Pardubický kraj dokončil opravu další části přivaděče k D35

Silnice II/312 v původním stavu. Foto: Pardubický krajSilnice II/312 v původním stavu. Foto: Pardubický kraj

Opravy silnice II/312 pokračují nyní v dalším úseku.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Olda

Zpoždění ve výstavbě přivaděčů v Pardubickém kraji zřejmě vstoupí do učebnic jako příklad ukázkové neschopnosti krajských úředníků.
A obyvatelé Holic, Velin, Dašic a mnohých dalších obcí mají na dlouhé roky smůlu. Už teď jim tam navigace vede tranzitní dopravu, ale slíbené obchvaty pořád zůstávají jen na papíře.

JiraH

no přivaděč. jen opravily silnici která to potřebovala tak jako tak. Přivaděč bych si představoval jinak

ABCD

Zde byl slibovaný přivaděč. Toto je pravidelná oprava s minimálním vylepšení. V podstatě je to podvod na voliče z doby rozhodování sever – jih,
Možná by bylo lepší předat silnice druhé třídy státu. O mnoho horší by to asi nebylo. Možná by byla alespoň lepší koordinace silniční dopravy jako celku.

Dan

Ono by možná stačilo, kdyby stát dal krajům potřebné finance. Jinak jako mohla vést tato silnice v nové stopě, náklady by ale byly podstatně vyšší, tak buďme rádi za modernizaci. Vždyť kromě Rozsochy v podstatě neprochází žádnými sídly. Bolestivá místa budou řešeny později, snad – obchvat Mostku, Chocně a Vysokého Mýta, všechno je to v plánu do konce tohoto desetiletí.

ABCD

Řekl bych, že je to připojení Ústí nad Orlicí do světa (směr Praha) a parametry jsou v tomto úseku na nízké úrovni. Nyní bude zvláštní, že stávající I/14, Vamberk a dále I/11 na Hradec nebude v tomto smyslu mít již takový význam.
Skoro by spíš měla být jednička směrem k Mýtu. Proto mluvím o dvojkovych silnice a koordinaci ŘSD.

Dan

Článek ale pojednává o silnici II/312, což určitě není přivaděč pro Ústí na Orlicí.

ABCD

No já myslím, že to tak z těch memorand vyznívalo, alespoň pro mě. Od dálnice k Ústí vedou tři dvojkový silnice, ale žádná nestojí za moc.
Je pravda, že se u této mluvilo o Žamberku a tam mi to přijde zabitý, co se týká přivaděče asi nejvíc.