Plzeň chystá projekt elektrifikace MHD na Severním Předměstí

Plzeňský trolejbus. Autor: Radka ŽákováPlzeňský trolejbus. Autor: Radka Žáková

Kromě hlavní trati na Košutku se připravuje i její odbočka o délce 2,2 kilometru do konečné sídliště Vinice.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Caracas

Linka 33 páteřní linkou není a ani případné trolejbusové linky na severní předměstí páteřní nebudou. Autor článku se mílí.

Luboš Beneš

No tak hlavně ještě nám chybí postavit ty 2 silnice- od kruháku u FN na Roudnou a prodloužení Aleje Svobody do Vinic.Takže se můžeme sázet co bude na Vinicích dřív – tram nebo trolejbus. Ostatně trolejbusy na Košutku a do Bolevce kdysi jezdily, než je nahradila tramvaj. Smysl by spíš dávala elektrifikace 30 z Bor aspoň na Doubravku. Dalo by se využít stávající sítě a zároveň by se propojili již existující linky.

Caracas

Trolejbusy do Bolevce a na Košutku opravdu jezdívaly, ale nebyly nahrazeny tramvají, ale byly nahrazeny autobusy. Na tramvaj jsme si museli roky počkat.

Jiří 3

Dotaz na Plzeňáky, jak to vypadá s tramvajemi linky 3?

pils

Teď, po volbách? Zkuste se zeptat za 3 roky 😏

Cestující PK

Absolutní ticho, nulové nové informace. Bude to už téměř 2 roky od slavnostního vystavení tramvaje na zeleném pásu a neděje se nic (nebo to veřejnosti neprezentují). Předpokládal bych, že než přijdou s dalším megalomanským projektem ohledně trolejbusů, nejprve co nejdříve dokončí tramvaj na Vinice, ale asi to tak nefunguje. Vše musí trvat desítky let, než se 1 – 2 km tramvajové trati postaví. Vidím, že jsem už dostal 4 mínusy, byl bych docela rád za 4 nesouhlasné komentáře a vysvětlení, proč si myslíte, že je to jinak a proč to v Plzni trvá desetiletí, zatímco třeba Praha je v otázce… Číst vice »

Klas

Omyl, na tramvaji se dělá. V těchto dnech by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele dokumentace pro územní řízení: https://www.svsmp.cz/verejna-doprava/chap_54739596/tramvaji-cislo-3-na-vinice-1.aspx

FrantaM

Nové vedení Plzně se v tomto případě moc nepředře. Vypadá to, že ještě budeme vzpomínat na Vozobuleho (býv. náměstek).

Cestující PK

Je to krásné, ale v Plzni vše zoufale dlouho trvá. Jen kilometrové prodloužení tramvajových tratí trvá několik desítek let od doby, než je představen podobný záměr, který na papíře vypadá krásně. Aktuálně plánovaná krátká trať na Vinice bude tak po roce 2030, takže nějakých 50 let poté, co byla poprvé chystána. Tento trolejbusový plán může být hotový tak po roce 2040, pokud se něco v zoufalém tempu zdejších podobných projektů nezmění.

Tr24

Tak nápad dobrý, hlavně, aby se to povedlo uskutečnit.

Mariiscal Mariano Santamaria

Nápad by to byl dobrý, kdyby se nejednalo jako v Praze o hru na parciální trolejbusy. Nechápu, proč by se nemohlo zadrátovat náměstí …

Vojtěch

I na drátování náměstí se pracuje, chybí souhlas majitelů domu, aby se na jejich domy mohly nastřelit kotvy 😉

Lang

To asi nebude jednoduché, většinou je nechtějí.

Klas

Ale zkusit se to musí…