LOT 3a leaderboard

Po Kladně bude jezdit 28 nových autobusů na CNG. Uspěly Iveco, Scania a SOR

Autobus Iveco kladenské MHD. Pramen: ČSAD MHD KladnoAutobus Iveco kladenské MHD. Pramen: ČSAD MHD Kladno

Dalších 28 nových autobusů vyjede do konce prázdnin do ulic Kladna. ČSAD MHD Kladno ukončilo soutěž na dodávku tří různých

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiborV

Rok 2020 a Scania navazuje na úspěšné působení na trhu z minulého roku. Přemýšlím co se oproti předcházejícím letům změnilo. Staly se autobusy Scania levnější, splňují více požadavků zákazníků, nebo „jen“ dovozce zaměstnal (vyčlenil) další/ první lidi, kteří sledují výběrová řízení na autobusy po celé ČR a chystají do nich nabídky a současně aktivně prezentují přítomnost značky v ČR?

Tomáš V.

Dobrá otázka. Mně ale stačí jednodušší pojetí výslednýho efektu: čím míň podautobusů z Libchav, tím lépe pro řidiče i cestující. 🙂

Gajda

Ono se stačí podívat celkově pro republice, co kde jezdí, na města, kde má vždycky monopol jeden výrobce a podobně a myslím, že rozhodovat budou často i obálky do kapsy. Nicméně je pravda, že Scania má ty autobusy teď doopravdy hezký a spotřebou se řadí k tomu nejlepšímu a minimálně co se spotřeby týkalo, tak třeba 10 let zpátky to u autobusů na MHD žádná velká sláva nebyla.

Cestující, teď ale doma

Dobrá zpráva, každý nový autobus se hodí. Stejně ale nemůžu pořád pochopit, proč nekupují od jedné značky, ale berou co kus, to jiná značka.

Tadeáš Koranda

Autobusy se musí soutěžit. Pro každou kategorii (kloubový, městský třídvéřový, příměstský dvoudvéřový) se musí dělat jedna soutěž.

Erik

Musí, ale pouze pokud je nakupuje dopravce přes fondy. Pokud by je nakupoval za své peníze, nic mu to nenařizuje.

Pavel

No přesně, jenže za „své“ peníze už to zkrátka „nejde“, ty se projedou v něčem jiném…

Erik

To není až tak pravda. Arriva Střední Čechy pro Plzeňsko nakupuje bez fondů a dotací. A takových případů je spousty. Transdev, CDS Náchod, Arriva Morava atd.

Pavel

musí… to nám nařídila EU, že ??? Musí – no tak už domusela …

Erik

Pokud chce dopravce na ty peníze dosáhnout musí. Nemusí, ale nic nedostane.