Podcast: Zkoušky na strojvedoucího nejsou rozhodně brnkačka, říká dopravní pilot a čerstvý strojvedoucí Aleš Tondl

Aleš Tondl jako pilot velkého dopravního letadla. Autor: Aleš TondlAleš Tondl jako pilot velkého dopravního letadla. Autor: Aleš Tondl

Pilot Aleš Tondl létal mimo jiné pro ČSA a Air Astana. Během covidové krize nesložil ruce do klína a řídí vlaky na šumavských lokálkách.

41 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PAN

Velmi zajímavý a otevřený rozhovor, díky za něj. Panu Tondlovi mnoho šťastných osobokilometrů a panu Kubalovi opět šťastnou ruku při výběru hosta.

JardaP

Bezvadný rozhovor, děkuji!

Anonym ze severu

Děkujeme (nejen) za tento podcast! Skvělý nápad, hezky pojato (líbí se mi možnost dotazů čtenářů :-), díky za to) a máte zajímavé hosty. Jen tak dál!

Pavel Novák

Panu Tondlovi patří velký obdiv. Při ztrátě atraktivního zaměstnání se ihned snažil najít nové. Nechodil zřejmě vykřikovat po náměstích, jak to dělají ti co jim práce nevoní a našel si nové. Co nám k tomu řekne línej principál.

Jan

Ono je něco jiného být zaměstnancem nebo mnoho let podnikat a budovat svou vlastní firmu… To se vůbec nedá srovnávat. Někteří to ale bohužel nikdy nepochopí…

Jiří Kocurek

Živnostník je přece typický člověk, kterému se nechce pracovat. A že chce už konečně otevřít obchod s pánskou obuví, to je důkazen nechuti pracovat. Narozdíl od klientů sociaálního systému… Nebo ne? 😛

Jan

Paráda! 🙂 Škoda jen že to povídání nebylo o něco delší… Z mého pohledu šlo o (zatím) nejlepší díl.

martin.k

Díky, tyhle rozhovory jsou asi to nejlepší, co Zdopravy.cz přináší a co mi chybělo.
Palec nahoru moderátorovi panu Kubalovi i dnešnímu hostu, fandím!

vagonář

Nebudu to poslouchat, co je psáno, to je dáno.

martin.k

To je asi věcí názoru 🙂 Mně třeba to mluvené slovo přijde fajn v tom, že si to člověk může pustit třeba k nějaké domácí činnosti – k vaření, uklízení, k jídlu…

Zapa

Trolíme?

vagonář

Ne, nejsem fanda podcastů, raději čtu.

Cyklista

Přesně. Poslouchat rozhovory je něco, co mě nikdy na internetu nebavilo. I radio mimo auto nezačíná, často ani v autě, spíš si pouštím mp3. U rozhovorů nelze snadno přeskočit na to nejvíc zajímavé, je to strašně pomalé. Když čtu noviny a ne knihu, tak očima rychle prolitnu text a pak se podle chuti během dne k textu vracím a pročítám. Vždy třeba 20 vterin. Ale s rozhovorem se tohle neda. Na rozhovor si člověk musí vyhradit čas. Ještě se dá poslouchat třeba CT24 jako kulisa k mytí nádobí, třeba Hynek Park Civilizace, ale jinak je audiotozhovor format, kde se k… Číst vice »

Valtteri

Super rozhovor, dobře se to poslouchalo. Klidná atmosféra, zajímavý dotazy a hezkej pohled od někoho, kdo má možnost srovnání něčeho pro mě nesrovnatelnýho. Přeju ať se kolegovi daří a práce ho baví.

cbv

super rozhovor , stoji za to si jej poslechnout cely . Diky . Fakt prima . At to jezdi po Sumave !

Bmo

Strojvedoucím dnes může být leda tak někdo, kdo to bere čistě jen jako obživu. Ty naprosto hnusné vlaky, co dnes (v ČR) jezdí, to je katastrofa, (nejen) v tom na západní země prostě nemáme.

Lemmy

Strojvedoucí ale sedí v lokomotivě nebo v řídícím voze, většina osobokilometrů se realizuje v elektrické trakci a tam v osobce kromě laminátošrotu u ČD a vyrovnávek goril jsou podmínky docela rozumné. Horší je nezávislá trakce, tam je slušných motoráků stále málo.

Jarda

Jako že Vectron, Traxx, Panter, Desiro, Pesa Link atd. je hnusnej vlak jo? No já si to teda nemyslím…

Winchester1873

trolling

Martin Csabo

Sice jsem fanda letectví a vlaky jsou trošku konkurence letectví, ale nemyslím si že vlaky jsou hnusné a v ČR rozhodně nemáme špatné vlaky, dobře není to TGV ale mně Pendolino bohatě stačí

Roman Svačina

Ten přepis rozhovoru by se fakt hodil…neslyšel jsem ani jeden rozhovor bo na to nemám čas a tak dlouho na záchodě nesedim. Jen si přečtu komentáře.

Knížecí rada

Jo, taky bych si radši přečetl celý přepis nebo výcuc.

J.K.

Taky se přiznám že čtu o dost rychleji než poslouchám, 48 minut je dost času…

Roman Svačina

No a o tom to je. Je to skoro hodina a v dnešní turbulentní době si to může dovolit jen nekdo kdo je doma v karanténě nebo v nemocnici

Paja

Tak zle bych to zase neviděl, mě například forma mluveného slova nebo nedejbože videa absolutně nevyhovuje. Ať už jde o rozhovory nebo třeba školení. Ale není to o hlavně o tom čase, ale o té formě.

Kar

Čoveče, a co celý den děláte? 7 hodin třeba spíte, a ten zbytek pořád pracujete?

Ares

To si nenajdete 48 minut času?

Cyklista

To není o tom, ne každého baví se soustředit na pomalu plynoucí rozhovor 48 min. Není to film nebo serial. A když pojedu na kole, tak si zase užívám jízdu rozhovor by mě rusil. Do dlouhých kopců na kole si rád do sluchátek dam hudbu, ať to uteče, ale jinak ani to ne. Rozhovor jako kulisa má smysl třeba o cestování, vesmíru, vědě, něco co vás upoutá. Ale něco o dopravě je lepší písemně. Samozřejmě leckdo to má jinak. Já ale zatím nedal jediný podcast.

Lemmy

Jojo, zajímalo by mě co stojí za preferencí podcastu – jestli jednodušší redakční zpracování, nebo jestli to opravdu třeba mladší generace má radši než čtení.

SaulGoodman

Podcasty se stávají čím dál tím populárnějšími celosvětově, na všechna možná témata. Ilustrací toho, jaký je o to zájem je, že Spotify loni zaplatilo přes 100 milionů dolarů za to, aby Joe Rogan se svým pořadem přešel z YouTube právě na Spotify. Mně tato forma musím říct vyhovuje také. Před koronou jsem několikrát týdně přes hodinu dojížděl, a to je úplně ideální doba na poslech. Nebo třeba při uklízení. Oproti videu to má tu výhodu, že člověk může dělat plnohodnotně i něco jiného, pro tvůrce je to jednodušší na výrobu, případný host nemusí řešit jak vypadá po dobu delšího rozhovoru… Číst vice »

Jan Sůra

Podcast je novým formátem, který jsme se rozhodli nabízet. Není u něj zvykem, že by se přepisoval. Stejně jako jsou lidé, kterým nevyhovuje poslouchat, jsou lidé, kterým nevyhovuje číst a raději si rozhovor poslechnou, například na cestách v autě či ve sluchátkách ze svého mobilu kdykoliv. Autoři tohoto webu byli sami k podcastům v minulosti skeptičtí a přesvědčili se na vlastní kůži, že i poslech může být často lepším zážitkem, než jen četba rozhovoru. Dejte podcastu šanci a sami naleznete třeba i jiné pořady, které vám rozšíří obzory.

Ketchup1970

Díky za posun v uvažování, je to krok správným směrem .

Honza

Ano, souhlas, sam patrim k tem, kdo maji radsi text, e.g. pri ruznych skolenich strojvedoucich si z mluveneho slova zapamatuji ani ne polovinu, nez kdyz si to prectu, proste kazdy to mame nastaveny jinak. Osobne bych za prepis byl taky rad, ale chapu, ze je to dost prace navic. Spis bych ale take uvital, kdyby ten rozhovor byl i natacen, to by bylo privetivejsi a lepe tedy shlednutelne. P.S. Zatim nejlepsi podcast !!!

David

A nemůžete to nazývat českým slovem – třeba rozhovor.

Jan Šindelář

Podcast je svébytný audioformát, který někomu vyhovuje, jinému ne. Nabízíme ho, nevnucujeme. Má jiná pravidla než klasický novinový rozhovor, které také děláme. Asi nikdo nevyčítá České televizi, že nepřepisuje třeba Máte slovo Michaely Jílkové … Pokud v našem podcastu padne nějaká exkluzivní informace, vydáváme samostatný článek, jinak zůstává podcast jen ve zvuku. Díky za přízeň.

Last edited 3 let by Jan Šindelář
Hon

Podcasty jsou parádní, přineslo sem něco nového. Jen prostě je tady pár trollů, kteří potřebují stále něco hejtovat…

Cyklista

Proč by to museli být trollove? Někoho to vážně nebaví. Téma ho může zajímat, ale pohodlnější je pro něj číst a pokud ho tema zajímá, ale zase ne tolik, aby ho musel slyšet za každou cenu, tak si to vážně nepustí. I při čtení se lidé liší. Někdo má rád přehled a rád otevře 100 odkazů denně, ale jen je očima proletí. Jiný otevře 10 a skutečně to čte. Obojí má své výhody. Nejde soudit, kdo je lepší.

O.K.

Aniž bych sám trval na tom, abyste to přepisovalo, tento argument se stává lichým, ve chvíli kdy místo televizní show uvedeme jako příklad podcast jiný, třeba Vinohradskou 12, kde podcasty přepisované bývají.

Např.: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-donbas-tomas-forro-rusko_2104230600_cen

Rozhodně to ale musí být časově náročné, ne však nemožné.

Cyklista

Ale jo, proč ne. Ale za sebe Teda patřím k těm, co neposlouchali ani jeden. Ale tak to dělám všude. Na Seznamu teď zákeřně dávají článkům chytlavé nadpisy, člověk to otevře pak zklamaně kouká, že nic co by pohodlně proletl očima, ale něco co se musí poslouchat. Někdo to má rád, ale já za pohodlnější mám text, prezentaci a tak.

Netris

Osobně jsem taky dřív podcastům nemohl přijít na chuť, ale změnilo se to, když jsem si pořídil bezdrátové sluchátka a la Airpods. S nimi jsem začal podcasty poslouchat při všech činnostech, kdy se nepotřebuji nějak moc soustředit na něco jiného a zároveň nemohu číst. 45 minut mám třeba na cestu z práce, při které skočím na nákup. Při odchodu z práce si dám sluchátka do uší, zapnu podcast, jdu s nimi na MHD, dojedu k sobě, zajdu na nákup a když se z nákupu vrátím domů, tak akorát podcast končí. Obdobně poslouchám třeba při vaření, uklízení nebo žehlení. Případně při… Číst vice »

Dan

Děkuji za skvělý rozhovor.