBus se otáčí na D8 před prackovickým tunelem. Foto: PČR
Autobus FlixBus se otáčí na D8 před prackovickým tunelem. Foto: PČR

Incident policie oznámila shodou okolností ve stejný den, kdy v Německu obvinili českého řidiče kamionu za riskantní předjíždění z pokusu o vraždu.

tagy
47 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

Vážení,tak už víte, kdo je opravdový provozovatel tohoto busu? Myslím, že otázka „proč zaměstnává takový magory“ by měla směřovat k panu Steinerovi,majiteli pražské firmy Umbrella. Tenhle autobus má sice německé registrační značky,ale majitel je z Česka…..bohužel tenhle člověk má neustálý nedostatek řidičů,takže opravdu vezme úplně každého. Tenhle šílenec byl ze Srbska,ale nechci tím říct,že Čech by tohle nezvádl taky……

Jindra

Nedostatek kvalitních řidičů vidím i u nás v DP.Stačí věk 21,skupina,,B,, pracák zaplatí ,,D,, a jsem king.Jeden
důvod proč po 25 letech na MHD odcházím do důchodu.Lépe již bylo.

jan

Tak společnost je jsem slyšel celkem známá, že zaměstnává nějaké řidiče z prdelí. Tak mě to úplně neudivuje. Jiný kraj, jiná hranice mravu.
Ale ten německý přístup se mi líbí.. Jsi bezmozek a vezeš 50 tun? Kamera. Pokus o vraždu a nazdar..
Na rozdíl od nás ji nemusí dokonat..

Leoš Konečný

Dycky Regiojet 😂

Jirka

Už ho prý vykopli.

petr.r

To je špatná firma, copak nemají dílny?

Standa

Samotný Flix má jediný autobus ( aby splnili podmínku autobusového dopravce) , fyzicky jsou to autobusy několika firem co jezdí pod jejich barvami. Defacto frenčiza…

petr.r

po česku švarcsystém, který u nás je zakázaný, takže odebrat licenci a dát likvidační pokutu.

Standa

Ty seš taky Švarcsystém.
Obyčejná frenčíza, jako třeba McDonald’s, Re/Max, a mnoho dalších značek.
V Čechách pro ně jezdí Umbrela a pár dalších, prý to nabízeli i Jančurovi

Martin1

Sice tomu vůbec nerozumíš a jsi totál mimo, ale hlavně že to komentuješ…

Leoš Konečný

Mimo kdi ty, dyt to tak je. Parodie na dopravce s nazvem Flixbus vlastni jen tu aplikaci

Y.K.

Podívejte se na internetu, co to zanmená frančíza. A pak si můžete všimnou, že velké značky jsou často frančízy (málo kdo to ví třeba o MCDonald’s nebo Starbucks). Huhu.

Leoš Konečný

Hu hu to ví všichni že MC Donalds, čerpací stanice apod. jsou frančízy, Flixbus je defacto to stejný, vlastní pouze aplikaci, marketing a dopravu zajišťují různí dopravci pod jejich barvou. Naproti tomu je Studen Agency ( Regiojet ) skutečný dopravce a autobusy vlastní a řidiče zaměstnává

Y.K.

Ne, švarcsystém je něco úplně, úplně jiného.

Hodně štěstí

Bohužel to bude čím dál tím horší. Lidé se postupně odnaučují se řídit se mozkem, ale řídí se navigací.

Václav Novotný

Alespoň do té doby, než bude zavedeno autonomní řízení.

Standa

Tak o sú klidny, to maji řidiči o práci postaráno ještě na mnoho let….

Michal

Ukažte mi navigaci, která vám na dálnice řekne, ať se otočíte. Nevím o žádné, která by doporučovala otáčení na jakékoli silnici (natož dálnici), pokud je možnost dostat se do cíle normálním odbočením. Možná by vám prospělo, kdybyste používal to, o čem se ve svém příspěvku zmiňujete – mozek.

Raddie

„Pokud možno, otočte se do protisměru“ – asi neoblíbenější hláška mé dnes už bývalé bývalé navigace Navigon

petr.r

odebrat licenci flixbusu v české republice.

MiKi

A to z jakého důvodu ?

petr.r

že neměl platný školení a nezná vyhlášky a zákony co má znát a firma je povinna se přesvědčit o způsobilosti řidiče. Takže flixbus něco zanedbal a mohl svým postojem k podnikání způsobit škodu třetí osobě.

petr.r

a to asi způsobil….

Standa

Flixbus těžko. Flixbus je jen obchodní značka a operátor , fyzicky patří autobus nějaké pro ně jezdící firmě

petr.r

vy když si najmete někoho, tak za něho zodpovídáte, flixbus má licenci na dopravu.

Standa

Ale ten autobus není jejich a řidič není jejich zaměstnancem. Maximálně s nimi Flixbus ukončí spolupráci….

Y.K.

Proč byste za něj proboha zodpovídal, co se to tu pořád snažíte vymyslet za absurditu. Za řízení je odpovědní řidič. Tečka. Vymy musíte zaplatit mzdu, sociální pojištění, daně a další papíry, ale řízení je jeho job a plná odpovědnost.

Y.K.

Odpovědný…

Martin1

Dost dobře si pamatuju, kdy na podzim jel žlutý z Liberce do Prahy s nefuknčními předními dveřmi. Před odjezdem je musela vlastní silou dovírat stevardka. Je to taky odebrání licence, když byl porušen právní předpis, hm?

Y.K.

Nesmysl, nevymýšlejte absurní voloviny. Za řízení a dodržování předpisů je odpovědný jen a jednině řidič.

Školení proti hlouposti nijak nepůsobí, to jsou jen formální záležitosti a zcela určitě všichni mají štemplíky na svém místě.

Standa

Kvůli jednomu blbovi?

petr.r

a značení na silnici-směrovýho sloupku. Nebo ten blb, si tu samolepku flixbus dal na autobus z blbosti?

Liberal shark

Viděl bych to na trestný čin obecné ohrožení.

J. V. S.

Typický Flixbus, co dodat.

Tomáš

„Policisty na autobus upozornili dispečeři Střediska správy a údržby dálnice Řehlovice, kteří na kamerách monitorující provoz dálnice D8, zaznamenali Prackovice patnáctimetrový autobus“

Pane Sůro já chápu, že jde o senzaci a každá sekunda před vydáním je drahá. Ale vážně by nebylo možné si to po sobě alespoň jednou přečíst?

Sotous

a český řidič kamionu, který riskantně předjížděl v Německu obviněn z pokusu vraždy.

Tenhle ferda dostane pět tisíc?

co na to Flixbus?

Petr766

Očekávám další Prouzuv zastiraci manévr, že lidi nechtějí kafe a stewardky případně podobné PR na odvrácení pozornosti…

petr.r

a ještě nechcou ani cestující, možná z tych 9 byli dva řidiči aby si nemusel předělávat svoje karty v tchg.

Michal

Tahle otázka je spíš na PČR a zákony. V ČR je naprosto běžné jezdit na červenou, parkovat na chodníku a PČR ani městská p. nic nevidí. Zato auta s automaty na kontrolu, zda někdo neparkuje na modré zóně, jsou v provozu nepřetržitě. Dokonce jsem byl svědkem následující události. Ráno obecní strážník na přechodu, který využívají děti, staví auta. První auto disciplinovaně zastaví. Za ním jedoucí h.v.do v SUV předjede disciplinovaného řidiče a vjede na přechod, na kterém už jsou děti i strážník. Naštěstí všichni utekli. Strážník si vzal SUV stranou, tam mu dobrácky řekl, že se to nedělá, a SUV… Číst vice »

Václav Novotný

Sebrat papíry na doživotí a každý den povinně Otčenáš, jako poděkování za to, že se nic nestalo.

Jan Sova

Neoplan je dobrý stroj. Má to více řiditelných náprav, takže se to otočí takřka na fleku …. Třeba tam moc aut zrovna nejelo, tak to risknul…. a ono to nevyšlo….

petr.r

a vy jste viděl autobus co nemá jednomontážku rejdovou?

Leoš Konečný

Přesně, řiditelnou zadní nápravu mají i žluté Irizary

Desper

A kolik bodů?

AAA

to si vytočí na kole štěstí 🙂

Jirka

Jirka