Potvrzeno: Rusko zničilo největší letadlo na světě

Antonov An-225. Foto: Antonov AirlinesAntonov An-225. Foto: Antonov Airlines

Ukrajina chce letadlo obnovit či vyrobit znovu.

177 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
vagonář

Mrija byla taková výkladní skříň Sovětského svazu, asi ten provoz nebyl moc ekonomicky efektivní, to ten letoun pohřbilo. Ale je to velká škoda.

Miloš

kurvy ruský opice

Nekdo

Ruští mírotvůrci důsledně denacifikují Ukrajinu. Místní obyvatele je nadšeně vítají! Jsou toho plné internety, nejen na twitteru to můžeme sledovat skoro jako kdybychom stáli mezi nimi.

Od prvního dne na to nejde napsat nic hezkého… Jak někdo trefně poznamenal, když slyším od rusa něco blábolit o „bratském národu“, mám od 1968 mražení. Naštěstí teď už jsme pro ně prohnilý západ a říše lží.

Miloš

kurvy ruský celý svět to pozoruje,co tam ty prasata páchají

Os5600

Tohle je zpráva z úterý: Yesterday, Ukroboronprom, which manages Antonov, said that the AN-225 Mriya will be rebuilt at Russia’s expense as well as a second Mriya to be built too.

Takže když vše půjde dobře, budou v budoucnu létat dvě An-225.

vagonář

Myslím, že to nedopadne.

Miloš

Bylo to krásné letadlo,bylo i v Praze,ale lidský život je víc

medvěd

V roce 1989 jsem viděl na obloze Mriju v Žatci. Cvičili jsme na podzimní ostrý střelby na Astracháň. Letěla z Francie domů s 2 stíhačkami jako doprovod. Škoda. Byl to parádní kousek.

Miloš

kurvy ruský

Lukino

Škoda ho. Nové záběry ukazují, že má určitě problém vzadu. https://www.thedrive.com/the-war-zone/44504/first-sight-of-giant-an-225-cargo-jet-since-russian-invasion-shows-its-tail-intact
Hostomel vybrali jako letiště kama měly proudit zřejmě jednotky z Ruska. Nicméně UA Army tam docela zabodovala a údajně to odnesl i velitel 141. od čečenců což se dá vzít takové malá kompenzace (pokud je to pravda). Nicméně ty boje tam byly tuhé, ty videa co jdou po internetu ukazují, že se tam jelo na doraz.

Apex

No, já nevím, ale není to naopak 🤗? Z informace naopak vyplývá, že ocas je nepoškozený… A celý článek naopak odpovídá tomu, co jsem uváděl níže, že je naděje, že by poškození nemuselo být tak velké.

Vojta

A není to snad jedno? Jasně je to krásný kus techniky, ale umírají tam lidé a to by jsme měli řešit a ne to že zničili nějaký letadlo a je jedno jak unikátní bylo.

Air Traveller

musím říct, že těch sedm mínusů mě… mírně překvapuje.

to, co píšete je zcela správná poznámka.

Juraj

On ale přeci nikdo neříká, že je toto důležitější než lidské životy, to jen Vojta to tak staví (a proto ty mínusy).

An-225 je kus technického dědictví. Jako takový má svou kulturní a historickou hodnotu. Kdyby někdo zničil Křižíkův elektrický vůz, nebo petřínskou rozhlednu, nebo Karlštejn, nebo pyramidu v Gize, tak to sice nebude katastrofa rovná zabíjení civilistů, ale přesto to bude barbarství a bude to společenská ztráta.

Mrija nebyla vojenským cílem, byla prostě jen menší obětí nesmyslné primitivní agrese.

K.S.

Aniž bych cokoliv zlehčoval, tak zničení pyramid v Gíze by bylo asi větším traumatem a neštěstím, než tisíce mrtvých. Je to až příliš velký symbol a vlastně to jediné co nám zbylo z našeho počátku, co všichni v našem civilizačním okruhu rozpoznáváme. Ztratili bychom tak poslední výchozí bod, poslední kotvu která nám poskytuje „vědomí věčnosti“. Ony jsou v historii tak traumatické události, které mají schopnost polámat značnou část světa. Říká se třeba že Evropa dodnes nerozdýchala pád Konstantinopole. Dalšími takovými událostmi jsou obě světové války. Podívejte se co ta první udělala se společností a uměním, designem a jaké běsy vypustila… Číst vice »

Apex

Teď se na youtube objevily záběry na hangár a zda se, že by letadlo mohlo být stále vcelku, minimálně ocasni plochy jsou vcelku a zásah hangáru by mohl ukazovat, že poškození by nemuselo být fatální. Tak snad….

Zdeněk

Včera proběhla v tisku zpráva, že Mrija byla v plamenech a že je zničena. Naštěstí se ne všechny zprávy z Ukrajiny později ukážou jako pravdivé, takže naděje zde stále je…

Apex

Ano, naděje je, jde o to, zda nové záběry reflektují aktuální situaci…

Joseph

Nemám slušných slov!!!

Kubajs

Ještě před 3 dny bylo v Linzi na letišti

Xaver

Umí to Rusko taky něco jiného, než ničit?

Kebab

Třeba lhát, to jim taky jde.

Joseph

Krást kufry a cizí území.

Miloš

bastardi

Palecek.M

v chlastání jsou taky docela dobří

K.S.

Od kamaráda jsem slyšel že ani s tím to není tak žhavé, zvládli je prý odvařit flaškou domácí. (nevíte kolik procent alkoholu mají vodky v Hordě?)

vagonář

Cokoliv nad 52 voltů je smrtící 🙂

dejf

taky zabíjet odpůrce režimu, paleta schopností je evidentně bohatá.

David

Aktuální pokus Aeroflotu narušit evropský prostor … SVO-VRN

https://www.flightradar24.com/AFL7236/2af85b5a

Zbyněk

Určitě škoda krásného stroje, pokud jej ukrajinská armáda nepropůjčovala pro vojenské účely. Hlavně se divím, že když je to tak zaručená zpráva, proč nevidím žádné fotky. Zřejmě zase jeden blábol.

Miroslav Zikmund

Letadlo nevlastnila / neprovozovala UA armáda, ale obchodní společnost podnikající za účelem dosažení zisku, tudiž i pro vojenské účely přepravy osob a věcí …. Peníze nesmrdí …

Igor Mauricio

Asi nemůžeme chtít, aby někdo uprostřed boje vběhl na plac a začal fotit letadlo, aby naplnil sociální sítě. Až válka skončí a sečtou se škody, dozvíme se víc.

jva

Zničili Mriju – plakat nad tím je ještě větší úchylárna, než když chce ČR dodávat Ukrajině zbraně, když na vlastní obranu má pár vypůjčených stíhaček…

Joseph

Bla, bla bla…

Igor Mauricio

A co byste chtěl na zpravodajském serveru o dopravě? Aktuální soupis tanků vlastněných armádou? Nebo počty obětí či aktuální zpravodajství o postupu obou armád? Na to jsou jiné weby. Tady lidi zajímá Mrija, tak se řeší. Nic víc, nic míň.

K.S.

Poděkujte ruské páté koloně co tu byla v parlamentu roky…

Jinak se bohu dík už armáda modernizuje, takže tu pár věcí na darování, které budou třeba po straně ráže nekompatibilní se zbytkem výzbroje, je.

Joker

Škoda krásného stroje. Válka je xindl.

David

Wizzair má na Ukrajině 4 letadla, která nestihl poslat zpátky.
3 x v Kyjevě
1 x ve Lvově

Předpokládám, že je také zničili? Máte někdo info?
No oproti životům to je nic, ale smutný.

Miloš

měla

Daniel

Jsem fanda do letadel a toto je jediná věc na kterou bych poslal peníze.

Joseph

Taky mám rád letadla a jestli je to skutečně pravda, tak jsou Rusové barbaři. Ale jestli říkáte, že by to byla jediná situace, na které byste poslal peníze, tak musíte mít asi velmi narušené vztahy s lidmi. Terapie by Vám pomohla prolomil komunikační blok.

Daniel

Ukrajina zničila Mriju. A popřete to! Tohle mě vážně štve. Jak můžou napsat, že to bylo Rusko? Sami Ukrajinci informovali, že na letiště podnikli protiútok za pomocí dělostřelectva. Hlavním úkolem bylo zničit letiště, aby tu nemohly přistávat ruská letadla. A podle množství reklam na tomto webu to tak bylo.

Honza P.

A kdo za ty boje může? Rusko. Rusko podniká invazi do jiného svrchovaného státu, tak je taky odpovědné za boje a jejich důsledky.
Základní filozofická otázka viny, proboha.

PvvS

Vrať se do Moskvy trolle.

dejf

hodně trpělivosti s banováním těchto osob. vzhledem k vyjádření státního zastupitelství klidně i s nahlášením na PČR.

RHh

Blokli jim aeronet, tak nemaj co dělat 😀

rumpeak

Manzelka pracuje na statnim zastupitelstvi a uz chodi noty, jak se k tomu stavet, Budou mit dost prace,

dejf

na tohle se fakt těším, až budou některý géniové blekotat před soudem, to bude lepší než ivánku kamaráde…

K.S.

Požádáme BBC o natočení sitcomu?

K.S.

Nemám strach o to že by to nedali, spíš z toho že nebude místo kde stráví tu rekreaci na státní náklady.

Igor Mauricio

Tak jste si pohonil ego… Nebo klasičské české bonzáctví? Myslím, že máme teď všichni úplně jiné starosti než předávání nevhodných komentářů k řešení na PČR. Já teď třeba sháním zahradní protiatomový kryt a na nějaké bonzáctví vůbec nemám čas.

Gwann

no, stíhání ruské páté kolony není zas tak marne…vzhledem k bordelu, co tento gesindel šíří…

mimochodem, jakou urgentnejsi práci pro státní zastupitelství vidíte?

K.S.

Jenže to by bylo potřeba se zaměřit na ty high profile, Franta Vomáčkin co píše hemzy je otravný, ale jsou tu mnohem nebezpečnější.

Jestli se to zhorší, tak je to právě ruská 5. kolona kdo mže za ne úplně moderní vybavení AČR. Chtě, nechtě musíme asi začít zbrojit.

David

Těmto lidem bych dal ban a poslal je snad na tu Ukrajinu, aby se vzpamatovali.

Miroslav Zikmund

Válka z února 2022 je logickým důsledkem nečinnosti „Evropy, včetně Česka“ při řešení války započaté v roce 2014 ….

Petro Porošenko – ukrajinský prezident sliboval, že konflit vyřeší v řádu týdnů / měsíců. Nevyřešil a nikdo ho (Ukrajinu), ani hrozbou sankcí, nedokázal přinutit k ukončení konfliktu, resp. „svět – nyní ukládající sankce“ sám nedokázal záležitost – i proti vůli Ukrajiny řešit civilizovaným způsobem bez použití zbraní …

I vědomé / úmyslné nekonání může být zločinem ….

Miroslav Zikmund

Nespletl, všechno souvisí se vším …. poškození letadla = doprava, je důsledek všeho předchozího co se na Ukrajině odehrává několik let …. pouze konstatuji veřejně známé informace …
Nebo snad hodláte tvrdit opak ….

Igor Mauricio

Vy jste asi vstal levou nohou. Skoro mám i pocit, že se nám zde snažíte říci, že válku ( a ano, to, co se dnes děje, je válka) začala Ukrajina. S tím by se i dalo souhlasit, kdyby ovšem nebyla Ukrajina napadnuta.

Miroslav Zikmund

Konstatuji pouze to, že k válce 2022 by nebylo bývalo s největší došlo, pokud by byla bývala vyřešena válka započatá v roce 2014 …. nebo snad hodláte tvrdit, že to, co započalo v roce 2014 a jejíž obětí se stalo malajské letadlo není válka …
Malá válka se vždycky může rozšířit na velkou válku a záminkou bude právě ta malá válka a toho nadevší pochybnost Putin využil …

***** Petr

I pokud náhodou si ho zničili Ukrajinci tak primární a nezpochybnitelný důvod byl atak Ruska. Jakékoli další podobné koentáře jsou jen mlácení prázdné slámy a hledání třísky v oku druhého. Za vše co se děje , a nejen na Ukrajině, může Putinovo Rusko , to šikanuje celý svět svou tupou hloupostí .

SYN

Já jsem to říkal že to otočí na Ukrajince… ještě nějak vymyslet že tam unesli ruské vojáky a oni se snaží probojovat domů do Moskvy, jen si holt spletli směr když viděli cedule „stolica“…

tarten

Jistě netřeba vymýšlet nic dalšího. Předpokládám, že ruská televize již dlouho vysílá, jak ukrajinští „nacisté“ provádějí „genocidu“ na Rusech na ukrajinském (nebo ne?) území a že „spravedlivým“ a „normálně uvažujícím“ lidem je jasné, že je tam ruská armáda přijela „zachránit“ s pokud možno co „nejmenšími“ ztrátami a ubohé „prosté Ukrajince“ osvobodit od „nacistické a americké propagandy“. Scénář se od 1968 moc nezměnil, jen slovo kontrarevoluce vyšlo z módy. Ruský voják nemůže zabloudit, je to velice schopný hrdina za každých okolností. Nanejvýš může být na dovolené na Krymu.

Šejdr

Scénář od roku 1968 se změnil v jedném detailu: v roce 1968 se Češi a Slováci snažili ruským okupantům vysvětlit, že je to omyl a mají táhnout domů. V roce 2022 se ruským olupantům nikdo nic vysvětlit nesnaží a rovnou dostanou kulku do hlavy.

Jarda

Podle mě je to stejné jako v 68 u nás. Jenže tenkrát jsme se měli asi bránit, já vím že by nás rozmetali a já bych tady nebyl, ale ukrajina to zkouší a zatím odolává i kdyz to stojí životy…. Takto by se měl zachovat každý, komu na své území vleze někdo cizí. Pokud vám někdo bude ohrožovat majetek, tak se budete taky bránit…. nebo určete jako srab? Mriju jsem zažil u nás na letišti a byl jsem se podívat uvnitř, je neskutečné že něco takového mohlo vůbec létat a že to vůbec někdo vyrobil…… jenom rus dokáže něco takového… Číst vice »

Y.K.

A co tam ta Ruská armáda dělá? Tam není Rusko, je to Ukrajinské území, dokonce hluboko, skoro v polovině, severně od Kieva, takže ať už to v bojích zasáhla kterákoliv strana, může za to Rusko a jeho snaha dobít cizí území.

Joseph

To jsem zvědav, kdy přijdete s tvrzením, že Lenin obživne.

Zdeněk

Barbaři…Mrija je v letectví něco jako Versailles v architektuře a umění. Jen je s podivem, že Ukrajinci Mriju včas neuklidili do nějaké bezpečné země v době, když už bylo víceméně jasné, že Rus zaútočí každým dnem. I diplomaté se už balili..

Jiří Kocurek

A měli pro jistotu přestěhovat i Kyjevskou katedrálu, ne?

Zdeněk

Srovnáváte nesrovnatelné. Myslel jsem, že jste chytřejší.

Martin

Hloupá reakce …

tarten

Možná není tak hloupá jak myslíte. Ukrajinci nejsou Češi, zachránit ducha je totiž obvykle důležitější, než zachránit majetek. Uklízet Mriju by mohlo vypadat jako poraženectví.

Zdeněk

Podle této logiky by bylo poraženectvím i schování se před náletem do krytu.

Kristýna

Protože byla v hangáru v opravě, nemohla odletět.

Honza D.

Někde jsem zaregistroval, že právě probíhala výměna motoru, na takovém letadle to bude asi složitější než ve Favoritu. Takže prostě z hlediska letadla blbá chvíle. ☹️
Věřím však, že jej dají Ukrajinci dohromady, možná i s využitím rozpracovaného a nedokončeného druhého An-225.

Radim

Já nechápu proč s ním neodleteli, když Antonov slouží pro NATO, je jasný cíl

Daniel

Plánovaná velká údržba, ve chvílích útoku údajně nebyla schopna letu.

pepa

Jestli zabili tohoto jednorožce, pak budou zatraceni.

Smutný

Hovádko boží píšící z adresy 185.5.71.69

Anonymus

Valka je i fakenews. Ale tady bych nepochyboval. Ze by Ukrsjinci zmicili letadlo, aby ho nevyuzivali Rusove? Pochybuju. Ukrsjinci takticky nici mosty zeleznici atd, ale letadlo? Rusove jich maji spoustu jinych…

Martin

Ono je úplně jedno, jestli letoun zasáhla a poškodila ruská či ukrajinská munice … káždopádně Mrija byla poškozena v důsledku ˝speciální operace˝ Vladimíra Vladimiroviče Putina, jež devastuje území svrchovaného státu, kde vojsko Ruské federace nemá co pohledávat. Jděte se raději projít na dvorek, pane Smutný.

Pavel

Jaký důkaz si představujete? Přiznání Vladimira Vladimiroviče?

Pája

Dneska už ani štamprli !!!

Jiří Kocurek

No právě. Šel vymlátit hospodu odkud ho před měsícem vyhodili. Rozmlátil přitom policajtům auto a prý za to můžou štamgasti – prý kdyby tam žádní nebyli a nebyla ani ta hospoda, tak prý by to policejní auto zůstalo celé.

milan

Nevím proč pláči nad rozletým mlékem, když vyděly co se děje měly snim odletět do bespečí??a nebo asi nemohlo letat?

Otakar

Teď prosím česky.

Anonymus

A historicke pamatky stavby take maji prestehovat? Jste se zblaznil jako Putin asi.

Jan

V jedné diskuzi se řešilo, že zrovna procházelo plánovanou údržbou, nicméně detaily neznám.

Pepa

Duraki!!! (viz. Pelíšky)

Hugo s.r.o.

Mají jezdit vlakem :-p

Geralt

V čem byl u tohohle letadla háček? Když Antonov zvládl vyrobit jedno, zvládl by vyrobit i další. Proč si nikdo žádné další od nich neobjednal, ať armády nebo soukromé společnosti.

pzag

Protože to reálně nikdo nezaplatí. Tohle postavil sovětský svaz, protože chtěl. Další už se nedodělalo a komerčně je takový projekt nereálný. Kolik by se jich tak mohlo prodat? 10-20? Ten vývoj nikdo nezaplatí. Ok, bylo to vyvinuté, tak je pořád otázka, jak to vyrobit? Kusově? Opět, extrémně drahé. Nebo sériově, asi ještě draží pro tak málo kusů.

Smutný

Hovádko boží píšící z adresy 185.5.71.69

SYN

Nevím kdo to je a proč to tu tapetujete, ale už se dost nebezpečně blížíte aktivnímu aktu zrady. Ale mám návrh, pojďme si navzájem vyměnit adresy, co říkáte?

dejf

myslím že mají rozestavěnej další trup ještě z doby svazu, byly dokonce i nějaký záchvěvy ho taky dodělat, ale nějak se to nechalo na modernizaci tohohle kusu a pokud se to zaplatí a bude poptávka, tak se uvidí. no tak ideální případ by byl, kdyby to druhý zaplatil rusák v reparacích.

SYN

Ano, rozestavěný druhý exemplář… to letadlo mělo tak akorát zakázky aby se drželo nad vodou (přecejen, ten provoz není levný, 6 motorů, spotřeba…) ale na umořování dalších nákladů neměl nikdo, příliš riskantní investice. Jeden kus na ty extrémní náklady stačil.

Jiří Kocurek

To letadlo bylo součástí projektu Buran a vzniklo jako nosič raketoplánu. Celý ten projekt šel do kytek, Mrija zbyla bezprizorní. Tak se jí ujal výrobce, předělal ji na civilní transportér a snažil se ji udržet v provozu tím, co vydělá na zakázkách. Tento model fungoval.

Postavit repliku R101 nebo Hindenburku by zcela jistě možné bylo. Přines tak zhruba miliardu dolarů, ale investovat miliardu dolarů lze lépe. Elon na Twitteru: Starlink je nad Ukrajinou zapnutý, více satelitů na cestě.

Bum

Meli snad dve, jedno kanibalizovali aby udrzovali toto.Mozna by se mohly role obratit.

SaulGoodman

Druhé nebylo nikdy dokončeno pokud vím. Byl ale zájem nejprve Číny a později Turecka, jistá naděje teda je. Pokud si Ukrajina zachová státnost.
Ale teda stát to asi financovat nebude, ty materiální škody budou astronomické. Když zůstaneme u letectví, tak prakticky každé letiště se smíšeným provozem, a některá bez něj, byla zasažena raketovými útoky, některá opakovaně.

Rudolf Tuček

Byla to jen holý trup bez křídel, z toho asi moc nebylo co kanibalizovat. https://www.flying-revue.cz/druha-mrija-obzivne

Permonik

A byly i křídla, na leteckých mapách nebo google maps to bylo vidět. Na druhou stranu je to jen ruslan na „steroidech“, dost dílu je shodných, nejvetší rozdíl je trup, křídla. Aviotika je obdobná. Mrija nvíc prošla modernizaci jako procházeji Ruslany….

Bum

Videl jsem ho pristavat na paralelnich drahach s B-747.Bylo to jako by sel dospely s ditetem, je to opravdu obr.

Jan Wellart

Vzhledem ke stáří letadla by bylo lepší postavit úplně nové.

Jiří Kocurek

Toho se nedožijeme.

Permonik

Předtím než k nám poprvé dovezdla zdrávotnický mát na začatku covidu, prošla modernizaci….

Thomas

Nikdy k nam nevezla zdravotnicky material.. Ani na zacatku covidu..
To byla an124

Permonik

Vlastně jo. Díky za Opravu. Bylo to Varšavy. Sledoval jsem to online, tak mě to zmatlo…

Petr Fiser

Na co tam to letadlo čekalo ,když se blížila válka .Měli odletět třeba do Německa nebo do Česka .

Dino

Bylo v udrzbe … nemohlo odletet.

Jiří

A kde bylo v údržbě, když domovské letiště má v Lipsku, ale létalo s ukrajinskou imatrikulací.

Y.K.

V Lipsku neměla domovské letiště.

Jiří Kocurek

To je úplně jedno, na co čekali, jestli na díly nebo na další zakázku. Viník je jen a pouze ten, kdo dal rozkaz k invazi.

Anonymus

Tak na letadle opravdu nezalezi v tuhle chvili. Byt ukrajincem tak radeji se vzdate rusum bez boje vymenou za neposkozene letadlo?

arnulf

Putin ničitel světa!

Smutný

Trolling z adresy 185.5.71.69

Miroslav Zikmund

Opakujete se – jména hloupých na všech sloupích – české přísloví …

Ondra

Když jsem jej zažil před několika lety (leden 2015) na mošnovském letišti tak mě docela překvapilo, že nebyl skoro vůbec slyšet – vzhledem k tomu, že v tu chvíli už byl skoro na zemi… 🙂

Miloš

Prasata ty Rusáci,tento stát do civilizované Evropy nepatří svět už tuší co je Putin za nemocného člověka

Pavel

Hovado je Putin a jeho vláda, znám spoustu rusů kteří jsou v pohodě a odsuzují to co se děje.

Istropolitan

Každý občan Ruska by si měl uvědomit a pocítit, jak neakceptovatelně jeho stát postupuje, a že toto jednání odsuzuje celý civilizovaný svět. V této chvíli není důvod rozlišovat Rusy na „hodné“ a „zlé“. Je potřeba, aby celé Rusko vidělo, že nejsme posr*ní a jejich rozpínavost je bude všechny bolet. Pokud svrhnou Putina a jeho věrchušku, věřím, že je mezinárodní společenství bez debat přijme zpět mezi normální národy a země světa.

SYN

Obvykle to tak bývá, ačkoliv za to ne každý může, přecejen se Putin opakovaně prohlašuje za právoplatně zvoleného prezidenta (každopádně disponuje prostředy vládní mašinerie, včetně té vojenské), hlasy velké většiny občanů. Příliš málo lidí se dalo slyšet „my jsme ho nevolili, je to podvod“…

Smutný

Hovádko boží píšící z adresy 185.5.71.69

Pražák

Já pořád říkám „nežerte tu severoasijskou propagandu“, ale je to marný, je to marný, je to marný.

Petr

Klidně se vsadím, že to letiště napadli právě kvůli An-225 s cílem ho zničit…

Jiří Kocurek

Zničit kulturu dané země, prvně její symboly, zlomit celý národ. To je předpoklad toho, když tam pak dobyvatel chce prosadit kulturu vlastní. V tomto případě spíš kulturu z biologického pohledu, je to barbarství nebo taky vandalství. Tímhle byly ty kmeny známé ve středověku.

Miloš

to Ukrajinské obránce ještě více vyburcuje
k boji

Bum

Tak to ne, je to nejblizsi letiste k vladni ctvrti v Kieve a byli tam vysazeni hrdlorezi urceni k likvidaci vlady Ukrajiny.Cecenci a jina sebranka.Ale nastesti byli zlikvidovani.

Petr Novák

To je velmi pravděpodobné, právě proto, že letadlo sloužilo i NATO a vše co souvisí s NATO, byť jen okrajově, je pro Ruskou armádu jako rudý hadr na býka a pokud to můžou zničit, tak to bohužel udělají. Smutné.

Smutný

Trolling z adresy 185.5.71.69

Pavel

Co tady furt otravujete IP adresama? Většina používá stejně VPN připojení, stejně jako u vás v Rusku. My z vašich kagébáckých praktik strach nemáme.

Lolookie

To nedělá on, to dělá redaktor. Mění původní text autora komentáře a odhaluje jejich IP adresu. Hádám, že to je lepší, než jen komentář prostě smazat.

Permonik

To spíše byl sekundární efekt, zamezit použiti Ruslanu pro mat. pomoc.
To letiště má strategickou hodnotu díky runway a „klidné“ lokalitě.

ViaE

„Mriya“ „Bolo to najväčšie lietadlo An-225 Mriya na svete („ Sen „). Rusko možno zničilo našu Mriu. Nikdy se však nepodarí zničit náš sen o silnom, slobodnom a demokratickém evropském státě. Vyhráme! „- napsal šéf ukrajinského ministerstva zahraničních věcí Dmitrij Kuleba.

Miloš

To ještě více nakopne Ukrajince na urputný odpor,proti mnohonásobné přesile,byl to jejich národní symbol,začíná to připomínat Varšavské povstání 1944,boj o každý dům,ženy,mladý kluci,strašné,jak se něco může takto opakovat znovu,bombardovat dětské nemocnice apod.zvěrstva

karla

A to vyrobili na ukrajině?

Pražák

Ano, konstrukční kancelář Antonov

Rudolf Tuček

V Sovětském svazu v Ukrajinské svazové republice, dnešní Ukrajina.

Petr Fiser

Mriya se opraví i kdyby byla sbírka z celého světa .

SYN

Je škoda že ho neměli někde „ve světě“, když jim dodávali Amíci (a ostatní) zbraně už víceméně museli tušit že něco hrozí… určitě by jim „místečko“ někde třeba v poušti nechali i zadara, jako známku solidarity…
Ale tak třeba ho měli dobře pojištěné, no.

Y.K.

Nevím jestli jste někdy četl své pojistné smlouvy, ale vždy tam jsou výluky na válečné situace.

To je válka, tam nikdy nejde nic podle plánu.

SYN

Ano jsem si vědom že většina pojistných smluv obsahuje klauzuli o vyšší moci…

Miloš

Do poslední chvíle nikdo nevěřil,že tam ty pomatenci zaútočí a napadnou Ukrajinu

K.S.

Lehký edit:
Že tam ten magor pošle kluky na ZVS.

Tomáš679.2

Nevěřil? Nikdo? Skutečně nikdo ? A proč se tedy činila bezpečnostní opatření?https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3440814-spojene-staty-vyzyvaji-sve-obcany-k-okamzitemu-opusteni-ukrajiny

Michal Pospíšil
Osky

Zničení tak velkého letadla v tak ostrých bojích, které proběhly mezi ruským výsadkem a ukrajinskými jednotkami, je pravděpodobné na hranici jistoty.

Marana_CZE

Rus se nikdy nezměnil a ani nezmění. Kudy projde, tak to je horší jak apokalypsa, bez jakékoliv úcty k čemukoliv páchá zločiny na civilistech, zázracích techniky i přírody… Armáda ubohých mužiků, nic víc… Hodně štěstí Ukrajině a její vládě!

SYN

Očekávám že Rus bude tvrdit že si ho zničili sami ukrajinští sabotéři 🙂

Marana_CZE

„My na to letadlo nestříleli a ten počet raket taky nesedí“

Jiří Kocurek

… kteří ho uněsli z Ruska a chtěli bombardovat Moskvu.

V další verzi to bude americká ponorka na Dněpru, výstřel z palubního děla je jasně viditelný tady.

Miloš

Mladý vykulený kluci,jdou na smrt,v Rusku nemá lidský život žádnou cenu,nekulturní země,která do Evropy nepatří

K.S.

Však se jich taky sot vzdává. Ale zdá se že nejenom kluci na ZVS, ale i záložáci, nebo dokonce profesionálové.

Zdeněk

To může napsat jen nenávistný člověk.

Marana_CZE

Kolik vás za tu vlastizradu platí z Kremlu? Dost? Doufám, že vaše rodina, jestli vůbec nějakou máte, ví co děláte a zapře vás 🙂

Miroslav Zikmund

Pán je zjevně absolventem „plzeňských pivních práv“.

Co tak si přečíst v trestním zákoníku definici TČ vlastizrada …

Jiří Kocurek

Ty kroužky na snímku dost stěžují čitelnost. Zato je jisté, že snímek byl editován. Snad je to podvrh.

Tomáš

Dmytro antonov kapitán hlásil na Facebooku že letadlo nebylo poškozené, ale to bylo před dvěma dny. 🤷‍♂️

Jiří Kocurek

Psal, že je celé. Což nevylučuje možná poškození střepinou a tak.

Martin

Proč to ne uklidil třeba do Anglie🤦‍♂️

Jiří Kocurek

Protože jim to Putin nedal vědět tři dny dopředu?

Lolookie

Bylo v opravě a nebylo v tu chvíli letuschopné.

Miloš

Kozak-symbol hrdých Ukrajinců,byl i v barvách Ukrajiny,burani Ruský,mohl přivést humanitární pomoc

Jan

Možná jsem idiot..
Proč s tím neletěli někam pryč ? Vím že to je velké jak kráva ale je to symbol Ukrainy.. Věřím že by to někde v evropě zaparkovali..

Honza M

Protože se situace eskalovala rychleji než většina lidí čekala.

Miloš

Nikdo nevěřil ,že je napadnou.kdo zná Rusáky věděl,že to zle dopadne to jejich cvičení,je to hnus,barbaři

Xaver

Letadlo mohlo procházet údržbou , možná chyběly díly, mohlo mít svěsené motory ,nefunkční avionika, atd,atd…Těch faktorů může být spousta.

Kamui

Možná procházelo nějakou údržbou, že nemohlo odletět. A hlavně si mnoho lidí (i já) myslelo, že Putin je sice psychopat, ale ne blázen, aby začal na Ukrajině válku. Já osobně čekal, že pouze anektuje ten separatistický východ.

Miroslav Zikmund

Ne možná, ale procházelo údržbou … na rozdíl od auta, které je v zádadě schopen odřídit každý, kdo má ŘP, tak letadlo musí řídit pilot vyškolený na jeho řízený – a současně nepilotuje jitý typ, ani sesterský (musí vždy projít školením) … na tak jako v různých thrilerech, kde B 747 pilotuje podle pokynů ve vysílačce letuška nebo „víkendový“ pilot po prvním samostatném letu a kopilotem je letuška čtoucí manuál „co dělat, když …“

Robert Šalda

Mohlo být uklizeno třeba na Mošnově nebo v Pardubicích. Jestli bylo letuschopné tak jsou to idioti.

Y.K.

Gratulujeme k hodnocení a posíláme klíčenku, ale za provozováním takového letadla je obrovská logistika a papírování. Není to že „chňapnete klíčky a vyrazíte někam za čáru, kde je dráha“. Při prudkosti a nečekané hloubce invaze to prostě mohlo být nemožné, ke všemu když se vyhlásí všeobecný zákaz civilních letů. Při tom co na Ukrajinu spadlo, je myslet na letadlo to nejposlednější, jestli je zničené tak je to jen memento toho co se děje lidem.

Jiří Kocurek

Takév ty představy, že auto startuje vždycky nadrc, ikdyž je baterka v nabíječce.

David

Ten tvor od i budete nejspíš Vy. Na takové chytré určitě čekali.

Daniel

Spíše symbol SSSR.

Rudolf Tuček

Bylo pěkně vidět to v Praze s raketoplánem na hřbetu a projít se po nákladovém prostoru.
Nechci rejpat ale mě to spíš připomíná symbol Sovětského svazu a jeho megalomanství.

Miroslav Zikmund

USA / NASA používala na přepravu raketoplánu upravený B747 ….

Samozřejmě si mohl SSSR / jeho kosmická agentura koupit nebo pronajímat B 747, ale to by bylo pod důstojnost sovětského leteckého průmyslu ….
Jistý prvek magalomanie v tom byl, ale nakonec ho využívaly i členské země NATO pro své potřeby, pokud z hlediska velikosti velkokapacitné letadla nestačila ….