Polemika: Mění Středočeský kraj jízdní řády vlaků, aby s nimi nejezdili lidé?
Železniční stanice Mšeno. Foto: Michal Chrást
Středočeský kraj vysvětluje nevhodný jízdní řád změnou předpisů Správy železnic.
Středočeský kraj vysvětluje nevhodný jízdní řád změnou předpisů Správy železnic.
Pan radní nepokrytě lže…. Strojvedoucí se hlásí úplně jiným způsobem…
O jednu minutu a jinak to nešlo? V naší republice, kde zpoždění 15 minut je běžná tradice. To snad ne, pane Borecký, jste člověk na svém „místě“!
Takhle to dopadne, když veškeré kompetence ohledně dopravy předal stát krajům. Toho, kdo to vymyslel a podepsal bych nechal pověsit pro výstrahu. Tímto krokem přestali defakto existovat České dráhy, jako takové, ale vznikli dráhy krajské, kde do toho kecá spousta lidí, kteří nemají o dopravě ani páru a vlak viděli tak maximálně z okna. Lidi je absolutně nezajímají, hlavně když z toho něco mají oni. Do největší absurdity to dotáhli v Jihočeském kraji, kde ve vlacích Českých drah neplatí jízdenka Českých drah.
A kdyby si kompetence ohledně regionální dopravy stát ponechal, tak by to bylo lepší? To si rozhodně nemyslím. Stát by zase nezajímala návaznost na autobusy a na MHD. Takhle je to postavené dobře. Vy se jenom nemůžete smířit s tím, že kraj nechce platit vlak částkou 130 Kč za kilometr, když v tom jede 10 lidí. To už může lidem rovnou platit taxík.
A do taxíku se vejde 10lidí?
A na Slovensku to funguje lépe, když vlaky objednává stát centralně?
Pan Borecký může začít u Úval odkud pochází. Když se podíváte na intenzitu dopravy v Úvalech a kolik na to Úvalští připlácí z rozpočtu města tak jsem nevěřil vlastním očím. Jedná se jednotky nižších desetikorun na 1 vlak. Pak se nesmíme divit, že nejsou jinde peníze. Tak si Úvaláci holt odpustí pár vlaků a zbude na jiné jinde.
A vy v tom vidíte spiknutí nebo jste se ještě neseznámil se standardy dopravní obslužnosti?
Takováhle situace ve Středočeském kraje je na denním pořádku. Třeba přijedeš do Lysé nad Labem, o 9 minut ti ujede prázdný bus, do kterého by jinak nastoupily desítky lidí. Pokud ti Borecký odpoví, tak jedině že udělá ctrl+c a ctrl+v a přepošle nesmyslný argument z idsk.
paráda…a my přijdem o práci…..
Pan Komínek, ačkoliv komunista, má bohužel pravdu, pan Borecký dělá vse proto, aby veřejná doprava, zvláště ta železniční, nefungovala, měl by být co nejrychleji odejit, nemá žádné dopravní vzdělání a dokonce ani neví co objednává, resp. jaké vlaky jsou zařazeny do PID, což mohu doložit emailovou korespondencí. A nahrazovat vlaky v době, kdy vynechávají stávající pravidelné autobusové spoje z důvodu nedostatku řidičského personálu, je totální nesmysl a jen to dokazuje neschopnost pana Boreckého!
Není to porvé co v této oblasti (Mělník, Všetaty) nenavazují vlaky, dělal jsem před více než 8 lety bakalářku a Všetaty příjezd od Mělníka o 2 min později než odjezd do MB 🙁 Chyba je jinde.
nenapadlo by mě že nekdy dam za pravdu komunistovi, ale tady má pravdu, umysle delaji vše proto, aby vytížení bylo neuspokojivé a lidi s temi vlaky nejezdili. Misto toho aby tam dali modernější zabezpečovače, četnější vlaky, když uz tu trat modernizovali, proč neudelali lepší zabezpečení aby polohu nemusel chodit hlasit do staniční budovy, kor v 21 století? ono by to šlo i to zatraktivnění te tratě, ale prostě se Boreckýmu nechce a nema žadnou snahu, jediny co umí je vše narafičit tak aby se to jen sesypalo a on mohl vypustit ty svoje žvásty jak to nikdo nepoužívá. Je to… Číst vice »
A víte, že za 99 % z toho, co popisujete, pan Borecký vůbec nemůže? A nemá to dokonce ani jak ovlivnit?
Jen si prostě kopnout, co?
Není nad to kritizovat nástupce za pasivitu svého předchůdce. Krajským radním pro dopravu SČK do podzimu 2020 byl pan František Petrtýl (ANO 2011)
Ne svého, ale jeho.
Má. Stačí dát Správě železnic návrh, aby se ohlašovací povinnost realizovala služebním mobilem.Já takhle jezdil už na přelomu století, i když návrh podali zloději venkovních vedení.
A to jste psal sám a nebo vám někdo radil? Zkuste si někde přečíst, co dělá a může dělat objednavatel, co dopravce a co správce infrastruktury… ?
Zkuste to rozepsat ať vědí i ti nepoučení.
Obecně ˝minutové˝ nepřípoje mezi spoji u busů či vlaků je nutno brát v drtivé většině případů z hlediska odvedené práce zpracovatelů JŘ a objednavatele dopravy jako naprostý a totální zmetek. Vše si má řádně ohlídat a včas připomínkovat objednavatel dopravy, čili Středočeský kraj a řešit příslušný radní věnující se dopravě; vždyť je za to mimo jiné odměňován a předpokládám, že má jednat s péčí řádného hospodáře, tedy netolerovat a nevytvářet uměle nepřípoje u objednané dopravy. Jenže zde se jedná podle mého názoru v případě nepřípojů s pravděpodobností hraničící s jistotou o úmysl a záměr kraje. I debil je schopen určitě… Číst vice »
Řekl bych, že debil je tady někdo jiný – dokonce trojice …..jenom si to ani jeden z nich neuvědomuje – můžete hádat…..
Ale pan Borecký ani nikdo z StČ ani ČD to není.
Pokud si řádně a pečlivě přečtete můj příspěvek , tak zjistíte, že částí věty ˝I debil je schopen určitě pochopit˝ je myšlen člověk s mentální retardací debil ( IQ 50–69); nikoliv takto přímo nedehonistuji a nezařazuji do této kategorie jak pana Boreckého, tak i Vás ani instituce kraje či ČD. Nicméně o účelovém chování pana Boreckého jsem hluboce přesvědčen.Text je myšlen tak, že když i debil je schopen pochopit nesmyslnost minutových nepřípojů, tak je pochopí i jakýkoliv občan s IQ nad touto hranicí, tudíž i radní pro dopravu.
Poraďte mi, poučenému laikovi ve věci jízdních dob a tvorby GVD.
Máme danou trať s danými pobyty.
Na obou koncích tratě navazují další tratě, kde na jednom konci je pevná poloha (změna časových poloh navazujících vlaků není možná).
Na druhé straně trati máte rozumnou přípojovou vazbu od předpokládané většiny cestujících (od Všetat, Lysé, Prahy). Ale nemáte přípojovou vazbu z druhé strany trati (od Ústí nad Labem) a můžete jí získat pouze za cenu pozdějšího odjezdu vlaku o 10 minut, což je nemožné na druhém konci trati.
Co uděláte, jak to vyřešíte?
„Máme danou trať s danými pobyty“
Přesně napsáno. Ale proč nezačneme právě tady, to netuším. Rušit dokáže každý.
Pokud jsou tam vlivy, které nemůžete jinak odstranit, čím chcete začít?
Změnit dopravní politiku tak, aby objednatel mohl mluvit do rozvoje infra. Tedy aby k nějakému rozvoji vůbec došlo.
Vlivy je možné řešit. Již v diskusi popsáno. Jen se nechce je řešit.
Budu blbě pindat na nějakém diskusním fóru ?
Pane Šmirale … pokud se budeme bavit o civilizované Evropě, tak je zcela běžné, že zde busy či vlaky navazují na sebe a neujíždějí lidem před nosem. Jistě víte, že u nás u vlaků či busů v případě zpoždění existují stanovené čekací doby , pro každou stanici a spoj jsou nastaveny různě; řada vlaků vyšších kategorií na přípoje nečeká. Je velmi smutné, když přijede opožděný vlak o 5 min, do kterého v pohodě lidé mohou přestoupit, než když jede přesně podle jízdního řádu, spoj ujede o 2 minuty a lidé čekají na další spoj 30 až 60 min, když mají… Číst vice »
Od Prahy jezdí na Kokořínsko většina .frekvence busy,které zde jezdí ve vhodném intervalu. Přípoje od Ústí jsou problém.
„Máme danou trať s danými pobyty.“ – opravdu na dané trati nelze projíždět ani jednu zastávku?
Minutové nepřípoje jsou nepříjemné, ale někdy to prostě jinak nejde. Při množství přestupních uzlů, při množství jednokolejných tratí s omezenou možností křižování, při omezených rychlostech a vozidlech s malou dynamikou se zázraky dělat nedají… prostě to buď někde přestane vycházet nebo se musí něco tak zpomalit, že je to pro cestující nepoužitelné… Vždy je potřeba obsloužit hlavní přepravní proudy a ty méně významné prostě zanedbat. Ideální svět neexistuje.
Před asi tak 25 lety existoval pro MB – Mělník projekt, který byl velmi prostý: zrušit D3, v úseku MB-Mšeno (resp Katusice-Mšeno, neb nákladní doprava) a v úseku Mšeno-Mělník by se na trati pravidelně vyskytoval jediný motorák, který by ve Mšeně jezdil na svoji vlastní kolej (stačí na to zamčená výhybka), přímá frekvence MB-Mělník s přestupen (stejně je mizivá). Zrychlení je nabíledni a protože Mšeno je zrovna uprostřed, jde vymyslet rozumný takt (ten byl temkrát už navržený a kupodivu to vycházelo v MB i na Mělníce s dojezdem do práce a do školy). A pro motorák s ideálním ramenem 25… Číst vice »
To by mohlo posloužit jako dobrý podnět pro KŽC. Přidal bych k tomu ještě pro ČD asi již zbytnou topirnu v MB.
Pohled pravidelné dlouholeté cestující na ČD:
https://denikreferendum.cz/clanek/34265-ceske-drahy-jako-zrcadlo-fungovani-statu
Facit: Jaký stát, taková veřejná služba.
Musím přiznat, že paní novinářka pregnantně formulovala to, co asi mnozí také cítíme, ale nedovedeme tak kultivovaně formulovat.
Proč se nic neudělá s tou tratí? Mělník, Boleslav, to by nemusela být špatná trať v rámci poptávky cestujících. Ale asi se nechce.
Každopádně panu Komínkovi děkuji za to, že se jako politik ozval a upozornil na to.
Občas je dobré se podívat do mapy…
Víte že tam je obrovský problém do Mšena a to je geologická poloha kde na trati dochází do sesunutí svahu
Není třeba odpověď SČK, stačí si vzpomenout, že když ČD neměly za COVIDu personál, tak se rušily vybrané posilové spoje, např. linky R41 a R49 nejezdily.
K těm diskusím o financování lokálek: Všechny tratě ve Středočeském kraji jsou součástí systému PID. Většina lidí dojíždějících odkudkoliv z kraje do Prahy, třeba ani ne denně, má časové kupóny na vnější pásma (protože jednotlivé jízdenky jsou dost předražené). Ty ovšem zdaleka nejsou tak laciné jako celoroční kupón pro Prahu za 3650 Kč (díky tomu si MHD v Praze na sebe nevydělá, ani když je přeplněná) – například 7 vnějších pásem na rok vychází na 18525 Kč. Což je dost. Normální management by situaci řešil rozdělením kruhových pásem přes celý kraj na levnější sektory/zóny, ale k tomu v PID evidentně… Číst vice »
PID je sice jeden systém, ale má 2 správce. V Praze ROPID a ve středních Čechách IDSK. Smlouvy na jednotlivé linky se uzavírají odděleně za pražské úseky a za středočeské. Jestli v Praze stojí roční lítačka 3650 Kč, tak je to tím, že jí ze svého rozpočtu dotuje hlavní město. Kraj síťovou jízdenku tolik nedotuje, proto je dražší. Ale celkově středočeská doprava spáduje k Praze, takže zavádět komplikovaný zónový systém by bylo zbytečné, pro metropolitní oblast je lepší systém pásmový. Ale, že by kraj dotoval jizdné v Praze je nesmysl. Roční kupón na 7 pásem je za 18525 Kč, rok… Číst vice »
Nenápadně upozorňuji, že předplatné PID neplatí pouze pro vlaky…
Promiňte, ale nic o tom nevíte, takže zbytečně plýtváte silami:
1/ Pražské jízdné se nedotuje z peněz SČK.
2/ V rámci PID mimo Prahu jezdí stovky linek a tisíce spojů.
3/ Doprava něco stojí. Co nezaplatí cestující, musí zaplatit kraj.
4/ Kraj rozhodně neruší polovinu spojů.
Nedotuje to kraj přímo ze svého rozpočtu, ale dotují to všichni, kdo si kupují jednotlivé jízdenky a kupóny na vnější pásma. Tedy především obyvatelé Středočeského kraje.
Po kraji sice jezdí tisíce spojů, ale pořád je to o řád méně než v Praze. Navíc rychlíky objednává stát, Praha se na jejich provozu nijak nepodílí (např. tím, že by v nejvytíženějších úsecích přidala nějaké vagóny).
Vy asi úplně nechápete, jak funguje financování veřejné dopravy? Cestující je poživatel služby, cestující zaplatí jízdné a kraj nebo Praha doplatí rozdíl do nějaké nákladové ceny nebo objednavatel zaplatí tu službu a potom sníží svou ztrátu o vybrané jízdné. A ne, středočeské jízdenky dopravu v Praze nijak nedotují, proto také platí jen v dojezdových pásmech.
A proč do toho pletete rychlíky? Kolik rychlíků se dá použít v rámci Prahy? Tak proč by se na nich Praha měla podílet?
Ne každý jezdí denně. Procentně je sice sleva oproti jednotlivým jízdenkám možná výrazná, ale problém je v tom, že i ty jednotlivé jsou předražené (a za 70 Kč to ze 7. pásma opravdu není). Autobusy ani vlaky daleko na „venkově“ nebývají tak obsazené a právě snížení jízdného může nějaké lidi přilákat. Těch 15 tisíc nebo i přes 20 tisíc za roční kupón je už dost velký „kapitál“ a ne každý to dá dohromady. Jediný validní argument proti zlevnění vnějších pásem je, že by si je nakoupila spousta lidí (opět hlavně z Prahy, ale nejen z Prahy), co by se začali… Číst vice »
Dlouhodobé předplatní jízdenky jsou hlavně pro ty, kdo jezdí denně nebo aspoň skoro denně. Jízdné v Praze i Středočeském kraji je levné. Tam kde za cestu autem zaplatíte jen na benzínu 220 Kč vás linky PID svezou jednorázově za 90 a s ročním kupónem třeba za 50. A vždy je to o tom, kolik může objednavatel (kraj nebo Praha) do té dopravy dát peněz. Už teď je u nás veřejná doprava placená z veřejných peněz v míře nebývalé. Ne, prostor ke zlevňování tam fakt není. Spíš je to o tom, jak to udělat, aby ten nárůst třeba na 1,5 násobek… Číst vice »
Borecký by měl odstoupit, než napáchá mnoho dalších škod v osobní dopravě.
A jaká konkrétní škoda hrozí? Např. na lince Slaný – Louny?
Borecký je hlavou celosvětového spiknutí za rušení lokálních železnic, to nevíte?
No tvl alobal se ozývá
Nerozumím řeči tvého kmene.
Na lince Slaný – Louny hrozí zastavení provozu, což výrazně zhorší dostupnost celého regionu, především o víkendech, ale i ve všední dny. Vlaky tam jezdí vytížené dost a není důvod je rušit.
Co je to vytížené dost ?
11 cestujících v RegioSpideru
Realita je taková, že kraj nemá peníze. Vlak je násobně dražší než bus. Nikdo nechce realitu slyšet a čeká jako je naším českým zvykem, že to ONI zařídí. Na druhou stranu politické kecy nemají také cenu, protože jejich nabídka by měla znít, nemáme na to, konzervujeme lokálky a za cenu jednoho spoje vlaku nabízíme posílení provozu bus linek s lepší plošnou dostupností a skoro dvojnásobným počtem spojů než nyní vč. víkendů. A stejně ušetříme. Takhle úplně ale nabídka nezní…
Tuhle komunikaci už kraj zkoušel, a bylo to ještě horší, protože na peněžní otázky šotofanatici vůbec nechtějí slyšet.
Obecně ˝minutové˝ nepřípoje mezi spoji u busů či vlaků je nutno brát v drtivé většině případů z hlediska odvedené práce zpracovatelů JŘ a objednavatele dopravy jako naprostý a totální zmetek. Vše si má řádně ohlídat a včas připomínkovat objednavatel dopravy, čili Středočeský kraj a řešit příslušný radní věnující se dopravě; vždyť je za to mimo jiné odměňován a předpokládám, že má jednat s péčí řádného hospodáře, tedy netolerovat a nevytvářet uměle nepřípoje u objednané dopravy. Jenže zde se jedná podle mého názoru v případě nepřípojů s pravděpodobností hraničící s jistotou o úmysl a záměr kraje. I debil je schopen určitě… Číst vice »
A jaký přístup navrhujete, když o tom objednatel ví, snaží se to řešit (viz zrušení Skalska), ale SŽ řekne NE?
Já myslím, že když se chce, všechno jde. Argumenty jako: „Jezdí tu málo lidí, takže nebudeme projíždět zastávky, aby na vlak náhodou nemohl v Mělníku někdo přestoupit.“ nebo „Strojvedoucí, kteří mají služební mobilní telefon, musí chodit telefonovat do budky.“ Spíš signalizují, že se nechce.
Inu… Kéž se bude aspoň chtít tam pravidelně protáhnout nějaký náklad, aby ta trať vydržela do doby, kdy se přednosti železnice zase začnou doceňovat.
Přednosti železnice jsou dávno doceněny, a tohle je, doufám, začátek její optimalizace ke správnému využití.
Jak jsou doceněny přednosti železnice je jasně vidět na silnicích.
Něco konkrétního by nebylo?
To konkrétní vidíme každý kolem sebe. Revitalizace tratí, které nepřináší zkrácení jízdních dob, naopak rozšiřování silnic, obchvaty a parkoviště, tedy zvětšování provozu.
O nákladní dopravě….
Já teda budu chvíli hrát hloupého, ale… jak vybudováním obchvatu zvětšujete provoz? Co je tohle za kardinální pitomost roku?
Zrychlite tak provoz, což natáhne na silnice další auta. Hlavně kamiony. Podle mého názoru se má řešit příčina, nikoli následek.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dopravn%C3%AD_indukce
Jste schopen pochopit napsaný text ? Zřejmě nejste. Například podmínku, že strojvedooucí se musí v rámci ohlašovací povinnosti hlásit pevným telefonem z dopravny = chodit telefonovat do budky – nestanovuje kraj, ale Správa železnic. Kraj jí sice může rozporovat, ale když SŽ řekne NE, trváme na tom, tak s tím kraj nic neudělá. A jinak tuhle podmínku stanovuje jistý manažer s bydlištěm v UL kraji.
Kazíte význam slova manažer, Sku***me železnici umí vše buď blbě nebo alibisticky.
Co jste si zvolili, to máte. Pravice vždy srazila železnici na kolena, proč by to mělo být tentokrát jinak?
Borecký is new režijka!
#popcorn #kýblnafty #potenciál #diskuze #zdopravy #810 #vestanicinelze #pondobřany
He???
Vysvětlím:
chcete-li tu rozpoutat sh*tstorm, spolehlivě fungují dvě témata. Zrušení režijní jízdenky a zrušení lokálek.
To první už, pravda, tolik netáhne… Ale teď je pro všechny pravověrné šotoušky a modré gumy antikristem Borecký.
Je potřeba taky znát kulturní kontext:
https://necyklopedie.org/wiki/%C5%A0otoc%C3%ADrkev
Nějaký argument k tématu by nebyl?
Argument máte v odkazu.
Je to víra. Tam jdou argumenty stranou.
A proto se té víry držíte.
V odkazu je jeden velký kbelík ho, pardon. fekálií. Ztracených 5 min. života.
Že jste ale uhodil hřebíček na hlavičku… co říkám, rovnou dvě hlavičky!
Myslím, že zarytí režijkáři a ti co odmítají kroky pana Boreckého jsou dvě skupiny, které mají průnik, ale v té druhé skupině je daleko víc lidí (třeba já bych režijky rušil z fleku, pár lokálek vedoucích odnikud nikam taky, ale s razancí kroků pana Boreckého zásadně nesouhlasím).
Ještě bych k tomu přidal změnu napájení na trati Tábor – Bechyně. Tomu rozumí každý, tam byla taky docela výživná diskuse (opakovaně).
Všude ve světě se dělá všechno proto, aby se lokální tratě modernizovali a udržovali. Tady jeden člověk, kterému z nějakého důvodu vadí vlaky, vše zničí.
Možná je lepší si pročíst proč jedná, tak jak jedná.
https://zdopravy.cz/borecky-nelikvidujeme-verejnou-dopravu-ve-stredoceskem-kraji-neexistuje-zazracne-vychodisko-85876/
Co je to „všude ve světě“?
Ve Švýcarsku. Všechno u nás musí být jako ve Švýcarsku.
Kromě referend že. Na to tady prý máme příliš málo Švýcarů.
No, pracovat ve švýcarském stylu se tady lidem taky moc nechce… Natož být třeba švýcarsky tolerantní (což u země, kde se střetávají tři zcela odlišné kultury a jazyky ani jinak nejde).
Vůbec v ČR by mnozí chtěli západní styl a platy, ale s východní morálkou…
Takže ne všude ve světě…
Pro šotouše je Švýcarsko celý svět.
Zkuste pojmenovat nějakou takovou zemi, kde by modernizovali lokálku, která vozí 100 lidí denně? Pokud se na té trati alespoň ve špičkovém směru nenaplní aspoň ze 2/3 jednotka pro 120 sedících v intervalu 2 hodiny, tak to nemá cenu. Minimum by mělo být 500 – 600 cestujících na lince za den. Jinak ať tam jezdí autobusy.
Jak dostanete cestujícído lokálky bez přípojů?
Kolik musí jezdit cestujících v autobusu,aby jste mu dovolil jezdit?
Lkdé bez automobilu jsou méněhodnotní? Jak sedosta ou do práce,zprávě, nanákup, k lékaři, na úřad do a ze školy? Tomu seprávě říkáZAKLADNI DOPRAVNI OBSLUZNOST tedy služba občanovi. Lidé nevlastnící automobil také platí daně,třeba na nové dálnice, tak jim neberme možnost dopravit se tam, kam potřebují,chtějí.
Tak to zrušte i trať Plzeň-Cheb.
Ne, všude ve světě se to rozhodně nedělá.
A když jsme holt socky a nemáme na to, tak co jako jiného s tím dělat? Všude na světě zkrátka u nás neplatí.
Hlavní problém je, že se Borecký bude celou dobu vládnutí soustředit na naschvály a šktrání vlaků, a zvykne si tak dlouhodobě škodit ve jménu vyšší ideologie boje proti drahým lokálkám.
Daleko etičtější přístup dlouhodobě podporující morálku by byl, první rok škrtnou třetinu nejméně využívaných lokálek a nahradit je přebytkem autobusů, a pak zbytek vládnutí optimalizovat přestupy mezi autobusy a vlaky k dokonalosti, a každý rok tím i při zlepšování dopravy snižovat počet fyzických vozů.
Jestli ve SČK je 700 km železničních lokálek, tak navrhujete okamžitě přestat dotovat 250 km železničních lokálek? Chápu Vás správně?
Ale o tom tenhle článek vůbec není. Tohle je článek o nepřípojích v Mělníce a co je způsobilo, očima dvou politiků.
Přebytek autobusů možná je,nikoliv šak jenich řidičů, viz ústeckoorlicko např.
Protože s obsluhou zastávek po 2 km nevychází jízdní doba, tak zrušíme obsluhu celé trati. 🙂
A hlásit se musí pevným telefonem, ne gsmr, protože paragraf jedna.
GSM-R na trati MB – Mělník není a nikdo soudný ho tam rozhodně budovat nebude.
A co TRS, simplex, roaming přes GSM nebo možnost aby strojvedoucí používaly vlastní mobil?
simplex jde budovat jako „oprava“ telefonu, takže ten by tam klidně být mohl.
Kdybyste četli celou diskuzi, tak jste se v jednom z mých příspěvků dočetli, že základním spojením je na trati Mělník – Mladá Boleslav simplex kanál 11. Padesátkrát to sem psát nebudu…
A nouzovým spojením je mobilní telefon.
Nicméně to nic na potřebě dvou minut pobytu v dopravně nemění, ohlašovací povinnost má své zákonitosti.
Ale již jsem se zde dočetl, že by se strojvedoucí mohl hlásit za jízdy…
Nicméně už hlášení se simplexem místo běhání do kanceláře ušetří pár sekund. (Neříkám že tolik, aby návaznosti vyšly – ale minimálně už nebude Spržel blokovat zbytečně)
Byla někdy MU z důvodu hlášení se za jízdy?
Ohlašovací povinnost simplexní rádiostanicí netrvá dvě minuty. Já jako starý dědek před důchodem jsem ji zvládal do dvaceti sekund.
A kdo soudný odsouhlasilna lokálky ETCS?
Zvoní umíráček. Z řady objektivních důvodů
https://zdopravy.cz/borecky-uskali-obnovy-nejen-stredoceskych-lokalek-105093/
Snad na žádné jiné D3 trati už není nutné chodit k nějakému telefonu do budovy, fírové se hlásí vysílačkami. Proč to tady nejde? Proč při mnohaletém zavření tratě při opravě nebyly udělány i přejezdy, aby se jízdní doba trochu zkrátila?
Protože „orpaca“ přeci neznamená ani návrat rychlosti na takové, jako když byla trať nová.
Však to pravidlo bylo nastaveno už někdy za Emanuela Šípa a oprášeno za Vladimíra Sosny: Vytvářet záměrně nepřípoje!
co to je za šmejda ?
Komunista…
Vážení šotouši: Na tomto webu se v jiné zprávě dočtete, že jsou na prodej šukafony. Kupte a jezděte !
Je-li snaha dostat cestujícího do vlaku, pomocí 810 se to opravdu nedokáže……
Jak to, že ne? Podle místních šotoušů to přeci na lokálky stačí, a ještě to bude levné.
#potenciál #kýblnafty #810 #pndobřany
Nezapomínat na záchod a okna 🙂
stoleček, věšáček
Ona totiž chybí schopnost od p Boreckého se dohodnout.STAN nám už předvedl co umí,žé?
Jako to Mšeno je opravdu GVD úplně na pikaču. Řekněme, že chcete na klasickou ranní směnu v 6 hod. Příjezd Mělník 5:34 – ok. No a po práci chcete domů řekněme 14:30 – nejbližší odjezd v 16:16 ?!
Pro jiný druh práce a směny může být po čtvrté ideální čas ( práce/škola řekněme 8-16h), tedy příjezd do ME cca v 7:30 – správně tušíte, nic v této poloze nejede.
To je prostě sestavené, aby to bylo nepoužitelné.
Ne, je to sestavené tak, aby to bylo na jedno vozidlo, které v tu chvili jaksi musí tu stejnou odpolední směnu odvézt z Boleslavi. Zachování redukovaného provozu vlaků a neplnohodnotná náhrada autobusy byl požadavek obcí, které prostě chtěly, aby se stůj co stůj v pracovní dny kolejnice hoblovaly.
Takže ráno jedou na ranní směnu do ME a MB dva vlaky a odpo je k dispozici jenom jeden?
1. Proč se do trati v minulosti tolik investovalo, aniž se zvýšila jakkoliv rychlost? Ve chvíli, kdy životně chybí 2-3 minut je to zcela nepochopitelné.
2. Proč StČ kraj tvrdí, že bude vyhodnocovat data z přepravních průzkumů, když najednou říká, že budou používat nezkreslená data max. do covidu, která mají na stole přes 2 roky?
Data před COVIDem jsou samozřejmě na stole a vývoj cestujících po COVIDu se bude vyhodnocovat, co na tom nechápete?
Přesně tak. Ta trať byla zavřená snad 2 roky a pořád tam jsou desítkové přejezdy. Kdyby tomu tak nebylo, máme přípoje. I když teda můj osobní názor je, že když se nechce, tak se prostě nechce, a když by se chtělo, nějak by se to udělat dalo 🙂
Kdyby na SŽDC nebyla tak ohromná míra byrokracie, jistě by se našlo technické řečení, jak vyhovět bezpečnosti-předpisům a stihnout čas. Také je třeba dodat, že cestující nejsou uhlí a spoj jednou za dvě hodiny je zkrátka za hranicí použitelnosti. Takovou dopravou pojede jen ten, kterému už nic jiného nezbývá. Totéž platí i o posledním spoji dne. Pokud je poslední spoj v sedm večer, těžko někdo linku využije pro cestu na odpolední směnu, protože zpátky nemá jak jet – takže pojede autem. Vlaky na lokálkách jsou zbytečně těžké, v podstatě by stačil vláček „alá“ nízkopodlažní autobus, odpor na kolejích je 8x… Číst vice »
jistě by se, jistě by to někdo…
A jako že by ČD s tou poptávkou řekněme v desítkách kusů zaplatily celý vývoj toho vozidla? Tak jo… jen kdo by zaplatil ten nákup a celý provoz, protože to bychom potom zjistili, že lokomotivy 380 byly vlastně levné…
Proč jen ČD? Tratí na provoz nějakých meších vozů je po Evropě víc.
Pokud jich je víc, proč tedy už dávno nějaká podobná jednotka nebo vozidlo neexistuje? Nikdo ze světových výrobců takový nesmysl neřeší, protože v civilizovaných zemích už pochopili smysl železnice na páteřní a rychlé dopravě, zatímco místní přepravu mají nechat autobusům. Jen v tomhle zaostalém vidlákově chtějí lidi pořád udržovat každý nesmysl. Kdyby to šlo, začnou ty tratě snad i památkově chránit.
https://zdopravy.cz/alstom-uvazuje-o-malem-vodikovem-voze-pro-ceske-slovenske-a-madarske-lokalky-114536/
Orientační představa o nákupních cenách vodíkových vlaků – pro německé Dolní Sasko LNVG – 14 iLintů za 85 mil. EUR = jeden vodíkový iLint za 150 milionů Kč. Plus náklady na infrastrukturu
Právě… a kolik že to stojí jeden autobus? Desetinu? A nepotřebuje infrastrukturu navíc…
Odpovídal jsem na repliku „Škoda, že ČD nepoptává něco takového, jistě by to někdo vyvinul.“ Proto ČD.
Bateriový elektrovlak by měl jistě hmotnost autobusu, to určitě bude super lehké.
Vláček a lá autobus je právě ta 810, vlakům této kategorie se ještě před cca 40 lety říkalo „kolejový autobus“ a svým levným provozem zachránily před zrušením řádově desítky tratí.
Vláček a lá nízkopodlažní autobus vám ale nikdo bez závazné objednávky a zaplacení vývoje nepostaví. Doba pokročila, předpisy i vnímání bezpečnosti se změnily – skořápku s nulovou pasivní bezpečností si dnes na koleje nikdo nedovolí pustit a vyvinout pořádnou bezpečnou skořepinu stojí násobně více peněz.
A s čím,žejezdí na lokálkách Landerbahn cz?
Buď (většinou) Desirem-šestinápravová motorová dvoudílná jednotka se 120 sedačkami, poněkud méně čtyřnápravovými vozy u nás známými jako Štádler-7O sedaček-a hodně málo Regiosprinterem. I ten má více sedaček než 810 a také větší spotřebu.
Jen pro ČD by nikdo nic podobného nevyvinul, a ve zbytku Evropy o taková vozidla není zájem, protože civilizovaný svět nahradil právě takové lokálky autobusovým spojením.
Tak hlavně že se takové vozidlo v současnosti vyvíjí v rámci EUR_JU pod hlavičkou Francouzů (neb česká republika z toho z obrovskou ostudou odstoupila/byla vyhozena), k tomu stadler připravuje RS-2 už v poměrně pokročilé fázi a alstom se plány na iLint 27 také netají:)
Takže místo autobusu za „čtyřicet“ pojede motorák za „pětset“?
Kolikrát ještě to zde budeme opakovat?
Takže podle vás pro takové vozidlo neexistuje poptávka a výrobci dělají něco zbytečného? Zvláštní přístup 🙂
A teď tu o Karkulce.
Ani jedno z toho není nic, co by pisatel požadoval. Bateriové nebo vodíkové vlaky za neskutečné peníze opravdu NEJSOU řešením českých lokálek. Taková vozidla a infrastrukturu nikdo nezaplatí.
Tzv. „nepřípoje“ na jednom konci trati mohou být jedním z vedlejších produktů provozování naší nejhustější železniční sítě, zejména lokálních tratí, v Evropě.
Podle mého názoru lze autobusy případné „nepřípoje“ eliminovat zdaleka snadněji, než u vlaku.
Pokud by se stanovila síť strategických vnitrostátních tratí, do kterých se bude investovat, aby nabízely i volnou kapacitu (něco na způsob územního plánu) a zbytek tratí, kde není husté osídlení, nebo nákladní doprava, se nechal pouze na dožití a postupnou náhradu autobusy, tak by se peníze neztrácely tak, jako dnes, kdy se něco draze opraví a pak nepoužívá.
Jenže ona chybí obecne přijata mapa, jaký takt kde chceme.
Takže se opravují nesmysly.
Msenka a Luzec jsou jen perličky.
Mám pocit, že daleko horší prasecinka je ejpovicky tunel na 200, kde se tolik neda jezdit kvůli navazujícím usekum a trati optimalizované na 200 na klopidla, kterých máme 6,5ks.
Klopidla měly v tomhle už dávno zmizet. Je nesmysl prodražovat stavby kvůli něčemu, co se stejně postupně vylikviduje. Časová úspora minimální, kdyby to zmizelo z předpisů, tak to asi uvítají všichni
Vidíte. A já si právě myslím, že klopidla by se měly rozvíjet právě na takových tratích, jako je Praha – Cheb, Praha – Linec apod.
A to se měl v tom tunelu uměle udělat oblouk s menším poloměrem, nebo jak byste si to představoval? Navíc je snad na 200 jen teoreticky/výhledově (rychlostník 200 tam teď není)…
Ani nemůže.
Ejpovický tunel žádná prasečina není. Směrově je jedno, jestli 160 nebo 200 a nestaví se na pět let, ale na stovky. Prasečina nastane, až se tam někdo pokusí opravdu těch 200 jezdit, to budou vyloženě energetické orgie.
Redukce a pak zase obnovování provozu. Takový kolorit guberniálních vlád. A bude se s železnou pravidelností opakovat podle názorů právě úřadujících radních. Následkem jsou značné rozdíly mezi tím, jakou veřejnou dopravu dostávají občané z veřejných prostředků. Taková segregace podle místa bydliště a pracoviště. Vina je jednoznačně na straně státu. Ani za 30 let nedokázali úředníci ministerstva dopravy zpracovat alespoň náznak dopravní koncepce země. Budovatelé a udržovatelé penězovodů, střídající se na ministerském postu častěji než roky v kalendáři, nebyli na něco takového jako koncepce rozvoje dopravní infrastruktury mentálně vybaveni. Rozvoj dopravní infrastruktury v zemi je nahodilý a většinou poplatný názorům rozhodujícího… Číst vice »
Taky si myslím, že v rámci odstranění té hnusné segregace by měla vést ke každé samotě elektrifikovaná dvoukolejka. Spravedlivost pro všechny! Pusté naše černé bratry domů! Eh,teda, odvezte naše šotouske bratry vláčkem domů!
Komunista mluví o prasárně? Prasárna je, že tady po 33 letech nějaké komunisty vůbec ještě máme!
A to ještě nic není proti té depresi, když si člověk uvědomí, že i ten komunista má víc rozumu, než pokrokový gubernátor ze STAN.
Tak když si je a jim podobné volíme, tak těžko s tím cokoliv dělat.
Jakkoliv za spoluobčany se mnohdy dost stydím, ne že ne.
Teď už je pozdě. To se mělo udělat v roce 1990. To je jak kdyby byl v Německu ve významné politické fukci v roce 1978 člen NSDAP. Naprosto nemyslitelné.
V roce 1968 byl bývalý generál Wehrmachtu Gehlen v Německu šéfem špionážní služby. A byl by tam déle, ale už to nezvládal pro svůj věk fyzicky.
Nemyslím si, že v regionální politice hraje politická příslušnost až takovou roli.
Souhlasím, ale pokud mluví o „prasárně“ zrovna komunista, je vhodné jeho stranickou příslušnost v takovém případě připomenout.
Sice je to komunista, ale pracuje pro lidi a pro rozvoj VHD. A to je taky špatně?
Být komunista je špatně. To je prostě charakterová vada. Slušný člověk by nikdy pro zločineckou politickou stranu nepracoval.
A teď mi řekněte, čím se se svým kádrováním od těch komunistů lišíte.
Ano, správně, ničím. Jste úplně stejný, jen v jiné barvě.
O nižší počet cestujúcich se Zlínský kraj snaží už dlouhé roky. A částečně i Jihomoravský.
Pravda JMK to umí velmi dobře viz. Čejč – Hodonín jede autobus a vlak v jednu dobu, nucený přestup na Čejči na 109 a další chuťovky z dílny KORDISU.
Souhlasím, ale měl jsem primárně na mysli tratě 340, 342 a 343.
Problémem této, ale i řady jiných lokálek je to, NA JAKOU trať vlastně navazují. Ml. Boleslav i Mělník by měli mít kvalitní železniční spojení do Prahy a snad ho časem i budou mít (Všejanská spojka, zdvojkolejnění Praha-Všetaty). Pak se z těchto měst vyplatí jezdit do Prahy vlakem a stejně tak bude dávat smysl jet lokálkou a na rychlý vlak do Prahy přestoupit. Do té doby ale lokálka navazuje na další „lokálku“, byť ta se tváří jako hlavní trať. Ona i trať Nezamyslice-Morkovice by možná dodnes fungovala, kdyby to z Nezamyslic na obě strany frčelo dvoustovkou. P. S. Jízdní řád a… Číst vice »
Tak nenapojeni Mělníka přímou trati na Prahu, to je fakt ostuda.
Bolka je složitější…Cejetice hl.n. se řeší blbě a navazující tratě ještě hůře.
Nerozumím faktu, proč místní správa SŽ trvá na této trati na komunikaci z telefonu z doprav.kanceláří. Opravdu to dost zdržuje. Na mnoho tratích lze sjednávat další jízdu vlaku z mobilního telefonu strojvedoucího nebo vysílačkou. Toto by se dalo změnit i na této trati, kdyby se ovšem chtělo. Problém s minutovými pobyty v dopravnách D3 (kde není pravidelné křižování) by se vyřešil. Ale toto už Boreckého „tým“ čtenářům neuvádí a ani se o toto řešení nesnaží.
na většině tratí je zabezpečení těmi „vysílačkovymi telefony“ takže neco podobneho měli udelat při rekonstrukci i zde a normalně by se ohlašovali i při jízde atd.
Jenže bylo to bylo pojato pouze jako oprava, což u OŘ Praha neznamená nic jiného, než zachování původních parametrů, včetně přechodnosti vozidel, tj. třeba řada 749 je na výjimku. To znamená (mimo jiné) i zachování původní rychlosti 50 km/h. Je ale otázka, jak moc by zvýšení rychlosti na 60 km/h (víc na D3 nejde) pomohlo…
Pokud by bylo zavedeno ohlašování mobilními telefony, tak by se zvýšení rychlosti na 60 km/h už mohlo projevit. Ovšem je otázka, jak moc a tedy zda by to vůbec na odstranění nepřípojů v žst. Mělník stačilo.
Pokud by na zachování přípojů stačilo změnit Skalsko ze stanice na zastávku, tak by ohlašování mobily a zvýšení rychlosti aspoň někde o 10 km/h mělo pomoci také, když ty nepřípoje jsou minuta nebo dvě.
Nezapomeňte na přestupní doby, cestující se mezi vlaky nemohou teleportovat.
Základním spojením je simplex 11.
Vidíte se, že se hlavně nechce.
ono by na velké části trati šla šedesátka z fleku i bez změny GPK. Je tam toho spousta na I=70mm a podobně. Asi by se tam dvě tři minutky takhle udělat daly celkem na pohodu.
Divím se, že GŘ SŽ tyto mnohdy velké rozdíly v přístupu jednotlivých OŘ napříč republikou trpí. Když jde zvyšovat rychlost při opravě v Ústí, proč ne v Praze? Nota bene na takřka nově postavené trati?
Plnění ohlašovacích povinností za jízdy, to je další šotoušovina?
Z mobilu se ohlašovalo jen zkušebně na M.Buď-Jemnice, po několika letech zrušeno. Zásadní problém je, že mobil se nehrává, kdežto vysílačková a telefonní komunikace SŽ ano – to pak při momořádce hend víte, kdo co řekl. Mimochodem vysílačky, dle mapy SŽ na této trati jsou, ale samo SŽ se brání jejich použití při ohlašování…
Stačí, když je nahráván telefon dirigujícího dispečera, což je pevná drážní linka 972 XXX XXX. Zásadní problém je, že mobilní telefony nejsou Správě železnic po chuti, nic víc v tom není.
Mobilním telefonem se běžně ohlašuje na D3 Strašov-Libochovice, Děčín-Telnice, Krásná Lípa-Mikulášovice atp. Takže to lze za předpokladu nahrávání hovoru. Zde je dirig.dispečer v MB, určitě by nebyl problém nahrávání zřídit.
Tak či tak to znamená, že problém není na straně objednatele přepravy, a pokud to SŽ nebo přepravce neumí jinak zajistit, prostě tu dopravu nadále na dotyčné trati neobjedná.
Mb se řídí dálkově buď z Prahy buď z Lípy
Tak na tejto trati sa snažia aj SŽ/ČD – vlani na jeseň som chcel ísť zo Mšena do Mělníka a pravidelný bus mi tesne ušiel. Pozerám do vyhľadávačov, že za vlak jazdí NAD, tak čakám v Mšeně na námestí. Asi 5 minút pred odjazdom nejaká okoloidúca pani hlási, že výluka je zrušená a už jazdí vlak, ale za 5 minút sa v Mšeně z námestia na stanicu dostať nedá. Vyhľadávače (PID/IDOS/ČD) všetky svorne tvrdili, že stále jazdí bus.
Osobně bych tomu i věřil. U nás si lidi stěžovali, že občas autobus nepočká na mírně zpožděný vlak. No autobus už odjíždí 3 minuty před příjezdem vlaku. Říkají tomu plánovaný nepřípoj.
Fakt se tomu divím, co je to za figuru, návaznost spojů rozbít o minuty, to zavání schválností. Pro naši železniční dopravu minuta sem minuta tam……….
nezavdecis se vsem. je jaksi proti fyzice, aby byl pripoj v kazde stanici a vsemi smery.
Níže popisuji řešení ve změně způsobu komunikace strojvedoucí-dirig.dispečer. Ty minutové ztráty v jízdních dobách by to vyřešlo.
Jakákoliv diskuse k tomuto je zbytečná. Nejdříve zredukujeme provoz, uděláme nesmyslné jízdní řády a zajistíme nepřípoje. Pak provedeme sčítání cestujících, nenavážeme autobusy a zcela logicky nemáme koho vozit. Takže vše zrušíme. Toto to už bylo v minulosti a jen se to opakuje. Zřejmě se p. Borecký někde dobře učí, jak udělat to, co chce on a kdoví kdo ještě.
Typické ,,moudro“ Svazačky Primitivních Dementů
Myslis sebe, ze?
Zatím spolehlivě jediný dement jsi tady ty, Kryštůfku.
Pokud se někdo z účastníků zdejších diskusí rozhodne ztrácet čas tím, že by vyhledal a přečetl vaše výkřiky do tmy týden dozadu, tak vás, podle vámi užívané slovní zásoby, bezpečně zařadí, kam patříte.
A to, že to zde poněkud úmyslnou sabotazi smrdí, to videt neracite?
máte na tu úmyslnou sabotáž exaktní podklad ?
Takže se nedávno dělala „rekonstrukce“ za 280 miliónů, ale zdá se, že trať se tím moc nezrychlila… aneb přístup „dělat menší zakázku než za XXX miliónů se nevyplatí a není podstatné, jestli to k něčemu bude“. Nechápu, proč neexistuje pro všechny tratě plán drobných vylepšení, která by se realizovala při každé příležitosti (např. oprava přejezdu nebo mostu), a pro tyto úpravy nejsou postupně zajišťovány pozemky a další náležitosti. Např. spojka pro přímou jízdu Příbram-Rožmitál. Pro důležitější tratě samozřejmě vylepšení významnější. Např. přímé propojení hlavních tratí 072 a 070 od Mělníka na MB bez úvratě ve Všetatech. Na co se čeká?… Číst vice »
Ještě horší zvěrstva jsou na trati Praha Vrané Čerčany kde většina vlaků v pracovní dny směrem do Prahy zůstane stát 20 minut v Jílovém u Prahy takže nikdo ze zastávek za Jílovým vlakem nepojede. Jezdili jsme dříve z Kamenného Přívozu 58 minut a teď trvá 1:20 takže jezdím autem. Napište článek také o tom..!!
Trosku matouci formulace, zrejme myslite zastavky za Jilovym ve smeru od Prahy, ne ve smeru jizdy, jak se to obvykle pouziva.
A zkusil jste se zamyslet, proč tomu tak je? Třeba že je to mimo jiné proto, aby nemuseli takto dlouho čekat v Čerčanech lidé mířící na Prahu (kterych
(kterých je více než lidí tranzitujících přes Jílové a Týnec, když je nutné někde na jednokolejce křižovat)?
Když jedete z Kameného přívozu do Prahy, tak budete stát zhruba 20 minut v Jílovém úplně zbytečně. Když pojedete na druhou stranu do Čerčan, budete stejně stát v Týnci nad Sázavou snad dokonce 40, tam tím směrem ale nejezdím.
vlaky na této lince navíc jezdí téměř pořád v nějaké výluce, takže je to spojení do Prahy ještě míň spolehlivé než po silnici skrz zacpanou Jesenici. Za poslední minimálně tři roky je to naprosto příšerné.
Přitom o víkendu se alespoň snaží to nějak pravidelně provozovat, ale ve všední den je to tragédie jak píše kolega výš.
Ano, protože nemáte optimálně umístěná místa na křižování, proto jsou upřednostněny ty relace, které jsou početnější, než delším přestupem trestat všechny.
proc lzete? pobyt v jilovem pri cestach z kamenneho privozu do prahy je jedna minuta.
resp. ten pobyt je rano jedna minuta a odpoledne je tech 20 minut.
coz ale smysl celkem dava – kolik lidi jede odpoledne z kamenneho privozu do prahy? ono jich moc nebude.
To zejména Spržel zajistila, že v Luce a na dalších místech změnila stanice na zastávky, aby se nedalo křižovat.
Prostě by mohli už všichni pochopit, že do šukafonu nikoho nenalákáte, i když to bude jezdit každou hodinu a krásně to navazovat. Nehledejme nesmysly kolem toho
A čím byste těch „pět“ lidí asi chtěl vozit na takové trati?
Autobusem?
Autobus občas ztratí kolo, je to nebezpečný dopravní prostředek. Takže autobusem ne.
Zřejmě tady 7 čtenářů nepochopilo, že se jedná o ironii.
A nebo jim nepřipadá tak úžasně vtipná…
Tramvaje od dob 810 prošly nějakým vývojem. Solo vůz má dva dvounápravové podvozky. Místo vleků jsou průchozí vícečlánkové vozy (které s hnanými pozvozky ani nejsou línější než sola). A i drážní „nízkopodlažnost“ (550mm) se snese s dieselem.
To drážní vozidla pro dráhy celostátní a regionální taky. Ale jaksi se nic v cenových dimenzích „šukafonu“ nenabízí…
A potřebuje vozidlo pro „5“ lidí splňovat normy pro celostátní dráhy, nelze udělat vlakotramvaj?
Vozidlo pro pět lidí nepotřebuje přestavbu na vlakotramvaj, jmenuje se autobus a jízdní cestu zpravidla k dispozici má. O tom to celé je.
Vozidlo pro 5 lidí se nejmenuje ani autobus, to se jmenuje Volkswagen Transporter 🙂
Třeba jako v Plzeňském kryji – Pesa RegioShark 🙂
Na delší vzdálenosti ne (a tam je to stejně nepůjde z důvodu rychlosti).
Na pár zastávek klidně.
ani na těch pár zastávek ne
Jezdí tam celkem, dle mého názoru, pohodlná Regionova.
Dobře:
1) zvyšme traťovou rychlost
2) zvyšme ZabZař na D1
3) vysoutěžme nízkopodlažní vozidla s klimatizaci, wifi, … (nemusí to být ČD, klidně Länderbahn nebo RJ nebo jiní)
4) do JŘ dejme přípoje.
Co je na tom těžkého?
Zaplatit to a stejně zjistit, že to jezdí prázdné?
A nechtěl byste náhodou tyto vaše dobře myšlené návrhy nejdříve uplatnit na tratích, které jsou zdaleka více vytížené (jsou provozovány dle D1), ale jinak zbývající opatření, která jste vyjmenoval, by potřebovaly, jak prase drbání? Napadají mně například tratě č. 200, 225, 240, 241. Tam by vynaložený peníz zřejmě přinesl užitek zdaleka většímu okruhu cestujících, než na tratích 076, 064 Mělník – Mšeno – Mladá Boleslav. Opětovně zdůrazňuji, že máme podinvestovanou infrastrukturu a v první řadě by se mělo investovat tam, kde to přinese největší efekt. Němci také investují v Porýní, v Porůří, ve Frankfurtu, Hamburku a Hannoveru a zcela logicky… Číst vice »
Je pravdou, že investice do hlavních tratí ve finále pomůže i těm lokálkám.
Co bude mít větší přínos pro takovou lokálku MB-Sobotka ?
Zrychlení lokálky o 5 minut a hlavní trať 070/071 v současném stavu nebo zrychlení hlavních tratí na směry Praha/Nymburk/Liberec a ponechání lokálky
Toho Putlerova přívržence Komínka by měli okamžitě sesadit. Populista, lhář, naprosto amatérský hospodář.
Obdivuji trpělivost pana Boreckého a pana Kortyše jakožto vzorných radních pro dopravu
Kortyš vzorný radní pro dopravu? To má být vtip?
Dopravce neplní smlouvu lidem nejezdí spoje, a řešení? Lidé budou jezdit zdarma?
Když začal COVID byly posunuty časy některých vlaků, v loni ke konci června zas došlo k posunutí, a když jsem se zeptal proč, tak argumentovali dojížděním žáků do školy ( na konci školního roku, trošku nesmysl).
A těch chyb v ZDO v PaK se najde víc.
Kolem BusLine je to z velké části mediální bublina, ČD v PaK porušují smlouvu také a nic se o tom nepíše (i když je to už na vypovězení smlouvy)
Zeby Putin nicil prostrednictvim svych nohsledu ekonomiku kraju sabotazema likvidace nerentabilnich lokalek? To je zajimava teorie.
Beztak za to, že stále jezdí 810, může Putin.
Může za to tehdejší nelogicky centrálně řízená ,,ekonomika,, RVHP řízená stejně diktátorským režimem, jakým je dnes ten Putinův
Kominka nemusím milovat, ale Kortys jako vzorky radní pro dopravu je asi fakt jen pokus o vtip….
Soudě podle narativu mnoha emotivních příspěvků pana Kryštofa, se zřejmě může jednat o „Managera“ jeho Fanklubu, který je specializován na PR v internetových médiích zabývajících se dopravou. Momentálně asi napřel všechny síly zejména na vyvracení tzv. „nesprávných“ názorů na schopnost zajistit autobusovou dopravní obslužnost některých částech Pardubického kraje.
Docela bych se pobavil pohledem na pana senátora, kdyby věděl, kdo a jakým způsobem ho tak houževnatě obhajuje před publikem. 🙂
Už mě to pomalu nebaví číst pořád nějaké slinty na téma, jak musíme mít a musíme sypat ohromné peníze všech do něčeho, co je 99,99% obyvatelům naprosto ukradené. Politik by především měl řádně hospodařit. Pokud bude sypat ohromné peníze do prázdných vlaků, jde o porušení těchto pravidel a za způsobenou škodu by měl nést odpovědnost . A k té Mšence. Doporučuji prostudovat na intenetu zdigitalizované staniční kroniky ze stanice Mšeno. Jak tato trať prosperovala kdysi. A srovnat si to se současným stavem. Úpadek podobný, jako vesnické obchody či hospody na trase…
Řádné hospodaření? Ano, to je. Příklad 1) v roce 2004 postaven nový most „velbloud“ za 62 mil. korun (vyhrál tehdy i cenu mostní dílo roku) přes budoucí dálnici na trati 132 (kozí dráha), dle info (nemám zdroj) tehdy průměr cca 3000 os. denně, poté úprava JŘ a nenávazné spoje a nesmyslné časy (možno dohledat v archivu JŘ) a pokles na cca 1000 os. denně. Poté neobjednâní dopravy. Trať Mělník – Mšeno, před pár letu rekonstrulce za cca 280 mil. korun, poté návrh na zrušení dopravy. Trať Vraňany – Lužec, loni nový zdvižný most za cca 130 mil. korun. Nyni bez… Číst vice »
To že SŽ něco nesmyslně zrekonstruuje je důvod dělat další nesmysl a objednávat tam dopravu?
Takže uznáváte, že trať měla „potenciál“ až do zkurvení jízdních řádů a smysl rekonstrukce tedy záleží čistě na jednání objednatele? 3000 lidí za den převeze třeba dálkovka Praha-Ostrava 🙂
Koukám co tu je komunistického vyznání. Pan komouš soudruh Komínek je bývalý placený práskač. Něco jako soudruh Ondráček, rudá mlátička z Národní.
No ja bych v souzeni dneska podle minulosti byl opatrnej. Jakej byl soudruh Pavel kadr Varsavsky smlouvy a jekej je pan Pavel kadr NATO a skvelej kandidat na prezidenta.
Každý či skoro každý důstojník CSLA byl ve straně. A každý byl povinen spolupracovat s vojenskou rozvědkou.
Mimochodem, praskác Bureš, kterého přihlásila maminka, profesorka marxleninismu, do strany, je lepší kádr?
Archivy o generálu Pavlovi: měl tajný kurz D-2, v KSČ byl málo aktivní
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-archivy-o-generalu-pavlovi-mel-tajny-kurs-d-2-v-ksc-byl-malo-aktivni-205259
I komunista může mít v něčem pravdu. A to, že vlak ujíždí o 1-3 minuty bych mu i věřil.
Sice je to asi maximum, co lze vzít za důvěryhodné, ale nevím proč to zpochybnovat
Jistě již na ZŠ, když je narozen 1975, že. Lhát se nemá. Horší než soudruh je přebarvený soudruh, co ukazuje na jiné. To jsou lidé zcela bez morálky.
Komínkovi bylo v 89. 14 let. To toho asi moc nenapráskal…
Třicet let po převratu si hrát na velkého komunistobijce, to dovede jen úplný idiot.
Bolsevikum verim uplne stejne, jako STANu, takze tady bych si moh hodit korunou, co je pravda. Ani bych se nedivil, kdyby ani jedno.
Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde
Tak to já STANu teda věřím víc. Sice možná někdo z nich někde něco ukradl, ale rozhodně nezavřeli nikoho do lágru, nevyhodili ze školy, nemučili elektrickým proudem ani nezastřelili na hranicích.
Která politická strana za posledních 20 let stihla za pár měsíců ve vládě mít tolik afér, jako STAN? – půjčka místopředsedy hnutí, starosty Dolních Břežan a původně plánovaného ministra Michalika sto milionů od anonymní firmy na Kypru – Farský do voleb kandidoval jako lídr kandidátky PirSTAN, po volbách oznámil, že odjíždí na několikaměsíční stáž do USA – Polčák chtěl po čtyřech obcích osm milionů za to, že jim jako advokát loni pomohl sepsat a prosadit zákon, díky němuž získaly od státu kompenzaci 308 milionů korun za Vrbětice – Hlubuček náměstek pražského primátora a pražský lídr obviněn, že se podílel na… Číst vice »
Takže kdyby přestup byl,tak kromě 2 lidí z Mělníka a 4 lidí od Všetat, tam budou sedět navíc ještě 3 lidi od Litoměřic?
MĚLI BY ZVÝŠITTAKY RYCHLOSTI NA TRATÍCH A DÁT LEPŠÍ SOUPRAVY
Ještě kdybyste byl ochoten poradit, kde na to vzít. Jinak mi to připomíná budovatelské výkřiky soudruhů např. o tom, že třetí pětiletku splníme.
Na trati, která dlouhodobě aspiruje na zastavení osobní dopravy? Fantasto 🙂
Utratit stovky milionu, aby ve vlaku nejelo pět ale patnáct cestujících ? Proč ? Vždyť ta trať vede liduprázdným územím.
Máte rozbitou klávesnici. Asi vám zaseknutý CAPSLOCK.
Kdo? Pro koho? A za čí peníze?
Pořád mám guláš v tom, kdo má za co odpovědnost. Kdo objednává výkony? Kdo si určuje časové polohy spojů? Dělá to krajský úřad ve spolupráci s obecními úřady? Mají tam na to celý odbor lidí, který zkoumá přepravní vztahy? Co pak dělá dopravce a jeho dopravní odbor?
Může mi to prosím někdo vysvětlit? Nebo mě odkázat na něco, kde se to dozvím? Děkuju všem.
je to skoro jednoduché, zadavatel je Kraj (u rychlíků ministerstvo dopravy), ale jeho možnosti jsou omezené, vrata se otvírají tak cca 1 x 10 let. Do toho je problém s technologii, př. Kraj chce na trati xx otočit soupravu v jedné stanici a za to jet vícekrát (zachování počtu km): nelze – bezpečnostní systém přejezdu … nebo o víkendu změnit polohy či dokonce přidat … nelze např. kvůli vyhýbání s rychlíkem nebo pořadí vjezdu na nádraží .. je to hrozně těžký, šotouši se často pak po zjištění reality stanou umírnění šotouši *** dopravce pak aplikuje jízdní řád do turnusů vozidel… Číst vice »
Komínek zase rudej chytrolín, co ničemu nerozumí. Nejhorší MHD v republice v Chomutově a předseda představentva DP Komínek je toho důkazem. Už ať je tenhle rudý vykuk fuč.
Náhodou, za dob působení coby radní pro dopravu v Ústeckém kraji udělal docela dost sympatických kroků, mj. (jestli se to tak dá brát) Turistické linky či vůbec „poptávání“ jednotlivých souborů vlakových linek.
Mimochodem provoz MHD je přímo závislý na tom, co si město (resp. množné číslo v případě Chomutova/Jirkova) objedná a zaplatí. S tím předseda představenstva nic moc neudělá (zato takový radní pro dopravu, potažmo rada/zastupitelstvo, ano).
Bavit se 30 let po revoluci, kam spadá jedna či druhá ideologie je opravdu mimo mísu. Pan Sůra v polemice nikoho neobhajuje ani neznevýhodňuje. Dokud bude mít politická reprezentace vliv na objednávku dopravy, tak i pan Sůra bude reflektovat, že politici mají s dopravou pro občany co dočinění.
Hlavní argument pana radního Boreckého je naprostá lež. Strojvůdci Českých drah a to i v jiných částech republiky využívají k povolení jízdy služební telefony navazané na běžnou komerční síť GSM, traťové telefony jsou využívány jen pokud se strojvůcde nemůže s dirigujícím dispečerem spojit prvním zmíněným způsobem. Žádná ze stanic není nepokryta, pouze v jedné dochází za špatného počasí k výpadkům…
Je to obvykle otázka 1 minuty.
Což je taký pěkný paradox, obyčejný mobil je nouzové spojení a nemělo by být používáno jako základní, další bordel na českých kolejích, a to jen proto, že SŽ není schopno pokrýt tyto tratě příslušným rádiovým spojením.
A to je problém kraje, že SŽ něco neumí a je neochotná změnit si předpisy, přestože je o to výslovně žádána?
Sloužím jako dirigující dispečer D3 a potvrzuju, že pan Borecký lže. Běžně komunikujeme se strojvedoucími vysílačkou (SRV kanál 11), když nejde vysílačka, stačí když s Reginou zastaví na blbém místě, tak mi volají mobilem na nahrávaný telefon. Avšak stále chození do dopravy se téměř neprovádí.
Takže když vy ohýbáte vlastní předpisy SŽ, tak to znamená, že Borecký lže? Bravo.
Na traťe D3 se vydává dokument jménem Prováděcí nařízení, které určuje které komunikační zařízení se považuje za hlavní a za náhradní.
Sloužíte na této trati?
I kdyby to bylo jinak než Jiří 3 píšu, dá se předpis upravit.
Samozřejmě jen kdyby se chtělo…
To je právě ono, kdyby se chtělo. Takže viníkem není ani jeden, ani druhý politik, ale SŽ.
Sloužím pod PO Valašské Meziříčí. Avšak PND3 je k dispozici na portále provozování dráhy.
Ono je úplně jedno, jak se strojvedoucí domlouvá, protože ty dvě minuty na řádné naplnění ohlašovací povinnosti prostě potřebujete.
Jinak na této trati je základní spojení pomocí SRV kanál 10, náhradní spojení není zřízeno a nouzové spojení je buď VOSka na dvanáctce nebo mobilní telefony strojvedoucích.
Melnik – Mseno, leta kdy byla NAD behem rozsahle opravy. Jeli jsme na cundr. V busu byly 3 babky a povidaly si o tom jak je to dobre, ze jezdi autobusy. „Dovezou nas na naves, dobre se mi nastupuje, ci to byl napad to opravovat a za 300 milionu?“ Vlastne s nimi souhlasim. A Mestec? Sorry, ale je to samy. Vlak je proste kapacitni paterni doprava – uz si to proboha uvedomte.
taky kdyby zainvestovali, tak mohli udelat hlašení přímo z vlaků, ve stanicich signal je, tak by tam prostě zmačkl tlačitko v kabine strojvedouciho a poslalo by to i gps kde je. Proč by běhal do staniční budovy…
§4 Není na to předpis !
Je. Jmenuje se D4
Nikdy se to tak nedelalo
Do staniční budovy neběhá kvůli telefonu, chodí tam nakrmit kočku (dle předpisu Koč60).
Nejlepší je jak Borecký před několika dny si udělal výlet na trati Slaný – Louny (trať 110 Kralupy nad Vltavou – Louny) a to v neděli ráno s popisem, že vlakem cestuje pouze 11 lidí a vše samozřejmě zdokumentoval fotkami a dal na svůj FB profil,aby tak mohl demonstrovat a dokázat všem jak málo je tato trať využívána. Je to celkem podpásovka, když vezmeme v úvahu kolik lidí cestuje v neděli ráno. I pražská MHD jezdí téměř prázdná v tuto dobu.
Dle svého tvrzení jel 22.7, což je pátek. https://www.facebook.com/petr.borecky.3/posts/pfbid02uMaEUXqCfWL3ZkANu19vWG6LwzC3GyPjbrpGvwfiCqsUzHM1VJxiCpiBFDXWc9EHl
A k těm 10 cestujícím v ranním vlaku tvrdí:
„Bylo mi také jasné, že tu někdo napíše – prázdniny, horko atd. Jenže my máme data i z jara, kdy žádné prázdniny ani horko nebylo, navíc byl školní rok.
Výsledky nebyly dramaticky odlišné.“
Bylo by dobré ve svaté válce za lokálky nelhat. Jel v pátek a upozornil, ze ví, ze jsou prázdniny. Fakt mi tento způsob nakládání s fakty hodně vadí a nehodlám ho tolerovat.
Podpásovka je to, že lžete.
KSČM je celá špatně a členství v této straně svědci o nastavených hodnotách. Ale asi jen vy sám asi víte, proč jste tu jako anonym.
A proto je dobře rušit vlaky a podporovat auta? Jen proto, že zastánce použitelného řešení je ze „zapovězené“ strany? Ujíždět o minutu při dvouhodinovém intervalu je zhovadilost, již je potřeba řešit, ne její pomocí zaříznout vlaky. Proboha…
To píšu kde, ze je to dobre? Soudruh přišel se svými domněnkami o někom jiném, dal jsem prostor druhé straně a klidne se tu pohádejte. Jen se královsky bavím
Kdyby tohle byl jediný nepřípoj ve Středočeském kraji, tak budiž. Bohužel je toho spousta. Lysá nad Labem, stejná trať. Příjezd Os od Ústí nad Labem x:36, odjezd Os Praha, Kolín a Milovice v x:30, respektive x:31.
Beroun příjezd R od Plzně v X:05, odjezd Os směr Rakovník v X:01.
A takhle by se dalo pokračovat dál.
A je chyba v Lysé, v Praze nebo v Ústí nad Labem? Podle důležitosti linky? Podle obsazenosti linky? Podle stranické příslušnosti? Podle ostrosti keců na Ksichtoknize? Jak je možné, že ten ústecký osobák nejde zrychlit? Vyřešil by tím přece i ten víkendový šotomělník…
Tak ale tyhle těsně nepripoje by se asi řešit měly, ne? Jenže to by taky musela být koncepce taktu a asi pro celou CR. Aby se úseky linek mezi úzly optimalizovali dle taktovych jízdních dob a podle toho se také objednávala vozidla i úpravy trati. Jenže to příliš připomíná užitečnou práci a rozhodně se to nedá od dobre spravy čekat. Pak ale celá osobní regionální doprava patří zavřít, spousta trati zrušit a hlavně…ty pijavice ze spravy i spřízněných molochu, kraju i ministerstva vyrazit na ulici. A krajům snížit prachy na ZDO, ne že jim zůstane víc pro Busline. Až jim… Číst vice »
Středočeský kraj má v plánu dopravní obslužnosti právě zrychlení tratě 174, aby se mohly stíhat přípoje. Tak kdo je brzda pokroku, snad kraj, který pokrok požaduje?
Kde budete na trati 174 křižovat, abyste stíhal přípoje v Berouně a jak na tom v takovém případě budou přípoje v Rakovníku?
Křižovat se dá v každé stanici na 174, neb kromě Zbečna, kde je ústřední přístroj, jsou všude releovky.
Zajímavé je, že ranní Od 7703 a 7747 čekají jak na R od Plzně, tak i na Os od Prahy v x:11 a stíhá se v Rakovníku přestup i na rychlík Arrivy do Prahy. A odpoledne už to nelze? Navíc Os do Rakovníka čekají přes 5 minut na křižování ve Zbečně.
Protože hodina nemá 62 min, ale jen 60 a když něco nestíháte, ohnete to jednou, ale potom už to bez přičítající se odchylky nejde. Mezi Zbečnem a Rakovníkem se křižuje přes den střídavě v zásadě právě proto, že časové polohy vlivem pomalejší tratě musí „kulhat“. Čekám na ten návrh, jak stíhat přestupy v Berouně, neprodloužit tím silný přestup od Prahy, kde se bude křižovat a jak zajistit přestupy v Rakovníku, to celé při hodinovém taktu.
Jakých 62 minut. Jízdní doba i s křižováním je 55 – 57 minut. Vyjma jednoho spoje je odpoledne v Rakovníku na přestup více než 10 minut a to ještě na Os na Louny.
Tak si přičtěte poměrnou část přestupní doby a máte výsledek.
V Rakovníku max 2-3 minuty a v Berouně max 5 minut. Navíc, pokud to jede v taktu, tak mě zajímá jen ta jízdní doba, neb přestup je už obsažen v tom čekání.
Pokud pojedu systémem náhodných výstřelů, tak mi to samozřejmě někde vycházet nebude a dostaneme se na těch vašich nesystémových 62 minut.
Jaká podpora aut? Další spoje na hlavních tratích odvezou řadově více cestujících za rok než šukafony a jejich deriváty na této trati a jí podobných lokálkách.
To ano, ale najdou se tam i tací, byť je to jistě malá část, kteří k danému/od daného spoje R/Ex mají právě přípoj v podobě toho zlého šukafonu, aby nemusely nechávat auto někde u nádraží ?
Všechno je to o lidech. Šmejdi jsou ve všech politických stranách…. stejně tak jako poctiví a pracovití lidé…
To je nicméně, ale členství politiků v příslušných stranách a potažmo i jejich voličů vypovídá o jejich hodnotách: Z 99% se podle volené garnitury pozná charakter člověka. Voliči koalic Spolu a PirSTAN jsou většinou normální objektivní lidé na nějaké úrovni. Voliči SPD, ANO, Trikokolory, zaniklých Realistů, Svobodných, Přísahy, Volného bloku, ČSSD, KSČM jsou velké většiny: – machističtí alfasamci a koulaři, kterým to myslí dole než nahoře a v případě žen to jsou jednoduché jezeďačky či líné samoživitelky oblečené v hadrech ze 2nd handu – fanoušci šrotů na kolejích a monopolu Jediného Správného Dopravce , – lokálkofilové, – flastenci , jejichž… Číst vice »
Už je vám lépe?
Kdybyste ten seznam podporovatelu oněch „sekt“ poněkud proskrtal na spolu související, dopsal tam, že ale i přesto je dokážou volit i jíni, slušní lidé a připustil že i nemálo voličů 5K jsou kousci k pohledání…pak možná nebudete za volá.
CO si o mě myslí primitivní lůza mě nezajímá, i když to, že se jí mé názory nelíbí, je pro mě vlastně známka, že jsou, narozdíl od těch jejich, zdravé.
Nemálo voličů 5K jsou kousci k pohledání – znám jich kolem sebe spoustu a jsou to naprosto pohodoví lidé na úrovni, kterým se příčí laciný primitivní humor, narozdíl od skuliny těch, kteří volí tu ostatní proruSSkou žumpu , kteří mají ústa jak kanál a IQ tykve a kterým se úspěšně vyhýbám a z podstaty se k nim nehlásím
No co ty jsi za odpad, to svět neviděl.
To je tady poslední dobou taková „intelektuální ozdoba“ zdejších diskusí.
Takový duševní průjem snad ani na Novinkách není k nalezení.
Zlatej Axel, kde je mu konec….
Co to je za šílenej pseudoideologickej výron který sem vůbec nepatří? Navíc od anonyma asi pro jistotu!
Pane Sůro, kdysi jste tvrdil, že politiku neřešíte. Máte toto tady a na svém webu zapotřebí?
Nepodceňoval bych pomstychtivost některých lidí. Vzhledem k tomu, že volali po odřezání elektropřípojek naprosto náhodným lidem v pomstě za Mochov, tak se můžou klidně mstít i na náhodných cestujících.
Podobně jako řvali že od R8 budou ujíždět přípojné Os, když tam bude Jančura, protože Jančura je špatný.
Aha, takže když by se udělal vlak Mělník – Mšeno, tak bude muset v jedné stanici zastavit a ohlásit se? Skandální zdržení, to ten vlak naprosto zdevastuje, to tam prostojí v té Lhotce celou věčnost…
Ještě bych dodal k tomu, že by bylo „kontraproduktivní“ (ačkoliv neuvedl jak a proč) projíždět některé zastávky, tak stačí se podívat na mapu, že Vrátno a Živonín jsou zastávky uprostřed ničeho, a bez turistického potenciálu, a furt je lepší projet některé zastávky, aby se lidé dostali do těch, do kterých aspoň nějaká poptávka je, než hodit zrušení provozu na to, že jsme nechtěli projíždět zastávky.
A propo, ty víkendové vlaky od Boleslavi by mohli projíždět klidně i Líny a Trnovou.
Aby se dosáhlo úspory 2 minut, muselo by se zrušit zastavení ve 4 zastávkách, všude jsou „pobyty kratší půl minuty“.
Zdržení na zastávce není jen pobyt, ale i brzdění a rozjezd.
Tak ve chvíli, kdy vlak staví v takových zastávkách, kde málokdo vystupuje/nastupuje, je pobyt reálně pár sekund. Co se týče brzdění a rozjezdu, tak s ohledem na rychlosti na této trati to i v případě ne zrovna dynamického vozidla 814 dá také spíš řádově desítky sekund.
Dokud není dostupné zrychlení vlaků na trati, tak nepochybně.
Na trati D3 musí vlak zastavit v každé dopravně a nahlásit se. Je to změna od nehody u Perninku. Ve Lhotce zastaví každá vlak, pokud nebude uveden ve veřejném jízdním řádu, tak ve služebním ano.
V Plzni je to běžné. Skoro nic nenavazuje. Přijedete téměř odkudkoliv do Plzně a zjistíte, že před pěti, až deseti minutami odjely skoro všechny vlaky do všech směrů a další jedou za hodinu. To ve všední dny. O víkendech se to prodlužuje na 2 hodiny.
Ve Třebové takhle ujížděly Lanškrounu vlaky do Brna. Ale byl přímý a zrychlený. 🙂
například? já tedy to „skoro nic“ nepozoruji, odkud kam cestujete? co znamená nenavazuje? tím nerýpám, ale rád bych znal vaše měřítka, to by totiž mohlo vysvětlit náš rozdílný názor
A to prosím myslíte co přesně? Kromě R16, což je dané tím, že chybí ty 3 minuty, které už měly být, kdyby Směšná Správa provedla revitalizaci Plzeň—Klatovy?
A to prosím myslíte co přesně? Kromě R16, což je dané tím, že chybí ty 3 minuty, které už měly být, kdyby Směšná Správa provedla revitalizaci Plzeň—Klatovy?
Nerozporuji vas prispevek, pomery v Plzni neznam. Ale jak je mozne, ze plati zaroven „prijedete temer odkudkoliv“ a „pred 5-10 minutami odjely skoro vsechny vlaky do vsech smeru“. To ty vlaky, kterymi prijedete, v Plzni konci a ty co odjely v Plzni zacinaji? Jinak si ti nedokazu moc predstavit.
To je typická generalizace a oblíbené používání slovíček jako každý/žádný, vždy/nikdy, všude/nikde a pod. a když to pak začnete zjišťovat, tak je z toho najednou některý, někdy, někde…
Nechce se mi věřit tomu, že osobní vlak z Mělníka nemůže odjet o 3 minuty později (minuta na přípoj + 2 minuty na přestup hrana-hrana). Vždyť do 5 minut je to vlastně ještě včas. Tady to spíš opravdu vypadá, že je to úmysl. To už mi přijde logické projet 2 zastávky na trati, kde jsou některé po 2 km od sebe, aby se stihl přípoj. Svého času byly na takové nepřípoje speciální komise, které před vydáním nového GVD se snažily přesně tyto případy odstranit nějakým kompromisem, a hodně problémů se tak vyřešilo. Tady to opravdu vypadá na potvrzení pravidla: „když… Číst vice »
Takže „šotoklub“ to povídá o „množství cestujících“, při kterých se vlak určitě vyplatí (ale nikdo neřekne, kolik ve kterém z vlaků viděl lidí). Já si tam snad udělám příští víkend výlet. Nyní budou ještě objednateli nadávat za stanovení jízdních dob, které stanovuje provozovatel dráhy, tedy SŽ. Vlak 8512 musí odjet buď v 9:00, nebo až v cca 9:09 po odjezdu vlaku 62501, který z Mělníka odjíždí za vlakem 6407. Jízdní doby mezi Mělníkem a Mšenem zpochybňovat rozhodně nebudu a to včetně 2 minut hlášení ve Lhotce (ale můžete mi předvést, jak to jde předpisově rychleji, měřili jsme to a bez… Číst vice »
Pane Šimrale, tady jako dlouholetý strojvedoucí, který ví, o čem je řeč, schytáváte minusy od bláznivých šotoušů, kteří jsou schopni se ohánět argumenty, že při troše štěstí by přece všechno mohlo být naprosto ideální, všechno mohlo na všechno navazovat a ode všeho mohly být na všechno přípoje. Ostatně „životní příběh šotouše“ to vykresluje naprosto dokonale.
Jen dodám, že ani urychlování osobních vlaků mezi Ústím a Mělníkem není možné, protože mají a stále budou mít jen o čtyři minuty kratší jízdní dobu než rychlíky, ale zastávek mají o sedm navíc. Už jen z toho vyplývá, že je to na hraně, nehledě na to, že dost často jede osobní vlak ze západního nádraží v Ústí zpožděn, neb tam čekal na přípoje. A pobyty jedna minuta na Střekově u osobáků, do kterých tam běžně o víkendech nastupují lidé s koly, mi také přijde hodně málo. Ale prosím pokud si někdo z šotoušů myslí, že jsou rezervy i zde,… Číst vice »
…o čtyři minuty delší, ne?
Delší, samozřejmě. Díky za opravu :-).
Kdyby to byly ČD, tak asi nejhůř nezájem… u SŽ ale asi i umysl.
Soudruh Borecký si asi pouze vozí pozadí v autíčku nebo má IQ vařené brambory
Finanční zdroje nejsou neomezené a na dopravu platí objednatelé čím dál více peněz. Takže u těch, kteří chtějí nějak rozumně vyjít s finančními prostředky na dopraví obslužnost nezbyde než zvýšit jízdné, omezit část spojů a nebo nahradit málo využívané železniční linky autobusy.
Bohužel neustále se mluví o přesunu zboží ze silnice na železnici, ale kapacita hlavních tratí to reálně neumožňuje. Namísto tlaku na zvýšení kapacity tratí a jejich zrychlení, aby zboží mělo jak po železnici cestovat se neustále diskutuje o zachování/zrušení lokálek, které společnosti přinášejí vysoké náklady a minimální užitek.
Vysoké náklady? Jak souvisejí lokálky s proháněním krátkých vlaků v krátkých intervalech po hlavních tratích? Dlouhé intervaly na osekaných lokálkách nejsou příčinou přesunu zboží na silnice; je to právě to jejich osekání.
jak souvisí špatné přípoje s objemem finančních prostředků?
mám to chápat tak, že z důvodů nedostatku peněz, nezaplatili schopného člověka na tvorbu GVD a tím vznikl „zmetek“
To téma je rušení zbytných lokálek. To že na sebe něco nenavazuje se stane, protože spoje na sebe navazují zase jinde a otázka zní co je výhodnější pro většinu cestujících.
Nebo udělat něco pro to, aby bylo více cestujících a tržeb.
Tak tam opakovaně nažeňte celou svoji rodinu, zaplaťte jim jízdné a pak nám sem napište, kolikanásobně jste ty celkové počty cestujících (a tržbu) zvýšil.
To už tu čteme asi deset let, ale ještě nikdo neřekl, co to „něco“ je.
Proč se nemůže strojvůdce ohlašovat mobilem?
Protoze by mohl, treba ve snaze dohnat zpozdeni, lhat o sve poloze. Nehodnotim, zda by to strojvedouci delali, ale pokud vola z pevne boudy, je zjevne, ze vlak je uz opravdu na miste.
Souhlasím. Avšak na velké části tratí se hlásí přes simplex/trs a taky se dá zahlásit dřív a nikomu to najednou nevadí 🙂
Je to samozrejme primitivni „zabezpeceni“, ale ted si predstavte, ze by tam dali ETCS :).
Protože by to mohl udělat odkudkoli na trati
A ty tratě D3 s ohlašováním po simplexu mají nějak zabezpečeno, aby se nedalo ohlásit odjinud, než z dopravny D3?
Nemají. Ale jsou nahrávané. Pak se dá srovnat čas hlášení např.s rychloměrem. Při nějakém průseru. Ale jak je to vždy u nás na dráze, tak průseru to nepředejde.
To srovnání časů volání s rychlomerem se dá u mobilů taky a domnívám se, že by neměl být žádný problém nahrávat hovory z tohoto mobilu, byť nejde o GSM-R.
Volání z mobilu je normálně nahrávané.
Jo? Kdo to nahrává a proč?
any byl zaznam toho, ze volal? co je na tom tak prekvapiveho.
Můj mobil doufám nikdo nenahrává. Jak se nahrává ten mobil, který M152 zmiňuje, čí je a kdo ho nahrává?
Tvůj mobil ne. Tvou pevnou, na kterou Ti volají strojvedoucí zcela jistě ano.
fakt je tak tezky pochopit, ze nahravaji to cislo, kam zntech mobilu volaj?
Co jsem kdy kde pochytil, tak nahrávané jsou GSM-R, což na Mšence není vybudováno. A pak vybrané pevné telefonní linky, čili běžné mobily lze nahrát jen nepřímo při komunikaci s tou nahrávanou pevnou linkou, či s GSM-R.
To ale může i s vysílačkou na lokomotivě.
Drážní uvažování… nebylo by lepší to rozehnat a začít znovu?
Protože to neumožňuje Prováděcí nářízení příslušné D3, které vydává SŽ. Na některých to mobilem přípustné je. Pak jsou takové, kde se ohlašuje třeba přes simplex.
Dobrý trapas, ale co jiného v nuzákově čekat. Ale popořádku, pamatuji si cca 8-10 let zpátky na výlet vlakem z Kralup do Loun. Příjezd do Slaného a tam 30 minut čekačka na NIC ve stanici a poté teprve odjezd, super návaznost, jelikož rozhraní STR a UST kraj. Další trapas, Lužec nad Vltavou. Místní nuzáci v čele se starostou blokovali přesun zastávky o několik desítek metrů před most a oháněli se obslužností, Povodí Vltavy tedy muselo zafinancovat cca 130 mil z peněz EU do zdvižného mostu a po jeho kolaudaci STR kraj zrušil na trati provoz a místní nuzáci, v čele… Číst vice »
Jednomu nuzákovi totiž v Lužci vadilo houkání vlaků. Je to neuvěřitelné, že se vyhodily peníze za ten most úplně k ničemu.
Přitom by zastávka před mostem objektivně části obyvatel Lužce přístup zlepšila, a pro zbylou část by několik desítek metrů navíc nemělo takový vliv ospravedlnitelný pro tuto investici 130 mil. Kč.
Objektivně by pro většinu obyvatel znamenala zastávka před mostem zhoršení. Aneb, když se chce cosi obhájit, tak lze lhát, manipulovat… že? https://mapy.cz/zakladni?x=14.3979136&y=50.3229061&z=16&q=lu%C5%BEec%20nad%20vltavou&source=muni&id=3885&ds=2
Furt by to bylo lepší, než obrovská investice do trati, kde už v té době nemohla být výrazná poptávka
A co prodloužení do Mělníka a dráty?
Řešení, co by změnilo celou situaci a proto je jednodušší ho rovnou odmítnout. A rozdávat záporné hodnocení. Nedej bože, by to mohlo mít další pozitivní efekty a mohlo by se zjistit, že dosavadní přístup byl špatný. Tomu je přece potřeba zabránit…
Bral jsem to tak, že pro oblast Lužce západně od zastávky (ul. Přístavní, Za humny, Mělnická, 1. Května, 1. Máje a třeba ještě Zahradní a Podřipská) by přesun nezhoršil přístup a pro dvě nejbližší ulice i trochu zlepšil (-: Samozřejmě že pro lidi z uluc Kmochova, Janáčkova, Fučíkova, Fibichova, Dvořákova, Smetanova, U křížku, Nedbalova, Kmochova, Alšova, Mánesova, Tyršova, Tovární, Sportovní, Průběžná, Spojovací, Jiráskova, Nerudova a Vltavská
Bral jsem to tak, že pro oblast Lužce západně od zastávky (ul. Přístavní, Za humny, Mělnická, 1. Května, 1. Máje a třeba ještě Zahradní a Podřipská) by přesun nezhoršil přístup a pro dvě nejbližší ulice i trochu zlepšil (-: Samozřejmě že pro lidi z uluc Kmochova, Janáčkova, Fučíkova, Fibichova, Dvořákova, Smetanova, U křížku, Nedbalova, Kmochova, Alšova, Mánesova, Tyršova, Tovární, Sportovní, Průběžná, Spojovací, Jiráskova, Nerudova a Vltavská by došlo ke zhoršení dostupnostu. Potud s Vámi souhlasím, nicméně to je pohled omezený obvodem obce, nutností hájit zájmy (velmi malé časti) obyvatel, ptotože se bavíme o jednotkách lidí ve ve spojích Lužec –… Číst vice »
Lužec nad Vltavou je přesně ten případ nesmyslu, který měl být zrušen před třiceti lety a ne udržován a opravován. Stejně jako nesmysl zvaný Mochov a podobně.
No ještě donedávna (kdo ví upřesní) tam byly snad tři vlečky, jež jejich vlastníci udržovali, možná i příležitostně užívali, takže trať asi i proto nešla snadno zrušit.
Tak na tuhle debatu abych načal minimálně soudek piva.
Já ho načal
A nelituješ, co? Zatím zábava…
Zdůvodnění tak alibisticke až to bolí.
Zda je viník Borecky, Dobrá správa nebo oba dva, těžko soudit, ale zde fakt smrdí, že někdo dělá naschvál.
Kolik tam jezdí lidi o víkendech, těžko soudit. Ale ta zatata snaha Msenku pohřbít je trochu zvláštní….
Jestli to nebude tím, že prostě je mrtvá. A co je mrtvé, je třeba pohřbít.
Proč těžko soudit?
Mělník – Mšeno má na rozdíl od Rožmitálů a Štěpánovů využití turisty.
V kladiva stačí autobusy, co tam stejně pojedou.
Ne, i v kladiva měly vlaky smysl. Autobusy stačily ty, co tam jezdily loni, především pro obce, kam koleje nevedou. Mělnická Vrutice a Hleďsebe skoro žádné busy neměla, protože tam jezdil dostatečně často vlak.
Já tam většinou jezdíval právě v kladiva.
Před snížením počtů bus spojů tam bylo víc než vlakových (i když méně než dnes, kdy se dá jet i přes Vtelno) a to dost dlouhodobě….
A tomu odpovídalo i obsazení.
O víkendech to bývalo na vlaku.
Kolikrát v životě jste se tam svezl?
To opravdu nevím. Je tam tohle léto jiná situace , než třeba léta před covidem?
Proč se ptáte?
Kolikrát vy?
Píšete o turistickém potenciálu, tak mě zajímá, nakolik ten potenciál zlákal právě vás.
Já jezdím za turistikou na Kokořínsko skoro každý rok, z toho vlakem jednou v jednom směru. Kromě toho 2x šotoušsky celou trať.
Čistě technická: Onen turistický potenciál fakt není o tom, že tam jeden konkrétní člověk jezdí každou chvíli. 😉
Byl jsem tam jednou a lidi ve vlaku byli do Katusic a pak od Mšeno. Přičemž celé to bylo takové hodně retro, včetně okolí, rychlosti etc
Mám lokalky rád, ale nevím, jak racionálně obhájit provoz katusice-mseno….asi to nejde…
Jinak trať se zjevně sporadicky užívá k dopravě hnojiv do katusic, takže by se za její provozuschopnost mělo utrácet dost možná dále. Akorát tam kraj zařízne dost možná zbytecne vlaky
Nabídka dělá poptávku. Stačí v Boleslavi odstranit úvrať, konečně udělat pořádnou obnovu (vlastně údržbu v úseku Boleslav – Mšeno), zvýšit rychlost, upravit situování zastávek, zajistit přípoje autobusů a přestupy v konci tratě a bude cestujících víc než dost. Ale to se musí chtít, musí být koncepce. Když to vše není, včetně odbornosti, pak jsou výsledky víc než špatné.
Úvrať v Boleslavi z důvoduvýškového rozdílu odstraníte teleportací? Které zastávky jsou špatně položené a měly by se přemístit a kam, aniž byste dělali přeložky tratí? Třeba Skalsko nebo Vrátno, kde není žádná zástavba? Bukovno, Líny, které jsou už dnes položeny vzhledem k obci a trasování tratě nejlépe, jak mohou?
Než budete mluvit do projektování a výškového rozdílu, tak si k tomu zjistěte fakta a nechte si to třeba doložit od nějakého projektanta. On to tam opravdu není problém, jen se o trochu zvýší stoupání (klesání za MB). Nehledě na to, že projekt na to byl udělán už před hezkou desítkou let a že to už dávno mělo být přestavěné. Jen něco k těm zastávkám, třeba v Borku a Vrutici může být další zastávka (samozřejmě stačí na znamení).
Budete řešit příliš dlouhé jízdní doby a nestíhání přípojů dalšími zastávkami? Skvěle! Je to navíc potřeba? Přibude 1 člověk, nebo to optimisticky ohodnotíte na dva? Vaše „o trochu zvýšíme stoupání“ znamená stop pro nákladní dopravu a limitní hodnoty pro osobku, to se za ten přínos zcela jistě vyplatí.
Borecký to svede na D3 trať. Nikdy bych nevěřil, že budu souhlasit s komunistou.
a … ono to tou D3 být nemůže? nebo jenom prostě proto, že „nekdo chce zavřít trat“ proste nevidíte realitu, a věříte komunistovi?
Nemůže. I kdyby se uměle zkrátila v nějaké dopravně doba na ohlášení a jelo to zpožděně, tak vlaky jezdí kvůli cestujícím, a proto by i strojvedoucí nebo výpravčí měli vzít osud do svých rukou a pod různými záminkami na vlaky od Ústí čekat.
A strojvedoucí a výpravčí se jistě nechají rádi opalovat o prémie. 😉 Éra kde se něco ulhalo nebo zamaskovalo je dávno pryč.
Pokud to není podle jízdního řádu, nedá se cesta s takovým přestupem plánovat.
A čím to teda je? A nevěřte z vody. Dodejte realistické jízdní doby, nebo jiné řešení.
Uměle zkrátit např v rámci zast.na znamení. Řešení vždy je. Jde jen o 3 minuty.
Všechny zastávky jsou z Mělníka do MB na znamení.
Však to píšu. Uměle zkrátit jízdní doby ZnZ
A budou se pak ty JD dodržovat? Pokud jsou nereálné, smí to Hradišti udělat?
…grafisti…
To už se u zastávky na znamení nedělá. Je tam zakresleny pobyt pod půl minuty se zpomalením a zrychlením. Není radno ulhávat jízdní doby, protože pak tím tuplem ekonomicky nevyjde žádná revitalizace.
Bylo by stačilo při rekonstrukci odstranit zpomalení, když už ne celkově zrychlit.
To jistě, ovšem to musí udělat SŽ. Spočítat, jaké jízdní doby lze z té trati v daném trasování dostat, je příliš náročné, to dělat nebudu. Ale myslím si, že by to mohlo stačit. Ovšem není to zadarmo, zejména pokud se bude muset vybudovat PZZ, měnit geometrie koleje atd.
Párkrát jsem přispěl do diskuzí o lokálkách. O věcnou diskuzi podloženou zdroji zájem vesměs nebyl.
Převládající pocit z diskuzí s lokálkofily: „Jen dogmatikové a fanatici znají jedinou pravdu a všechny odpovědi.“ Pavel Tigrid
řekl dogmatik a fanatik rušista? no víte oni rušofilové také nechtějí slyšet názor, který odporuje jejich touze rušit, vy máte zájem o věcnou diskuzi?
Přesně o tom jsem mluvil. Já se o věcnou diskuzi snažím, aby se hospodárně nakládalo s penězi z mých daní.
Takže si rozhodně nezasloužím “ dogmatik a fanatik rušista“.
pozor, od rušisty není daleko k rusistovi!
proto je to formou otázky 😉 hospodárné nakládání s prostředky, přidám pár postřehů: 1) Je rušení železnice vždy to nejúspornější řešení? Tj. zrušíme trať 010, abychom ušetřili? Nikoliv jsou tratě, které má smysl zrušit a tratě, které má smysl zachovat. 2) Není lépe a zároveň zodpovědnější zvolit níže uvedený postup: a) trať je málo rentabilní, zjistím jaké jsou tam podmínky, b) prověřím zda a za jakou cenu lze zvýšit počet cestujících, c) rozhodnu zda toho zvýšení počtu cestujících lze/nelze dosáhnout za přijatelných podmínek (zdaleka se nemusí jednat o cenu), d) poté rozhodnu, zda provoz, a případně trať, zachovám (bez investic),… Číst vice »
Offtopic. Téma článku je diskuze proč na sebe nenavazují vlaky v Mělníku.
Vlaky na lince Mělník-Mšeno-Ml.Boleslav prý zpomaluje to, že z kabiny je nutné dojít na nádraží a odtud telefonovat. A náprava asi nebude, neboť SŽDC nechce a protože vlaky na této lince jsou málo vytížené, takže budou nahrazeny autobusy.
A on každý musí být buď jeden extrém, nebo opačný? Co když je ještě třetí názor, který není vůbec mezi těma dvěma? Anebo víc? A pak ty kompromisní názory?
To, jak jste se projevil, je typický projev fanatismu.
proto je to psáno formou otázky, zda dotyčný chce vést diskuzi, protože mě unavuje psát argtumenty někomu, kdo stejně vše ví nejlépe
Dobrá. Promiňte, prosím.
omlouvat se nemusíte 😉 já jen dovysvětlil
Myslím že zásadní otázka je jiná – jsou výlety jsou schopné vygenerovat dostatečnou poptávku a tedy jestli jsou dobrý důvod udržovat provoz na trati? Protože z nějakého „záhadného“ důvodu není v tom útoku p. Komínka ani zmínka o dojíždění do škol, do práce, k lékaři atd. tedy o motivaci k naprosté většině cest VHD.
Na této trati to není jen o výletech, ale i o pravidelném dojíždění. Především obce mezi Mělníkem a Lhotkou skutečnè vlak využívaly a to dost. Ze Mšena zase dost lidí dojíždí do Škodovky, ale i do Mělníka. Rozhodně to není trať jen pro turistické výlety.
Vyjádření pana Komínka není útok, ale jen čisté konstatování reality, narozdíl od Boreckého.
Měl jsem v MB tři spolužáky ze Msena. Všichni dojížděli autobusem. Ale chapu, ze vy znáte každou lokálky na zavření nejlépe
Mšenku znám velmi dobře. To, že zrovna tři lidi jezdí autobusem není argument pro to, že je trať na zavření. Mšenka v žádném případě není.
Dost lidí tyto vlaky na dojíždění opravdu nevyužívalo.. Před pár lety jsem pod MB brigádničil jako vv a když se na vlaku sešlo 10 lidí jedoucich na směnu nebo opačně, tak to bylo opravdu hodně. Pak tam bylo ještě pár školáků, ale jinak trať naprosto o ničem. Ale my jsme tam měli pohodu, to zase ano.
Je tu potom samozřejmě druhá rovina, a to ta, že se do celé trati investovalo poměrně dost finančních prostředků, a potom, co se většinu trati podařilo dát do slušného stavu, tak to kraj takhle zařízne.
Fakta tohoto pána nezajímají.
Spíš vás nezajímají. Nebo snad po té trati jezdíte nějak často? V životě jsem tam nezažil prázdný vlak.
Stejné důkladné znalosti jste prezentoval na základě vlastní zkušenosti u jiných tratí.
Využívalo. Jsou to především školáci z Mšenské školy, ale i ostatní jezdící do zaměstnání. Ve všední dny jezdíval vlak ve dvě odpoledne ze Mšena do Mělníka a ten byl (pochopitelně mimo prázdniny) vždy plný školáků. A při obratu vozu zpátky do Mělníka do něj také vždy nastupoval ranec cestujících. To jsou fakta, která jsem na Mšence na vlastní oči viděl, není to nic, co bych si vymýšlel.
Fakta to na jednu stranu jsou, ale hodně zvelicena. Ve špičce jezdilo sice poměrně dost lidí, ale zřídkakdy více jak 20, navíc většinou školáci, případně nahodni cestující, pracující s tím moc nejezdili. Kdyby to bylo jak píšete, tak není žádný důvod tyto spoje omezovat, resp rušit.
A co byste chtěli od nekompetentního tvora? Že jezdí lidi do práce a děti do škol? Koho to zajímá, ON si asi vozí prdel v autě a jeho madam zřejmě i s harantama taky.
Taky… kde je v MB vlakové nádraží a kde je zbytek města. Pokud vlak jede k řece a autobus na město, tak je jasné, že třičtvrtěhodina (3,8 km) pěšky mluví pro autobus.
A ne, Borecký ani řidiči to nádraží za Jizeru neodnesli.
Proč tedy není nástupiště u hlavního přímo na trati a nejede se rovnou na město? Nebo proč už není přestavěn výjezd z hlavního, proč je u města zabetonovaná jednokolejka… To je pak k prdu, když se dělá vše, aby to bylo k prdu.
Protože se to, kurva, prostě nevyplatí a nezaplatí! Už si to do té palice natlučte!
Ráno jeden spoj jezdíval rovnou na město.
Nádraží v Mělníku taky nic moc – nějaká zastávka blíže centru by jistě neuškodila.
Hlavně u nádraží mít malý terminál autobusů, jak linek, tak MHD a navazovat na vlaky.
Přesně, jen Mšeno, jinak samé chalupy.
Ono jde také o to, co mohlo být zlepšeno a nebylo. Nejen o výši investice.
Do škodovky? A jak dlouho to trvalo? S uvratí v MBhln? I dělník vod pasu radši jede svým autem. I dneska za 47 korun na litr.
Pravidelných cest do Škodovky a do Mělníka se ta nenávaznost na vlaky do/z Ústí přece nijak nedotýká, takže v tomto směru to kraj (jsa limitován technologií nastavenou SŽ) zařídil správně.
PS: K poslední větě: takže vyjádření pana Boreckého je útok?!
Bylo by divné, kdyby tomu tak bylo. Ty vlaky totiž jezdí pouze v sobotu a v neděli…
takže vyrobený nepřípoj je v pořádku??
Jakékoli tvrzení o nízkých počtech cestujících na této trati jsou jen čisté lži a nesmysly. Trať znám velmi dobře a před loňskými škrty tam jezdily vlaky vytížené jak v kladiva, tak i o víkendech po celý rok. Sice většinou jednosměrně, ale tak je to na většině linek VHD běžné, to už se holt nedá nic dělat.
Jaká je vaše definice „vytížení“ vlaku jak v kladiva, tak i o víkendech, a to po celý rok?
Kolik to je lidí, které jste skutečně viděl?
Za současného provozu 410 lidí zas den.
Po té redukci a nesmyslném JŘ??? To je docela zázrak, já bych čekal tak stovku za den.
Za sebe jen mohu říci, že to tam znám zejména o So a Ne a třeba vlak na MB kolem 18 hod. od Mšena býval už v Trnové plný, tzn. i bylo stání, někdy to tam jelo s vlekem. Mluvím o letech cca do roku 2019.
Ve všední dny mám zkušenost z MB třeba odpolední vlaky, obsazenost min. 20, ale také cca 40 lidí.
Já tam jezdíval ještě před pandemií jako vv a mám úplně jiný názor, takže podle mě to rozhodně lži a nesmysly nejsou. Opravdu vytizene ty vlaky byly jen o víkendech cca od dubna/května do října, poté zely prázdnotou.
Takže by stálo zato je v létě provozovat o víkendech. Výborně.
Jel jsem tuhle 2.7. dopoledne a sešlo se nás ve vlaku z Mělníka dobrých 25. Turisti, kola, čundráci apod. Je to málo?
Není, tohle už za provoz asi stojí.
Tak pak ale nechápu potřebu Boreckeho to rusit.
Asi nějaká obsese.
Osobně bych ho „zabil“ za kolesovku, louny-slany a luzna-zatec…kde to jezdí díky ústeckého kraji tak, že to je nepoužitelné.
Lžete.
Možná ubrat jistých látek Pak přestanou vidiny..
Důvod se vždycky najde pane Borecký!
a ten navazujici vlak z nejakejho duvodu taky nemuze pockat?
Pššššt, nesmíte tolik používat logiku!
Nemůže, protože to by s tím jezdili lidi.
A to je pro pana náměstka nežádoucí. Každý jízdní řád je třeba konstruovat tak, aby vyvolal další redukci příští rok.
Řekl bych že navazovat na vlaky do Děčína v Ústí západ je relevantnější než dohánět návaznost na lokálku do Mšena ve Mělníku, potom co ji někdo rozbil
Může, a ani se to nepozná na celé trase a na dvoukolejce navíc. Ale to se musí chtít. Tímto způsobem se už postupovalo v 70. a 90. letech. Prostě historie se opakuje a někdo by za ty škody měl nést odpovědnost. Protože škody vznikají.
No nevím, neznám prováděcí předpis D3 na této trati, no ale na těch co jezdím se používá TRS, jen ty stroje co to nemají musí jít telefonovat do dopravy. Ale tratě D3, to je každá unikát, takže to možné je. 19 století jak višité
oprava vyšité pro češtinomily
Někde TRS, někde simpex, někde telefon.
Kde konkrétně?