Podél Berounky začíná platit nový výlukový řád, přibudou vlaky do Radotína a autobusy

CityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan SůraCityElefant na lince S7 v Dobřichovicích. Foto: Jan Sůra

Od pondělí dochází k posílení vlaků mezi Radotínem a hlavním nádražím, přibudou autobusy.

Cestující na trati 171 mezi Berounem a Prahou podél Berounky čeká od zítřka nový jízdní řád. Ropid zveřejnil jeho novou podobu, která přináší posílení autobusů i částečně vlaků mezi pražským hlavním nádražím a Radotínem.

Důvodem velkých omezení je uzavírka jedné traťové koleje mezi Radotínem a Dobřichovicemi kvůli poškozenému kotevnímu stožáru trakčního vedení po nehodě osobního auta. Od zítřejšího dne dochází k mírnému posílení provozu.

Zavedeny budou nové vložené vlaky mezi pražským hlavním nádražím a Radotínem pro zkrácení intervalu v tomto úseku na půlhodinu i mimo přepravní špičky. Zároveň budou vybrané spoje linek 664 a 665 prodlouženy z Černošic jako linka 315 do zastávky Sídliště Radotín, kde navazuje výrazně posílená autobusová linka 244 ve směru na Smíchovské nádraží,“ uvedla Ropid na svém facebookovém profilu.

Správa železnic minulý týden začala s betonováním stožáru, podle aktuálních informací by mohlo omezení skončit první březnový týden. Dál pokračují omezení v dálkové dopravě, část Západních expresů je v úseku Plzeň – Praha a zpět odřeknuta.

Kompletní přehled změn je na stránkách Ropidu.

Tagy České dráhy Pražská integrovaná doprava Trať 171 Trať 171 Praha - Beroun
35 komentářů