Pokuta za radary pro Varnsdorf je pravomocná, město nedalo rozklad

Radary ve Varnsdorfu. Foto: varnsdorf.anobudelip.czRadary ve Varnsdorfu. Foto: varnsdorf.anobudelip.cz

Město Varnsdorf musí zaplatit pokutu 650 tisíc korun za způsob, jakým vybralo firmu na dodávku radarů měřících rychlost řidičů. Město

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ketchup1970

Přiznávám se k tomu, že jsem dobrovolní donátor rozpočtu jak Varsdorfu tak i té v UK registrované firmy. Nejsem žádný pirát silnic, jenom jsem vždy řídil víc hlavou než podle značek, takže při průjezdu městem mne ovlivňuje to, zda se jedná o zástavbu či nikoliv a podle toho dokážu zabrzdit i na rychlost nižší než říká vyhláška a zákon. Inkasní systém Vansdorfu mi byl avizován kolegou ( místní rodák) dopředu, přesto jsem šlápl na plyn při výjezdu z obce , tedy městské části Studánka o pár sekund dříve než jsem minul ceduli. Na mapách je jasně vidět, že umístění kamery… Číst vice »

Pavel P.

Tak doufám, že si to přečtou všichni ti, co mají pocit, že se máme ke všemu stavět jako chlapi a když státní aparát řekne, že jsme jeli rychle, tak máme akorát zaplatit a být rádi, že nás rovnou nezastřelí…

Jan Sova

Tohle není státní aparát, ale obecní (samosprávná) lobby, navázaná na státní agendu přes tzv „dvojkolejnost“ státní správy a samosprávy, což je dítko jistého premiéra Zemana, následován dalšími hlavouny jako Klaus, Lux, Pithart apod…..
Jediný z nich, který přiznává, že to byla chyba je Pithart…..

Bubulak

V oblasti dopravních přestupků ale nikdo jiný než obce netrestá, protože správní řízení vede obec a její jsou taky příjmy z pokut za přestupky, k nimž v jejím obvodu došlo. A to i když vás změří státní policie. Tohle je naprostý nesmysl, který měl být zrušen už dávno. Kdyby to bylo příjmem státního rozpočtu, to by se najednou děly věci.

Jan Sova

Souhlas, ale zkuste to prosadit v parlamentu. To uvidíte tu lobby starostů, jak budou proti (řada z nich přitom sedí v poslaneckých lavicích, nebo tam mají příbuzné). Za stávajícího stavu (vypadá to na hodně let dopředu) to prostě neprojde…. A zeptejte se na Mag. m. Prahy, kolik mají tímto do rozpočtu….

Jiří Kocurek

Tak to aby investovali do značek STOP, do kamer a všecky křižovatky předělali na STOPku ze všech směrů. To aby si na tu pokudu vydělali. Emise stoupnou přinejměnším 5násobně, ale koho to zajímá. A že vjezd na pole není křižovatka? STOPka se má dodržovat i tam!