2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Piešťanské letiště zahájilo letní sezónu, do Antalye budou létat dva dopravci

Boeing 737-400 společnosti Tailwind v Piešťanech. Foto: Facebook Letisko Piešťany - Piešťany Airport (PZY)Boeing 737-400 společnosti Tailwind v Piešťanech. Foto: Facebook Letisko Piešťany - Piešťany Airport (PZY)

O dalších linkách letiště jedná. Pravidelný provoz ale nemá, soustředí se na charterové lety.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Tam to alespoň nedotují jak ve Varech, aneb tam přemýšlejí ne jako v Čechách.

slsp

No, neviem ci ti geniovia, co planovali na trasach medzi Piestanmi a blizkym vychodom uzivit dve A-320 zrovna rozmyslali…

Apex

Moc asi ne… S technickými parametry, které letiště má, je na plný payload dosažitelný max. Tel Aviv, lety dál jen s omezeným, což je v dnešní době komerční nesmysl, pokud samozřejmě někdo nezaplatí ztráty, které s tím budou spojené. A business model SkyOne je vůbec záhada, protože v Piešťanech se dobře ví, že z arabských zemí se jezdí hlavně od Mája do konce Septembra… A navíc, jak se ten projekt potkává s ubytovací kapacitou lázní? Arabové, kteří před covidem tvořili asi 4% návštěvníků (z cca 60000 v roce 2019), preferují dlouhodobé pobyty.

Apex

To byste se divil… právě naopak! To letiště je v mnohem horší kondici než v KV a dotováno je více, a to včetně linek. Ostatně, tento citát z letošního roku svědčí o mnohém: –„Vážim si, že aj s podporou TTSK sme na piešťanskom letisku otvorili už tretiu charterovú sezónu. Na základe veľkého záujmu dovolenkárov sme dodatočne pridali ďalšie lety do obľúbenej tureckej destinácie,“ povedal prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.– a opravdu, ta podpora není formální.

Romino

No asi dotujú, resp. patrí to Trnavský samosprávny kraj a bola tam nejeká finančná inervencia. Ono je to ťasžké, nakoľko do Bratislavy je 80km po diľnici a do Viedne na Swechat ešte +60. Keby sa napr. podarila Praha aspoň 1-2 krát do týždňa, nebolo by zlé, len by musel byť záujem a muselo by to mať ekonomický zmysel, čo asi metálne nevychádza. Veď ani Bratislava – Praha už nelieta roky a teda svet sa nezrútil….

Josef

Turek třikrát týdně. I když jsou, jak se píše, lázně mezi Araby oblíbené, nevím zda ten boeing nějak slušně obsadí. (asi tak 160 míst?) Ale jo, přeji jim to.

slsp

Turek je charter, ktory bude vozit slovenskych (a mozno nejakych prihranicnych ceskych) dovolenkarov do Turecka.

Romino

Už vozil minulý rok a fongovalo to veľmi dobre, otestoval som 🙂

Romino

Obsadí. Inak by neletel. Obsadil už minulý rok, zažil som to na vlastnej koži. Bolo to super a aj keď som zo Záhoria, išli sme do Piešťan, nakoľko let z Bratislavy už bol vypredaný. Po diaľnici do hodiny a bonus – parkovanie zadarmo. Letisko malé, pekné, opravené, odletová hala funkčná, všetko muselo spĺňať EU normy, inak by sa neletlo. Navyše, keďže bol len jeden zabudovaný rotngen, tak bola pristavená dodávka Finančnej správy s mobilným rtg a keďže to lietadlo letelo na otočku, teda pobyt max. 30 min., tak musel byť druhý rtg na prílet, nakoľko ten zabudovaný ešte riešil odlet.… Číst vice »