Pod Troskami přestaly na měsíc jezdit vlaky, ŘSD nahrazuje přejezd mostem

Budování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSD

Stavba má být kompletně hotová do konce listopadu, zmizí díky ní úrovňový přejezd.

Stavba nového železničního mostu na trati z Turnova do Jičína od víkendu zastavila na necelý měsíc kompletně provoz a místo vlaků jezdí autobusy. Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které v Ktové odstraňuje úrovňové křížení trati se silnicí I/35.

Vlaky se vrátí na trať 9. srpna, kdy už pojedou po zcela novém mostě. Akce vyjde ŘSD na 148 milionů korun, dodavatelem je sdružení firem M-Silnice a FIRESTA-Fišer. „Stavba běží bez problémů podle harmonogramu,“ řekl šéf libereckého ŘSD Jan Wohlmuth. Vlaky jsou nahrazeny autobusy v úseku Turnov – Rovensko pod Troskami.

Místo přejezdu vzniká železniční nadjezd a kilometr nové přeložky silnice. Stavba začala loni v září, hotovo bude letos v listopadu. Podél přeložky povede ještě místní komunikace, která bude sloužit i jako cyklostezka.

I když nejde o příliš rušnou trať, podle ŘSD je snahou eliminovat na silnicích I. třídy úrovňové přejezdy. Stavba neřeší pouze odstranění úrovňového křížení silnice s železniční tratí, ale vylepší také směrové vedení silnice (odstraní tzv. „esíčko“). Součástí stavby je také přestavba stávající křižovatky na okružní křižovatku v obci Ktová.

Budování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDBudování nadjezdu přes silnici I/35 v Ktové. Foto: ŘSDVizualizace budoucího řešení silnice I/35 u Ktové. Foto: ValbekVizualizace budoucího řešení silnice I/35 u Ktové. Foto: ValbekPřejezd ve Ktové na silnici I/35. Foto: ValbekOdstranění přejezdu ve Ktové a nová přeložka s podjezdem na silnici I/35. Foto: ŘSD

Tagy I/35 Ktová odstranění úrovňových přejezdů Ředitelství silnic a dálnic ŘSD seznam
46 komentářů