Podcast: Jako malý podnikatel jsem býval schopnější než teď, říká Radim Jančura

Radim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJetRadim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJet

"Po ČSA a Smartwings je RegioJet se Student Agency druhou nejvíce postižnou velkou firmou v Česku"

K mikrofonu dalšího dílu podcastu Cesty Zdopravy.cz jsme pozvali podnikatele, majitele Student Agency a RegioJetu, Radima Jančuru.

Jeho vystoupení budí často emoce a pro ostrá slova nešel občas daleko ani v tomto velmi otevřeném rozhovoru. Silně se vymezil například vůči poměrům na Slovensku a nešetřil ani Ředitelství silnic a dálnic nebo bývalé vedení antimonopolního úřadu.

Jaké jsou plány RegioJetu na dalších pět let? Proč Radima Jančuru příliš nezajímá regionální doprava? Jak ovlivnila pandemie hospodářské výsledky firmy? Proč RegioJet stále provozuje několik párů dálkových vlaků do Vídně, ačkoliv přes hranice nikdo necestuje? Jak to vypadá s plány firmy na stavbu nového depa v Hostivaři?

Radim Jančura ve studiu podcastu Cesty Zdopravy.cz. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Radim Jančura ve studiu podcastu Cesty Zdopravy.cz. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Poslechněte si celý rozhovor s Radimem Jančurou, ve kterém odpovídá také na otázky čtenářů deníku Zdopravy.cz. A dojde i na dotaz, který mu ve studiu podcastu Cesty Zdopravy.cz zanechal generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik. Byl hostem prvního dílu„Když se řeší výluky, byl bych rád, aby se naše vlaky třeba i spojovaly, dnes jsou vztahy korektní,“ říká Jančura na adresu Českých drah.

Při natáčení rozhovoru jsme otevřeli také téma stevardů a jejich možného návratu do autobusů. Velká část rozhovoru se věnuje vozovému parku RegioJetu, údržbě, připravovaným rekonstrukcím nakoupených vozů a chystaným akvizicím. Došlo i na zpožděné dodávky elektrických jednotek od polské Pesy pro linky v Ústeckém kraji.

Podcast vám přinášíme, jak jsme ho s Radimem Jančurou natočili. Jako vždy bez dodatečných zásahů a střihů.

Podcast Cesty Zdopravy.cz můžete odebírat také na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.

Tagy podcast Cesty Zdopravy.cz Radim Jančura Top
354 komentářů