2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Pardubický kraj čeká velká autobusová výměna, vyjedou nové autobusy

Nový autobus Setra 415 LE pro provoz na Přeloučsku. Foto: Umbrella Coach & BusesNový autobus Setra 415 LE pro provoz na Přeloučsku. Foto: Umbrella Coach & Buses

Ceny jízdného se s nástupem nových dopravců nemění.

Provoz regionálních linek v Pardubickém kraji čeká od neděle velká výměna dopravců. V kraji začínají platit nové desetileté smlouvy, které cestujícím přinesou i větší komfort: dopravci budou jezdit většinou s novými autobusy.

V soutěžích na jednotlivé oblasti neuspěly hlavně Arriva a Icom Transport. Arrivě zůstala jediná oblast, Icom v kraji zcela končí. „Vzhledem k tomu, že v některých městech provozují autobusová nádraží jiní dopravci, museli jsme jednat o tom, aby nádraží zůstala na svých místech. To se povedlo, cestující se tedy nemusejí obávat toho, že budou muset hledat nová stanoviště autobusů,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

V letním období se také mění jízdní řády, letos je tato změna spojena právě s příchodem nových autobusových dopravců. „Ani v tomto případě se cestující nemusejí obávat, autobusová doprava je zachována v podobném rozsahu jako v minulých letech. Někde došlo k přečíslování linek a někde se lehce měnily jízdní řády,“ uvedl Michal Kortyš. Jízdné se nemění.

Nástup nových dopravců bude znamenat i velkou výměnu vozidel. Umbrella nasazuje na Přeloučsku nové vozy Setra (celkem 32), stejně tak Car Tour na Holicku. Ten jich pořizuje celkem 25. Vozy Umbrelly budou vybaveny wifi připojením od společnosti Passengera. Ta pro cestující v nových autobusech na Pardubicku bude v následujících pěti letech zajišťovat stabilní vysokorychlostní připojení k internetu. Její řešení je zároveň připraveno na monetizaci internetového připojení skrze reklamu. Busline bude jezdit hlavně s autobusy SOR.

Pardubický kraj musel soutěž na autobusové dopravce v hodnotě 6,745 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty opakovat, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) první tendr zrušil.

Přehled dopravců v jednotlivých oblastech

Jevíčsko Bus Line Pardubicko s.r.o.
Litomyšlsko Bus Line Pardubicko s.r.o.
Lanškrounsko Bus Line Pardubicko s.r.o.
Ústeckoorlicko Bus Line Pardubicko s.r.o.
Poličsko ZDAR a.s.
Chrudimsko ARRIVA autobusy a.s.
Holicko CAR-TOUR spol r.o.
Přeloučsko UMBRELLA Coach and Buses s.r.o.

Tagy Arriva BusLine Car - tour Pardubický kraj Umbrella Coach & Buses ZDAR
36 komentářů