Počet pravidelných letů: 0. Z Ruzyně dnes neodstartuje žádná linka. Letiště ale udrželo rating

Přistání na dráhu 06/24. Foto: Letiště PrahaPřistání na dráhu 06/24. Foto: Letiště Praha

Poprvé od vypuknutí pandemie koronaviru nastala na Letišti Václava Havla situace, kdy se nedá z Prahy odletět žádnou pravidelnou linkou.

Zpět na článek
45 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej

A Gréta vítězí…
😀

Jirka B.

A můžete svou myšlenku nějak smysluplně rozvést, nebo je to jen výkřik zeleně zdegenerovaného mozku?

Ondřej

Smysl pro ironii tedy nemáte.

kulhán

To je smutný pohled, nicméně vláda na nás apelovala ať neděláme paniku, náš národ ji nedělal, to vlády zemí se o ni postaraly. Tak snad se začne ekonomika rozbíhat dříve a začne se zase cestovat, vyrábět, pracovat…. Konečně totiž někoho napadlo otestovat 5000 lidí kteří nemají žádné příznaky korony. Má to proběhnout příští týden. Najednou se očekává, že bude 20-40% lidí kteří už koronu měli a mají v těle protilátky a ti kteří jsou ještě nemocný ale nemají příznaky. Pak snad ten cirkus přestane a panu koblížkáři a ostatním státům dojde, že kdo to má dostat to dostane a nějaké… Číst vice »

Karel Jezbera

Problém je v tom, že v určité věkové kategorii má ten virus mortalitu nad 5%. To nedělá ani chřipka. Nyní virus již koluje v domovech důchodců a stejně jako v západních státech budou mrtví přibývat raketovým tempem. Pořád nikdo nezjistil mechaniku přenosu. Jak je možné, že se tím svinstvem nakazili i lidé v odlehlých koutech světa, kteří s nikým nemají interakci, nic nekupují, nepoužívají peníze?

Dan

Jo takže vlastně podle tebe všichni musí byt nakazeni ti co nemají na to imunitu si momentálně pohřbil veřejne ? Idiot smysl hovno raději si nech tyhle proslovy do parlamentu …

libor

Nejlepší čas na zavedení linky Praha-Budějice… Dálnice už netřeba, bude se létat… 😉

Karel Jezbera

Vážení, řeknu vám to narovinu a bez obalu. Bohužel cílem mocných je vyvolat skutečnou ekonomickou krizi. Virus je nepříjemný, nebezbečný a neradno ho podcenovat. Ale daleko horší budou ekonomické dopady. A o to tu přesně jde. U těch, co jsou zadlužení (např. USA), dojde k znehodnocení minulých dluhů a zároven k dalšímu, ještě většímu zadlužení. Zadluží se i ty státy, které ještě moc zadluženy nejsou. A můžete hádat, u koho se zadluží… Americká burza padá a ještě dlouho padat bude. Podívejte se, co se děje v USA. Trump povolal 1.000.000 příslušníků Národní gardy do aktivní služby a aktivoval podzemní bunkry… Číst vice »

Roce deep

Hlavně že můžete 3krat zopakovat Já jsem to říkal. Běžte ty své paranoidní výlevy tapetovat jinam.

Juraj

A komu má toto akože prospieť?
Ale jasne, čtete procesy, takže už pred rokom ste vedeli o epidémii a všetkom, čo s tým súvisí. Ostatne ako Trump, ten tvrdí niečo podobné.

Kalin

naděje na zastavení nebo min. významné odložení dostavby druhé plnohodnotné dráhy, díky bohu

Jan

Kdo normální může mít radost z toho co píšeš…?

Kalin

Ti, kdo v dosahu dlouhodobě bydlí a ti, jimž vlivem zfalšované EIA zprávy hrozí snížení kvality života ….

dvojiteF

troll 😀

VíKo

Ne… pomatenec…

Apex

No, to letiště je v provozu od roku 1937, takže je více než pravděpodobné, že když jste se do jeho blízkosti stěhoval, tak už tam bylo. Na co si tedy stěžujete? Nebo vám to nerekli a vy jste se nezajímal, kde budete bydlet…? Vychytrale či výhodně koupit nemovitost a pak prudit… Takoví, jako vy jsou fakt nejlepší. Jinak, ta dráha, co vás tak „ohrožuje“, je v předpokládaném profilu v plánech letiště už někdy od poloviny 60 let… takže se opravdu stačilo jen zajimat…

Roiman4

Dotaz na zdopravy. Šlo by zjistit, jestli pořád probíhá rekonstrukce T1 třídírna nebo se to pozastavilo?

ČSAH

Třídírnou jsem procházel minulý týden v pátek a rekonstrukce stále probíhala.

PatriK

Kdy Praha adekvátně poptávce omezí intervaly autobusů 100 a 119 a přestane s utrácením veřejných peněz za převážení vzduchu a bezdůvodným spalováním nafty?

Roiman4

119 obsluhuje Divokou Šárku… ta je pro některé cestující už „privátní“ linkou. Ještě ale letiště funguje a ikdyž nic nelítá, tak musí zde být určitý počet zaměstnanců pro případné emergency ( to může být i cargo verze, kdyby někdo prudil ) a někteří nemají auto jako já…

PatriK

Fajn, také píšu omezit adekvátně poptávce, nikoli zrušit. Pro dopravu zaměstnanců letiště určitě nejsou třeba čtyřminutové intervaly, to je prostě jen bohapusté plýtvání.

RHood

Letiště to bude bolet daleko více. Pokud dojde k uvolnění, nic nebude stejné jako před tímto „svinstvem“. Z pohledu vztahu letiště versus letečtí dopravci, tak po uvolnění budou ve výhodě letečtí dopravci, si myslím. Budou jednat o snižování poplatků, a to za apelování, že na dané letiště nemusí obnovit provoz. Letiště rovněž může kompenzovat výpadek výnosů formou zvýšení odletových/transferových tax. A tak dále dokolečka. Jak jsem již psal, nic nebude v dohledné době, tak jak to bylo, nic.

Luděk S.

Tak mě napadlo, že konečně mají Budějce, Карловы Вары, Brno, Ostrava i Pardubice stejně cestujících jako Praha.

tom

Rusáci už Vary většinou opustili… Zůstaly jim tu sice nemovitosti, ale to je proto, že jsou neprodejné.

VíKo

Už ať ten hnus skončí… Vláda předvádí koncepční kroky… který ale vedou celou společnost do kopru. Měli to zavřít na tři neděle natvrdo. Teď tady máme agonii, kterou vláda protahuje do zblbnutí. Není daleko doba, kdy prostě lidi vylezou. Pracovní msta zanikají, ty který nezaniknou mají mzdy krácený, ty co je krácený nemají neutrácejí, protože neví, co bude. Pokud se to povleče ještě dva měsíce, pak se vládě povede něco, co by vir bez jeho omezování nedal. Letiště bez letadel… depresivní… Města duchů…. Lidi deprivovaní… podpora podivná a dalo by se říct neurčitá… Sice jsme jako jedni z prvních začali… Číst vice »

Erik

Todle bude ekonomiku hodne bolet, potazmo lidi,kteri si to vubec neuvedomuji. Ja bych sel cestou izolovat pouze ohrozenou skupino obyvatel a zbytek spolecnou imunitou. Jinak souhlas s vikem👍

VíKo

Přesně to je ta cesta. Bohžel globální omezení všech a všeho zabrzdí ekonomiku všem. I těm, jejichž oborů se to zatím bytostně nedotklo. Ale úbytek koupěschopných lidí, se projeví ve všech oborech. Státní správu nevyjímaje, protože nebudou plátci daní a přibudou ti, co naopak budou chtít čerpat. Mě se to zatím netýká, ale okolo mě to už začalo padat. Jak se to pak nakopne? Do zahraničí zákaz možná do konce prázdnin. To je smrt cestovního ruchu. Žít z českých turistů můžou jen hotely a kempy u vody a na horách. Do centra Prahy pojedou tak akorát na výlet. Letadla? Aerolinky?… Číst vice »

Nekdo

no do hnusného rusko-čínského lunaparku v centru Prahy snad žádný normální čech nepojede ani na výlet. tam je potřebný daleko hlubší řez, než tento krátkodobý výpadek stád bez vkusu, mozku a finančního omezení…

VíKo

nebavíme se o prodjničkách „českho křišťálu“ z číny a ruských branic a matrošek. Mluvím o hotelech, které jdou obratově z desítek až stovek milionů na nulu během týdne. Tam to ekonomicky udusí strašných lidí…

Kulový blesk

Taky souhlas, jenže to by tou nejvíc ohroženou skupinou obyvatel nesměli být voliči premiéra, který se bojí jim jakkoli zasáhnout do života. Dnes ráno se policie na FB chlubila, jak rozprášila nepovolené shromáždění – 12 mladých se sešlo u ohně a chtěli si opéct buřty. Smrtelný hřích, všichni do správního řízení. Zajímavé ale je, že nikoho netrápí, když se v 7 ráno tlačí houf lidí u vchodu do hypermarketu, protože právě začíná platit nový slevový leták.

VíKo

Právě, že jeho voliči na to doplatí taky…

Luděk S.

Ale to jen v případě, že se jim sáhne na důchody. Pak věřím, že si ho oběsí sami.

Jakub P

Jemu nejde o to, aby na to nedoplatili. Klidně na to můžou doplatit nejhůř ze všech, ani to s ním nehne. Pro něj je jen důležitý, aby si neuvědomili, že ty negativní dopady způsobil nebo silně zhoršil on. To jediný potřebuje.

Luděk S.

Tak samozřejmě. On udělal vše dobře. Za vše špatné může virus a Kalúsek. Tak to prodá. Ještě bude před volbami reklama: ANO, skutečná změna.

Peet

To je ten průser, že se lidi neumí bránit. Pokud je okamžitě nevzali na testy, a neprokáží, že měli všichni koronavirus, tak jim absentuje materiální stránka přestupku – trestného činu a mají smolíka pacholíka. Jenomže každý se tu před policajtem doslova posere Každý má právo úřední osoby nahrávat a zveřejňovat jejich jednání. Jen se lidé musí naučit svá práva hájit. Stačí umět číst! N anetu, který zatím funguje jsou všechny zákony a také rozhodnutí NSS a ÚS. Navíc toto je ideální doba vzdělávat se v právu.
Zajímavým čtením je také Listina základních práv a svobod a Základní právní principy.

Roce deep

Policistu musíte poslechnout, stěžovat si můžete později. Ideální variantu zákroku proti přestupků předvedli dnes v Mladé Boleslavi, MP na kamerách zjistila chlastaci sdružení Poláků a Slováků, spolu s úředníkem magistrátu jim na místě napařili pokuty 20k, pokud nezaplatí, převezme to exekutor a slovani budou makat ve Škodovce 2 měsíce zadarmo. To je naučí ctít autority.

Peet

Ale hovno, opět doporučuji přečíst zákony, protože když nějaký hloupý policajt řekne, že stát nařídil mít roušku, tak pokud současně sněmovna neschválila zákon, že si ji každý musí sehnat na své náklady, tak je to povinností státu! A ano, hojí se na těch co neznají české zákony, to se fakt máme čím chlubit. Věřím, že budeš tleskat také úředníkům v zahraničí, kteří tě na základě neznalosti místního práva, o tvá práva připraví. A STBkák, spěvák ze Superstar natož policajt opravdu nejsou autoritami. Autoritu si musíš získat, autoritami, či jak je dnes oblíbené říkat celebritami, jsou pro mne pouze lidé, kteří… Číst vice »

Roce deep

Prezentace, takových samostudovanych právníků jsem už u soudu pár potkal a ani jeden nedopadl dobře, hlavně se těmi svými bludy ne řiďte protože by se vám mohly prodražit. Naposledy podobnému mudrlantovi zabavil soud dva baráky za 6 mega.

Juraj

Jak definujeme ohroženou skupinu, když úmrtí se vyskytují napříč věkovým spektrem?
A nebude ekonomiku bolet ještě víc, když znatelnou část pracovní síly a spotřebitelů necháme umřít?
A hlavně: existuje už konečně nějaký důkaz u fungování imunity po vyléčení? Protože zatím jaksi nikde nebyl.
Kolektivní imunita je imunologický pojem, ne epidemiologický. Že může být docela pomýlený, nám řekne morový sloup na skoro každém náměstí.

VíKo

Imunita v pravé slova smyslu, tedy že se nakazit nemůže, prokázaná nebyla. Ale vzhledem k povaze toho viru jsou zjištěny případy, kdy se pacient, který prodělal Covid-19 a nakazil se znovu, procházel touto nemocí víceméně bez příznaků s minimální infekčností, protože to tělo se s tím už umělo porvat uplně jinak a likvidace v těle vlastním imunitním systémem byla velice efektivní. Kolektivní imunita je tedy s nevětší pravděpodobností možná. Její realizace morálně složitá. Ke všemu se navíc objevují nové kombinace různých léků, které dokáží podporovat léčení. Bohužel se tyhle optimisticky laděné informace moc často neobjevují a jsou potřeba. Jinak lidem… Číst vice »

Dan

Buďte v klidu, žádná znatelná část celkové populace, natož pracovní síly tady neumře. Statisticky v ČR zemře průměrně 308 lidí denně (v Itálii 1772). Prokazatelně u nás za rok na chřipku zemře 1500 až 2000 lidí, při půlroční sezóně to je zhruba 10 lidí denně (300 měsíčně). Přesto se u nás nechá očkovat naprosté minimum lidí. Taky jsem ve zprávách za celý život neviděl, aby se dramaticky zveřejňoval každý nový zemřelý na chřipku. Až bude znám počet zemřelých za celý rok 2020 a číslo bude vyšší oproti roku 2019 o zemřelé na Covid-19, tak uznám, že jsem se mýlil. Zatím… Číst vice »

Pezos

Dva nebo tři týdny je neskutečný blábol, který se pořád dokola opakuje. Vzhledem k inkubační době a délce nemoci by to musely být MINIMÁLNĚ dva měsíce.

VíKo

Ten čas ale má dát možnost nemoci propuknout a projevit se. Kašlající a nemocní do jednoho testy a karanténa. co projde a někoho nkazí se bude dát trasovat snáz.

Tomas

No … ale tento režim tu v podstatě byl před zavedením plošného systému.

Kéž by to bylo tak jednoduché – v okamžiku, kdy to nějak dramaticky povolíš (umožníš vycházet), tak se to začne nekontrolovaně šířit, a máš tady itálii / španělsko / švýcarsko / UK / USA (můžeš si vybrat).

Nemocniční systém to nezvládne, a začnou umírat tisícovky lidí denně. A nejen na koronu, ale i na jiné nemoci – protože už pro ně nebude místo.

Pezos

Bezpříznakových je minimálně 10 % z nakažených, to je to „co projde“?