Plné české nebe. Řízení letového provozu zaznamenalo rekordní červenec

Emirates patří k největším zákazníkům Řízení letového provozu. Přes Česko míří velká část letů mezi Dubají a Evropou. Foto: Jan SůraEmirates patří k největším zákazníkům Řízení letového provozu. Přes Česko míří velká část letů mezi Dubají a Evropou. Foto: Jan Sůra

Pokud se podíváte na oblohu, je čím dál větší šance, že nad vámi právě letí letadlo. Řízení letového provozu zaznamenalo

Pokud se podíváte na oblohu, je čím dál větší šance, že nad vámi právě letí letadlo. Řízení letového provozu zaznamenalo v červenci nový provozní rekord za jeden měsíc současně i nejvyšší počet letových pohybů za jeden den v českém vzdušném prostoru.

Poprvé v historii počet pohybů nad Českou republikou během jednoho měsíce překonal hranici 90 tisíc letů – přesně 90 005. Meziročně tak provoz stoupl o 2,75 %.

Čerstvá data, které dnes zveřejnil státní podnik Řízení letového provozu, tak potvrzují velký boom, který letectví celosvětově zažívá. Od začátku roku do konce července poskytlo oblastní středisko řízení letového provozu Praha své služby téměř 490 000 letům. I v tomto případě se jedná o meziroční nárůst provozu o 2,5 %.

ŘLP zaznamenalo za červenec i rekord v oblastním středisku řízení letového provozu Praha za jediný den. V neděli 16. července využilo český vzdušný prostor 3 168 letů. Při předpokládané průměrné kapacitě jednoho letounu (150 osob) tak ve vzdušném prostoru České republiky cestovalo více než 475 000 pasažérů.

„Důvodem trvale rostoucího zájmu leteckých dopravců o český vzdušný prostor a služby podniku je především vysoká úroveň bezpečnosti a kapacity. Minimální úroveň zpoždění a dlouhodobě zákaznicky orientovaná cena se pak projevují při plánování leteckých dopravců především v době vrcholící letní sezóny,“ řekl mluvčí ŘLP Richard Klíma. Největším zákazníkem podniku je německá Lufthansa před společnostmi Emirates a Turkish Airlines.

Tagy letadla provoz řlp
Žádné komentáře