Po více než čtvrt roce se rozjede od pondělí lanovka na Ještěd

Lanová dráha Horní Hanychov - Ještěd před nehodou. Foto: České dráhyLanová dráha Horní Hanychov - Ještěd před nehodou. Foto: České dráhy

Návštěvníci Ještědu musí počítat s jiným omezením: uzavřenou silnicí ve směru od Liberce.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jindra

Tak jsem lovil pamětí i ve starších výstřižcích denního tisku a našel jsem úvahy z různých časových údobí o prodloužení tramvajové tratě k dolní stanici lanovky. Bohužel, všechno to jaksi upadlo v zapomění. Nemohu posoudit, zda by v dnešní době, kdy auto je fenomén, tramvaj k lanovce přesvědčila autmobilisty nechat auto doma či na parkovišti ve městě a jet tramvají a jednoduše přestoupit na lanovku.

Pája

Mně s rodinou ano. Kolik dalších?

V. K.

Ta lanovka je značně podinvestovaná. Jak kabiny, tak stanice jsou v poměrně špatném stavu. Připomíná mi to “údržbu” nádraží před jejich převodem na SŽ.

Pája

Kabiny by opravdu mohly být novější, stanice mi připadají jako zatím OK, ale třeba se mýlím.

Pavlíkov, Modřejovice

Co byste od kabin očekával? Lepená skla? Divočejší barvy? Přetlakování? Topení?

Pája

Ale ne, lepená skla, divočejší barvy, topení ani přetlakování netřeba. Dokonce ani průhlednou podlahu nepotřebuju ke štěstí. Měl jsem na mysli věk kabin ve spojení s únavou materiálu.

Jindra

Vzhled kabin je to nejmenší. Proč by nemohly vypadat jako z roku 75? Podstatné je, že nedávno proběhla zásadní rekonstrukce strojovny, která nahradila původní způsob řízení za moderní. Což zvyšuje provozní spolehlivost atd.
To, že nejsou vstupní dveře do čekárny na fotobuňku taky oželím. I když úpravu by si prostory lanovky jistě zasloužily. Vždyť je to zlaté vejce ČD.