Plány s Tourbusem? Rozvoj Rosické, pozemky v prostoru nového nádraží i ponechání dopravce

Modernizované autobusové nádraží Zvonařka v Brně. Foto: BustecModernizované autobusové nádraží Zvonařka v Brně. Foto: Bustec

Křetínského firma nechce z Tourbusu budovat velkého dopravce, autobusové nádraží Zvonařka dál zůstane.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jkjk

S tím stejným akcionářem to zas tak žhavé není, EP Real Estate patří pod EPH, kde je Křetínského vliv hodně velký, SOR ale patří pod EP Industries, kde už Křetínského vliv zas tak velký není.

Cracatit

Prý podobně jako v Bratislavě. Aha, máme málo obchodních center na styl Vaňkovky. Rozumím správně mluvě jejich kmene? By mě celkem zajímalo, kam chtějí vymístit garáže a autoservis.

Zdendik

Brno vedlo s předchozím majitelem dlouhá jednání, neshodovali se na ceně, pozemky byly proto znovu přehodnoceny a když se mělo začít jednat bumprásk, změna majitele. Ať si Křetínský tvrdí, co chce, silně to připomíná vydírání města, pozemky jsou nutné pro městskou infrastrukturu před připravovaným novým nádražím, teď je šance z barabizny (kanceláře býv. ČSAD) vytřískat co nejvíc.

Vojta

Pro začátek by mohli udělat něco s tímto přístupem od šalinové zastávky: https://ibb.co/bXjnLhD

M19
Vojta

Naštěstí se to obejít dá (z jižní strany staré budovy). Ale pokud někdo míří ze zastávky do nové budovy nebo na některé ze severněji umístěných nástupišť, bude mít pochopitelně tendenci obejít starou budovu z druhé strany a tam narazí na toto. Moc pěkná vizitka to není. Vůbec ta stará budova je taky otřesná – když byla Plotní dopravní stoka bez chodníku na této straně ulice, tak to tak nevyniklo. Aspoň si cestující z východních evropských zemí přijdou trochu jako doma 🙂